Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Pohádka to možná je, ale určitě ne pro děti. Těžko říct, jak se Valerie a týden divů mohla dostat do knihy 101 hororů, které musíte vidět, než umřete. Řekl bych, že jsem daleko lepší a výraznější filmy na ten post. Ale aspoň i náš národ má nějaké to zastopení v hororovém žánru a né úplně neznámé. Co se týče obsahu, je zbytečné zde hledat jakoukoli logiku či motiv, jde prostě jen o surrealistickou hru obrazů, která na mne neudělala zas tak velký dojem, ale nemůžu říct, že by se mi to úplně nelíbilo.(20.10.2011)

 • dwi
  *****

  Nesnadný úkol čekal Jaromila Jireše při zpracování Nezvalovy surrealisticko-poetické novely, ve které se klíží fantastika spadající až k jakémusi lacinému kýči a temná hororová linka podtržená (skoro) deviantní atmosférou. Dnes již můžeme být rádi, že to byl právě Jireš, který zadaptoval toto ojedinělé dílo do filmové řeči. Valerie a týden divů nevybočuje jen po stránce dějové, ale tolik ojedinělou atmosférou se diametrálně odlišuje od ostatní české produkce. Podíl na tom nemá jenom režisér, ale i Ester Krumbachová, jež se na snímku podílela jako výtvarnice. Spolu s režisérem vtiskli filmové podobě mystiku literární předlohy. Kostýmy, aranžování jednotlivých scén, odvážná práce s kamerou (za kterou stál Jan Čuřík) zprostředkovávají lehkou snivost, která je cítit při četbě Nezvalova díla. Pochvalu si režisér zaslouží i co se týče herců. V hlavní roli by nikdo nepůsobil tak něžně žensky (eroticky) jako mladičká Jaroslava Schallerová. Detailní záběry na její tvář, nevinný výraz a celková dětskost jen utužuje celkový výsledek, po kterém se zasníte i nadlouho poté.(12.6.2004)

 • K.I.N.G.
  ****

  Poslední film z tzv. "Československé nové vlny", což je filmařské hnutí, během kterého vznikaly ty bezesporu nejlepší a nejkvalitnější české snímky, jenž byly hojně ceněné i v zahraničí. To je případ i tohoto díla s názvem "Valerie a týden divů", které je celosvětově vychvalované a opěvované, a to samozřejmě právem. Pak ale člověk přijde na ČSFD a vidí stejný problém, jako je to tu s každým jiným surrealistickým filmem a to ten, že je tu zhruba každý třetí uživatel, s prominutím, přízemní idiot, který nedokáže vidět za hranici reality a nemá žádnou představivost, takže to v praxi vypadá asi tak, že pokud se tomu člověku ve filmu neřekne, že tráva je zelená, tak si tu po jeho skončení bude v komentáři stěžovat, že mu nikdo neřekl, jaké barvy ta tráva byla. Zkrátka ne ve všech filmech vás bude režisér vodit za ručičku a surrealistické filmy prostě náročněji strukturalizované jsou. Původní literární předloha pro tento snímek je prý stejnojmenná pohádka Vítězslava Nezvala, což je naprosto nepředstavitelné, že by tento incestem zavánějící, lesbicko-upírský, poetický slepenec, se kterým si nevědí rady ani mnozí dospělí, byl originálně žánrem určeným hlavně dětem, i když je fakt, že nějakou tu pohádkovou strukturu a příběh si po celou dobu statečně drží. "Valerie a týden divů" je obrovské dílo, skoro český národní poklad, něco ojedinělého, nevyčerpatelně inspirující a krásného, s úžasnou hudební složkou. Nemám, co bych vytkl. K pěti hvězdičkám je tak blízko. 90%(17.6.2012)

 • MontyBrogan
  **

  Valerie žije vo svete kde je tchor obávaný zloduch lebo je vlastne upír, ktorý paktuje s jej babičkou aj keď je prudko veriaca. Vo svete kde sú všetky ženy lesbičky, s čím sa nevylučuje nie práve súrodenecký vzťah hlavnej predstaviteľky a jej brata, bez ohľadu na to, či je ich otec tchor alebo nie (táto dilema sa odhalí až pred koncom, bude to naozaj napínavé ako v správnom horore). Vo svete kde nenapúdrovaná babička je vlastne mamička alebo mlado vyzerajúca babička tváriaca sa, že je sesternica a pri tom je vlastne tiež upírka, chytila to totiž od tchora. Medzitým sa občas ukážu nejaké tanečky, pavučiny, krv alebo pletenec ženských tiel. No čo viac napísať, vrcholový surrealizmus.(13.4.2012)

 • Katullka
  ***

  Tento styl mám spojený se všemi úděsně děsivými pohádkami ve styl Sedmero krkavců a Třetí princ. Celou hodinu a půl jsem se spíše znechucená a plná úzkosti choulila ve svém křesle. Neuvěřitelně obdivuji Jaroslavu Schallerovou! Ve 14letech být schopna pojmout tohle. Uf. Sama jsem z toho ještě nesvá. Beru to střední cestou.(16.8.2012)

 • - Na uvádění tohoto filmu v kinech si u představitelů Filmového studia Barrandov osobně stěžoval ideologický tajemník ÚV KSČ Jan Fojtík. (raininface)

 • - Když na začátku filmu Valerie (Jaroslava Schallerová) spí na kanapi, má na sobě porozepnutý top a černý dírkovaný přehoz. V následující scéně má ale oblečení úplně jiné. Takto se změna oblečení několikrát opakuje podle kamery. (Jericho666)

 • - Scéna so zabíjaním kaprov na trhu sa musela točiť viackrát, nakoľko komparzistka mala rybu len ľahko udrieť, ale ona svojou ťažkou ​​rukou vždy udrela moc silno a museli jej dávať ďalšie a ďalšie živé ryby. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace