Holmes a Watson

• Austrálie

Dobrodružný / Komedie / Mysteriózní

USA, 2018, 89 min

• Vyhy

Nemám ve zvyku psát komentář ke každému filmu, hlavně k těm, které se mi nelíbily, ale tady prostě musím. To byla blbost! Jasně, měl bych být objektivní, ale to nejde. Šel jsem do toho, že to bude parodie na nejslavnější detektivní dvojici na světě, ale dostal jsem takovou směsici trapnosti, humusu a všeho možného, jen je komedie. Nic tu nefunguje. Trpěl jsem a ani jsem se jednou nezasmál. Ani jednou mi nezacukaly koutky!(8.4.2019)

Velmi podhodnocená komedie. Netvrdím, že úplně bezchybná, nebo špičková, ale určitě má svoje nezaměnitelné kouzlo. Ono taky co čekat jiného, když hlavní role vzali takoví dva herečtí uchyláci, jako je Will a John. To jde potom všechno samo. Včetně pár velmi úsměvných situací, (my máme v Americe spravedlivý soudní systém, je v něm porota složená z bílých mužů, co mají majetek), bezchybného hudebního vystoupení, plus pár odkazů a herců, kteří si dělají legraci sami ze sebe. Za ty tři, svoje poctivé hvězdy se vůbec nestydím a tenhle film vidím jako jasný důkaz, že nějakých 38 procent není ale vůbec směrodatných.(29.7.2019)

Priam freudovské spracovanie známej klasiky, ktoré však s psychológiou postáv nemá nič spoločné. Hľadala som niečo na uvoľnenie po náročnom Dark a tento film v danej situácii splnil svoj účel na výbornú, ale vlastne vôbec netuším ako hodnotiť. Niektoré vtípky mi prišli vyslovene trápne, iné milé, ale našli sa ja naozaj zábavné. Nechávam to teda na neutrále...(5.8.2019)

• Pepinec

Kluci jedou tempem dva vtipy za vteřinu, jenže můj srandometr ukazoval s bídou tři smíchy na hodinu. Málokterá lidská snaha má tak skvělou úspěšnost, jako když ze sebe někdo mermomocí chce udělat vola. Pochválit bych chtěl parodii na Bídníky a Watsonův vkus, zbytek je zralý na prospěšné práce v královské zahradě. (Vancouver, Kanada)(28.12.2018)

Pane bože, lidi se jdou podívat na totálně trapnou komedii/parodii, která má za cíl jen pobavit a možná někoho usmrtit na až velké množství smíchu, a oni to tady budou hejtovat. To je jak by šli na horor a hejtili ho za nedostatek komediálních prvků. Tenhle film hodinu a půl jenom baví vtípkama, které prostě sednou a pokud máte smysl pro humor, tak některé vás fakt zničí :D Dobré je, že Ferrell si to neurval sám pro sebe, ale naopak John C. Reilly tam byl dokonce lepší než on. Další super věc, že v tomhle filmu funguje docela jakžtakž i příběh a je zde nějaká dějová kostra, která má dokonce i solidní závěr. Jediné mínus, za které ubírám jednu hvězdu je fakt, že ve druhé půlce filmu lehce poleví z tempa servírování vtipů a hlášek, ale pořád to stačilo na občasné pobavení. Za mě rozhodně dobrý film, který si zaslouží alespoň ten průměr.(21.3.2019)

• - Studio Sony chtělo film po katastrofálních testovacích projekcích prodat streamovací službě Netflix, aby ho nemuselo nákladně posílat do kin. Avšak Netflix o koupi neměl zájem. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

• - V jednej scéne máme možnosť vidieť Titanic. Ten bol postavený v roku 1908 a po prvýkrát (aj posledný) vyplával v roku 1912. Film sa však odohráva niekoľko rokov pred týmto obdobím. (Astonko)

• - Ve scéně, kdy Watson (John C. Reilly) dává doručenou krabičku Holmesovi (Will Ferrell), můžeme vidět, že mu ji dává otevřenou. V dalším záběru ji Holmes již ale drží zavřenou. Ve stejné scéně navíc úplně zmizí paní Hudsonová (Kelly Macdonald). (Hovadin)