Šarmantní Ir Peter Plunkett má starosti se svým zámkem. Hrozí mu hypetéka. Jeho dědičný majetek chce odkoupit americký magnát Brogan, převést ho za moře a tam z něho postavit malý Disneyland. Plunkett v zoufalství dostane spásný nápad, představit své sídlo jako "zámek, kde straší". Vykoná potřebné úpravy, spustí velkou reklamu a zanedlouho už přichází první hosté. Mezi nimi také manželský pár Jack a Sharon Crawfordovi. Očekávaná strašidelná dovolená se však nevydaří, jelikož zámecký pán svým amatérským zincenování hororové divadélko pokazí. Podráždění američané hrozí odchodem, když nešťastnému Plunkettovi přichází na pomoc pravá strašidla a duchové. Ďábelský tanec mrtvých však nejméně vadí unavenému Jackovi, který zahoří vřelou láskou k překrásnému ženskému duchovi - Mary Plunkett, mimochodem už 170 let mrtvé... (Jamal)

blackrain

Přiznejme si to. Osmdesátá léta nám nadělila pár parádních skvostů. Některé byly hodně povedené, jiné už tolik ne. Zařázení horor bych tady asi nepoužila, spíše je to komedie k popukání. Odlehčená duchařina říznutá špetkou romantiky. ()

Hennes

Milá duchařská komedie, nezklamala, pobavila. Guttenberg sem jasně zapadá, ale kdo by tu čekal Liama Neesona ? Manželský pár se během dovolené rozpadne a každý se zamiluje do ducha. Jackovi se povede dostat svou milou zpět mezi živé bytosti, Sharon naopak skončí jako duch. Snímek má množství vtipných momentů a provedení je prostě klasika 80 let. "HELE, VY JSTE DUCH A JÁ AMERIČAN, NEFUNGOVALO BY TO". Myslím, že Jack byl rád, že to prolínání přešlo v něco víc :-). ()

Martin741

Strasne slabe, nema to ani cim zaujat po rokoch, cira zatuchlina - nech to dalej odpociva v najtmavsom a najzabudnutejsom kute filmovych archivov. Divaci o nic nepridu : 10 % ()

cariada

Tak jsem se docela těšil na pěknou hororovou komedii a dostalo se mě něco poměrně křečovité, co se snaží, ale chybí tomu víc vtipu. Já se moc nesmál. A začalo to přitom velice slibně přijezd turistů byl pěkný, jenže pak to začalo běhat neustále dokola až v tom člověk ztrácel pojem o realitě. ()

Endyis

Komedie mého dětství, na kterou se rád podívám i dnes, zejména díky příjemnému hereckému obsazení... ()

ybuko

Je to dle rukopisu vic americka nez britska komedie. Indicie: duchove, osmdesata leta, Steve Guttenberg, Daryl Hannah. Jako nejvetsi zjeveni v pozitivnim smyslu ale ve filmu pusobi Peter O´Toole, ktery je bohuzel postupne odstavovan na vedlejsi kolej. Coz je skoda, protoze jeho excentricke vykony jsou na filmu tim nejlepsim. ()

mandlova

Duchařina mého dětství, ještě stále někde v archivu na VHSce :) proto hodnotím výš, než by si to asi kvalitativně zasloužilo...sentiment dělá své ()

blackJag

"JÁ VÍM, ŽE MÁŠ RÁD PASIVNÍ ŽENY, ALE TAHLE JE NAPŮL MRTVÁ!" Kdybych viděl jako děcko, asi bych pod nátlakem nostalgie dokázal hodnotit líp, dnes mi ale tento snímek přijde průměrný jak v rámci komedie, tak romantické duchařiny. V námětu jde o standardní porci provařených ingrediencí, ve formě scénáře dokonce o uspěchaný a nezáživný mišmaš v příjemných kulisách s množstvím známých tváří, přičemž svůj honorář si zaslouží leda tak O´Toole, protože kudrnáč Guttenberg ani Hannahová neměli pravděpodobně zrovna své nejlepší dny. Mohle to být o tolik lepší, ale není. II Scénář: Neil Jordan. Hudba: George Fenton. 50% ()

JohnSmith

První polovina filmu je doslova hrozná. Druhá půlka ušla. Bohužel mi to nepřišlo moc vtipný, takže jsem se nebavil, škoda. ()

vitekpe

Skvela, mila, vesela a vtipna ducharska komedie s hvezdnym obsazenim. Aneb kdyz se sejde Beverly, Jennifer, Connie apod., a cele to vezme do ruky Neil Jordan, nemuzu bejt vlastne ani moc prekvapenej... .-) P.S.: a taky jsem se naucil slovo "skelping". (Skelping - To have sex with a ghost. Either by them passing through you and stimulating your senses, them taking physical form and interacting or by possessing another for the purpose of sex. Usually the first. Skelping is easiest at certain times of the year and the day.) ()

Han22

A bylo to ono. Dlouho jsem pátral po filmu, z něhož jsem si pamatoval jen hrad plný duchů a jednu scénu s oknem a duchem. Nakonec jsem dospěl k názoru, že by tohla být tahle Jordanova komedie a trefil jsem se. Dům veselých duchů jsem viděl ještě jako hodně malé děcko a tak se mi pochopitelně hrad plný strašidel zapsal do paměti. Dneks z toho zbyla taková milá, nijak objevná, ale neurážející komedie. Je tu pár strašidelných scén, něco humoru, trošku té romantiky, pěkná atomsféra hradu a samozřejmě plejáda výborných herců (Guttenberg, Hannah, mladý Neeson) v čele se skvělým hradním pánem O´Toolem. Jordanovi se jeho žánrové úlety k hororu celkem v 80. letech dařily. ()

wosho

Od Jordana bych čekal i více než obyčejnou komedii, která naštěstí za skoro těch 20 let moc nezestárla. A to hlavně díky hercům. A kupodivu jak jsem se dočetl tady, nejsem první koho to je první originální VHS. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole