• Nizozemsko

• Nový Zéland

Horor / Mysteriózní

USA, 2018, 93 min

• mzss1

(30%) Pro tyhle novodobé horory mám slabost, ale už se to začíná kazit. Točí se jich zbytečně moc, je to už ohrané, nudné a bez nápadu. Třeba takový nedávný filmík Truth or Dare mi nečekaně sedl (trochu mi připomněl sérii Final Destination). No nic, nyní k tomuhle počinu zvaný Slender Man. Děj je dost primitivní, ostatně jako vždy u těhle podobných horůrků. Jenže celé mi to přišlo umělé a někdy i trapné – celá to postava bubáka Slender Mana. Po technické stránce, zvuků apod – to bylo celkem ok. Jenže tu nebyla žádná lekačka, ani pořádná děsivá atmosféra, prostě skoro nic. Ženské hrdinky začali ubývat (děsivý bubák Slender Man je postupně lapil) a v poslední 3/3 filmu to začalo být strašně zamotané. Opravdu jsem nevěděl co je realita, co je sen. Nevím, moc mě to nebavilo. Ale až taková sračka to nebyla, proto dávám ty nejslabší možné 2*. Je to spíš na tu jednu, ale z protekce, že mám tento žánr rád, tu druhou dám, potenciál a námět byl dobrý, bohužel to bylo celé špatně natočené.(5.11.2018)

• darkrobyk

,Nesmíte se mu podívat do obličeje!´ To je mi rada, když žádný nemá.... V Kruhu to ještě byly videokazety, tady je zastoupil internet. A nemusíte třikrát volat ani Mary, ani Candymana, stačí slyšet třikrát odbít zvon a není cesty zpátky. Temný les, nestvůrné černé stromy komíhající se ve větru a cosi v mlze mezi kmeny. Chapadla, křik, ticho. Nu, mohl to být hezký horor o bubákovi, jenže není. Místo strašení lekačky, atmosféra mezi stromy na celý film nevystačí a gore, když už není se čeho bát, nula. A měřeno optikou dnešního světa - podělaní studenti bubáka nevyvolají, statečné studentky naopak ano. Alespoň že jsou za to ztrestány, i když divák více tuší, než vidí. Hlavně kvůli lesu film zcela nezatracuji, lepší volbou je však rozhodně třeba Tall Man (2012). Více jak polovina kina (což jsem na tenhle film nečekal) se místy dost brutálně smála. Ano, kdo se moc bojí, křičí nebo se směje, tady ale bohužel nebyl důvodem strach...(26.8.2018)

• Anderton

Tak mi po nejakej prvej dvadsaťminútovke celkom odľahlo, pretože som pochopil, že Slender man nebude taká katastrofa, ako naznačujú americké ohlasy a nejaké tie odpady tu. Štvorica holiek je síce necharizmatická, ale atmosféru sa ako tak vybudovať podarilo. Samotné bu-bu scény sú fajn nakrútené, dosť sa tu vykrádal Lynch alebo Jakubov rebrík a dobre sa na to pozeralo. Len bohužiaľ tieto scény nie sú súčasťou hutnejšieho a zmysluplnejšieho celku. Potenciál zostal rozhodne nevyužitý. Tvorcovia asi vidia v Slender manovi metaforu na nebezpečie internetu, keď na videách fičí celá dnešná teen generácia a má na ňu zhubné následky. Ale aj myšlienku treba vedieť inteligentne podať, napríklad v dobre fungujúcom horore. Slender man ním proste ako celok nie je. 50% a keďže nie som cieľovka, tak sa zaokrúhľuje dole.(23.8.2018)

• PierrevanH

Až uslyšíš třikrát zvony bít, zavři oči a přivoláš Slendermana. Čtyři pipky si řekli, že je to dobrý nápad a tak postupně mizí, škrtí se, běhají po knihovně atd. Slenderman je bioelektrická bytost, která loví děti a teenagery a jejíž kořeny sahají až k samotnému krysařovi! Nikdo se nesnaží Slendermana zastavit, prostě počkáme, v jakém pořadí kdo umře. Dívka zachrání mladší sestru, tím, že se odevzdá do jeho spárů a nechá se zarůst do stromu. Docela nuda, mohli to natočit určitě lépe.(26.8.2018)

TOP film. 95% -- Na film som sa tešil a vôbec nie som sklamaný a môžem povedať že je to lepšie ako som očakával. Skvelý herci (musím pochváliť hlavné hrdinky ktoré majú výborný herecký talent + radosť na ne pozerať a to sú J. King a J. Goldani Telles), atmosféra je v pohode síce mohla by byť lepšia aby každému divákovi behal mráz po chrbte, hudba je dobrá a ku koncu film aj trochu nepríjemná a musím pochváliť celkom slušnú síce zaspatú ale slušnú kameru. No a pri tých hercov som zabudol spomenúť Javiera Boteta, ktorý si nielen zahral Slender Mana ale aj jednu menšiu úlohu v jednej scéne. Tam som zistil že sa do hororového žánru hodí a zas za všetko môže výška herca (Skarsgård, Mane a teraz aj Botet). Keď film vyjde na DVD tak si ho z radosťou pozriem druhý krát.(25.10.2018)

• - Slenderman je v USA plánován k vydání od Screen Gems na 24. sprna 2018. Předtím měl mít premiéru 18. května, ale datum bylo změněno, aby se předešlo konkurenci s Deadpool 2 (2018). (DominikMH)

• - Javier Botet, který si zahrál postavu Slender Mana, si zahrál i malou roli jako doktor, který jde po chodbě a míjí Hailley (Julia Goldani Telles). (Scaryman)

• - Slender Man je fiktivní postava, kterou v roce 2009 vytvořil Eric Knudsen (pod pseudonymem Victor Surge), uživatel internetového fóra Something Awful. Je zobrazen jako vyzáblý a nepřirozeně vysoký muž měřící 2-3 metry v černém obleku s prázdným obličejem a chapadlovitýma rukama. V roce 2014 12letí Morgan Geyser a Anissa Weier vylákaly stejně starou Payton Leutner do lesa, kde ji 19x bodly nožem, který si přinesly z domu, protože se o Slendermanovi hodně dočetly na výše uvedeném fóru a chtěly se mu tímto činem zalíbit. Údajně jim to nařídil, jinak by prý ublížil jejich rodinám. [Zdroj: Wikipedia.cz] (Bioscop)