Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bratři z donucení se po letech znovu shledávají – tentokrát v rolích největšího světového detektiva a jeho věrného společníka & životopisce. Will Ferrell jako Holmes a John C. Reilly jako Watson spolu řeší vraždu v Buckinghamském paláci. Brzy pochopí, že pokud případ neobjasní do 5760 minut, královna bude další na řadě. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (125)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Uprimne fakt zdejsi hodnoceni nechapu, cekal proboha snad nekdo neco jinyho, kdyz do hlavni role tvurci obsadi tyhle dva dementy, tady fakt nebyl prostor pro nejakou inteligentni parodii na Holmese. Dostal jsem proste presne to, co jsem cekal. Dvojku extra dementu, ktery delaj bordel, tvari se jak totalni hovada a vrsi na sebe tu vice, tu mene vtipny/nechutny/wtf sceny. Docela me prekvapilo, kolik se sem podarilo narvat znamejch xichtu, Macdonald, Hall, Laurie, Fiennes, Coogan, vsichni jsou fajn. Obcas to sice drhne, vtipnost foru je tak pul na pul, ale natoceny to je docela svizne, obcas si tvurci delaj prdel z ostatnich filmu o Sherlockovi, dobova Anglie je vizualne pekna, takze ja jsem vlastne spokojenej, vic jsem od filmu necekal a i pres par hluchejch mist jsem se dobre pobavil. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

WIll Ferrell a John C. Reilly si chtěli dělat legraci z dvou slavných detektivů a skončilo to jako vyloženě trapná podívaná o dvou stárnoucích hercích, kteří se pokoušejí oživit zašlou slávu, ale jejich snaha je spíš smutná než veselá. Holmes a Watson je zoufale trapná a špatně zrežírovaná věc, při jejímž sledování vám bude strašně líto každého, kdo jí věnoval byť jen minutu svého času a ten nejmenší ždibeček talentu. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Dobite ho ako tulenie mláďa!“ Mám rád absurdný humor, drastické hlášky („Spláchneme ju do záchodu.“), ešte drastickejšie nápady (masturbácia, Titanic, Billy Zane, miestnosť pre návštevy) a dvojku Will Ferrell/John C. Reilly. Takže som si Holmesa a Watsona celkom užil. Určite to nebola žiadna komediálna šupa a ide skôr o nevyužitú príležitosť, než o skvelú komédiu. Ale komu tak ako mne vyhovuje drsnejší humor, mal by si prísť na svoje. Oceňujem i rôzne vtipy súvisiace s temnou dobou, v ktorej sa dej odohráva (najmä ženy-doktorky a britský vs. americký systém). ()

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele

Říkal jsem si ,,přeci to nemůže být tak špatné, určitě to je jen nepochopená komedie nebo to příliš napodobuje nebo uráží něco, co je drahé mase" a tak jsem to zkusil. Počáteční scéna byla ucházející a tak jsem si řekl, že jsem měl pravdu a pokračoval ve sledování, ale hned scéna následující mě vyvedla z mého omylu. Tento film se snaží nechutně napodobovat úspěšné filmy a vytváří takový mix růžového pantera a bláznivé střely. Bohužel ale velice neúspěšně, neboť pokusy o vtip jsou velice hloupé a vynucené a především Sherlock je zde neuvěřitelně nesympatický. Po scéně s královnou jsem byl nucen film vypnout, neboť se nehodlám dobrovolně mučit 1 a půl hodiny dlouhým výplachem mozku. 10% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Lehké natěšení plynule přešlo v obavy, přičemž výsledek je zkrátka bohužel ryzí průměr. Opravdu mám rád Ferrella i Reillyho a pevně doufám, že to je pouze ojedinělé zaškobrtnutí. Párkrát jsem se sice zasmál, ale bohužel bych počet těchto případů spočítal na prstech jedné ruky. A většina lidí asi bude tušit, že problém je u režie/scénáře, v tomto případě tedy u jednoho člověka. Etan Cohen (časté příjmení u filmové profese) nemá ten smysl pro timing jednotlivých scén a tady se mu to nepovedlo ( i ta jeho prvotina Get Hard byla vtipnější a celkově lepší). Vstup na vlastní nebezpečí. PS : na filmu je zdaleka nejzajímavější fakt, že na nosičích v tichosti vyšla jiná verze filmu než šla do kin, konkrétně se jedná o úvod. Viděl jsem oba a musím říci, že to ani nebylo třeba, jelikož gag s cuketou je jeden z těch lepších. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • V jednej scéne máme možnosť vidieť Titanic. Ten bol postavený v roku 1908 a po prvýkrát (aj posledný) vyplával v roku 1912. Film sa však odohráva niekoľko rokov pred týmto obdobím. (Astonko)
  • Studio Sony chtělo film po katastrofálních testovacích projekcích prodat streamovací službě Netflix, aby ho nemuselo nákladně posílat do kin. Avšak Netflix o koupi neměl zájem. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)
  • Ve scéně, kdy Watson (John C. Reilly) dává doručenou krabičku Holmesovi (Will Ferrell), můžeme vidět, že mu ji dává otevřenou. V dalším záběru ji Holmes již ale drží zavřenou. Ve stejné scéně navíc úplně zmizí paní Hudsonová (Kelly Macdonald). (Hovadin)

Související novinky

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému…

Třetí Sherlock se zpozdí

Třetí Sherlock se zpozdí

05.03.2019

Ať už za to může nabitý program hlavních hvězd Roberta Downeyho Jr. (Avengers: Endgame) nebo Juda Lawa (Captain Marvel), či snad náročné projekty režiséra Guye Ritchieho (Aladdin), nebo možná…

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše…

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty…

Reklama

Reklama