Tiché místo

• USA A Quiet Place (více)

hrumsrt

Wow, tohle bylo teda něco! Jakože chápete, že tam půl hodiny nepadla ani hláska! Extrémně originální, parádně pohlcující. John Krasinski? The Office's boy. Ne, je to Pan režisér/herec/scenárista! ;) Vynikající námět, skvělá atmosféra a nejlepší filmové monstrum od dob vetřelce. 95% ()

Carlie

Horory miluju a tenhle mě zaujal především netradičním námětem a zpracováním. Tiché místo je hodně zvláštním filmem. Tvůrci se nijak neobtěžují vysvětlit co jsou ty roztomilé kreaturky zač a kde se vzali, nemá to žádnou mysteriózní linii a celá hlavní pointa je dle mého názoru spíše na psychologické úrovni, kdy se řeší pocit viny, kterým si na sebe klade ta hluchá holčička. Líbil se mi způsob pracování se zvukem ticha (něco jako Gravitace (2013), ale horší) a téměř úplná absence dialogů mi také vyhovovala, ačkoliv po vizuální stránce neměl film nic moc k nabídnutí. Po spoustě hororů s tématem nadpřirozena, kde se ti démoni chovají naprosto idiotsky a celý film je založen na laciných lekačkách bylo Tiché místo opravdu příjemná změna a za to chválím. Co se mi naopak opravdu nelíbilo je fakt, že si ti manželé (?) pořídí děcko do dystopického světa (Kdo je takový idiot?), příšerky jsou v jednu chvíli přecitlivělé na zvuk a pak přeslechnou rámus, který by probudil mrtvého, také závěřečná scéna působila béčkově. Jako celek se mi to ale líbilo opravdu hodně moc a já musím kouknout i na dvojku. ()

PlayEasy

Nepochybně velmi naturalistické a v mnoha směrech i originální postapo, které ovšem nabere pravý spád až v druhé půlce a otevřené finále rozhodně navnadí i na dvojku. Přesto trošku Krasinskiho podezříváme, že si nemožností ve snímku mluvit tak trošku usnadnil prácičku se scénářem ;) 75% ()

nula87

Super nápad, výborné budování napětí, ale bohužel dost nelogických míst, které to celé dost srážejí. Ale i tak jeden z těch rozhodně lepších hororů poslední doby. 70% ()

PichyjePan

Představa, že tohle potká lidstvo a díky tomu se zbavíme hlučných a uřvaných lidí je k nezaplacení. Ještě když si mezitím budu v klidu chillovat na Islandu. Tenhle film je skvělý na sledování po náročném dni, kdy už máte dost lidí a chcete si užít klid a především TICHO. ()

kubas369

8/10. Hodně povedený survival béčko, kde se Krasinski zaměřuje velice chytře na zvuk a tím vytrhává poměrně ohraný námět s průměru do úplně nových výšin. ()

nemer

Příliš originality v tomto snímku nespatřuji, celkem predikovatelná slátanina, postrádám atmosféru i logiku příběhu. Vizáž příšer je čistokrevná vykrádačka Stranger Things (ST je proti "Tichému místu" vysloveně místrovským kusem). ()

Adel_ZH

Iba 90 minút? Bez slov ? To bude nuda. Omyl. Toľko napätie, akcie, situácií z ktorých som ani nedýchala sa nevtieravo vtesnalo do necelej hodinky a pol. Tento film či chcete, alebo nie Vás vtiahne tichom tak do deja, že nevedomky začnete prežívať s postavami každý pomalý- tichý pohyb,napätie a obavy, neschopnosť povedať o svojej bolesti a starostiach. Pre mňa jeden skvelý film 90% Konce tohto typu nemám rada, ale v tomto prípade mi to ani nevadilo. ()

Misoponia

Ze začátku hodně slibné (i když od tak jednoduchého námětu nejde očekávat příliš), ale pak se celý náboj toho filmu kamsi vytratil. Postavy jednaly hodně nelogicky. Proč když věnovali tolik času a úsilí tomu, aby se ukryli a chránili před nepřáteli, tak v rozhodující okamžik udělali vždycky naprostou pitomost? ()

wallax

Vycibrená záležitosť a tak trochu filmový unikrát. Svojím spracovaním sa snímok radí na zvláštne miesto. Bežne sa vo filmoch najmä tých hororových či thrilerových tvorí atmosfera hudbou a hlasitými zvukmi. Treba povedať, že hudba občas zahrala aj tu a prekvapivé hlasnejšie zvuky sa tu tiež občas vyskytli, no to čo robí tento film iným je to, že prevažne v ňom bola atmosféra tvorená tichom! Áno, znie to zvláštne ale je to skutočne tak. Tiché zvuky vyľudnených osád, striedané šepotom hercov a občasným prerušením hudbou či zvukom vodopádu. Pre mňa veľké prekvapenie a to nehovorím o hercoch, ktorí to v takmer úplnej tichosti skutočne celé krásne uhrali. To je ta príjemná stránka návštevy kina. Dajte si pozor (aj keď to už asi nie je úplne vo vašich silách) ku komu si v kine sadnete...mne sa podarilo sadnúť medzi 3 veľmi hladné osoby. Z prava a z ľava na mňa takmer celý film a to aj v tichých pasážach (vo filme ich je prevažná väčšina) útočili zvuky najchrumkavejších pukancov vyberaných z najšuchotavejších sáčikov. Nadomnou sa usalašili osoby so silným nutkaním porozprávať sa v tmavej miestnosti a ešte si za to aj zaplatiť. To kecanie nebolo počas celého filmu, takže ok, občas v kine aj ja niečo prehodím, ale aby dospelý človek nevydržal 90 minút bez chrúmania pukancov...toto nebol zvukovo vyhúlený blockbuster ako Avengers alebo Dunkirk kde môžete rozbíjať aj taniere a nikto sa ani neobzrie. Ešte ani v tých najtichších chvíľach ich nenapadlo nevyjedať pukance a radšej si počkať kým zahrá hudba či najesť sa za zvukov spomínaného vodopádu. Zakázal by som konzumovať jedlo v kine! Takže film super, spolu prisediaci katastrofa. ()

Raskoslav

Po dlouhé době trochu čerstvého závanu neotřelosti v rámci hororové kinematografie. Výborný a napínavý (tichý) snímek, herecké výkony víc jak solidní (Emily Blunt je skvělá, scéna ve vaně se my určitě z paměti jen tak nevymaže), decentní gradace s koncem, který se mi upřímně jako bývalému hráči pc her dost líbil (MÍRNÝ SPOILER princip lurování dementní AI na jeden spot do pasti) ()

wakeupmummy

Místy velmi emotivní snímek, který Vám nedovolí dýchat hlasitěji, než je nutné. Natož chroupat popcorn... Strach přichází s každým slovem. ()

djbarrel

Zklamání, dlouze a pracně budovaná atmosféra zmizí jako mávnutím kouzelného proutku v poslední třetině, aby se z mysteriózního hororu a psychologického dramatu stalo nudné béčko. A přitom tam bylo všechno ... ale ten konec to zazdil, bohužel. 60% tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Zoltar78

Mám pro Emily Blunt už léta slabost a John Krasinski je velkej sympaťák (a jako tvůrce pro mě velkej objev!) tudíž jsem všechny bolesti a traumata intenzivně sdílel s nimi. Je trochu škoda, že film sklouzne do klišovitých hororových vod, ale vlastně nemám co bych mu jinak vytknul. Hodně oceňuji odvahu tvůrců, že se ve filmu mluví opravdu minimálně a většinu času se dorozumívají znakovou řečí (kterou se díky neslyšící dceři už dávno před invazí naučili). Příjemně atmosférická záležitost, která moc dobře hraje s rozdanými kartami. Film mi v mnoha ohledech připomínal Shyamalanovo "Znamení" (emzáci, kukuřičné pole, samota, hutná atmosféra). Jen se tady klade větší důraz na city neboť to hlavní o čem film je, je myšlenka ochrany svých dětí. ()

Vimrak158

Po dlouhé době film, který jsem si užil naprosto se vším všudy. Top horor, takhle měl vypadat poslední vetřelec. Maximálně užité. ()

BadExHuman22

Krasinski je bůh. Dělat scénář, režírovat film a ještě vystřihnout naprosto skvělé a emotivní scény co jsou ve filmu, za mě veliká úcta. Emily též excelovala ve své roli. Při scénách kdy je dítě už na cestě na svět jsem skoro nedýchal. Jejich mladší kolegové jsou ve svých rolích též skvělý. Naprosto skvělá atmosféra, skvělý příběh a pro mě skvělé tempo filmu. Od začátku do konce jsem byl napnutý co se stane. Husí kůži jsem měl snad celou dobu. !SPOILER! scéna kdy Lee znakuje Regan že jí má rád a vždy měl a pak se obětuje aby zachránil ji a jejího bratra... naprosto skvělé a uronil jsem i slzu. !KONEC SPOILERU! Moc doporučuji si na to zajít do kina, protože celý sál v tichosti a v napětí u filmu kdy téměř nic není slyšet a pak bum, něco se stane, naprosto skvělý zážitek. Za mě 95%. ()

silak_xup

Jelikož jsem docela posránek a bojím se koukat na podobné filmy, stálo mou holku dost přemlouvání, abych na to šel do kina a ještě ke všemu střízlivej!!!! OK, šel jsem a musím konstatovat, že se jednalo o jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Atmosféra tichého a prázdného světa je tu tak reálně vyobrazená, že jsem po skončení projekce další dva dny jen šeptal. Výkon Emily Blunt je neuvěřitelný, všechno jsem jí na 100% věřil, podle mě byla fakt těhotná :-) a ten závěr? Taky špice... za mě plná palba, bez chyby. ()

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Spin-off Tichého místa nabral hlavní hvězdu