Reklama

Reklama

Kouzelný park

  • USA Wonder Park (více)

Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Ve své představivosti vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty dechberoucí a fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata s velmi vyhraněnou osobností. Například bezpečáka tu dělá dikobraz, který se všeho bojí a ve stresu nekontrolovaně střílí bodliny, o údržbu se starají dva bobří vtipálci a tak by se dalo pokračovat. June však není pouze snílek, ale taky hodně praktická holka, která zkouší aspoň některé z těch fantastických modelů reálně postavit z toho, co jí zrovna přijde pod ruku. Asi tušíte, že takové pokusy nemůžou dopadnout dobře a většinou končí demolicí celého sousedství. Po jedné takové mimořádné destrukci June slíbí, že už začne sekat dobrotu, všední i nevšední starosti ji navíc připraví i o chuť vymýšlet výjimečné atrakce aspoň teoreticky. June přestane snít. Jednoho dne ji však osud a šťastná místa zavedou na zpustlé místo, kde kdysi skutečně existoval park, jaký si vysnila. Dokáže June znovu probudit vlastní fantazii a zastavit jinak nevyhnutelný zánik tohoto ráje atrakcí? Zdejší mluvící zvířecí personál na ni dost spoléhá. Jinou naději totiž nemají. (CinemArt)

(více)

Videa (15)

Recenze (56)

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Za mne takových pěkných 75. Je to hezky animovaný, místama přiměřeně dojemný, a jako celek tak nějak pohodový. Nechybí tu taková ta klasická klišé jako jsou vtipné postavy malého vzrůstu dabované asiaty (tentokrát mini-bobři). Co hodně ocenuju, má to necelou hodinu a půl, což je při současných přepalených stopážích fajn. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Kouzelný park okouzlí zejména úžasně pestrobarevnou a zdařile vytvořenou vizuální stránkou, která si stejně jako dětská fantazie neklade hranice. Co se příběhu týká, tak hlavní poselství bylo vcelku jasné, nicméně jsem očekával asi trochu víc emocí, které by mě odrovnaly jako například u snímku V hlavě, protože Kouzelný park měl tímto směrem též nakročeno. Podobně na tom byla humorná stránka filmu, která ne že by chyběla, ale spíš chrupkala podobně jako medvěd Huňáč - žádné vtipné orgie typu Shrek či Doba ledová se nekonaly. Kdyby měl snímek větší hloubku nebo plul na více komediální vlně, pak bych dal bez váhání vyšší hodnocení. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Pestrobarevný a roztomile infantilní animáček pro děti do 10 let, který se komerčně neprosadil, stihla jej nepřízeň kritiky a (odvolaný) režisér Dylan Brown ho neměl plně pod kontrolou a jeho jmenovka v titulcích chybí. I tak je výsledek celkem v pohodě. Paramount do něj nalil neskutečnou sumu, aby byl konkurenceschopný, angažoval pro dabingové účely Milu Kunis, Jennifer Garner nebo Matthew Brodericka, ač se rýsovalo, že u dospělých s přebujele naivním pojetím nepochodí, ovšem mravní výchova dětského publika by oživlým zábavním parkem, který trůní jen v mysli mladé smělé slečny June, co před týdnem vytáhla první tampon, nemusela být radikálně ohrožena. Jak už to tak bývá, odborná kritika většinou není sestavena z dětí předškolního věku, takže naprosto těmto nerudným mužům s dysfunkcí prostaty a neuspokojeným ženštinám s hormonální nerovnováhou chybí nazírání dětskou optikou, načež jim jakékoliv skotačení mluvících zvířátek kolem hlavní hrdinky bude připadat nevyzrálé až prostinké, ještě neopomenou zmínit silný vliv fantasy klasiky "Nekonečný příběh". Asi takhle - vyserte se na tyhle lidi, sami by vytvořit nic nedokázali, nemluvě o jejich grafických schopnostech, takže sezvěte své ratolesti a přesvědčte se, že tohle animované dobrodružství má svůj emoční náboj, co je přesně nastaven na nervovou soustavu společné rodinné podívané. 7/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Mne sa teda "Wonder Park" veľmi páčil. Celkovo som s filmom spokojný. Má podľa mňa veľmi pekné vizuály, zaujímavé nápady a okrem toho dobrú hlavnú hrdinku s celkom vtipným tímom zvieratok, ktoré sa o park starajú. Mila Kunis asi v tomto podala najlepší dabingový výkon a dávam jej veľký kredit. Postavy sú podľa mňa celkovo dobré. Problémy sa skôr dostali do príbehu, ktorý je poskladaný z veľkej dávky klišé a okrem toho mám pocit, že málo riskujú. Paramount to urobili viac pre deti a dospelí sa miestami môžu nudiť. Napríklad by som chcel stráviť v skutočnom Wonderlande viac času. Keď je na vrchole síl a predtým, než ho začala temnota pohlcovať. Chápem tú myšlienku, no je to už myšlienka, ktorú sme tu mali. A tým pádom vieme predpovedať ako to celé nakoniec dopadne, čo sa máme naučiť a podobne. A tiež to možno mohlo byť o niečo silnejšie. No ako celok som rád, že som film videl a prial by som si sa do tohto parku aj niekedy vrátiť. Hodnotenie: B ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nové Disneyovky občas potěší, Pixarovky už celkem nudí, proto občas rád zabrousím k menším a zapadlejším animákům, jež třeba v kině nezaslouženě neuspěly...jako například Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana nebo Čapí dobrodružství. U Wonder Parku jsem ale citelně šlápl vedle. Všechny ingredience tu jsou správně a potenicál tam byl, ale já se šíleně nudil, odvracel zrak a z letargie mě nedokázalo probudit vůbec nic. Generický příběh plný nevýrazných postav. Chtěl jsem ten film mít rád, na ty postavičky se dobře kouká, realita je však úplně jiná a nemohu doporučit nikomu jinému než dětem pod 10 let. Těm přeci stačí, že je to barevné a hýbe se to..👨‍👨‍👧‍👧 ()

Galerie (42)

Zajímavosti (7)

  • Režisér Dylan Brown byl nucen odstoupit z projektu po obvinění ze sexuálního obtěžování, a to v lednu 2018. Protože byl film už z větší části dokončený, na pozici režiséra nebyl nikým nahrazen. (Stoka)
  • Původně měl mít film premiéru 10. srpna 2018, ale byl přesunut na 15. března 2019, aby se vyhnul filmu Kryštůfek Robin (2018). (Stoka)

Reklama

Reklama