Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

neo250

Dlho som rozmýšľal co dat. Začiatok perfektný, akčný a napínavý. Celý film to tam ešte viac krášlila Kristen a jej riťuľka, do ktorej by ste zahryzli. Potom prišli podmorské postavy, ktoré sa snažili dať to napätie. Avšak to bolo všetko. Chýbala mi tam väčšia dravosť, napätie s priserkami a samotne vyvrcholenie s drámou. Ten koniec filmu a to dramatizovanie mi neprišlo vau. Škoda, inak by to bolo mega dobre. 60% ()

pushover

Kristen Stewart jsem míval rád v dobách kdy hrála v malejch nezávislejch filmech. Tohle je peklo a ještě špatně udělaný. ()

Zombiepod

Tým, že sa to celé odohráva hlboko pod vodou, je to pochopiteľne na obrazovú zreteľnosť dosť skúpe. Veľa tam toho nevidno, je to roztrasené, neostré a chaotické. Áno, k atmosfére filmu to rozhodne patrí, no po čase ma to začalo už mierne iritovať. Dej však slušne odsýpa a Kirsten takáto rola celkom sekne, navyše inšpirácia príšeriek v Lovecraftových dielach je viac ako zjavná, čo ma veľmi potešilo. Bohužiaľ je to len vykrádačka všetkého možného, a scenár nemá žiadnu hĺbku, výpovedná hodnota nulová. Priemerný horor, na ktorý si zajtra už ani nespomeniem. Škoda. ()

GameboyNES

veselé stmívání přejí chobotnice z druhého patra. Čumět dvě hodiny na hnusnou nehereckou lezbu je fakt nudné a nezáživné. 1-nebo odpad.... ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Klaustrofobie, pod vodou, tma a nehoda. Není kam utéct, mtrvoly, napětí a něco číhá venku. Svižný úvod ale bohužel neudržel tempo. +++ SPOILER 20ti slovy: Podmořská výzkumná stanice svými vrty probudí obrovské monstrum a jeho "dětičky". Pár přeživších bojuje o přežití a nakonec monstrum sebevražedně zabijou výbuchem. ()

Najt

Příjemný scifi (horurek) horor v závorce, jelikož bych asi za plnohodnotný horor nepovažoval. Co se ale týče filmu, tak prostředí  v 10 km hloubce bylo zajímavé a hlavní entita aneb to "zemětřesení" bylo perfektně vizualizované. Nechci spoilerovat, ale zemětřesení se povedlo. Jinak nečekejte super příběh, tento film zaujme spíš atmosferou a netradičním prostředím. ()

papadoce

Kristen Stewart a jeden z najhorších dabingových hlasov v histórii českého dabovania. Keď tá osoba v úvodnej scéne akože kričala, to bol tak nepríjemný piskľavý zvuk, akoby ste škrtili surikatu pred zosilneným mikrofónom. To bol teda záhul. Potom sa to už tak nejak neopakovalo. Inak sa jedná o priemernú podvodnú bubákovinu s dobrou atmosférou, skvelým Casselom a fajnými príšerkami. Netušil som, že sa také niečo ešte točí aj vo vyššej než tretej hollyúdskej lige, ale film sleduje striktne klasické klišé scifi bubu žánru. Asi nemá zmysel zamýšľať sa nad tým, že príšerka žijúca 11 kilometrov pod hladinou oceánu používa myslenie, keď naháňa ľudí, alebo že všetci dopredu vieme, kto zakape a kto sa bude fajtiť až dokonca. Asi najlepšou scénou je určite stolovanie s Kristen. Papanie bolo na spapanie a aj následná pani matka bola super. Dám síce tri kvôli tej atmoške a tak, ale je to iba další zbytočný recyklát už videného. S takým niečim si už predsa dnes nemôžete ani myslieť, že uspejete, či? Mimochodom, uhádol som všetkých přeživších 😁 ()

BFG2000

Až neskutečně podhodnocená sci-fi pecka! Přitom tohle je novodobá klasika a Alien současné doby. Skvělé obsazení, včele s perfektní Stewart. Výborná zápletka s až strhujícím tempem. Dokonale dokreslující hudba a zejména, neskutečně silná atmosféra. Navíc to není nikterak tupé, postavy jednají dosti logicky, má to silný závěr a jako třešničku na dortu po dlouhé době opravdu povedené "slizouny." Tohle je vážně nádhera, která bude dívatelná i za deset nebo i dvacet let! Jediné mínus tohoto snímku je stopáž. Tohle by si zasloužilo alespoň 120 min. Normálně bych dal za 4*, ale když vidím, jak tu chytrolíni dávají po hvězdě či dvou, tak jdu do plných. ()

Mr.Ward

Vzhledem k tomu, že podobných filmů vzniká fakt málo a nejedná se o úplnou blbost, není potřeba být nějak přehnaně kritický. Hlavně film dokáže zabavit a ani chvilku nenudí, nezpomaluje a na Kristen se překvapivě dobře kouká. ()

petrik11 odpad!

Bez ladu a skladu, dejovo absolútne nezaujímavé, nelogičnosť striedaná ďalšou, ešte väčšou, kasting úbohý. Tu sa nedá povedať o filme jediné pozitívum. ()

ESW

Výborný. Od začátku do konce to šlape. Žádný vykecavani a dostanete i Nepopsatelnou hrůzu a des. Zbytečnost, co pohladí na duši. ()

Pitryx

Bez úvodu, mimo dvou krátkých okamžiků bez hluchoty, bez zbytečného kecání. Kolik to může od Pitryxe dostat? Správně, skoro plný počet. Skoro za to ultra klišé na konci, to je mínus deset a dalších mínus deset za toho chlapa v hlavní roli. Aha, pardon, ona to byla Kristen Stewart. Ale vypadala jak hnusný chlap. Ovšem jinak to bylo něco pro mne. Mimochodem, už zcela mimo komentář, všiml jsem si, že čím více jde film ihned na věc, tím má horší hodnocení. Ovšem rozebírají-li postavy své prenatální zážitky, dětství a mládí, tím hodnocení stoupá. Prokecají-li takto celý film, mívá to nejlepší hodnocení. Já jsem přízemní člověk. Zde dávám osmdesát. A víc takových filmů. ()

Mamlas

Pružné, vpředjdoucí. Až moc. Některé části mi unikaly díky střihu, který na sebe ne vždy navazoval. Celkem hezky natočené, ale dost zmatené, s velkou obludou pak trochu přehnané. Ne špatné, jen takové vyhoněné a kýčovité. Dívatelné. S výhradami. (54%) ()

HEED

No tak trochu vetřelecká atmosféra, po filmové stránce jen velmi průměrně zvládnutá. V celkem zajímavých momentech dost roztřepaná kamera. Ty zpomalovací sekvence tam vůbec nemusí být. Hlavní hrdinka nejen že vypadá celkem šik, ale i hraje celkem obstojně. Podvodní pasáže na lodi jsou fajn, i ty stísněné prostory. ()

curfew77

Vlastně nakonec příjemné překvapení. UNDERWATER nepřináší nic nového, pokud nepočítáte účes Kristen Stewart, ale dostanete přesně to, pro co jste si přišli. Kromě nedostatku originality bych filmu vyčetl ještě nepříliš funkční milostnou linku a místy nepřehlednou akci, což ale v daném prostředí vlastně zase tolik neruší. Jinak výborný vizuál, co se týče herců, tak Cassel je odjakživa klasik, Kristen to opět sekne (navíc slušnou porci času tráví jen ve spodním prádle), a atmosféra chvilkami opravdu připomene oba první díly vetřelčí trilogie, ke kterým se film snaží odkazovat asi nejvíc. Pokud nebude Eubank psát scénáře jako v případě mizerného SIGNÁLU Z NEZNÁMA a zůstane na režisérské sesli, klidně z něj ještě může něco být. Spokojenost a 70 %. PS: Přímočarost úvodu je naprosto vynikající, přesně takhle má podle mě v rámci žánru v roce 2020 vypadat. ()

Vykuk

Ani nevim proč jsem tomu dal tu jednu hvězdu, všechno špatně, KS byla chabá berlička, nevěřil jsem jí vůbec nic, ostatní herci dělali jen komparz, chybí tomu nějaký začátek, který by navnadil, taky je to přitažené za vlasy, obrovský podmořský komplex je téměř prázdný a megaboban to taky nevytrhnul.. ()

Hemlock

„Už se dost blížím k tomu, abych se strachy posral...” no já se tedy strachy neposral, za to jsem se docela dobře bavil. Film je solidně natočen, efekty i temnota dodávají atmosféře patřičnou hloubku a obsazení hlavní role mužatkou Stewartovou je v tomto případě trefa do černého - její mrtvolně nevýrazný ksicht vypadal v tomto hororovém thrilleru realisticky a její postava, kterou by jí mohl závidět kdejaký žokej, je jako dělaná pro role ve skafandrech. Škoda jen, že film ztrácí s postupem času dech, střih v putování po dně je dost chaotický a závěr je dost odbytý - proto dávám trojec a snímek hodnotím průměrně - 55%. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu