Království zombie

Série(2) / Epizody(12)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Flory14

Nejsem fanoušek Korejské tvorby ( respektivě krom Parazita jsem nic neviděl) ale rozhodl jsem se dát tomuto seriálu šanci. Krásné spojení toho nejlepšího z Walking dead a Game of thrones což jsou seriály které mě v prvních řadách neskutečně bavily. Orignálně zpracované zombie, kde postupně sledujede vývoj "nemoci", do toho korunní princ musí řešit následovnictví, o kterého chtějí spousty zlých lidí připravit. Asijská kultura je tu ždímáná na maximum, od kostýmů až po přirodu a vzhledem k tomu že já toto období mám rád, tak jsem si to neskutně užíval. Skvělé charaktery, jsou vždy mimořádně duležité pro úroveň seriálu. A zde se to povedlo, každý charakter je zapamatovatelný a fanditelný. Malé mínus bych dal možná tomu že velmi rychle pochopíte kdo je záporná postava a kdo kladná, což je trošku škoda. Za mě skvělé překvapení, po první sérii jsem fak heclý. 2.série- Už to není taková jízda jako první řada. Je tam více nesmyslů a občas se věci vyřeší dost rychle. Zvrat na konci první série se tolik neřeší což je škoda. Pořád ale nadpůrměr a jako celek je to moc kvalitní seriál. Poslední díl je bomba a konec nám slibuje, buď pěkný shit nebo velký posun příběhem. TOP POSTAVY: 1, Young Shin ( hrdý mrštný štírek) 2, Crown Prince Lee Chang 3, Moo Young ( supporter jak má být) ()

Najt

Parádní seriál. Celkově prostředí období atmosféra souhra o trůn a zombie apo. to vše dohromady dělá opravdu zajímavý počin. Co je ale top tak efekty a zombie akce, tady by se plno filmů nebo seriálů s podobnou tématikou mohlo učit. Do toho nádherné kulisy a prostředí, dobří herci a celkem zajímavý příběh, tak je o zábavu postaráno, i když po druhé řadě to je dost otevřené, jak příběhově, tak i logicky a je potřeba vysvětlení. Takže honem sem s další sérkou. ()

George8

Nikdy jsem nevěřil, že si najdu korejský seriál, který si oblíbím. Já si ho opravdu našel, jmenuje se Království zombie a rozhodně doporučuji všem, co mají rádi zombies, historické chrámy a další věci k tomu spojené.. ()

adamix

Kvalitný zážitok pre fanúšikov juhokórejskej tvorby a zombie žánru. Toto božské kombo už bolo raz praktizované pri Train to Busan a ono to skutočne vyšlo, akurát v tomto prípade o niekoľko levelov vyššie. Veľmi sympatický hlavný hrdina, oddaná družina jeho spojencov, slizkí záporáci, perfektne zvýraznená mentalita mocných vladárov a podriadených poddaných. Šperkom sú už masky, gore efekty, bojové scény, vypiplaný vizuál (rátajúc stavby, kostými, dobové zbrane a prírodné exteriéri) a obzvlášť charakteristika pôvodu vírusu a jeho fáz ako takého. To všetko je na jednotku, čoho bolo však na mňa moc a bohužiaľ musím kvôli tomu dať len suché a možno nespravodlivé 4*, je fakt, že tých ,,hier o tróny" a intríg ohľadom kráľovského/cisárskeho dvora bolo až moc a pokiaľ sa nestal ten záver s finálnym verdiktom, ako bude vyzerať budúcnosť vládnuceho klanu, nezaujímalo ma to (príchodom druhej série). Politika vo filmoch a seriáloch mi nevadí, pokiaľ jej nie je viac než dosť a chápem, že musela byť aj tu. dojem to však výrazne nemení, toto je vyložene záležitosť, ktorú musia fanúšikovia juhokórejskej kinematografie alebo zombie krvákoch vidieť. ()

Marcas

Zdánlivě může Kingdeom působit jako takové korejské Walking Dead, ale já si myslím, že s americkými zombíky to nemá mnoho společného. Už od začátku se přístup k těmto monstrům výrazně liší. V čem? V tom, že tady jsou vyobrazeni spíše jako vedlejší problém, zatímco se bojuje o korejský trůn. V podstatě i po vypuknutí pandemie se tu zachovává "lidský" přístup a touha po moci je silnější než nějaká globální pandemie. To se mi nesmírně líbí, protože to je originální. Z tohoto důvodu bych to nesronával s Američany, kde zase originalita spočívá v tom, že vypukla apokalypsa a společnost se musí znovu vybudovat. Zápletky a přístup obou seriálů se tak výrazně liší a těžko by se mi vybíral jeden, který je lepší. ()

Veskoslav

Po prvním díle jsem to chtěl vypnout. Ale postupem času jsem zjistil, že musím pustit další díl. Spojení asijského středověku a zombie zde funguje na jedničku a nemůžu se dočkat 3. série. ()

Emílio

Aj keď nie som zarytým fanúškom nahnilej zábavy, dávam po dlhej dobe 5, natočené je to parádne. Škoda, že tým korejcom nenechali takého Zaklínača, mohol mať aj gule. ()

Ronkar

Kombinace středověké Koreji, palácových (značně zvrhlých) intrik, boje o moc a zombie hororu? Očekával jsem dvě možnosti. A.) smíchané žánry budou kolidovat a vznikne z toho maglajz. B.) kombinace se podaří. Vyhrálo béčko a já jsem za to hodně rád. Výprava je skvělá, působí bohatě, příběh má obstojný vývoj, postavy fungují a má to dostatek zvratů, aby udržel příběh pozornost. Rychlé zombie jsou fakt děsivý. Připomínají spíš ty z 28 dní poté, než Walking dead, kde jsou pomalejší než důchodci. Navíc se lore vyhýbá tradičnímu způsobu vysvětlerní (virus) a příchází s poměrně originálními nápady, co zombie můžou/nemůžou. Jaké mají silné stránky, jaké slabé. Je to příjemné spestření. Díky tomu má akce drive i strategii, kterou musí charaktery volit. Choreografie bojů je hodně dobrá, je v tom cítit ta Asie a co si budeme povídat. Zombie v kultuře, kde každý voják nosí za pasem meče? Jatka jsou tedy zajištěna. Nemám jedinou výtku, snad jen to, že těch 6 episod je hrozně málo (na druhou stranu tu není vata a má to svěží tempo i tah na branku). Boužel to končí hrozným cliffhangerem. Ale nezlobím se. Jedinou potíž mám se jmény postav i měst, protože se mi děsně pletou, ale to můžu seriálu těžko vyčítat. Fanoušci historických dramat, zombie i asijské kultury, rozhodně vyzkoušejte! Tahle show je momentálně žánrová topka. Za mě to válcuje Walking dead na plné čáře. První série 80%. Rok se s rokem sešel a je tu pokračování a to teda je! Podle mě ještě o kus lepší než první sezona. Funguje tu vše, co dříve. Čeká nás i jedna silná srdceryvná scéna, zajímavý vyústění a pořádná řezačka především v posledích dvou episodách. Druhá sezóna 90%! Těším se na pokračování. ()

Deeus

Zombíci, detektivka, napětí a princ Jiřík v korejském pojetí. Moment. Tenhle princ byl vyhnaný a celé království zachvátily zvláštní případy, kdy celé vesnice strádající hladem vymírají nepřirozenou smrtí... To napětí pne. Nejhorší je, že obě sezóny mají konec, kde prostějen fláknete hlavou do stolu, že takovýhle cliffhanger mentálně nevydržíte, ale při tom je příběh zakončený, jen ochutnávečka naznačí, že se chystá další záludnost a další zběsilé útěky před hordou krvežíznivých nemrtvých. Pokud se stejně jako já bojíte, že nerozpoznáte obličeje, protože nemáte cvik v asijských tvářích, Kingdom je celkem dobrý začátek - jednotlivé postavy odlišují celkem jasně kostýmy, takže mezitím si celkem s přehledem zvyknete. Korunní princ Lee Chang je celkem nemluvný fešák (a tady by se celkem hodilo změnit přirovnání k princi Jaroslavovi, kterému se neustále v patách jeho kulatý, upřímný, ale jinak zdatný slouha Matěj, alias Moo-Young), královna je pěkná mrcha, do toho se zamotá neužitečný byrokratický idiot coby “comic relief” (prostě oddechová postava, které se smůla lepí na paty, vy byste ji taky už zapíchli, ale z nějakého důvodu se jí daří přežít) a léčitelka, která má o něco lepší pozorovací schopnosti než zbytek bandy, a vy jen trnete, co bude dál. A kdybyste náhodou netrnuli, vždycky si do rolí úředníků se směšnými kloboučky můžete dosadit naši vládu. ()

hony23

Za devatero horami a devatero řekami někde v Korei bylo království, kde zdechnul král. Vládnoucí klan ale nechtěl přijít o moc, takže krále zase oživil a udělal z něj zombíka. Jenomže experimentování se zombíky se trochu vymklo kontrole. Děj v tomto žánru celkem originální, ale to zpracování povedené není. Holt všichni Korejci si jsou podobní, podobně se jmenují, chodí v podobných hábitech, děj přeskakuje do minulosti a prase aby se v tom zorientovalo. ()

Tempest

Zatím mohu hodnotit **1. a 2. řadu**. Kupodivu, vzhledem k námětu, velmi dobrý seriál. Samozřejmě si neodpustí, a v některých dílech i dost velkou, dávku patosu, tak typickou pro asijskou kinematografii, ale jinak mohu jen chválit. Postavy konají a jednají docela logicky, i když jejich výsledkem jsou někdy potoky krve a hory mrtvol (a to moc nepřeháním). A celkem dobře je zdůvodněn vznik zombie epidemie, i když hodně netradiční je důvod jeho prvotního rozšíření. Hodně netradiční je i chápání zombíků, kdy vlastně skoro vše, co se o nich ví na začátku, projde dost zajímavým vývojem a docela podstatnými změnami. Kupodivu mně připadalo, že druhá řada byla ještě lepší než ta první. A podle konce snad by ještě mohla být i nějaká další. Tak snad přijde brzy. ()

Rian_witcher

První 3 díly jsem protrpěl a nechápal jsem výši hodnocení na CSFD. Ale po trapném zombie rozjezdu si mě i přes značnou nelogičnost děje postavy získaly. Rozjela si i slibná politická machinace, ale přesto je první série o dost slabší než druhá. Tam už je každý díl zajímavý bez hluchých míst. ()

Proso

Asi jsem po přečtení názorů jako "Korejská Hra o Trůny" čekal až moc, každopádně se jedná o zklamání na všech frontách. První epizody nejsou špatné, ale už v nich lze poznat, že seriál prostě letí jako prase. V podstatě na žádném místě se nezastaví na delší dobu, než je nezbytně nutné, což by v klasické zombie řežbě nebylo na škodu, ale v seriálu který se očividně snaží vytvořit smysluplné politické pozadí, už to na škodu je. Neexistuje zde smysl pro detail. Intriky se dějí tak okatým a zrychléným způsobem, že to v podstatě ani intriky nejsou, spíš jen lineární nadvláda několika postav. Postupně se k příběhu přidává spousta charakterů, které nic nepřídávají a akorát kradou čas těm původním, které aspoň zezačátku někam směrovaly. Akční pasáže jsou časté a po chvíli začínají nudit. Časoprostor seriálu je zmatený a značně nepřehledný. Hodila by se zde nějaký smysluplná mapa, která by ukázala jednoduché rozpoložení Království. Střihy jsou totiž časté a skáčou mezi jednotlivými lokacemi jako by byly pět metrů od sebe, i když jsou třeba na druhé straně země. Jsou tu taky naprosto nepotřebné a rádoby vtipné komediální elementy, které v kontrastu s vážností zbytku seriálu fakt bolí. Je spousta dalších věcí, které mi na tomto seriálu vadí, a většina z nich by se vyřešila tím, kdyby byl prostě o 5-10 epizod delší. Je určitě zajímavý, to nikomu nepopírám, ale zajímavý seriál ještě neznamená, že je i dobrý. Na to, abych to o něm mohl říct, mu chybí patřičná hloubka a kvalita vyprávění. Bohužel, zklamání. Jestli tohle chce někdo přirovnávat ke Hře o Trůny, tak prosím nezapomínejte na přídavek "ale pouze 8. série". ()

Tristanian

Hra o trůny light v asijské produkci s krásným vizuálem a s tu více, tu méně předvídatelnými zvraty. Můj vnitřní malý kluk byl ale neskutečně nadšený. ()