• Nizozemsko

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

• killerbean

Pre znalcov predlohy to bude sklamanie. Pre náhodných a nenáročných divákov to môže byť zaujímavá tuctová popcornovka, na ktorú zabudnú v momente, keď opustia kino. Potenciál mal Slender Man obrovský, priam trestuhodne ho však nevyužil. Full recenzia tu. 30% Cinemax Bory - press(20.10.2018)

• oveckaoa

4 ženské se nudí tak vyvolají ze srandy slender mana. On je, ale skutečný a postupně si pro ně přijde. Největší problém vidím v tom, že tak 70 procent filmu se nic neděje a sledujeme jen puberťáky a puberťačky jak si píšou smsky zbývajících 20 procent sledujeme halucinační scény, které jsou úplně zbytečné a nechápu jejich opodstatnění a 10 procent má jakože děj. Pochválit se tak dá jen závěrečná scéna a úvodních zhruba 15 minut než zmizí první holka, které mají jakž takž atmosféru. Naopak kritizovat se zde dá snad vše od nefunkčních lekaček (ženské někdo pošle video se záběry jejího baráku ona čeká,že si slender man pro ni přijde a místo toho příjde otec její kamarádky) až po nedomyšlení děje a pointu (je zde řečeno, že, aby jste se ho zbavili musíte se obětovat jedna holka to udělá, aby zachránila svou sestru a beztak to nic nevyřeší jelikož slender man nejspíše zabije i ji časem). 20 procent jelikož se mě nechce dávat odpad a je to lepší než Čarodějnice každopádně se jedná o nejzbytečnější horor tohoto roku, který nechápu jak se vůbec dostal do kin. Pusťte si radši Bye Bye Mana.(24.8.2018)

Nic světoborného jsem od hororu založeném na dětským internetovým folkloru nečekal, o to větší překvapení jsem dostal. Hned při odchodu z projekce jsem si říkal, že tohle prostinký divák nezkousne (podobně jako předloňskou fantastickou Čarodějnici, s kterou má Slender Man mimochodem docela hodně společného, a když si najdu chvilku, něco o tom do Týdne napíšu). No a taky jo: zatím sedm hodnocení, z toho čtyři odpady a tři jednohvězdy... Prostoduchost z dosavadních komentářů jen tryská. Jasně, Slender Man rozhodně není bez chyb: hned v několika scénách vykrádá jiné horory, bubák je hrubě nestrašidelný, ne vždycky logický chování postav už ani nemá cenu komentovat. Ale tvůrci to dobře věděli: za málo peněz (základní budget byl pouhopouhých 10 milionů USD, i když se pak něco přisypalo) stvořili hodně moc muziky. Při vědomí, že strašák by nebyl moc strašidelný, nechávají ho úmyslně ve stínu a temnotě, kam podle povídaček ostatně patří. Jít na film o Slender Manovi a pak si stěžovat, že je strašidlem Slender Man, jak tu někteří předvádějí, je fakt vrchol demence. Tenhle film stojí na perfektní atmosféře, která je nádherně hutná, depresivní a nepříjemná, podpořená nervózní kamerou; na primitivním lekání zdejší strašení fakt nestojí. Navíc mě potěšily obě hlavní protagonistky (jasně, jsou čtyři, ale Joey Kingová jako Wren a Julia Goldani Tellesová coby Hallie ostatní o dost předčí), potěšil mě i fórek se jménem Knudsen. A to, jak si tvůrci vyhráli právě s fenoménem dětského internetového folkloru v některých scénách, stojí za hlubší ocenění. Velmi nečekaně dobře zvládnutý horor, který rozhodně patří k tomu lepšímu, co letos bylo k vidění. Původně jsem chtěl dát silné tři hvězdy, ale čtvrtou přidám prostě pro lepší pocit.(21.8.2018)

TOP film. 95% -- Na film som sa tešil a vôbec nie som sklamaný a môžem povedať že je to lepšie ako som očakával. Skvelý herci (musím pochváliť hlavné hrdinky ktoré majú výborný herecký talent + radosť na ne pozerať a to sú J. King a J. Goldani Telles), atmosféra je v pohode síce mohla by byť lepšia aby každému divákovi behal mráz po chrbte, hudba je dobrá a ku koncu film aj trochu nepríjemná a musím pochváliť celkom slušnú síce zaspatú ale slušnú kameru. No a pri tých hercov som zabudol spomenúť Javiera Boteta, ktorý si nielen zahral Slender Mana ale aj jednu menšiu úlohu v jednej scéne. Tam som zistil že sa do hororového žánru hodí a zas za všetko môže výška herca (Skarsgård, Mane a teraz aj Botet). Keď film vyjde na DVD tak si ho z radosťou pozriem druhý krát.(25.10.2018)

Na film jsem šel především díky traileru, který nevypadal zle. Avšak finální výsledek mne zklamal. Původní hra Slenderman byla děsivá tím, že postava Slendermana byla vždy někde v pozadí, báli jste se konfrontace, pořádně jste ho ani neviděli z blízka. Film je úplný opak. První polovina byla ještě jakž takž strašidelná, (lehce) od druhé půlky to šlo z kopce. Slender se objevoval i za dne, nebyl už z něj cítit strach. Kdyby se film udával tak, že by se jeho postava, např. silueta, objevovala vždy někde na pozadí a nebyl na něj přímý pohled, mohlo by to mnohem lepší.(30.8.2018)

• - Slender Man je fiktivní postava, kterou v roce 2009 vytvořil Eric Knudsen (pod pseudonymem Victor Surge), uživatel internetového fóra Something Awful. Je zobrazen jako vyzáblý a nepřirozeně vysoký muž měřící 2-3 metry v černém obleku s prázdným obličejem a chapadlovitýma rukama. V roce 2014 12letí Morgan Geyser a Anissa Weier vylákaly stejně starou Payton Leutner do lesa, kde ji 19x bodly nožem, který si přinesly z domu, protože se o Slendermanovi hodně dočetly na výše uvedeném fóru a chtěly se mu tímto činem zalíbit. Údajně jim to nařídil, jinak by prý ublížil jejich rodinám. [Zdroj: Wikipedia.cz] (Bioscop)

• - Písnička, která hraje z gramofonu, je „Maggot Brain“ od Funkadelic. (Bioscop)

• - Projekt byl i přes svůj nízký rozpočet během produkce několikrát pozastavem kvůli nedostatku peněz. (Beckett51)