Holmes a Watson

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Mysteriózní

USA, 2018, 89 min

• Eliott

Říkal jsem si ,,přeci to nemůže být tak špatné, určitě to je jen nepochopená komedie nebo to příliš napodobuje nebo uráží něco, co je drahé mase" a tak jsem to zkusil. Počáteční scéna byla ucházející a tak jsem si řekl, že jsem měl pravdu a pokračoval ve sledování, ale hned scéna následující mě vyvedla z mého omylu. Tento film se snaží nechutně napodobovat úspěšné filmy a vytváří takový mix růžového pantera a bláznivé střely. Bohužel ale velice neúspěšně, neboť pokusy o vtip jsou velice hloupé a vynucené a především Sherlock je zde neuvěřitelně nesympatický. Po scéně s královnou jsem byl nucen film vypnout, neboť se nehodlám dobrovolně mučit 1 a půl hodiny dlouhým výplachem mozku. 10%(14.3.2019)

Pane bože, lidi se jdou podívat na totálně trapnou komedii/parodii, která má za cíl jen pobavit a možná někoho usmrtit na až velké množství smíchu, a oni to tady budou hejtovat. To je jak by šli na horor a hejtili ho za nedostatek komediálních prvků. Tenhle film hodinu a půl jenom baví vtípkama, které prostě sednou a pokud máte smysl pro humor, tak některé vás fakt zničí :D Dobré je, že Ferrell si to neurval sám pro sebe, ale naopak John C. Reilly tam byl dokonce lepší než on. Další super věc, že v tomhle filmu funguje docela jakžtakž i příběh a je zde nějaká dějová kostra, která má dokonce i solidní závěr. Jediné mínus, za které ubírám jednu hvězdu je fakt, že ve druhé půlce filmu lehce poleví z tempa servírování vtipů a hlášek, ale pořád to stačilo na občasné pobavení. Za mě rozhodně dobrý film, který si zaslouží alespoň ten průměr.(21.3.2019)

• sedm.1

Samozřejmě, kvalita této podívané je vážně mizerná, úroveň vtipnosti katastrofální, zápletka dementní, naivnost a troubovitost veškerých postav je až urážející, nicméně dvě ústřední postavy ztvárnila sehraná dvojice komiků Will Ferrell a John C. Reilly a chemie mezi těmito pány je tu, naštěstí pro celý film, natolik funkční, že v podstatě celý snímek právě jen oni dva zachraňují, a to rovnou před úplným Odpadem, kam by jinak nepochybně celá tato podívaná právem patřila. Jejich sehranost a i individuální výkony jsou prostě jediné světlé okamžiky tohoto snímky, ty jejich dialogy, gesta a jednotlivé výstupy docela ušli, ovšem opakuji, ve zbylých ohledech jde o zoufalou trapnost a nesoudnost, veškeré postavy jsou za kretény, dějový vývoj je nezáživný a primitivní blábol, samotné vyšetřování nuda, a co se humoru týče, bez zmiňovaných pánů nulová záležitost. Mě to zkrátka sice úplně zas až tak nenasralo, jako většinu ostatních diváků, ale pravdou zůstává, že ten film jednoduše prakticky vůbec nefunguje, není ani trochu zábavný, nemá tempo, většina scén a dialogů je strašně, ale vážně strašně trapná a dementní, prostě se jedná o nepovedenou slátaninu, která sice nezabije, ale doporučit ji vážně nelze. Takže dvě hvězdy, za každého z pánu jedna :-).(17.8.2019)

• Hashirama

Syndrom vyhoření v praxi, vystavený ve vitríně jako...jako kalhotky Lucie Borhyové ve studiu Novy. Člověku trhá srdce vidět své oblíbené herce a kdysi záruku té největší bžundy a nejmacatější prdele v takovém kolotoči zmaru a trapnosti, přičemž ty nejlepší vtipy nezvednou koutky úst, ale spíš obočí, a každá takzvaně scénáristická klička vyvolá akutní průjem. Nedokážu si představit, že hercům nebylo trapně při každé klapce.(28.7.2019)

• M.i.k.e

čekal sem typickou Ferrellovku a tajně jsem doufal v absurdně vtipnou věc podobně jako byl třeba Život Rockera Coxe...chyba.Holmes a Watson jsou sice typická Ferrellovka,ale bohužel ne v tom dobrém slova smyslu a spíš než absurdně vtipně je to extrémně ukřičené a blbé.Kadence "vtipů" je sice asi 72 za minutu,ale absolutní většina z nich buď nefunguje a nebo to je natolik metahumor,že sem ho nepochopil.Samozřejmě nepočítám okamžiky,kdy jsou zdrojem humoru dávení,zvracení,nebo to,že dvě minuty někdo někoho volá a dotyčný ho neslyší...20%(13.3.2019)

• - Hugh Laurie ztvárnil v tomto filmu postavu Mycrofta Holmese, zatímco jeho dlouholetý komediální partner Stephen Fry ztvárnil Mycrofta ve filmu Sherlock Holmes: Hra stínů (2011). Laurie si ještě navíc střihl Dr. House (od r. 2004) ve stejnojmenném seriálu, postavu, která dle slov tvůrce Davida Shorea je Sherlockem Holmesem částečně inspirována. (CANNIBAL)

• - Ve scéně, kdy Watson (John C. Reilly) dává doručenou krabičku Holmesovi (Will Ferrell), můžeme vidět, že mu ji dává otevřenou. V dalším záběru ji Holmes již ale drží zavřenou. Ve stejné scéně navíc úplně zmizí paní Hudsonová (Kelly Macdonald). (Hovadin)

• - Zápas v ringu započal svým projevem známý moderátor UFC Bruce Buffer. (CjKukis)