Fimfárum Jana Wericha

Celovečerné animované pásmo na motívy rovnomennej knihy Jana Wericha. Vtipné i poučné rozprávanie o veciach rozprávkových i každodenných, o čertoch, zázrakoch, ale aj o úplne obyčajných ľudských slabostiach a chytráctvach. Výtvarné poňatie bábkových príbehov presne vystihuje humor a atmosféru rozprávok "Fimfárum", "Až opadá listí z dubu", "Franta Nebojsa", "Splněný sen" a "Lakomá Barka", ktoré Jan Werich narozprával na gramofónovú platňu v šesťdesiatych rokoch a knižne vydal pod titulom Fimfárum. (oficiální text distributora)

Dzonysek

Fimfárum podle očekávání hodně pozvedá především vypravěčský styl Jana Wericha. Skvělé animace, které bylo třeba vytvářet právě s ohledem na záznam Werichova vyprávění, tvoří ve výsledku důstojnou poctu tomuto umělci. Je příjemné pozorovat kvality současné animátorské školy. ()

barcaacrab

Až opadá listí z dubu mi nikdy nepřestane bavit. Další příběhy jsou lepší nebo horší, ale u mě právě tento vítězí... A ani kuře zadarmo nehrabe, pane Čupero! :-) ()

J*A*M*A*L

České animované pohádky, a nebo spíš loutkové filmy jsou docela pěkné a Fimfárum Jana Wericha je prostě nezapomenutelné a musel ho vidět snad každý.Dívat na ty krásné loutky a vůbec na celou animaci je nádhera a také dost nezapomenutelný zážitek.Moc jsem si ten film užil.Ten kdo tomuto filmu dal bezhlavě odpad!, tak je asi neví co je v české kinematografii krásné a není asi dobrý filmový znalec.89% ()

orkadimenza

Legendární loutkové zpracování se výrazně podepsalo na mém dětství a jsem za to nesmírně rád. Až opadá listí z dubu- 5*, Franta Nebojsa- 4*, Lakomá Barka- 4*, Splněný sen- 3*, Fimfárum- 5*...Suma sumárum: silnější 4* ()

GREGOIRE

Čtyři hvězdičky, ale především kvůli Werichovým pohádkám samým. Celý projekt v sobě od počátku skrýval mnohá úskalí, která se ne vždy podařila překonat právě optimálně. A tak mi jakožto posluchači původních Werichových nahrávek velmi nelibě zní zbytečně moc vyfiltrovaný a přepucovaný Werichův hlas, jehož je chraplavost nedílnou součástí a který tím ztrácí mnohé jemné intonační zákruty. Některé boží hlášky (např. „... co, co, co to plká?“ ve Fimfáru) bohužel padly za oběť střihu. Taktéž jsem nepochopil úvody pohádek v podání Oty Jiráka, který se snaží huhlat jako Werich. Nemyslím, že to bylo nutné. Ale abych jenom nekritizoval. Animace a výtvarné ztvárnění je ve všech dílech na výborné úrovni a Werichovým pohádkám vyloženě sluší. Takové peklo v „Až opadá listí z dubu“ je excelentní. Kdybych neměl nesmazatelně naposlouchaný Werichův originál (bez filtrování), tak bych byl nadšen úplně :-). ()

Daqvid77

Výborné Výborné a jěště jednou výborné osbně se moc chci omluvit že jsem tuhle skvělo věci viděla až dnes dne 31.12.2011. Ale náramě jsem se bavil a co doat Werichovi příběhy jsou vynikající ()

WinstonS

Velmi příjemné převedení pohádkové klasiky na filmové plátno. Werichovy knížky pro dětí jsem jako malý zbožňoval, i proto jsem asi v hodnocení mírně nekritický. Nešť :-) ()

Hepy13

Všechny ty nedokonalé loutkové animace a hospodské příběhy na mě působily hezky česky. A samozřejmě typicky Werichovsky. ()

Lukoye

Kdo zná starší animovanou pohádku o Lakomé barce, která je také součástí filmu, si může přestavit v jakém rytmu a tónu se odvíjí ostatní čtyři pohádky. Nejnápaditější mi příšla ta, kde se notorický zpiťar upíše čertovi, aby ho odnaučil chlastat. Pěkný, rozhodně pěkný, ale nic mi to neřeklo. Kdybych to neviděl, nic by se nestalo. ()

laserr

Až opadá listí z dubu: Velmi slušný start. Zaujme a pobaví zároveň. "Wy si wycházíte jako na špacíw." 5*...............Franta Nebojsa: Rozhodně nejhorší ze všech 5. Mě to prostě ani trochu neoslovilo. 3*...............Lakomá bárka: Ze života a díky tomu velmi zábavné, pro mě naprostý top Fimfára. 5*...............Splněný sen: Velmi zajímavý námět, avšak trošku vleklé a zdlouhavé. 4*...............Fimfárum: Vtipností vyšperkováno téměř k dokonalosti, ovšem dějově pokulhává. Nezapomenutelná hláška: "3 zlé duše? Tolik zlých lidí ani neznám.""Protože si idealista!" 4*...............Celkem: Nádherná animace a opravdu skvělý vyprávěčský talent Jana Wericha vedou Fimfárum k vrcholu českého animovaného filmu. Nebýt Franty nebojsi, bylo by to za 5* ()

grerar

Fimfárum je jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových knížek (spolu s Hobitem). Proto jsem trochu trnul, jak se tvůrcům podaří děj přenést. Naštěstí svět loutek dokáže přenášet i věci neuvěřitelné velmi uvěřitelným způsobem. Hodně drsná část je právě Fimfárum se senilním panem knížetem. Doporučuji jak pro děti, tak pro dospělé. 5* ()

RadimFišer

Zvuky jsou působivé, příběh odvážný až hrdinsky řešený. Dal bych tak 12+. Musím zde zdůraznit, že tuto pohádku beru za absolutní současnost a nádheru. Nestyděl bych se za ni ve světě, ani před holkami. Působivé kulturní představení i pro starší s hlubokým základem. Poslední melodie o umouněném kovaříčku si zařazuji za jednu z mých nejoblíbenějších. Děkuji, že jsem měl šanci se vrátit do dětství v přehršli těch nejlepších filmů. Obzvláště se mi líbila poslední pohádka o podvodném lokajíčkovi a krásné ženě, která chtěla akorát peníze, byla hloupá a nevěděla si koho si má vybrat. Dále strašidla ve Frantovi Nebojsovi, to byla prostě fantazijní představivost rozehrána do absolutních rozměrů. A to dokáži ocenit. Bohužel však absolutní pocit nemám. Snad příště. 4 a půl hvězdy. ()

Elgin

Klobuk dolu pred panom Werichom a jeho napadom. Fimfarum ako take sa velmi dobre cita ale to co z neho vytvorili tvorcovia je naozajstny unikat. Nepopieram, dielo je urcene hlavne dospelym, no myslim si, ze je prospesne i mladsim. Ide hlavne o alkoholizmus, strasidlach, lakomstve a hladani pokladu. U mna jasne vitazi pan Cupera a jeho rumove rekordy. "To vite, ze projdete peklem abyste se odnaucili pit?" 90% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011