V pasti času

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 109 min

Dosť dobre nechápem všetky tie negatívne hodnotenia. Lebo toto bol prekrásny príbeh po všetkých stránkach. Zaujímavé a prekrásne vystavané postavy. Prekrásny vizuál. Úžasní herci. Fakt neviem, na koho skôr spievať ódy. Aj keď favoritmi je jednoznačne ústredné detské trio. Cesta hlavnej hrdinky je niečo s čím sa dá tak jednoducho stotožniť. A celá message filmu, je niečo, čoho potrebujeme oveľa viac. Zaujímalo by ma, či sú niektorí nešpecifikovaní ľudia fakt neschopní oceniť veci, ktoré nie sú o nich a pre nich. Alebo sme fakt len rasisti.(22.4.2019)

Možno bola myšlienka chválihodná, možno bolo technické spracovanie v niektorých momentoch unášajúce, možno boli herci celkom slušní, ale ten príbeh a priebeh, to bol fail, ktorý by nevytiahli hore ani iné herecké esá, než tie, ktoré sa tam zjavili. 3 hviezdy zo súcitu kvôli slušnému technickému spracovaniu a dobrej fantázii tvorcov a trikárov. Ale na viac ako 45-50% to jednoducho nemá a aj to som mierny. A toto vraj malo byť Nekonečným príbehom pre novú generáciu? Neverending Story je už legenda, ktorú poznajú aj malí aj veľkí aj kvôli hudobnému motívu, ktorý je nezabudnuteľný, aj kvôli svojej myšlienke. Jeho technické spracovanie je famózne aj v dnešnej dobe, samozrejme s prihliadnutím na zlaté osemdesiatky, ale originalita stvárnenia bola už v tej dobe omnoho ďalej, ako to dokázali dnes. Narozdiel od neho je A Wrinkle in Time snímok, na ktorý si buď už za rok nikto ani len nespomenie, alebo si bude spomínať s ťažkým srdcom len na to zlé, pričom myšlienka fantázie z Neverending Story a myšlienka lásky z A Wrinkle in Time by boli pekné dvojičky.(22.12.2018)

• xxmartinxx

Asi je třeba ocenit, že film odevzdaný této estetice vůbec vznikl - jde o celkem odvážný úkrok oproti současnému americkému mainstreamu. To ale nic nemění na tom, že to je hnusné, až z toho oči bolí a hloupé, až mysl přechází. New age moudra přeříkávaná unuděnou Oprah, postavy předčítající scénář způsobem, kdy jsem předpokládal (nemíněno v nadsázce), že se z nich vyklubou skrytí mimozemšťané, a v neposlední řadě strašně mechanicky špatně sestavené vyprávění... Hodně nezvládnuté ve všem. Ale respekt za pokus.(30.6.2018)

• Scraffy

A Wrinkle in Time aneb Disney nevie, kam s peniazmi. To fakt takúto sračku plnú klišé hovadin, ktoré sme videli snáď v každom filme nám naservírovalo štúdio s najväčším dosahom a to v roku 2018?! Čo na tom, že to má ako-tak dobré efekty, keď celkový obsah nestojí ani za povšimnutie. Vcelku známy herci sa tu nechali takto hnusne využiť. Určite má Disney na nich nejakú špinu, lebo inak si to neviem predstaviť. Ono asi jediné scény, ktoré tu boli dobré a vcelku sa mi páčili boli, keď sa dostali do "zaseknutia" času, kde sa všetko naraz opakovalo. Tie deti, ako všetky naraz hopsali s loptami boli ako z nejakého hororu. Chémia medzi hlavnými postavami je strašná a urobená tak, že len čakáte, kedy sa pobozkajú, ale nakoniec aj tak neurobia, pretože je to Disney. Vo výsledku veľmi chaotické dielo, ktoré sa ani nečudujem, že distribútori ztiahli z kín.(13.6.2018)

Príbeh nás zobral na púť galaxiou, kde sa tri prapodivné tety rozhodli pomôcť Meg, dcére vedca ktorý záhadne zmizol, a bojovať proti temnote ktorá vplýva na nás všetkých. A Wrinkle in Time právom zanechá nezáživnú pachuť v ústach niektorých ľudí. V tomto filme je toľko vecí ktoré nedávajú zmysel, sú divné, nefunkčné, otravné ... no napriek tomu som si tento film obľúbil po prvom zhliadnutí. Obzvlášť prvá tretina filmu, kde sa zoznamujeme s postavami, ma trafila do tých správnych miest a tak trochu rozcitlivený som opustil od cynizmu s ktorým som vkročil do kina. Najväčšiu zásluhu na tom mala úžasná Storm Reid u ktorej dúfam, že jej hviezda bude rok od roku vyššie a vyššie. Ďalším plusom je v mojich očiach to, že film má veľa vecí ktoré chce povedať, a je treba dúfať že si mládež zoberie aspoň jedno ponaučenie z mnohých odprezentovaných. Plusom A mínusom však budú vizuálne efekty. Niekedy hrozné CGI, niekedy absolútne famózne hodné zarámovania a povesenia na stenu. Tie nedokonalé scény však zamrzia, obzvlášť keď sa jedná o Disney film. Ako som spomenul na začiatku mnohé nedáva zmysel, príbeh funguje len tak tak, a postavy niekedy konajú neľudsky ... no oceňujem srdce ktoré tento film má a že sa snaží o niečo iné. Áno, je to nefunkčný film, no je to aj krásny film. Je to divný film, no svojim spôsobom je čarovný. Môže byť otravný a zároveň emočne bohatý. Tento film je beautiful mess po ktorom som opúšťal kino s príjemným pocitom a s radosťou si ho pozriem znovu. Ava DuVarney má môj rešpekt a teším sa na ďalšie jej projekty. P.S. kto sa potešil a s radosťou pousmial keď počul túto vetu “Tomorrow there’ll be more us — Miranda, American” nech mi dá vedieť, lebo je možné že sme najlepší kamaráti len o tom ešte nevieme.(24.3.2018)

• - V Česku i na Slovensku byla zrušená premiéra filmu z neznámého důvodu. (kytka.patrik)

• - Režisérka Ava DuVernay nikdy nečetla knihu „A Wrinkle in Time“, na jejímž základě je film natočen. (griph)

• - Názov filmu sa objaví až na konci filmu. (Astonko)