Epizody(10)

Recenze uživatele SpaceOdyseus k tomuto seriálu (11)

Too Old to Die Young (2019)

Veta - pauza - veta - pomala chuze k dalsi vete - pauza. Refn se s tim nesral a naserviroval nam opravdu rozvazne vypravenou pecku. Ze zacatku jsem se do toho musel chvilemi nutit, ale stale to za to. Byl jsem odmenen nejen uzasnym audiovizualem ale i skvelym temne noirovym pribehem plnym kartelu, zkorumpovanych poldu, parapsychologickych silenosti, koksu, sileneho absurdniho humoru a obcasneho mucenicka. Ja jsem opravdu spokojen, ale kdybych nebyl velky Refnuv fanda, tak se asi pres druhy dil neprokousu. ()

Volume 1: The Devil (2019) (E01)

Uf, tak tohle bude narocne koukani. Ale neco mi rika, ze by trpelivost mohla byt sladce odmenena? Ano, je to dlouhe, dlouhe a zdlouhave. Ale, jak je u Refna zvykem, audiovizual je opojnejsi a hypnotictejsi nez houbicky z Amstru. Jestli to ale vydrzim 10+ hodin? To by se tu opravdu muselo neco zajimaveho dit. Aspon chvilemi, nejsem zas tak narocny. ()

Volume 2: The Lovers (2019) (E02)

Dej celeho dilu by sel prevypravet dvema holyma vetama. A vlastne se to vsechno stane v poslednich peti minutach filmu. Zbytek je hyptnoticky krasna vata, ktere uz mam ale dost. Jesti se v pristim dile neprida na deji, tak koncim. ()

Volume 3: The Hermit (2019) (E03)

No dobre, jsem zpet. Ted se opravdu zacalo neco dit a zacalo to byt fakt zajimave. Miles je super a Refn si me zahackoval, i kdyz mu to trvalo kurva dlouho. ()

Volume 4: The Tower (2019) (E04)

Refn se rozjizdi pomale, ale alespon se rozjizdi. Snad pritlaci na pilu poradne v dalsim dile. ()

Volume 5: The Fool (2019) (E05)

Ani, zatim nejlepsi dil. I kdyz tu neni moc deje, tak je to nebite leskominama. Ten zacatek? Ta honicka s tichou hadkou o radio a prolinackama? Ta poust? To je proste uchylna lahoda. ()

Volume 7: The Magician (2019) (E07)

Refn nepridal nejak zavratne na tempu, ale na plyn slapl poradne. Stale je mezi kazdou vetou pauza, ale aspon to, co se deje, muze poradne zapusobit. V tomto dile je opravdu hodne pusobivych scen. ()

Volume 8: The Hanged Man (2019) (E08)

Fakt do toho Refn ke konci slape. Pridal na nasili, mrtvolach i zvrhlosti. Co si nechava na posledni dve epizody? ()

Volume 9: The Empress (2019) (E09)

Zase ty maminky... Musim si nekde najit nejaky rozhovor s Refnem, kde rozebira jeho vztah s matkou, to musi byt slusny material. Jinak serial me bavi cim dal tim vic. Devitka je super epizoda s bombasticky poetickou akcni scenou a ani to zbesile tempo netempo mi nevadi. ()

Volume 10: The World (2019) (E10)

Skoncilo to, jak bych to jen rekl... Neocekavane. Neocekaval jsem onanii, holeni nohou ve sprse a neocekaval jsem nejkratsi epizodu s tenkym dejem a opravdu tlustym poselstvim. Ale zase, kdyz tak nad tim premyslim, co jineho jsem asi tak mel cekat? ()

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (více)

Refn uvede svůj seriál v Cannes

Refn uvede svůj seriál v Cannes

16.04.2019

Zatímco stále čekáme na kompletní seznam autorů a děl, které se letos objeví na filmovém festivalu v Cannes, server Deadline nyní přinesl informaci, že dánský režisér Nicolas Winding Refn (Drive,… (více)