Reklama

Reklama

Slender Man

Trailer 1

V malém městě v Massachusetts chtějí čtyři středoškolačky rituálem popřít existenci tajemného Slender Mana. Když však jedna z nich záhadně zmizí, vše nasvědčuje tomu, že je ve skutečnosti jeho poslední obětí... (Falcon)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (275)

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Drtivá většina slendermanovských fan-made projektů, které jsem v uplynulých dnech zhlédl na youtube.com, dokázala vyděsit více než tato neatmosferická slátanina za 30 milionů dolarů. Od dvojice hororových břídílů White-Birke pochopitelně nikdo nemohl čekat žádné velké zázraky, avšak i ten největší hororový skeptik byl pravděpodobně zaskočen skutečností, že snímek svou do nebe volající nekvalitou vyvolává reminiscence na jeden z nejhorších žánrových počinů loňského roku, brakového Bye Bye Mana. Jakožto zdejší hororový expert zde marně hledám jakoukoliv záminku k pochvale. Dokonce i má oblíbenkyně, talentovaná Joey King, zabředla v roli Wren do herecké strnulosti. Nad derivativním scénářem, nefunkčními lekačkami či uspávacím tempem se již ani nemá cenu čílit, ale rozhodně musím poukázat na tápání kameramana Luca Del Puppa. Rušivý epileptický vizuál bych s výhradami ještě skousl, ale prokládat ho záběry čiré tmy za účelem domnělé tvorby temného hororu? Fail. V jaké brožurce si tento zjevný nesmysl přečetl? Absence osvětlení scén ≠ temný horor. Kvůli špatnému nasvícení tak divák mnohdy nevidí byť jen Slender Manovy obrysy a logicky tak vůbec netuší, že se ho režisér právě pokouší strašit. Slender Manova motivace navíc není odkryta a zpočátku dokonce ani neznáme jeho pozici na ose dobro-zlo, jelikož kupříkladu postava Katie touží ve Slender Manově náruči nalézt útočiště před domácími problémy. Zkrátka jeden velký hororový omyl, který k projekci nemohu doporučit ani prepubescentnímu publiku, na které Slender Man i díky ratingu R13 primárně cílí. Odpad. ()

Bordoshut 

všechny recenze uživatele

2/10 – Když šel tento film do kina v létě v roce 2018, ještě jsem ani neměl minimální věk pro to, aby mě na něj na Chodově pustili. Vzpomínám si, jak jsem horečně zvažoval, jestli mám přemluvit tátu, aby mě doprovodil do kina na tohle, anebo raději počkat necelé dva měsíce a ukecat ho, aby se mnou šel na nový restart série s Michaelem Myersem. Ve hře byla mobilní hra se Slendermanem, kterou jsme se spolužáky pařili o přestávkách a jejíž filmová podoba by nemusela být vůbec špatná, a také skvělý trailer, kterým si mě nový Halloween pekelně zaháčkoval. Nakonec zvítězila břitva a lesního kravaťáka bez tváře jsem tak úspěšně odkládal až doposud. Nyní, když jsem Slender Mana zhlédl, můžu s klidným srdcem říct, že jsem se rozhodnul správně a vůbec by mi neuškodilo, kdybych oželel tuhle nevyvedenou adaptaci, která slavného postracha lesů a creepypast degraduje na tupého démona, kterého si vyvolá parta puberťaček z dlouhé chvíle pomocí YouTube videa. Slender Man je možná podprůměrný horor, ale hlavně je to až bolestně špatný film. Nulové představení hlavních postav, plus všechny to jsou arogantní drzé pipky, takže Útlý Muži, držíme ti palečky, snad je dostaneš všechny. Způsob vyvolání Slender Mana do značné míry kopíruje Kruh, bohužel zde podobnost končí. Samara měla jako strašák alespoň něco do sebe, Slenďa se vždycky jenom zbůhdarma objeví, osahá jedné z "hrdinek" erotogenní zóny a zmizí – prostě baller. Teda na konci se ještě přetransformuje ve stromového pavouka. Taky mě docela bavilo, jak holkám zkušeně volal na Discord formou videohovoru, mám rád, když hororová strašidýlka drží krok s dobou. Abych nezapomněl, rovněž se uměl transformovat ve vzduch a vydávat divné zvuky skrz telefon, takové 5v1. Většina informací o něm je nám předána formou esemesek od neznámé ochotné puberťačky. Domnělé zešílení postav je nám vždycky ukázáno až zpětně, nikdy mu nejsme pořádně svědkem (maximálně ve snu) a ve všech případech útočí na vaší logiku množstvím otázek, třeba jestli je vzhledem k časoprostoru možné, aby dívky jen tak ve volném čase popsaly 100 papírů kresbičkami černého panáka a přišpendlily je na strop, proč mají proboha nástěnky na stropě, kde vzali tolik špendlíků, proč je rodiče neodvezli k doktorovi, když to viděli, kde na to vzali čas, muselo jim to dát desítky hodin práce, kde vzali tolik černých pastelek, proč by je k tomu Slender Man nutil a proč a proč... a hlavně PROČ by to někomu připadalo jako dobrý nápad na zfilmování. Stručně a přehledně: "Celý snímek je hrozně stupidní, naivní a z vysoka kašle na smysl, cílem je jen někoho postrašit." ()

Reklama

drackula 

všechny recenze uživatele

Pre znalcov predlohy to bude sklamanie. Pre náhodných a nenáročných divákov to môže byť zaujímavá tuctová popcornovka, na ktorú zabudnú v momente, keď opustia kino. Potenciál mal Slender Man obrovský, priam trestuhodne ho však nevyužil. Full recenzia tu. 30% Cinemax Bory - press ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

ještě tak 2-3 měsíce zpátky jsem neměl absolutně potuchy o tom kdo nebo co je Slender man a poté co jsem viděl tohle jsem klidně mohl zůstat u blažené nevědomosti.Filmový Slender man sice nevypadá úplně zle,ale to je tak všechno.Zbytek je totiž nezáživná vata,které se sice nedá úplně upřít snaha o budování atmosféry,ale ve chvíli kdy je skoro všechno špatně nepomůže ani to.Třešničkou na dortu jsou hlavní "hrdinky".Marně bych hledal v paměti kdy mi byly postavy z evidentně teen "hororu" tak nesympatické.Tohle už nikdy víc...20% ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Viděno na 2x, jelikož poprvé sem si šlehla moc a tak náš filmový večer s Alíkem skončil tím, že sem bouchala celou noc do zvonu a vyvolávala Slendermana s tím, že jelikož nejsem nevinná, tak mi nemůže nic udělat a já ho chci poslat do píči. Slenderman mi opravdu nic neudělal, každopádně se mi povedlo vyvolat všechny sousedy, kteří následně bušili na dveře zatímco já řvala "Nemáš nade mnou žádnou moc, píčo" !! Alespoň takto mi to druhý den vyprávěl Alík. Na druhý pokus sem tedy odložila místo zábran naopak lehké drogy a zkusila se na to podívat jakž takž při smyslech. Během sledování filmu sem dospěla k názoru, že buď mám brutální dojezd, nebo rejža používá matroš taky. Hlavní "hrdinka" má jednu super vlastnost - Má ráda svou sestru. Teď ke zblitku její osobnosti - Je to tak neskutečně vylízaná píča, že i duševně chorej jedinec po zpackaný lobotomii je proti ní jadernej fyzik. Jelikož se její kví kvé pohybuje někde mezi šuměním trávy a zdrclým tvarohem, tak má kolem sebe podobně vzdělaný kámošky. Teda až na jednu, která měla vyšší IQ než ty zbylé tři dohromady, takže věřím, že dokázala vykonat potřebu na záchodě i si sama utřít prdel. Prostě mezi nima vyčnívala. Každopádně tahle skvadra vyvolá bubáka, děsivýho týpka z koncentráku, Slendermana. To, že ho vyvolaly přes video na noťasu, to beru, jelikož i taková Samara se drápala ze studny až potom, co jste mrkli na kazetu. Co ale fakt neberu je, že Slenderman není bubu jako bubu, ale je vir !! Takže kup si Avast, pyčo a Slenďa bude asi v prdeli. Každopádně náš "vir" holky mocně bubákuje skrz telefon. Jako kdyby ty holky zahodily dotykáče a koupily si nokii 3310, tak bubuš asi odtáhne s brekem pryč, pokud teda může kokot bez ksichtu a tudíž bez očí, brečet. Občas ale straší i jinak. Dřevem. Jop, správně, Slenderman straší dřevem, takže bacha na každej pařez bo domácí dřevěnej nábytek. Jako bonus, pokud Vás uchvátí, promění Vás v ... chvilka napětí...ještě chvilku...ve strom. Pokud tak nechcete být novým bukem či jinou dřevinou, rozhodně nečumte na video a nebo alespoň mějte zavázaný oči ve chvíli, kdy je vám řečeno ať máte zavázaný oči. Buddhožel, když je někdo píča, tak je prostě píča, strhne šátek a s děsivým řevem utíká lesem, aby ztratila botu a pár hoven ze střev. Poslední věty filmu to shrnuly dobře. "Někdo, jako má sestra a její kamarádky ho hledá. Tyto narušené osoby...." Naprosto správně, narušený byly exkrementně. A já budu asi trvale narušená z týhle píčoviny a to nemluvím o stále nasraných sousedech. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (9)

  • Příjmení Hallie (Julia Goldani Telles) je ve filmu Knudsen, což je ve skutečnosti příjmení tvůrce postavy Slender Mana, Erica Knudsena. (NiWi)
  • Promo fotky k filmu se pořizovaly v Bostonu od 19. června 2017 do 28. července 2017. (DominikMH)

Související novinky

Youtubeový horor míří na velká plátna

Youtubeový horor míří na velká plátna

08.02.2023

Studio A24, spoluautor Stranger Things Shawn Levy a produkční společnost Atomic Monster Jamese Wana nyní spojí síly, aby přivedli na velká plátna populární youtubeovou hororovou sérii zvanou The… (více)

Reklama

Reklama