V pasti času

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 109 min

Príbeh nás zobral na púť galaxiou, kde sa tri prapodivné tety rozhodli pomôcť Meg, dcére vedca ktorý záhadne zmizol, a bojovať proti temnote ktorá vplýva na nás všetkých. A Wrinkle in Time právom zanechá nezáživnú pachuť v ústach niektorých ľudí. V tomto filme je toľko vecí ktoré nedávajú zmysel, sú divné, nefunkčné, otravné ... no napriek tomu som si tento film obľúbil po prvom zhliadnutí. Obzvlášť prvá tretina filmu, kde sa zoznamujeme s postavami, ma trafila do tých správnych miest a tak trochu rozcitlivený som opustil od cynizmu s ktorým som vkročil do kina. Najväčšiu zásluhu na tom mala úžasná Storm Reid u ktorej dúfam, že jej hviezda bude rok od roku vyššie a vyššie. Ďalším plusom je v mojich očiach to, že film má veľa vecí ktoré chce povedať, a je treba dúfať že si mládež zoberie aspoň jedno ponaučenie z mnohých odprezentovaných. Plusom A mínusom však budú vizuálne efekty. Niekedy hrozné CGI, niekedy absolútne famózne hodné zarámovania a povesenia na stenu. Tie nedokonalé scény však zamrzia, obzvlášť keď sa jedná o Disney film. Ako som spomenul na začiatku mnohé nedáva zmysel, príbeh funguje len tak tak, a postavy niekedy konajú neľudsky ... no oceňujem srdce ktoré tento film má a že sa snaží o niečo iné. Áno, je to nefunkčný film, no je to aj krásny film. Je to divný film, no svojim spôsobom je čarovný. Môže byť otravný a zároveň emočne bohatý. Tento film je beautiful mess po ktorom som opúšťal kino s príjemným pocitom a s radosťou si ho pozriem znovu. Ava DuVarney má môj rešpekt a teším sa na ďalšie jej projekty. P.S. kto sa potešil a s radosťou pousmial keď počul túto vetu “Tomorrow there’ll be more us — Miranda, American” nech mi dá vedieť, lebo je možné že sme najlepší kamaráti len o tom ešte nevieme.(24.3.2018)

• Pepinec

Mně se líbí, jak se velkolepě píše, že je to podle knižní předlohy. Tohle jestli totiž mělo nějakou předlohu, tak leda omalovánky Hurvínka, protože představovat si takhle film já, podám si dobrovolně žádanku k Chocholouškovi. Všechno se tady tváří důležitě jak anténa na Žižkově, přitom když tenkrát pejsek s kočičkou pekli dort, muselo to proti tomuhle úletu roku být na Michelinskou hvězdu. (Banff, Kanada)(20.3.2018)

Možno bola myšlienka chválihodná, možno bolo technické spracovanie v niektorých momentoch unášajúce, možno boli herci celkom slušní, ale ten príbeh a priebeh, to bol fail, ktorý by nevytiahli hore ani iné herecké esá, než tie, ktoré sa tam zjavili. 3 hviezdy zo súcitu kvôli slušnému technickému spracovaniu a dobrej fantázii tvorcov a trikárov. Ale na viac ako 45-50% to jednoducho nemá a aj to som mierny. A toto vraj malo byť Nekonečným príbehom pre novú generáciu? Neverending Story je už legenda, ktorú poznajú aj malí aj veľkí aj kvôli hudobnému motívu, ktorý je nezabudnuteľný, aj kvôli svojej myšlienke. Jeho technické spracovanie je famózne aj v dnešnej dobe, samozrejme s prihliadnutím na zlaté osemdesiatky, ale originalita stvárnenia bola už v tej dobe omnoho ďalej, ako to dokázali dnes. Narozdiel od neho je A Wrinkle in Time snímok, na ktorý si buď už za rok nikto ani len nespomenie, alebo si bude spomínať s ťažkým srdcom len na to zlé, pričom myšlienka fantázie z Neverending Story a myšlienka lásky z A Wrinkle in Time by boli pekné dvojičky.(22.12.2018)

• Spiker01

Nebudu zastírat. Věděl jsem, že to bude špatné, ale už se mi nesčetněkrát stalo, že i hodně kritizovaný film mi perfektně sedl. Wrinkle in Time rozhodně není ten případ. Už se mi dlouho nestalo, že bych u filmu neudržel pozornost déle než půl hodiny a přistihl jsem se, že jsem třeba 10 minut přemýšlel nad úplně jinými věcmi, ačkoliv mé oči neslezly z monitoru. Ve zkratce tedy řeknu : je to příšerná nuda a nekoukejte na to...Disneyovci sebrali ty největší klišé, hlavně v Americe několik známých jmen a nasáčkovali je do trikově poměrně výpravného filmu a zaobalili obrovskou vrstvou patosu a opovržení. Samozřejmě, že nejsem cílovka, ale přece se nesmí stát, aby naprosto každá postava ve filmu mi byla nesympatická (možná jen Chris Pine se snaží, ale i vzhledem k příběhu je tu bolestivě málo) a absolutně vůbec mě nezajímalo, jak to celé dopadne, tim spíš, že je to pořád Disney, takže to bylo od začátku jasné. Už jsem jen čekal, kdy na ně vlítne Thor a sebere jim ten tesseract. Velká bída.(30.5.2018)

Doctor Strange se tranformoval do 13leté holky, vzal si velké množství drog a v multiversu potkal naprosto rasově korektní víly (sudičky? Whatever). Vůbec tenhle film už korektnější být snad ani nemůže. Ale mně se líbil. Normálně se mi fakt líbil, a to je to neskutečná slátanina! A Charles Wallace - slyšet ty krásné, psychpopatické poznámky z úst malého chlapečka je luxusní. A Pineovi ty vousy fakt seknou...heh ;)(13.6.2018)

• Chris Pine

• - Režisérka Ava DuVernay nikdy nečetla knihu „A Wrinkle in Time“, na jejímž základě je film natočen. (griph)

• - V Česku i na Slovensku byla zrušená premiéra filmu z neznámého důvodu. (kytka.patrik)

• - Kniha začíná slovy: „Byla to tmavá a bouřlivá noc.“ Zatímco film se koná v slunečném centru Los Angeles. (griph)