• Austrálie

• Kanada

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 109 min

Doctor Strange se tranformoval do 13leté holky, vzal si velké množství drog a v multiversu potkal naprosto rasově korektní víly (sudičky? Whatever). Vůbec tenhle film už korektnější být snad ani nemůže. Ale mně se líbil. Normálně se mi fakt líbil, a to je to neskutečná slátanina! A Charles Wallace - slyšet ty krásné, psychpopatické poznámky z úst malého chlapečka je luxusní. A Pineovi ty vousy fakt seknou...heh ;)(13.6.2018)

Tento film sa mi hodnotí veľmi ťažko. Nemôžem povedať, že by "A Wrinkle In Time" nemalo určité kvality, no rozhodne má aj veľké množstvo problémov, ktoré z neho robia veľmi zaujímavý film plný veľkých mien, no súčasne sa príliš snaží na to povedať svoje posolstvo. Až do takej miery, že to môže byť pre mnohých (a aj pre mňa) veľmi otravné. No začnime najprv s kvalitami filmu. Lebo mám pocit, že tým sa venuje málokto. Musím povedať, že vizuálna stránka filmu je zaujímavá a dobre spracovaná. Niektoré časti sú skutočne magické ako napríklad keď deti môžu lietať na obrovskej listovej víle a pôsobí to celkom efektne. Veľmi dobre je to skĺbené a aj svety, ktoré navštevujú sú dobre spracované. Tie efekty nebijú nejako moc do očí a pôsobí to potom skutočne dobre natočené. Scénka, kde sa ocitnú v susedstve kde sa všetci správajú úplne rovnako je podľa mňa excelentná. Je na tom niečo skutočne nepríjemné a dá sa z toho dostať dávka atmosféry. Chris Pine je podľa mňa dobrý, no objaví sa vo filme dosť málo. Storm Reid je podľa mňa tiež vynikajúca a dosť dobre vie predať svoju postavu. Levi Miller je podľa mňa fajn. A rozhodne na mňa pôsobil príjemnejšie, než vo svojom poslednom filme. A napriek tomu, že myšlienka filmu je skutočne tlačená strašne moc, tak to nie je zlá myšlienka. No fungovala by lepšie, keby na ňu tak moc netlačia, lebo výsledne je to tak veľmi Disneyfikované, až sa mi miestami zastavil rozum. Prípadne by možno bolo lepšie, keby to urobili trošku inak, lebo všetko je to poňaté maximálne doslovne a keď si rozoberieme históriu sveta "IT" tak výsledne je nám všetkým jasné o čo ide. Lenže svet nemôže byť proste šťastný a hravý. Tam kde je svetlo vždy bude aj temnota. Len jej nesmieme dať šancu preniknúť hlboko. Nebolo by to takto podané lepšie? Výsledne človek ani nevie čo si má z filmu odniesť. Byť sám sebou, byť šťastný a bojovať s temnotou všade je cesta? Radšej to neskúšajte, lebo nie vždy to funguje. Takže to je môj názor na myšlienku. Dobrá, ale nedopracovaná a strašne tlačená. A veľmi to film posúva dole. Osobne ani nemôžem pochváliť moc Resse Witherspoon lebo mi prišla maximálne divná. Mindy Kaling je okey a osobne ma teší, že toho toľko moc nehovorí. Robí ju to zaujímavejšou. A Oprah Winfrey je tiež okey, no neviem či vie filmu aj reálne niečo dať. Plus záver je miestami skutočne až moc. Doslova boj svetla s temnotou. A láska je cesta. Ako je vidno, najväčším problémom je skutočne nesprávne podaná myšlienka. Lenže bohužiaľ to atakuje celý film a to ako na nás pôsobí. A je ťažké sa sústrediť na pozitíva, keď neustále chceme, aby bol film pokojnejší a vedel lepšie podať svoje posolstvo. Tým to teda uzavriem. Nemyslím si, že film je zlý, no rozhodne zápasí s problémom, ktorý môže znechutiť veľa divákov. Hodnotenie: C+(26.5.2018)

• kajas

Po prvním traileru (už hodně měsíců zpátky) jsem měla pocit, že tohle rodinné fantasy bude mít něco do sebe, a docela jsem se těšila na návštěvu kina. Zrušení české premiéry mě zamrzelo, ale teď už rozhodnutí distributorů úplně chápu. V tomhle filmu totiž nefunguje zhola nic - herecké výkony známých i méně známých tváří k smíchu (zdravím Oprah), logika děje absolutně nulová, jedna z planet mi vizuálně připomněla krajinu z Teletubbies... obrovské zklamání a velké pokárání směrem k Disneymu.(2.6.2018)

• Spiker01

Nebudu zastírat. Věděl jsem, že to bude špatné, ale už se mi nesčetněkrát stalo, že i hodně kritizovaný film mi perfektně sedl. Wrinkle in Time rozhodně není ten případ. Už se mi dlouho nestalo, že bych u filmu neudržel pozornost déle než půl hodiny a přistihl jsem se, že jsem třeba 10 minut přemýšlel nad úplně jinými věcmi, ačkoliv mé oči neslezly z monitoru. Ve zkratce tedy řeknu : je to příšerná nuda a nekoukejte na to...Disneyovci sebrali ty největší klišé, hlavně v Americe několik známých jmen a nasáčkovali je do trikově poměrně výpravného filmu a zaobalili obrovskou vrstvou patosu a opovržení. Samozřejmě, že nejsem cílovka, ale přece se nesmí stát, aby naprosto každá postava ve filmu mi byla nesympatická (možná jen Chris Pine se snaží, ale i vzhledem k příběhu je tu bolestivě málo) a absolutně vůbec mě nezajímalo, jak to celé dopadne, tim spíš, že je to pořád Disney, takže to bylo od začátku jasné. Už jsem jen čekal, kdy na ně vlítne Thor a sebere jim ten tesseract. Velká bída.(30.5.2018)

Príbeh nás zobral na púť galaxiou, kde sa tri prapodivné tety rozhodli pomôcť Meg, dcére vedca ktorý záhadne zmizol, a bojovať proti temnote ktorá vplýva na nás všetkých. A Wrinkle in Time právom zanechá nezáživnú pachuť v ústach niektorých ľudí. V tomto filme je toľko vecí ktoré nedávajú zmysel, sú divné, nefunkčné, otravné ... no napriek tomu som si tento film obľúbil po prvom zhliadnutí. Obzvlášť prvá tretina filmu, kde sa zoznamujeme s postavami, ma trafila do tých správnych miest a tak trochu rozcitlivený som opustil od cynizmu s ktorým som vkročil do kina. Najväčšiu zásluhu na tom mala úžasná Storm Reid u ktorej dúfam, že jej hviezda bude rok od roku vyššie a vyššie. Ďalším plusom je v mojich očiach to, že film má veľa vecí ktoré chce povedať, a je treba dúfať že si mládež zoberie aspoň jedno ponaučenie z mnohých odprezentovaných. Plusom A mínusom však budú vizuálne efekty. Niekedy hrozné CGI, niekedy absolútne famózne hodné zarámovania a povesenia na stenu. Tie nedokonalé scény však zamrzia, obzvlášť keď sa jedná o Disney film. Ako som spomenul na začiatku mnohé nedáva zmysel, príbeh funguje len tak tak, a postavy niekedy konajú neľudsky ... no oceňujem srdce ktoré tento film má a že sa snaží o niečo iné. Áno, je to nefunkčný film, no je to aj krásny film. Je to divný film, no svojim spôsobom je čarovný. Môže byť otravný a zároveň emočne bohatý. Tento film je beautiful mess po ktorom som opúšťal kino s príjemným pocitom a s radosťou si ho pozriem znovu. Ava DuVarney má môj rešpekt a teším sa na ďalšie jej projekty. 4.5* P.S. kto sa potešil a s radosťou pousmial keď počul túto vetu “Tomorrow there’ll be more us — Miranda, American” nech mi dá vedieť, lebo je možné že sme najlepší kamaráti len o tom ešte nevieme.(24.3.2018)

• Storm Reid

• - V Česku i na Slovensku byla zrušená premiéra filmu z neznámého důvodu. (kytka.patrik)