Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bratři z donucení se po letech znovu shledávají – tentokrát v rolích největšího světového detektiva a jeho věrného společníka & životopisce. Will Ferrell jako Holmes a John C. Reilly jako Watson spolu řeší vraždu v Buckinghamském paláci. Brzy pochopí, že pokud případ neobjasní do 5760 minut, královna bude další na řadě. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (125)

Eliott odpad!

všechny recenze uživatele

Říkal jsem si ,,přeci to nemůže být tak špatné, určitě to je jen nepochopená komedie nebo to příliš napodobuje nebo uráží něco, co je drahé mase" a tak jsem to zkusil. Počáteční scéna byla ucházející a tak jsem si řekl, že jsem měl pravdu a pokračoval ve sledování, ale hned scéna následující mě vyvedla z mého omylu. Tento film se snaží nechutně napodobovat úspěšné filmy a vytváří takový mix růžového pantera a bláznivé střely. Bohužel ale velice neúspěšně, neboť pokusy o vtip jsou velice hloupé a vynucené a především Sherlock je zde neuvěřitelně nesympatický. Po scéně s královnou jsem byl nucen film vypnout, neboť se nehodlám dobrovolně mučit 1 a půl hodiny dlouhým výplachem mozku. 10% ()

majo0007 

všechny recenze uživatele

Hovoril som si - do tretice všetko dobré. Najnovšia spolupráca Ferrella & Reillyho (Ricky Bobby, Bratři z donucení) je však zlepencom kabaretných čísel 3. cenovej skupiny pre ožralé publikum. Občasné záblesky humoru sa tu síce nájdu - scénka z Ducha pri pitevnom stole, kalkulácia čúrania ala Downey Jr, ale väčšina filmu znamená trápne utrpenie. Horúci kanditát na ocenenie "Najnevtipnejšia komédia roku". ()

Reklama

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

It reeks of exposed loins. H&W je zajímavý výhradně procesem výroby, potažmo poučným příkladem proměny čehosi nadějného v narychlo upachtěnou srágoru. Vše mohlo dopadnout jinak. S manickým Ferrellem bylo počítáno do role přihlouplého Watsona; pseudo-geniálního detektiva měl ztvárnit jistý Cohen - kdo viděl Talladega Nights, ví, k jakým šílenostem se ti dva umí vyhecovat prakticky bez scénáře. Shift Ferrella do role detektiva a doplnění týmu Johnem C. Reillym, věčným odkládáním realizace projektu a jeho křečovitým dotlačením sranda ošklivě ztěžkopádnila. Reilly to celé kromě jiného kazí herectvím, které v tomto druhu filmů nemá co dělat. Chemie mezi oběma prostě nefunguje, a to ani tehdy, kdy vtip je v základu dobrý: Club him like a baby seal! Ke slovu se dostává pocit divácké trapnosti, což je v případě filmu komika, který z funkční trapnosti učinil nejsilnější zbraň, zvláštní a co do vyhlídek v byznysu varovné. Z nepovedeného celkového tvaru trčí několik skvělých vtipů ve stylu: [Novinový titulek:] Nejraději bych tu svini pověsil sám. Gandhi. Vtipy na téma medicínského užívání kokainu a heroinu či aktivistické In America, we have democracy. (...) An assurance that only the finest and most qualified man will lead. Not a wealthy tyrant who cares for nothing but himself. Velká škoda. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Pověstný detektivní suchar se svým neméně slavným parťákem tentokráte přišel vyšetřit divákovu bránici. A likvidace klasiky v podobě parodie může začít pod taktovkou Willa Ferrella, kterému není nic svaté. Jeho Holmes tak docela geniální dedukci neodloží, ovšem podle očekávání (a předvídatelného konceptu) je to arogantní blb a náfuka, který se vždy nějakým způsobem strefí do svého detektivního úsudku a za notné dávky štěstěny a asistence dr.Watsona se mu podaří ze šlamastyky vyklouznout a nerozluštitelnou záhadu objasnit. Tentokrát má na něj políčeno prohnaný ničema, který ke svým zločinným rejdům využívá identického dvojníka, v sázce bude také život anglické královny a šibenice bude dokonce hrozit i nebohému Watsonovi. Za 90 minut stopáže se toho stíhá poměrně dost a v rychlém až neorganizovaném sledu. Staneme se svědky netradičního seznámení proslulé detektivní dvojice, obeznámíme se s "historicky" prvním selfie, poznáme i Holmesova bratra a nebudeme ochuzeni ani o moment, jak Holmes ke své čapce přišel. Rozpočet je na úrovni a dovoluje zabrousit na nějakou tu akční sekvenci, překvapivě zručně natočenou, vyloženě nepovedené jsou občasně rušivé zadní projekce. Will Ferrell je živel, kterého snad jedině krotí přístupnost, kterou je film opatřen, jinak u valné většiny scén, často vytažených do ad absurdum, budou přívrženci nesmrtelné klasiky skřípat genitáliemi nad tím, jak si tenhle člověk dovolil sáhnout na takový literární poklad a dokonale jej znectít po všech stránkách a na všech (smyslových) úrovních. Ještě mu s tím vypomáhaly herecké kapacity, jako jsou John C.Reilly, Ralph Fiennes, Rebecca Hall a spol. Proto raději zvažte, pokud Doyleho charaktery milujete, zda si film pustíte. Já jsem pranic nehleděl na nelichotivé kritiky a film mně nijak nepochroumal varlata, nevytrhal mně bulvy a nerozjebal mozek. Prostě sranda na zlepšení nálady. A jak už to tak bývá, se svým pozitivním náhledem budu v opozici. Ovšem těší mě, jak se milovníci umění a jeho hodnot po anglicku vytratí ještě před začátkem filmu. 8/10 ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Zdá sa neuveriteľné, že scenárista skvelého a neuveriteľne zábavného Tropic Thunder, dokázal napísať toto. To za 10 rokov úplne stratil zmysel pre humor? Postaviť paródiu na tom, že z človeka, ktorý vynikal bystrou mysľou, urobia debila s IQ25, je fakt debilný nápad. Jediné, čo ma pobavilo, boli narážky na Donalda Trumpa, inak len trápny nevtipný hnus. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Studio Sony chtělo film po katastrofálních testovacích projekcích prodat streamovací službě Netflix, aby ho nemuselo nákladně posílat do kin. Avšak Netflix o koupi neměl zájem. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)
  • V jednej scéne máme možnosť vidieť Titanic. Ten bol postavený v roku 1908 a po prvýkrát (aj posledný) vyplával v roku 1912. Film sa však odohráva niekoľko rokov pred týmto obdobím. (Astonko)

Související novinky

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Třetí Sherlock se zpozdí

Třetí Sherlock se zpozdí

05.03.2019

Ať už za to může nabitý program hlavních hvězd Roberta Downeyho Jr. (Avengers: Endgame) nebo Juda Lawa (Captain Marvel), či snad náročné projekty režiséra Guye Ritchieho (Aladdin), nebo možná… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Reklama

Reklama