Bratři z donucení se po letech znovu shledávají – tentokrát v rolích největšího světového detektiva a jeho věrného společníka & životopisce. Will Ferrell jako Holmes a John C. Reilly jako Watson spolu řeší vraždu v Buckinghamském paláci. Brzy pochopí, že pokud případ neobjasní do 5760 minut, královna bude další na řadě. (Bontonfilm)

B!shop

Uprimne fakt zdejsi hodnoceni nechapu, cekal proboha snad nekdo neco jinyho, kdyz do hlavni role tvurci obsadi tyhle dva dementy, tady fakt nebyl prostor pro nejakou inteligentni parodii na Holmese. Dostal jsem proste presne to, co jsem cekal. Dvojku extra dementu, ktery delaj bordel, tvari se jak totalni hovada a vrsi na sebe tu vice, tu mene vtipny/nechutny/wtf sceny. Docela me prekvapilo, kolik se sem podarilo narvat znamejch xichtu, Macdonald, Hall, Laurie, Fiennes, Coogan, vsichni jsou fajn. Obcas to sice drhne, vtipnost foru je tak pul na pul, ale natoceny to je docela svizne, obcas si tvurci delaj prdel z ostatnich filmu o Sherlockovi, dobova Anglie je vizualne pekna, takze ja jsem vlastne spokojenej, vic jsem od filmu necekal a i pres par hluchejch mist jsem se dobre pobavil. ()

Spiker01

Lehké natěšení plynule přešlo v obavy, přičemž výsledek je zkrátka bohužel ryzí průměr. Opravdu mám rád Ferrella i Reillyho a pevně doufám, že to je pouze ojedinělé zaškobrtnutí. Párkrát jsem se sice zasmál, ale bohužel bych počet těchto případů spočítal na prstech jedné ruky. A většina lidí asi bude tušit, že problém je u režie/scénáře, v tomto případě tedy u jednoho člověka. Etan Cohen (časté příjmení u filmové profese) nemá ten smysl pro timing jednotlivých scén a tady se mu to nepovedlo ( i ta jeho prvotina Get Hard byla vtipnější a celkově lepší). Vstup na vlastní nebezpečí. PS : na filmu je zdaleka nejzajímavější fakt, že na nosičích v tichosti vyšla jiná verze filmu než šla do kin, konkrétně se jedná o úvod. Viděl jsem oba a musím říci, že to ani nebylo třeba, jelikož gag s cuketou je jeden z těch lepších. ()

MrHlad

WIll Ferrell a John C. Reilly si chtěli dělat legraci z dvou slavných detektivů a skončilo to jako vyloženě trapná podívaná o dvou stárnoucích hercích, kteří se pokoušejí oživit zašlou slávu, ale jejich snaha je spíš smutná než veselá. Holmes a Watson je zoufale trapná a špatně zrežírovaná věc, při jejímž sledování vám bude strašně líto každého, kdo jí věnoval byť jen minutu svého času a ten nejmenší ždibeček talentu. ()

D.Moore

Obsazení mi dávalo naději, upoutávka jí velký kus vzala, no a s filmem samotným je to podobné - úvodní scéna se záchranou sebevraha nebyla špatná, zbytek už (na pár výjimek včetně muzikálové vložky) ano. Nepovedlo se to, o vtipech lze mluvit hlavně v uvozovkách, o tom, že to nakonec vlastně ani nedává smysl, je zbytečné mluvit úplně. A je to vážně škoda, protože Will Ferrell i John C. Reilly se do titulních rolí hodí a Hugh Laurie, Rebecca Hall, Ralph Fienness i úžasná Lauren Lapkus by určitě předvedli něco mnohem lepšího, kdyby jim to scénář dovolil. Mohlo vzniknout něco jako Není Sherlock jako Holmes s Michaelem Cainem a Benem Kingsleym, ale je z toho jen promarněná šance ()

tron

„Dobite ho ako tulenie mláďa!“ Mám rád absurdný humor, drastické hlášky („Spláchneme ju do záchodu.“), ešte drastickejšie nápady (masturbácia, Titanic, Billy Zane, miestnosť pre návštevy) a dvojku Will Ferrell/John C. Reilly. Takže som si Holmesa a Watsona celkom užil. Určite to nebola žiadna komediálna šupa a ide skôr o nevyužitú príležitosť, než o skvelú komédiu. Ale komu tak ako mne vyhovuje drsnejší humor, mal by si prísť na svoje. Oceňujem i rôzne vtipy súvisiace s temnou dobou, v ktorej sa dej odohráva (najmä ženy-doktorky a britský vs. americký systém). ()

• V jednej scéne máme možnosť vidieť Titanic. Ten bol postavený v roku 1908 a po prvýkrát (aj posledný) vyplával v roku 1912. Film sa však odohráva niekoľko rokov pred týmto obdobím. (Astonko)
  • Zápas v ringu započal svým projevem známý moderátor UFC Bruce Buffer. (CjKukis)
  • Ve scéně, kdy Watson (John C. Reilly) dává doručenou krabičku Holmesovi (Will Ferrell), můžeme vidět, že mu ji dává otevřenou. V dalším záběru ji Holmes již ale drží zavřenou. Ve stejné scéně navíc úplně zmizí paní Hudsonová (Kelly Macdonald). (Hovadin)