Měsíc Jupitera

• Maďarsko Jupiter holdja (více)

Napínavý thriller z blízké budoucnosti vypráví příběh uprchlíka, který po zásahu policejní kulkou k vlastnímu překvapení zjišťuje, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích, a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám. Dynamická kamera i překvapivý způsob vyprávění dodávají univerzálnímu podobenství o dobru, zlu, víře a ztrátě iluzí velmi současný rozměr. Miláček festivalu v Cannes, režisér Kornél Mundruczó, vizuálně působivým opusem potvrzuje svoji vizionářskou pověst. (Aerofilms)

dagyšpandr

Závěrečná levitační "meditace" nad Budapeštěm, se mi hluboce vryla do paměti. Bez ohledu na lacinost zápletky a zbytečné linky s uprchlíky, se jedná o vizuálně fascinující zážitek. Ten film nemá jasné poselství, ale určitě má styl. ()

kaku108

Skvělá kamera! Obsah trochu úlet, ale u maďarského režiséra vlastně skoro standard (vzpomeňme na Revizory či Volný pád). Do multiplexu bych to neviděla, klubový divák by to ale mohl ocenit. ()

Bassko

Film som ešte nevidel, ale pane bože, opravte si ten obsah od gramatických chýb, toto je trápne na filmovú databázu. ()

gill

Ještě jsem neviděl, ale námět mi silně připomíná film Alberta Lamorisse Fifipírko (Fifi la plume) z roku 1965. Jsem zvědavý... ()

dati

prekrásny film videný 9. mája 2018 v kine galánta.. doktor stern vs. jeho minulosť, ego a svedomie.. kamera z ríše snov a silné momenty keď sa imigrant "rozbehne".. tušil som, že to bude skvelý film, ale takúto originálnu jazdu magyarországhom som fakt nečakal.. ()

Majo.evans

Určite mám tendenciu hodnotiť skôr kladne.Bolu tu dosť vecí nedomyslených ale príjemné prekvapenie.Hodnotenie to bude mať určite vyššie ako priemer,lebo nikto nečakal,žeby Maďari niečo takéto natočili a ešte aj s takouto aktuálnou tématikou (mysliím imigranti a nie levitacia :D) ()

confisio

Psychodelická filmová jízda! Originální scénář. Znepokojivě nasnímaný potemnělý příběh padlého anděla v depresivních kulisách stvořených lidmi, nikoliv Bohem. Soundtrack se vám bude snažit zalézt do morku kostí. Nebudete si jistí, zda se ještě díváte na film, nebo se už film dívá na vás. Mám rád neotřelé filmové počiny a právě takový je Měsíc Jupitera. ()

stuj

Pěkný nápad, ale né moc vtahující zpracování. Na dvojnásobnou rychlost se zpomalováním v zajímavých scénách to jde. ()

Pepa.Pepina odpad!

Blbost, blbost a ještě jednou neskutečná kravina. Ztracené 2 hodiny. Film nemá hlavu, patu. Díky hodnocení jsem se na to koukl ale to byla neskutečná chyba. Kdo se má rád a má rád svůj čas nekoukejte na to. ()

Iloveporn odpad!

Vítačská stračka o kouzelných imigrantech. Německo asi tehdy na nic jiného nedávalo dotace a Maďarskej režisér ty prachy fakt potřeboval, tak vyplodil tohle. - Dneska už nejspíš točí film o tom, jak lítací ukrajinský transexuální uprchlík Vasil, našel po zjevení svatého Bandery v Hessensku zemní plyn a pronásledoval ho zlý, heterosexuální policista a dva putinovi agenti Čuk a Čuk. Pak ještě vymyslí způsob, jak na zimu skladovat letní teplo ve sklepě, ale než to stačí říct lidstvu, zabije ho falokratický fyzik z ústavu Maxe Plancka otráveným vibrátorem. Posledních předsmrtných křečích porodí kentaura, co pět minut po narození chodí a šest minut po narození počítá integrály. Gréta na zimu odlétá do severní Afriky na přednáškové nadávací turné o globálním oteplování. ()