Reklama

Reklama

V pasti času

  • USA A Wrinkle in Time (více)
Trailer 3

Meg Murryová je typická středoškolačka, která bojuje s nízkým sebevědomím a která touží zapadnout. Je dcerou světoznámého fyzika, je inteligentní a talentovaná, stejně jako její mladší bratr, Charles Wallace, což si však Meg zatím neuvědomuje. Situaci silně zkomplikuje zmizení pana Murreyho, které Meg sklíčí a její matce zlomí srdce. Charles Wallace představí Meg a jejímu spolužákovi Calvinovi tři nebeské bytosti, které přicestovaly na Zemi, aby našli pana Murreyho. Společně se vydávají na dobrodružnou cestu. Pomocí skládání času a prostoru jsou přenášeni na světy za hranicemi fantazie, kde musí čelit mocné zlé síle. Na Zemi se Meg vrátí jen tehdy, když se naučí čelit temnotě ve svém nitru a najde sílu potřebnou k poražení temnoty, jež se rychle šíří vesmírem. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 3

Recenze (78)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Asi je třeba ocenit, že film odevzdaný této estetice vůbec vznikl - jde o celkem odvážný úkrok oproti současnému americkému mainstreamu. To ale nic nemění na tom, že to je hnusné, až z toho oči bolí a hloupé, až mysl přechází. New age moudra přeříkávaná unuděnou Oprah, postavy předčítající scénář způsobem, kdy jsem předpokládal (nemíněno v nadsázce), že se z nich vyklubou skrytí mimozemšťané, a v neposlední řadě strašně mechanicky špatně sestavené vyprávění... Hodně nezvládnuté ve všem. Ale respekt za pokus. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Rádoby dobrodružná/fantasy dětská výprava vesmírem, která vede přes to nejhorší z Nekonečného příběhu, dětské tvorby Roberta Rodrigueze a málem potkáme i zlého klauna To. Tenhle film není dobře natočen, jeho tvůrci to vědí, ovšem je jasné, že takhle dobrý blockbuster natočit nelze. Negativní ohlasy, na které vždy prdím, tentokrát fakt nekecaly. Už úvodní rozjezd, koketující s filosofickými prvky, je značně zdlouhavý a absolutně nenaladí na příští dění. Hlavní hrdinka je šeredná a nesympatická až běda, to nás ještě vzápětí čeká herecky netalentovaná prasnice Oprah Winfrey v roli jedné ze tří kouzelných bytostí. Netvrdím, že knížka, podle níž film vznikl, nemohla být pěkná i čtivá, ke všemu budí dojem, že byla obsáhlá a tvůrci z ní provedli výcuc, který režisérka špatně a nefunkčně pospojovala. Ava DuVernay není dobrá vypravěčka příběhu, nijak jí nepomáhá ani scenáristické duo Lee & Stockwell, které filmy pro rodinné publikum umí, jenže tentokrát se nijak nesnaží o potvrzení své reputace. A režisérka nahodí několik vizuálně zajímavých scén, v závěru namíchá koktejl z temnoty, ale Pizdney děti šetří, takže o osud postav se divák bát nemusí. V tom nezvládnutém a nesourodém mumraji sebou melou hvězdy Reese Whitherspoon a Chris Pine (dobrá, jako jeden z mála snese přísnější metr), zbytek je tvořen z dobrých herců, ale třeba takový Levi Miller nepředvede vůbec nic. Film šel na filmovou scénu s ambicemi, které nenaplnil. Je pochopitelné, že poté, co nebyl pozitivně přijat diváky ani kritikou, se do našich kin už nedostane. A litovat nemusíte. Z kina byste stejně odcházeli nespokojení. Většina pozitivních známek je za obstojné technické zpracování a občasné stopy (nevyužité) originality. 5/10 ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Mně se líbí, jak se velkolepě píše, že je to podle knižní předlohy. Tohle jestli totiž mělo nějakou předlohu, tak leda omalovánky Hurvínka, protože představovat si takhle film já, podám si dobrovolně žádanku k Chocholouškovi. Všechno se tady tváří důležitě jak anténa na Žižkově, přitom když tenkrát pejsek s kočičkou pekli dort, muselo to proti tomuhle úletu roku být na Michelinskou hvězdu. (Banff, Kanada) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $100,478,608Tržby Celosvetovo $132,675,864Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čistá hrôza. Strašne sterilné, suché, ošuntelé, nevýrazné až gýčové. Zlá kamera, rovnako tak obsadenie. Známe herecké mená sú v tejto účasti už dosť mimo prvoligovú misu. /15%/ ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nebudu zastírat. Věděl jsem, že to bude špatné, ale už se mi nesčetněkrát stalo, že i hodně kritizovaný film mi perfektně sedl. Wrinkle in Time rozhodně není ten případ. Už se mi dlouho nestalo, že bych u filmu neudržel pozornost déle než půl hodiny a přistihl jsem se, že jsem třeba 10 minut přemýšlel nad úplně jinými věcmi, ačkoliv mé oči neslezly z monitoru. Ve zkratce tedy řeknu : je to příšerná nuda a nekoukejte na to...Disneyovci sebrali ty největší klišé, hlavně v Americe několik známých jmen a nasáčkovali je do trikově poměrně výpravného filmu a zaobalili obrovskou vrstvou patosu a opovržení. Samozřejmě, že nejsem cílovka, ale přece se nesmí stát, aby naprosto každá postava ve filmu mi byla nesympatická (možná jen Chris Pine se snaží, ale i vzhledem k příběhu je tu bolestivě málo) a absolutně vůbec mě nezajímalo, jak to celé dopadne, tim spíš, že je to pořád Disney, takže to bylo od začátku jasné. Už jsem jen čekal, kdy na ně vlítne Thor a sebere jim ten tesseract. Velká bída. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se v Los Angeles v Kalifornii (USA) a na Novém Zélandu. (griph)
  • Kniha začíná slovy: „Byla to tmavá a bouřlivá noc.“ Zatímco film se koná v slunečném centru Los Angeles. (griph)
  • Názov filmu sa objaví až na konci filmu. (Astonko)

Související novinky

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

Bizarní DC komiks nabírá zkušenou posilu

03.06.2019

Ava DuVernay (Selma) se svým prvním blockbusterem V pasti času zklamala. To ale studiím Warner Bros. a DC nezabránilo v tom, dát ji šanci natočit stomilionovou adaptaci bizarního komiksu The New Gods… (více)

Reklama

Reklama