Šarmantní Ir Peter Plunkett má starosti se svým zámkem. Hrozí mu hypetéka. Jeho dědičný majetek chce odkoupit americký magnát Brogan, převést ho za moře a tam z něho postavit malý Disneyland. Plunkett v zoufalství dostane spásný nápad, představit své sídlo jako "zámek, kde straší". Vykoná potřebné úpravy, spustí velkou reklamu a zanedlouho už přichází první hosté. Mezi nimi také manželský pár Jack a Sharon Crawfordovi. Očekávaná strašidelná dovolená se však nevydaří, jelikož zámecký pán svým amatérským zincenování hororové divadélko pokazí. Podráždění američané hrozí odchodem, když nešťastnému Plunkettovi přichází na pomoc pravá strašidla a duchové. Ďábelský tanec mrtvých však nejméně vadí unavenému Jackovi, který zahoří vřelou láskou k překrásnému ženskému duchovi - Mary Plunkett, mimochodem už 170 let mrtvé... (Jamal)

qwazaokki

Horor? To snad ani ne, ale velmi příjemná komedie, u které jsem se vůbec nebál, ale dobře bavil. Vždyť i ty mrtvoly vylézající z hrobů vypadají docela sympaticky. Je to roztomilé, trochu naivní, ale dobře se na to dívá. 75% ()

montel

Peter Plunkett (Peter O´Toole) majitel stejnomenného hradu je před krachem a aby zachránil hrad před stěhováním vymyslí plán, jak se svého dluhu zbavit. Své zaměstnance převleče za duchy a návštěvníkům nabídne zbrusu novou atrakci. To se ovšem nelíbí duchům Plunkettovi rodiny a tak se začnou návštěvníkům zjevovat...Průměrná komedie, která nemá s hororem nic společného. Docela příjemně se na to dívá, ale ke konci už trochu nudí. Prostě nic zajímavého. 40% ()

Poga

Vôbec nerozumiem kde spravil Neil Jordan chybu. Síce už veľakrát otrepaný námet, ale dalo sa z toho vyťažiť omnoho viac. Nehovoriac na tú dobu veľmi kvalitné herecké obsadenie. Chýba tu spád, nápad, účinná réžia a scenár je veľmi ale veľmi chabý. Zachraňuje to pekné prostredie hradu (škoda, že minimum exteriérov, ktoré mali svoje čaro) a na rok vzniku filmu dobré triky. A ešte pekná Beverly D´Angelo, ako inak. Vo svojej dobe jedna z najkrajších a slušne hrajúcich herečiek. Takto mi neostáva sa čudovať prečo vlastne prijal rolu v takejto zlátanine velikán ako je Peter O´Toole... Chabé 2/5 ()

Mark1983

Jako školák jsem si to na vhs párkrát pustil,ale dnes bych se asi pravděpodobně na to díval trochu jinak. Je to spíš,než hororová komedie - rodinný film s duchy. ()

Dumaru

Plunkettovci chcú zachrániť rodinné sídlo pred núteným predajom, preto sa rozhodnú svojpomocne z pokojného (aj keď pochmúrneho) sídla urobiť strašidelný zámok. Po tom ako sa prvý pokus so strašením nevydarí a podvedení hostia sú na odchode, strašenie prevezmú skutočné strašidlá alias mŕtvi nájomníci zámku a komédia sa môže začať. High Spirits som si obľúbil už dávnejšie z originálnej vhsky a aj v súčasnej dobe si rád pozriem túto oddychovku,,, ()

malyLibor

Fajn duchařská komedie na spravení nálady. Někdy není nic víc třeba. Pobavilo, spravilo náladu, chvílemi doslova rozesmálo. ()

bocy

Mne osobne sa to výnimočne páčilo a iba odporúčam pozrieť tým, ktorí to nevideli...Možnože si poviete, že ďalšia za vlasy pritiahnutá komédia, ale film má svoje čaro a aj myšlienku. Je super.:-) ()

jericho001

Dům veselých duchů jsem poprvé viděl před dvaceti lety a už tehdy se mi líbil.Nyní po dlouhé době jsem si ho stáhnul a musím říct že se mi to i po těch letech pořád líbí.Příběh se mi líbí,triky na rok 1988 jsou dobře udělané a každá postava je správně potrhlá.Mno a když vezmu v potaz herecké obsazení:Peter O Toole je tu správnej švihák,Peter Gallagher jako nastávající farář taky v poho.Mno a máme tu ústřední čtveřici:Steve Guttenberg je takovej pohodář jak ho známe z Policejní akademie,Liam Neeson si roli nasraného,věčně nadrženého zrzka s bradavicemi užívá.Beverly D´Angelo je správně uječená a sexy a pro Daryl Hannah mám slabost už od doby kdy jsem viděl Žbluňk.Když k tomu připočítám také vydařený dabing(kupodivu!!!),dobré hlášky a šťastný happyend,nezbývá mi než dát krásných a zasloužených 80%. ()

Oxytocin

Nemůžu si pomoci, ale stejně mi přijde, že cenzura a "mravy" byly v 80. volnější (Zlaté časy na Ridgemont High, Pánská jizda s Cruisem...) než je tomu dnes a filmům a divákům to vůbec nevadilo. Naopak. Vtipné hlášky. Tenhle film jsem si rád pouštěl jako malý kluk a nebude vám vadit, když víte, jaký žánr a děj přibližně očekáváte. ()

anicca

A za mňa náhodou halloweenska klasika. Nikdy si to nenechám ujsť. Napätie, humor, zábava...Nikto netvrdí že ide o horor. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty jsi duch, já američan, to nebude fungovat!" Nevtipná komedie s Mahonym coby hlavní postavou a Liamem Neesonem coby vedlejším duchem. Horor? Helejte v dnešní době se nedá mluvit o hororu, přece jen efekty trochu postoupili a toto by TV Nova či Prima mohla odvysílat v dopoledních hodinách. Jinak je to o jednom hradu a jeho obyvatelích, kterým hrozí vystěhování kvůli nesplácení hypotéky. Ti chtějí získat peníze tím, že nalákají americké turisty na duchy a pak kvůli nim předstírají, že jsou strašidla. Pochopitelně se pak ukážou i opravdoví duchové. - 20%. ()

peproch

Bláznivá komedie o duších v starém zchátralém hradu v Irsku a o tom, jak tito pobaví skupinu anerických turistů, kteří by snad mohli hrad finančně zachránit ()

drkaldj

Ze začátku možná takový trochu nezáživný. Jakmile se děj více rozjede, tak je to o dost lepší. Žádný závratný děj, některé efekty už dost zestárly. Ale uznávám že to má své kouzlo. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole