• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

Trailer sliboval totální psychadelicjý nářez a já se docela upřímně těšil, protože to vypadalo opravdu nadějně. Bohužel celý trailer byl jen jak by řekli dnešní děti ''fake'' a film je jen nedopečeným klišé strašením puberťáků velikým bubákem s nulovou tvůrčí invencí, s mizerným rozpočtem a bez zapálení pro věc. Na druhou stránku, dřív puberťáky likvidovala Samara z VHSky, tak proč by dnešní děti nemohl pojídat obří bílý kokot z internetovýho videa. Nebyl bych na film vůbec, ale vůbec přísný tak jako ostatní.37% je nepříčetně neadekvátních. Jednoduchý béčkový horor s pár vymazlenýma scénama (vytrhnutí Slender Manem z baráku je lahůdka) a pár dobrých lekaček. Jen to celé tak nějak nekončí a postrádá to zručnějšího režiséra. Ale takovou sodu si to nezaslouží ani omylem. Ještě víc nedoceněné, než povedený a snaživý Bye Bye Man. Nemám nic proti hororům pro dnešní děcka. Samozřejmě někdy se to vyloženě nedá, ale zrovna Slender Man je typický příklad ovečkového hejtu.50%.(6.12.2018)

Maník s Paganiniho syndromem pomáhá divákům s masturbačním syndromem. Stižen tímto syndromem jsem mu vděčný dvojnásob, že nechňapal po hezkých holkách, ale po výstavních hnuskách, což mírně znervóznilo i znejistilo režiséra, který zvolil chaotickou osnovu, načež to vypadalo, že sleduji tři různé filmy v jednom. Též nevycházel střih, přičemž se i tak film prokousal k pěkným i působivým sekvencím, kde to příjemně bubalo, nejvíc v druhé polovině. Rozfázovanost filmu nedělala zprvu dobrotu, ovšem postupně jsem si zvykal na režii seriálového ražení, přičemž ve filmografii režiséra Sylvaina Whitea ani nic jiného nenaleznete. Nízká fyzická přitažlivost hereček Joey King, Annalise Basso, Jaz Sinclair i Julie Goldani Telles přinesla kýžený efekt - můj pyj zůstal bez záchvěvu, ruka chňapala jen po křupkách, takže jsem se uzdravil, zbavil jsem se ošklivého zlozvyku. Jsem tomu rád a vyneslo to tomuto léčivému filmu příslušné body, přičemž režijně se to nedá doporučovat na režijních školách a do kina se na to jít nevyplatilo. 7/10(22.1.2019)

• Hismael

Slender man dokáže komunikovat přes smartphone a když se za ním jde na návštěvu do lesa, tak jedině v noci. Tma je prakticky neustále. Ani v domech světlo není. Lustry jako by neexistovaly. Scénář je poměrně dost jednoduchý, strašidelné scény jsou často jen ve snech a spíše abstraktní, které končí probuzením. Podprůměr je cítit na každém rohu od dialogů až po různé události a tak setkání se Slender manem nějak moc děsivé není i přes občas dobrou atmosféru.(25.12.2018)

• killerbean

Pre znalcov predlohy to bude sklamanie. Pre náhodných a nenáročných divákov to môže byť zaujímavá tuctová popcornovka, na ktorú zabudnú v momente, keď opustia kino. Potenciál mal Slender Man obrovský, priam trestuhodne ho však nevyužil. Full recenzia tu. 30% Cinemax Bory - press(20.10.2018)

Zase se mi potvrdilo, že při rozhodování na co jít do kina není dobré používat zdejší hodnocení. A už vůbec ne dávat na "experty". Nejzajímavější na tomto horroru je právě jeho atmosféra, která je docela hutná a hustá po celou dobu. Pravda - scénář není úplně v pohodě, ale na vychutnání si filmu to stačilo. U teen-horroru bych to stejně jinak nečekal. Rozhodně zajímavě natočený film, zápletku bych moc neřešil - dyk je to horror, tam nemůže být všechno logické... :-))) Pro mě je to mezi 3-4 hvězdy, dávam vyšší abych ten film drobet podpořil.(28.8.2018)

• - Promo fotky k filmu se pořizovaly v Bostonu od 19. června 2017 do 28. července 2017. (DominikMH)

• - Písnička, která hraje z gramofonu, je „Maggot Brain“ od Funkadelic. (Bioscop)

• - Příjmení Hallie (Julia Goldani Telles) je ve filmu Knudsen, což je ve skutečnosti příjmení tvůrce postavy Slender Mana, Erica Knudsena. (NiWi)