Kouzelný park

• USA Wonder Park (více)
Trailer 2

Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Ve své představivosti vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty dechberoucí a fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata s velmi vyhraněnou osobností. Například bezpečáka tu dělá dikobraz, který se všeho bojí a ve stresu nekontrolovaně střílí bodliny, o údržbu se starají dva bobří vtipálci a tak by se dalo pokračovat. June však není pouze snílek, ale taky hodně praktická holka, která zkouší aspoň některé z těch fantastických modelů reálně postavit z toho, co jí zrovna přijde pod ruku. Asi tušíte, že takové pokusy nemůžou dopadnout dobře a většinou končí demolicí celého sousedství. Po jedné takové mimořádné destrukci June slíbí, že už začne sekat dobrotu, všední i nevšední starosti ji navíc připraví i o chuť vymýšlet výjimečné atrakce aspoň teoreticky. June přestane snít. Jednoho dne ji však osud a šťastná místa zavedou na zpustlé místo, kde kdysi skutečně existoval park, jaký si vysnila. Dokáže June znovu probudit vlastní fantazii a zastavit jinak nevyhnutelný zánik tohoto ráje atrakcí? Zdejší mluvící zvířecí personál na ni dost spoléhá. Jinou naději totiž nemají. (Cinemart)

Trailer 2

honajz2

Eh... tak takhle rozporuplné dojmy jsem z animovaného filmu měl naposledy snad u Alfy a Omegy. Rozeberu to. Prvních 25 minut pro mě bylo skoro nekoukatelných. Celé to byl maraton überkýčovitých dojemných kýčů, které se snažili diváka (dětského, samozřejmě, ale nedivil bych se, kdyby se ti citlivější rozbrečeli taky) tak strašně citově vydírat skrze dialogy, hudbu a vizuál, že už to nebylo ani směšné, ale jen nesnesitelné. A do toho ještě ty patetické kecy typu "Nenech to světélko v sobě zhasnout." atd... Uf. A ještě lepší byl ten indický klon Clyda McBrida z Hlasiťákových, který nejen že má úplně stejný charakter, on má i homosexuální rodiče (jestli jsem teda dobře viděl)! K tomu se podrobněji vyjadřovat nebudu, nemá to smysl, každopádně když ze scény vypadli všichni lidi (kromě June), stala se z toho sci-fi a June se dostala do paralelního světa, sice to pořád nebylo vtipné, sice ty postavy moc zajímavé nebyly a některým kýčovitě "dojemným" scénám se to nevyhlo, ale i tak se na to celkem dalo dívat a ani jsem se od té chvíle moc nenudil. Akorát ten příběh se dal vymyslet líp. Každopádně, v tu chvíli jsem měl hodnocení mezi 2* a 3*, no nakonec rozhodl závěr, ve kterém SPOILER se ukázalo, že maminka nakonec neumřela a je na živu - což mi udělalo radost, jelikož nesnáším ten podivný trend jednoho mrtvého rodiče v animácích (a Disney se v tom echt vyžívá). Takže slabé 3* nakonec dám, ale znova se na to rozhodně nepodívám. ()

Stanislaus

Kouzelný park okouzlí zejména úžasně pestrobarevnou a zdařile vytvořenou vizuální stránkou, která si stejně jako dětská fantazie neklade hranice. Co se příběhu týká, tak hlavní poselství bylo vcelku jasné, nicméně jsem očekával asi trochu víc emocí, které by mě odrovnaly jako například u snímku V hlavě, protože Kouzelný park měl tímto směrem též nakročeno. Podobně na tom byla humorná stránka filmu, která ne že by chyběla, ale spíš chrupkala podobně jako medvěd Huňáč - žádné vtipné orgie typu Shrek či Doba ledová se nekonaly. Kdyby měl snímek větší hloubku nebo plul na více komediální vlně, pak bych dal bez váhání vyšší hodnocení. ()

papadoce

Táto rozprávka sa mi hodnotí pomerne ťažko. Na jednej strane bola na moje pomery veľmi málo vtipná a bez vtipu, ktorý by zaujal deti ale aj dospelých dnes už neuspejete. Na strane druhej to bolo poprvýkrát (celkovo vrátane filmov len po druhý) čo som mal na tvári reálne slzy a to dokonca dvakrát. Nuž zahrali to na notu, ktorá je pre mňa viac ako citlivá. Myslím, že každý z nás má svojim spôsobom vybudovaný takýto čarovný park, no a väčšina ľudí naňho časom chtiac nechtiac zanevrie. Bola to v zásade krásna rozprávka, ktorá mala ale ďaleko väčší potenciál v tej zábavnej pasáži, ktorá nemala byť o citoch a veciach s nimi súvisiacimi, no zostal nevyužitý. Dlho som uvažoval nad 5 ešte aj po rozprávke, ale zatiaľ teda takto. Každopádne vyvolať takto silné pocity animovaným dielom, sa denne práve nevidí. ()

Spiker01

Nové Disneyovky občas potěší, Pixarovky už celkem nudí, proto občas rád zabrousím k menším a zapadlejším animákům, jež třeba v kině nezaslouženě neuspěly...jako například Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana nebo Čapí dobrodružství. U Wonder Parku jsem ale citelně šlápl vedle. Všechny ingredience tu jsou správně a potenicál tam byl, ale já se šíleně nudil, odvracel zrak a z letargie mě nedokázalo probudit vůbec nic. Generický příběh plný nevýrazných postav. Chtěl jsem ten film mít rád, na ty postavičky se dobře kouká, realita je však úplně jiná a nemohu doporučit nikomu jinému než dětem pod 10 let. Těm přeci stačí, že je to barevné a hýbe se to..👨‍👨‍👧‍👧 ()

JADIM

"V Čarovnom parku je všetko možné!" Myšlienka dôležitosti detskej fantázie zakopaná niekde v hĺbke, ale boli momenty kedy sa vyplavila na povrch. Vďaka tomuto má Čarovný park trochu spoločné s Pixarovkou V hlave, ale to bola trochu iná úroveň, ako táto doslova divoká jazda horskou dráhou. Vizuál to malo celkom pekný a keďže deti vymyslia naozaj hocičo a v tomto prípade boli tie deti scénaristi, režisér a animátori, tak sa tu občas objavili aj nejaké zaujímavé nápady. Celkovo je to taká animovaná rýchlovka, ktorú celkom oslabuje to chaotické tempo, ktoré sa proste "muselo" dostaviť.. 5/10 (Videné 22.3.2020, SK dabing) ()

• Brianna Deniski, která propůjčila hlas June, byla vybrána z více jak 1 500 lidí z castingu. (Varan)
  • Práce na tomto projektu trvala 5 let. (ČSFD)