Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

sponeck

Zařadit to do kategorie Válečný mě přijde lehce odvážné. Jinak jedna z nejlepších parodií, co jsem viděl. ()

Mangus

Neskutočný film, s množstvom skvelých, nezabudnuteľných scén, výborných nápadov, Topper, Ramada a známe filmové scény v inom kabáte. Paródia, aká má byť, a prezident bol skvelý :-D. 10/10 ()

Chlo0opek

Pokud se řekne parodie, série Žhavých výstřelů je prostě snad ta nejhlavnější z nich. Film opravdu plný nejrůznějších narážek na akční filmy,které jsou zdařile udělány. Rowan Atkinson opravdu ve "velkolepé" roli:) Charlie i Lloyd jsou ve svých rolích skvělí. Při mnohých přestřelkových scénách si člověk až smutně zavzpomíná na mnohé dnešní akční filmy, ve kterých to však tvůrci myslí vážně - zde je to alespoň myšleno opravdu jen jako parodie.. ()

shinlove

Výborná parodie a stejně jako jednička patří k tomu nejlepšímu, co bylo v tomto žánru vymyšleno. Rambo a spol jsou prostě jedineční :D 5* ()

LOVE VOLE

Opravdu málokdy předčí dvojka jedničku, ale tady to podle mého názoru platí. Jednička nasadila laťku hodně vysoko, tady to tvůrci vyšroubovali k dokonalosti. Hláška střídá hlášku, komické situace navazují jedna na druhou. A když navíc si umí někdo ve filmu dělat legraci sám ze sebe, tak je to opravdu extrémní přísun smíchu a pobavení. ()

Tomulka

Jedna z nejlepších parodií filmového plátna. Tento film podle mně dokonce předčil i své první zpracování, ale jen o chloupek. Všichni herci naprosto bravůrně hrají s vážnou tváří. Fakt by mně zajímalo na kolikráte se některé záběry točili. Protože si moc dobře pamatuji jak jsem viděl film porvé, že jsem jej skoro celý probrečel smíchy. ()

XTrader

Tenhle film je neuvěřitelná sranda, parodie snad na všechno možný, ale výborně zvládnutá, žádný trapný scény. Prezidentovo "a pak se to stalo" mne dostalo na kolena :) ()

chaosteory

Zdá se mi neuvěřitelné, kolikrát už jsem "Žhavá" dvojčata viděl a stejně se vždycky těším na ty notoricky známé gagy a vtípky. Ať stařím mým, či přibývajícími lety filmu, se pro mě stala numero uno dvojka (nejspíš pro to, že víc baštím Ramba než Top Gun). Ani skoro po dvaceti letech neztratily nic ze své geniality, kterou vidím hlavně v dokonalém scénáři, výborných hercích a v přehledu, se kterým autoři vytvořili fungující děj, postavený na parodiích. Klidně Vám slíbím, že nic lepšího a chytřejší nikdy neuvidíte, sakra i po x-tém sledování nacházím mikro pasáže, které mi unikly. V dnešní éře není konkurenta, žádný "píčus movie" ani nepochopíte, aniž by jste 14 hodin denně neseděli u TV, nesledovali aktuální dění v showbizu a ještě musíte mít dost zvrácený humor. Výstřely vznikly u konce zlaté doby žánru a ať jste fan nebo ne, uznáte minimálně, že jsou neopakovatelné. Dnes už těžko budete s mobilem šermovat, na 99.9% už nikdy neponese Sheen Atkinsona na zádech a Sadám už nikdy nebude mít v diáři schůzku s Kaddáfím. ()

Linsang

Strašně mě potěšilo, že dvojka neztratila absolutně nic z vtipnosti jedničky a dokonce ji i v některých scénách překonává. Scény v klášteře, vystřelený kohout, svázané tkaničky, Saddám. Bravo, bravo!!!! ()

PetrMinarik

Ty hlášky co tam padaly, to byl velký masakr. Takovou parodii jsem opravdu nečekal. Byl jsem mile překvapen. Hlavně Charlie na sobě solidně zamakal. A ta jeho "poker face" no boží :) ()

james11

I když mi jednička úplně nesedla a nezasmál jsem se tolik, jak jsem čekal, tak dvojka byla super. Smál jsem se skoro celou dobu, takže hodnotím velice kladně. ()

Grond_

O čosi slabšie ako jednotka, ale stále to patrí k tomu najlepšiemu vo svojom žánri. Nápady sú rovnako dobré a originálne ako v prvom dieli, akurát ich je oveľa menej. A Rambo sa môže ísť schovať, Topper Harley je macher ! 80 % "Pane, tihle muži dodržují přísný celibát. Stejně jako před tím jejich otcové a dědové." ()

Otan

S parodií asi nebude nikdy velký film,ale určitě tahle tuhle ambici mít ani nechtěla.Jo,kecal bych,že jsem se nezasmál,ale trošinku chudičké scény a ne příliš odvážné herecké výkony,především tedy Ch.Sheen je podle mne tak na 50 ti%.Otázka zní,jestli má vlastně na víc.60%Určitě vás to ale nenaštve. ()