Reklama

Reklama

Tiché místo

  • USA A Quiet Place (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Lee (John Krasinski) a Evelyn (jeho životní partnerka Emily Blunt) Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi. Ti dosud jako jedni z mála přežívali i díky tomu, že je jejich nejstarší dcera Regan neslyšící, a tak pro ně byla znalost znakové řeči absolutní nutností i v „normálních dobách“. Kromě toho vyvinuli na odlehlé farmě, kde žijí, celou řadu bezpečnostních opatření, jež je mají chránit, počínaje zvukově izolovaným sklepem a konče molitanem obalenými kostkami k Monopolům. Bude to ale k bezpečí stačit? Takový život totiž připomíná tanec v minovém poli a čekání na jednu jedinou, leč osudovou chybu. Evelyn je navíc těhotná a termín porodu se kvapem blíží. A některé životní události se bez křiku jednoduše neobejdou. (CinemArt)

(více)

Diskuze

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Aresko123

Aresko123 (hodnocení, recenze)

Cafte, preco tento film nema cz dabing ? Nechcel som to pozerat s titulkami a tak cakam a cakam....

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Ouwen

Nezapírám, že způsobem jakým to líčíš máš pravdu, ale na mě to zafungovalo a vím třeba, že v některých filmech asi nejsem tak náročný divák jako ostatní (a to jsem si přitom myslel že ano) :-D

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

Já si zas myslim, že tohle byl horor a ne jen potvorama.

 

To prostředí, respektive ten svět ve kterým žijou, je hororovej. To co se jim děje, je horor. To, čemu tam čelí je hororové. Vůbec, ta představa, že si nikdy nemůžeš ani už usrat, je úplně hororová, pač ti z toho hrozí smrt.

Problémem ani není tak žánrová nevyjasněnost, mám spíš problém s tim, že to celé působí hloupě a neuvěřitelně. Vypsal bych ti klidně sto stránkovou knihu, co všechno tam je špatně - ale tak, když se to lidem líbí... já jsem prostě náročnější a jsou pro mě podstatný detaily.

na příspěvěk reagoval TheWhiteWolf

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Ouwen

Tohle byl ale hlavně thriller a s hororem měl společného možná tak ty hororově vypadají potvory, a nebo to jak si sám psal to vynervovaní. Sloho horor je samo o sobě na dlouhé povídání. Pro mě třeba absolutně není horor nic typu ságy Saw, kde jde jen o násilí a vaření z jednoho a toho samého s prominutím hovna pořád dokola, ale hlavně že to vydělávalo/vydělává.

 

Samozřejmě ti neberu a ani v žádném případě nechci brát tvůj názor. Respektuji ho. Akorát asi máme odlišný pohled na ten film :-)

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

Ano, logika je důležitá u minimalistického filmu.

Proč bych já se měl starat o hlavní postavy, které chtěj umřít? Nechávaj tam umírat vlastní děti, neuměj se o to postarat, tak proč by se měl starat divák, když je to rodičům jedno? :)

 

Je to důležitý u filmu, kterej je tak minimalistickej a dost to atmosféru narušuje. Monstra fungují na principu jak se to hodí Krasinskimu. Někdo psal, že Krasinski má asi dost oblíbený horory, přitom k nim nemá absolutně žádnej vztah a jde to vidět na výsledku. Jako kdyby hororovej režisér točil akční film.

 

A povim ti, já na horory nekoukám kvůli špičkovému audiovizuálu. Chci se u toho bát. Chci se topit v napětí, chci bejt posranej. Tady jsem byl spíš vynervovanej. Postavy se tam šikanují, jsou k sobě hnusný a vyvolávaj samoúčelně konflikty, aby byla nějaká akce. Tohle je totální nuda a né žádný umění.

na příspěvěk reagoval TheWhiteWolf

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Ouwen

Je zde ta logika tak hrozně důležitý pro někoho, že mu dokáže natolik zkazit zážitek? film překypuje atmosférou a napětím a hraje si dokonale se zvukem v naprosto tichém sálu kina. Tímhle jsem asi shrnul to, proč se mi to tak líbilo.

na příspěvěk reagoval Ouwen

vobris

vobris (hodnocení, recenze)

celý by to vyřešily pořádny reprobedny se zvukem vodopádu :(

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

DamonS

V čem ti přijde nudný? protože to není klasický mainstreamový shit, kterých se snad točí mi někdy přijde víc a víc a lidé na to pořád a pořád chodí... tomuhle já osobně říkám nuda a posraný film/fillmy.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

DamonS

DamonS (hodnocení, recenze)

Jak to může mít tak vysoký hodnocení? To je tak strašně nudný posraný film, že to ani není možný.. ODPAD

na příspěvěk reagoval TheWhiteWolf

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

donobonolomo

:-D :-D :-D :-D :-D

No páni, tož teď jsi mě prozradil! Jen jsi zapomněl ještě dodat, že úplně nejvíc jsem byla překvapená, když se v tom Terminátorovi neobjevila Červená karkulka s prasátkem Peppou, ty jsem tam naopak právě čekala, a vono nic.... :(((

Tak možná, že se objeví v tom pokračování Tichého místa, a kdoví, třeba nakonec aj ten Terminátor. ;-)

 

Mimochodem - a na to jsi vlastně přišel kterou částí těla?? ;-D

donobonolomo

donobonolomo (hodnocení, recenze)

Nj, ale tebe urcite prekvapilo i to, kdyz se v dalsich dilech Terminatora objevil Terminator. Koukni dolu ! Je tam noha ? Haaaaaaaaah !

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

donobonolomo

donobonolomo (hodnocení, recenze)

Me trpi mozek, kdyz si to tu ctu. Dvojka ze prekvapi ? Dyt jednicka je nesmysl, tak jak muze dvojka prekvapit ? Beztak bude dej umisten na Mars pod vodu.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Sygauras

To jsi správně připomněla!!! To je přesně ta věc, co mi kazí dojem z filmu, kdyby čerti jezdili na bruslích do práce. :-D Když tam hraje kupř. někdo, koho znám (hlavně / díky / výhradně) z nějakého seriálu, no tož to je pro mě většinou konečná. :(((

Namátkou za všechny např. 6 dní, 7 nocí - David Schwimmer. Furt jsem čekala, kdy se tam zjeví Joey či Monica s koktejlem a v havajských košulkách, a začne kalba. :-DDD Až asi na páté shlédnutí už jsem si zvykla. Ale čuč na některé filmy furt dokola jen kvůli tomu, že... :-D

Takže s tím Predátorem ti přesně rozumím. I když konkrétně tento pro mne hrozbu nepředstavuje, a docela se naň těším (i když pravda, taky s jistými obavami).

Sygauras

Sygauras (hodnocení, recenze)

Idée_fixe

Momentálně mi trpí mozek u traileru na Predátora. Komediální herci a monstr Predátor ? Chtěla bych umět vypnout mozek.

Tiché místo 2 ale třeba překvapí. Možná si režišér řekne že ta kritika je namístě a dá tomu trochu víc než jen pár scének a spoustu otázek.

na příspěvěk reagoval Idée_fixe

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Sygauras

Tak já někdy taky, ale právěže mi to pak dost ten film kazí (podobně jako tobě), naučila jsem se od toho odprostit, i když ne vždy se mi to povede na 100%.

na příspěvěk reagoval Sygauras

Související novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (více)

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu

02.11.2022

Jak začala mimozemská invaze, která v původním filmu Tiché místo sloužila coby pozadí pro události okolo přežívající rodiny Johna Krasinskiho a Emily Blunt? To se dozvíme v chystaném spin-offu A… (více)

Reklama

Reklama