• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 109 min

• VanTom

Snaha o snovou magičnost se při prolétávání prvními fantaskními pohádkovými světy vcelku dařila, no záhy doplatila na neuchopitelnou podivnost námětu, a především ohromnou kýčovitost všeho. Rodina, láska (a světlo) porážejí temnotu korumpující lidská srdce, doslovněji to řečeno být nemohlo. Nijakou režii nezachránil ani barevný (byť opět často kýčovitý) trikový vizuál a líbivá hudba, natož až "kvótovaně" mezirasový casting.(25.7.2018)

Rádoby dobrodružná/fantasy dětská výprava vesmírem, která vede přes to nejhorší z Nekonečného příběhu, dětské tvorby Roberta Rodrigueze a málem potkáme i zlého klauna To. Tenhle film není dobře natočen, jeho tvůrci to vědí, ovšem je jasné, že takhle dobrý blockbuster natočit nelze. Negativní ohlasy, na které vždy prdím, tentokrát fakt nekecaly. Už úvodní rozjezd, koketující s filosofickými prvky, je značně zdlouhavý a absolutně nenaladí na příští dění. Hlavní hrdinka je šeredná a nesympatická až běda, to nás ještě vzápětí čeká herecky netalentovaná prasnice Oprah Winfrey v roli jedné ze tří kouzelných bytostí. Netvrdím, že knížka, podle níž film vznikl, nemohla být pěkná i čtivá, ke všemu budí dojem, že byla obsáhlá a tvůrci z ní provedli výcuc, který režisérka špatně a nefunkčně pospojovala. Ava DuVernay není dobrá vypravěčka příběhu, nijak jí nepomáhá ani scenáristické duo Lee & Stockwell, které filmy pro rodinné publikum umí, jenže tentokrát se nijak nesnaží o potvrzení své reputace. A režisérka nahodí několik vizuálně zajímavých scén, v závěru namíchá koktejl z temnoty, ale Pizdney děti šetří, takže o osud postav se divák bát nemusí. V tom nezvládnutém a nesourodém mumraji sebou melou hvězdy Reese Whitherspoon a Chris Pine (dobrá, jako jeden z mála snese přísnější metr), zbytek je tvořen z dobrých herců, ale třeba takový Levi Miller nepředvede vůbec nic. Film šel na filmovou scénu s ambicemi, které nenaplnil. Je pochopitelné, že poté, co nebyl pozitivně přijat diváky ani kritikou, se do našich kin už nedostane. A litovat nemusíte. Z kina byste stejně odcházeli nespokojení. Většina pozitivních známek je za obstojné technické zpracování a občasné stopy (nevyužité) originality. 5/10(16.6.2018)

• kajas

Po prvním traileru (už hodně měsíců zpátky) jsem měla pocit, že tohle rodinné fantasy bude mít něco do sebe, a docela jsem se těšila na návštěvu kina. Zrušení české premiéry mě zamrzelo, ale teď už rozhodnutí distributorů úplně chápu. V tomhle filmu totiž nefunguje zhola nic - herecké výkony známých i méně známých tváří k smíchu (zdravím Oprah), logika děje absolutně nulová, jedna z planet mi vizuálně připomněla krajinu z Teletubbies... obrovské zklamání a velké pokárání směrem k Disneymu.(2.6.2018)

• Gogo333

Film je hodně jednoduchý i když se snaží být strašně chytrý. Herecky mě zaujala akorát Reese, která byla kouzelná. Oprah byla naopak naprosto příšerná, nechápu, proč ji tam nacpali. Dějové docela nuda, sice se to trikově snaží okouzlit, ale příběh a postavy to děsně zabíjí a tak to dokoukat na jeden zátah je fakt síla.(2.9.2018)

Príbeh nás zobral na púť galaxiou, kde sa tri prapodivné tety rozhodli pomôcť Meg, dcére vedca ktorý záhadne zmizol, a bojovať proti temnote ktorá vplýva na nás všetkých. A Wrinkle in Time právom zanechá nezáživnú pachuť v ústach niektorých ľudí. V tomto filme je toľko vecí ktoré nedávajú zmysel, sú divné, nefunkčné, otravné ... no napriek tomu som si tento film obľúbil po prvom zhliadnutí. Obzvlášť prvá tretina filmu, kde sa zoznamujeme s postavami, ma trafila do tých správnych miest a tak trochu rozcitlivený som opustil od cynizmu s ktorým som vkročil do kina. Najväčšiu zásluhu na tom mala úžasná Storm Reid u ktorej dúfam, že jej hviezda bude rok od roku vyššie a vyššie. Ďalším plusom je v mojich očiach to, že film má veľa vecí ktoré chce povedať, a je treba dúfať že si mládež zoberie aspoň jedno ponaučenie z mnohých odprezentovaných. Plusom A mínusom však budú vizuálne efekty. Niekedy hrozné CGI, niekedy absolútne famózne hodné zarámovania a povesenia na stenu. Tie nedokonalé scény však zamrzia, obzvlášť keď sa jedná o Disney film. Ako som spomenul na začiatku mnohé nedáva zmysel, príbeh funguje len tak tak, a postavy niekedy konajú neľudsky ... no oceňujem srdce ktoré tento film má a že sa snaží o niečo iné. Áno, je to nefunkčný film, no je to aj krásny film. Je to divný film, no svojim spôsobom je čarovný. Môže byť otravný a zároveň emočne bohatý. Tento film je beautiful mess po ktorom som opúšťal kino s príjemným pocitom a s radosťou si ho pozriem znovu. Ava DuVarney má môj rešpekt a teším sa na ďalšie jej projekty. P.S. kto sa potešil a s radosťou pousmial keď počul túto vetu “Tomorrow there’ll be more us — Miranda, American” nech mi dá vedieť, lebo je možné že sme najlepší kamaráti len o tom ešte nevieme.(24.3.2018)

• Gugu Mbatha-Raw

• - Názov filmu sa objaví až na konci filmu. (Astonko)

• - Režisérka Ava DuVernay nikdy nečetla knihu „A Wrinkle in Time“, na jejímž základě je film natočen. (griph)

• - Natáčelo se v Los Angeles v Kalifornii (USA) a na Novém Zélandu. (griph)