• Nizozemsko

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

• luka4615

Většina dnešních hororových počinů je točena podle stejného vzorce, takže tyto snímky většinou ničím nepřekvapí a pouze Vás utvrdí v tom, že tento žánr je jen průměrný či zoufale podprůměrný. Sice se někdy zjeví kvalitní a originální "vlaštovka", avšak to zas tak často není. Bohužel, snímek Slender Man není ani jedno z těchto výše zmíněných, jelikož je na něm špatné úplně všechno. "Lekačky" povětšinou nefungují a jsou k smíchu, kamera je otřesná a schizofrenní, což v kombinaci s nelogickým chováním postav a kostrbatým dějem vytváří nudnou a zbytečnou podívanou, u níž budete ještě s láskou vzpomínat na ty předvídatelné, unylé ale krásně průměrné starší hororové snímky.(22.10.2018)

• Likan7

Samotná postava Slendermana se mi líbí. Je zajímavá, vytvořila se okolo ní dobrá legenda a všechny fotky a videa, které proudí internetem, jsou v něčem děsivé, atmosférické, přestože se jedná o výmysl, o kterém ví celý svět. Na film jsem se celkem tedy těšil, i když jsem nepochopil, proč vznikl až teď, minimálně 5 let po největší slávě, kteoru Slenderman měl. Hráli ho všichni, na Youtube je tisíce videí z her, jenže v roce 2018 přichází tenhle film tak trochu s křížkem po funuse. Jednoduše tahle legenda už nikoho nezajímá, jen pár skalních fandů. A bohužel nebude nikoho zajímat ani poté, co uvidí tuhle nebetyčnou kravinu. Právě díky tomu kultu, nespočet příběhů a virálních věcí bych byl přesvědčený, že film dokáže nějak zaujmout. Jenže tady to je od začátku všechno špatně. Atmosféra neexistuje, příběh je hrozný, logický díry jsou na každým kroku a záběry tak nějak po sobě nenavazují (holka je strachem bez sebe u sebe v pokojíčku, střih bum, běhá po lese a hledá Slendermana). Jeden příklad za všechny. Holka chce zachránit svý kámošky, takže jde do lesa a když najde Slendermana (nebo on jí), řekne mu "vem si mě". On vyroste (asi aby jí snědl), ona najednou začne řvát "néé" a utíkat o 106 pryč. WTF?! Ani ta samotná nadpřirozená postava nevzbuzuje strach nebo alespoň nervozitu. Divák se pak nemá absolutně ničeho bát, on jednoduše skoro nic nevidí. Tenhle film měl vzniknout před osmi lety s větším rozpočtem a schopnějším tvůrčím týmem. Možná by potom nebyl tak špatný jak tenhle omyl.(1.11.2018)

Kino nadhodnocuje filmy, horory zvlášť. Takže áno, boli scény, pri ktorých som na scénu nepozeral. Ale to len preto, že nemám rád ľakačky (a vlastne som vždy vedel, kedy prídu). Inak to bol vcelku nudný film, pri ktorom som sledoval hodinky a kontroloval Facebook. Atmosféra v lese bola dobrá, ale to je dané lesom a nie filmármi. Inak je tento film zlátaninou klasických hororových klišé - video prinášajúce monštrum, temný les, hmla, pomätenie, obeta.... nelogický dej, nevyjasnené otázky, prihlúply predstavitelia.(1.9.2018)

• honajz2

No jo. Typický rádobyděsivý horor s partou študáků, kteří narazí na legendu o příšeře a příšera je začne pronásledovat. A to, že tu máme Slendermana není automaticky známka úspěchu. Bohužel tenhle film to potvrzuje co nejvíc to jde. Je to nudné, nevyděsí to, lekačky absolutně nefungují, postavy nijaké a scénář je plný logických děr - ztratí se jim kamarádka, o něco později druhá, ale rodiče těch zbylých kamarádek absolutně nic neřeší, je jim to ukradené a když má jedna z nich neustálé nočním můry, stále to je jejím rodičům ukradený. Nakonec to ani nevyvrcholí, nic se na konci nestane, žádné překvápko nepřijde. Dokonce i můj bratr by vymyslel mnohem lepší konec, než jaký byl tady. Dávám hvězdičku za to, že se to u těch nočních můr aspoň snaží vyděsit, nedaří se to, ale snaha tam je. Aspoň něco. Jinak ztráta času. A o Slendermanovi asi dobrý film nikdy nebude. Možná jedině, kdyby se toho chopil Dowdle, stálo by to za to. 1*(23.9.2018)

• killerbean

Pre znalcov predlohy to bude sklamanie. Pre náhodných a nenáročných divákov to môže byť zaujímavá tuctová popcornovka, na ktorú zabudnú v momente, keď opustia kino. Potenciál mal Slender Man obrovský, priam trestuhodne ho však nevyužil. Full recenzia tu. 30% Cinemax Bory - press(20.10.2018)

• - Písnička, která hraje z gramofonu, je „Maggot Brain“ od Funkadelic. (Bioscop)

• - Příjmení Hallie (Julia Goldani Telles) je ve filmu Knudsen, což je ve skutečnosti příjmení tvůrce postavy Slender Mana, Erica Knudsena. (NiWi)

• - Slender Man je fiktivní postava, kterou v roce 2009 vytvořil Eric Knudsen (pod pseudonymem Victor Surge), uživatel internetového fóra Something Awful. Je zobrazen jako vyzáblý a nepřirozeně vysoký muž měřící 2-3 metry v černém obleku s prázdným obličejem a chapadlovitýma rukama. V roce 2014 12letí Morgan Geyser a Anissa Weier vylákaly stejně starou Payton Leutner do lesa, kde ji 19x bodly nožem, který si přinesly z domu, protože se o Slendermanovi hodně dočetly na výše uvedeném fóru a chtěly se mu tímto činem zalíbit. Údajně jim to nařídil, jinak by prý ublížil jejich rodinám. [Zdroj: Wikipedia.cz] (Bioscop)