• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

• Johnny.ARN

Pozerať horor mysteriozneho typu o 3 rano asi nie je najlepší nápad, ale ja som ich už prekukol. Zimomriavky a pocit strachu vytvára hudba a ich výkriky. Takže keď toto viete a máte to na slúchatkách, dá sa to prežiť. Inak je to ale také, nijaké. Veci nie sú dostatočne vysvetlené, celé je to len v ich hlavách. A ja nie som fanúšik tohto žánra. 1 z 5(2.12.2018)

Překvapivě docela slušné, spíše tedy pro teenagery, možná pro ty zádumčivější, jsou-li mezi tím dnešním stádem s mobily místo zvonců vůbec nějací takoví. I celková podstata a forma, jakou zlo v této podobě zasahuje oběti, může být zprvu odrazující, pokud se k filmu přistupuje už s předsudky, nicméně navzdory všemu jsem si užil velmi dobrou atmosféru, režii i způsob vyprávění, který dospěje k docela originálnímu závěru. A nakonec i ta partička pohledných, vzhledově a rasově vyvážených, kočiček to nesehrála vůbec špatně. [Kino Citadela - Litvínov].(4.9.2018)

• SaNcHeZ_cz

Populární předloha proměněná v hodinu a půl rutiny, nudy a beznaděje. Filmový Slender Man je viditelně značně ořezaným hororovým kouskem, který nad rámec využití asi nejznámější creepypasty nenabídne zhola nic nového, originálního nebo alespoň zajímavého. Řemeslně podprůměrný kousek nemá moc co zachránit a ani docela slušná hudební složka neudělá z téhle žánrové rozcvičky nic lepšího než jen slaboduchou snahu přiživit se na popularitě něčeho co už nějaký ten čas není úplně v kurzu.(20.8.2018)

• mzss1

(30%) Pro tyhle novodobé horory mám slabost, ale už se to začíná kazit. Točí se jich zbytečně moc, je to už ohrané, nudné a bez nápadu. Třeba takový nedávný filmík Truth or Dare mi nečekaně sedl (trochu mi připomněl sérii Final Destination). No nic, nyní k tomuhle počinu zvaný Slender Man. Děj je dost primitivní, ostatně jako vždy u těhle podobných horůrků. Jenže celé mi to přišlo umělé a někdy i trapné – celá to postava bubáka Slender Mana. Po technické stránce, zvuků apod – to bylo celkem ok. Jenže tu nebyla žádná lekačka, ani pořádná děsivá atmosféra, prostě skoro nic. Ženské hrdinky začali ubývat (děsivý bubák Slender Man je postupně lapil) a v poslední 3/3 filmu to začalo být strašně zamotané. Opravdu jsem nevěděl co je realita, co je sen. Nevím, moc mě to nebavilo. Ale až taková sračka to nebyla, proto dávám ty nejslabší možné 2*. Je to spíš na tu jednu, ale z protekce, že mám tento žánr rád, tu druhou dám, potenciál a námět byl dobrý, bohužel to bylo celé špatně natočené.(5.11.2018)

"Slender Man" bol filmom, od ktorého som nečakal absolútne, ale absolútne nič. Jediné na čo som bol zvedavý ako sa podarí tvorcom zobrať tento koncept hororovej hry a spraviť z toho film. Lebo väčšinou to dopadne katastrofálne. A myslím si, že ani tento film nebude žiadna veľká výnimka. Ide o absolútny odpad? Neviem či môžem ísť až tak hlboko. No rozhodne to nie je dobrý horor. Skúsim teda povedať čo pre mňa fungovalo. Myslím si, že po zvukovej stránke je to spravené super. Cikády, zvony, praskanie konárov dotvára dobrú atmosféru. Plus aj to, že film je neustále zatmavený ho robí zaujímavým a trošku ťažší na pozeranie. Aspoň pre mňa. Narozdiel od filmu "Truth Or Dare" to spravili oveľa temnejšie, väčšinou času sme v nočných hodinách a tá tma a strach čoskoro vie zapracovať. Joey King sa snaží a myslím si, že by som ju aj celkom dokázal oceniť. Plus asi najstrašidelnejšiu scénku si vychytila ona. Odohráva sa to v knižnici a má tam pár dobrých vizuálnych momentov. Len si myslím, že mnohé by fungovali lepšie, keby to neboli potom halucinácie alebo nočné mory. Z toho sa stráca potom tá tajomnosť a film to posúva nižšie. Bohužiaľ. Postavy moc zaujímavé nie sú. Zase ide o skupinku tínedžerov. Zase. Zase je tu niečo, čo nesmieme robiť, inak sa veci pokazia a samozrejme sa to musí porušiť. Je tu pár falošných ľakačiek a záver filmu je podľa mňa odfláknutý a strašne narýchlo. Plus scénka medzi Hallie a Tomom počas bozkávačky je fakt otrasná. Toto je asi najhoršia momentka. A nie kvôli romantike, ale kvôli tomu, že ju urobia nefunkčne strašidelnú. Fail. Myslím si, že z našich štyroch hrdiniek je najzaujímavejšie asi Katie, ktorá zmizne ako prvá. Pôsobila, že má aj nejakú osobnosť a nie je len jednoliatou postavou. Čo ma na filme ešte ale zobralo je Wren a jej paranoja, ktorej postupne prepadne. Vie to celkom zapôsobiť. A je tu jedna dobrá scénka, kde Hallie bude počuť svoju stratenú kamarátku a pôjde ju hľadať do lesa. Neviem. Na mňa to pôsobilo celkom efektne. Len keby z toho potom neurobili "Inception" Ako celok to asi dobrý film nie je a určite si nemyslím, že by to stálo za to vidieť... ale minimálne vďaka tej temnej vizuálnej a zvukovej stránke ma to celkom rozhodilo. Najmä ak potom idete autom po neosvetlených cestách v meste. Čiže z toho titulu film asi oceňujem viac, než by si zaslúžil, ale mal momentky, kde ma ozaj vedel trošku rozladiť. A pri iných momentoch som sa nudil a krútil hlavou. Určite nie dobrý film, no nemám pocit, že by som vyhodil peniaze do vzduchu, ako pri iných tohtoročných filmoch. Ak ale chcete tip na dobrý horor o zmiznutých deťoch, tak si pozrite radšej "Sinister" Hodnotenie: C(26.8.2018)

• - Promo fotky k filmu se pořizovaly v Bostonu od 19. června 2017 do 28. července 2017. (DominikMH)

• - Film obsahuje několik potitulkových scén. (Bioscop)

• - Projekt byl i přes svůj nízký rozpočet během produkce několikrát pozastavem kvůli nedostatku peněz. (Beckett51)