Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

Ariella

Z začátku se film tváří zajímavě, pak se zvrhne mnoha směry, že by to dohromady nedal ani zvídavý invalida Jirka Karásek. Jak tu někdo píše, že film servíruje pěkné záběry, tak za to ty dvě hvězdičky. Alexander další z rodu Skarsgård to fakt nezachránil. ()

raru

Ešte že nedám na tunajšie recenzie...Zdĺhavé to trošku je,ale perfektná kamera,príbeh,hudba,herecké výkony, to všetko funguje na jedničku.A ano,jedna výtka by sa našla,strieľajúci netrafiteľný chlap v okne stodoly. ()

BruceTichac

No, tak tohle byl hodně zvláštní film. První polovina filmu byla hodně vlažná a tvářila se jako dobrodružné drama a najednou se z ničeho nic v druhé polovině zvrtnul v akční krimi thriller. Během první poloviny jsem přemýšlel, že film nedokoukám, ale vydržel jsem. Za tento počin filmařů dávám 3 hvězdy a díky nádherné přírodě jej hodnotím jako lepší průměr s nepochopitelným koncem.... ()

WugWugs

Žiadny Wind river sa nekoná. Spracovanie i herci sú solídne, scenár nie. Na to, aký chlapský film chce byť, je miestami v rozťahaných scénach nevhodne ukecaný, a napriek toľkým rečiam sa nič poriadne nedozvieme. Ak aj knižná predloha mala akýsi zrozumiteľný zmysel, tu sa celkom vytratil. Inak, pri maskách mi celkom pomimo napadlo, že by už konečne niekto mohol sfilmovať Les mytág (ale nie takto!). 2.5 ()

Paulie2

Asi to mělo nějakou hlubší myšlenku. Tu jsem si pak musel po konci vygooglit, abych vůbec pochopil, na co jsem se to koukal. A to u filmů nesnáším. Spousta pseudo-symboliky, déj ať si laskavý divák domyslí podle sebe. Ne. A ještě je to taková nuda. Postavy mi byly úplně ukradený, vůbec mě nezajímalo, jestli někdo umře. Prostě moderní snaha moderních filmů: snažit se vypadat umělecky, mít otevřený konec (v tomhle případě i děj), všechno zbytečně protahovat a nesnažit se napsat kvalitní scénář. Dvouhodinová ztráta času! ()

Krupe

Tak takovéto filmy můžu, takový něco jako Wind River, super atmosféra, prostředí a skvělý Jeffrey Wright. Samozřejmě jsou tam pro našince sem tam nelogičnosti, ale nic dramatického. Ti venkovští strážci pořádku působili až komicky. ()

spider74

Na film jsem se docela těšil, o to více jsem byl zklamán. Dva psychopati na konci filmu odkráčí do zapadajícího slunce, aniž by se divák dozvěděl o co vlastně celou dobu šlo, jaká byla jejich motivace a co ten psycho guláš měl vlastně znamenat. Dvě hvězdy za přírodu a 10-ti minutovou přestřelku. Pokud pan režisér a scénarista berou nějaké prášky tak bych jim doporučil upravit dávkování. Evidentně berou moc a nebo naopak málo. Wind River to nesahá ani po kontníky. Mělo mě to varovat už na začátku, když rádoby odborník na divočinu a vlky přijede na Aljašku v polobotkách a nemá ani teplou bundu :). ()

Troniq

Od začátku atmosférická jízda po překrásný a divoký Aljašce, kde lidem ze samoty umí pěkně houknout. Divoká přestřelka tak trochu v Rambo stylu je cool, ale tenhle highlight je možná až v moc nesprávný čas, protože tempo pak začne slábnout, jak by nejednomu v divočině začaly síly docházet. A dojdou i Hold the Dark. Škoda, škoda, v závěru jsem byl až moc ve WTF myšlenkách...možná mi něco uniklo, možná ne. A to jsem chtěl po půli filmu dát 4 jako vyšitý. Každopádně Jeffrey Wright a Alexander Skarsgård hodně dobře. Kamera jakbysmet. Shrnuto? Syrový, temný, atmosférický, ale nedotažený tam, kam mělo Hold the Dark do poloviny filmu namířeno. ()

Baru.Class odpad!

tak todle....no, co k tomu říct :D začátek super a najednou...přestane věechno dávat smysl :D něco se stane, není vysvětleno proč, pak se stane něco dalšího, taky bez vysvětlení, a najednou film skončí, člověk čučí na závěrečný titulky a říká si WTF??? Za mě teda utra blbost ()

Bedro

Ešte som asi nevidel film s tak premrhaným potenciálom. Skvelá výprava, zaujímavý námet, aj herci fajn, ale nejak tomu celému chýba zmysel. "Now you understand about the sky, don't you?" No, I don't. ()

brkerez

Srovnání s Wind River se nelze vyhnout, pojítkem je zasněžená odlehlá divočina, kam ruka civilizace a zákona uplně nedosáhne a ani nechce, kriminální zápletka, temná atmosféra a vyprávění optikou outsidera "z našeho světa", kterej do těhle končin nepatří a skrze kterýho jsou divákovi představovaný jejich podivný zákonitosti. Wind River vypráví trapně jednoduchej, srozumitelnej příběh a atmosféru vyrábí neokázalym, stručným, uvěřitelným a civilnim a proto působivym zobrazením netradičního prostředí a lidí, perfektnim zvukem a obrazem. Nic jinýho než fascinující prostředí zobrazený bez sentimentu nebo přílíšný temnoty, jednoduchej a silnej příběh, civilní, ale vybroušenej scénář a skvělý řemeslo. Vše mluví samo za sebe a hraje prim a jakoby vedlejší produkt zvládnutí těhle základních kamenů a jejich citlivýho vybroušení vypadne famózní biják s mega atmosférou. Wind Riveru jako by bylo uplně jedno co je zač, proste je, nemá ego a až po jeho zrodu se zjistilo, že je kurva geniální. Hold The Dark na to jde uplně obráceně, je do sebe zahleděnej, jeho ego je to hlavní a strašně moc chce bejt geniální. Tady jakoby si někdo řek "uděláme děsně tajemnej mysteriózní atmosférickej film, kterej jim utrhne palice", pak začal přemejšlet jak to udělat a rozhodnul se všechno tomu podřídit. Tzn. cílem není vyprávět super příběh, ale to aby by ten příběh byl hrozně tajemnej, atmosférickej a temnej. Takže moc tlačí na tajemno-pilu, obětuje na začátku velice nadějnej příběh aby byl v zájmu domnělý tajemnosti ke konci naprosto nesrozumitelnej, cpe tam bez jakýhokoliv vodítka nadpřirozeno, postavy jsou v zájmu atmošky obtížně pochopitelný a málo mluvný (nadužívanej scénaristickej trik neodpovídání na otázky, stejně to dělaj jen aby mě nasrali), odvíjí se opět v zájmu mysteriózna extrémně pomalu, přimíchá zbytečně explicitní násilí a prostě se celkově hrozně snaží rvát koule. Ale to má aspoň na mě přesně opačnej efekt - hlavně v druhý půli totální nuda a otrava. Hrozně sem chtěl aby tohle bylo dobrý a má to velice nadějnou první půlku, famózní vizuál a občasnej super nápad nebo skvělou scénu (policejní přestřelka). Ale prostě neni, nesrozumitelnej nerovná se tajemnej, pomalej nerovná se působivej, násilnej nerovná se temnej. Stačilo by ale málo a byla by to pecka, hrozná škoda, rozhodně se těšim s čim dalšim Jeremy Saulnier přijde. ()

marttul

Občas to hodnocení tady fakt nechápu. Dala bych lepší 3*, ale nakonec dám čtyři. Je to totiž skvěle zahraný film (ode všech zúčastněných), jsou tu moc příjemné dialogy. Neplácá se tu, jak v mnohých jiných filmech, věty dávají smysl. Nenudila jsem se ani chvilku. Jen ten konec... čekala bych víc. Třeba ubrat v prostřední části hovorů spisovatele s policistou a dát ho Sloneovým na konci filmu. I přesto dávám za 4*, ať tomu tady trošku přilepším. Protože tohle podle mě, pokud to mám brát jako celek a přitom hodnotit každý jednotlivý aspekt, rozhodně není film na 56%, které tu aktuálně má. A navíc-Alex. :) ()

Prochy

Skvelá filmová jazda plná zvratov, ktorá v závere stráca dych. V recenziách sa spomína Wind River, tak si to idem pozrieť. ()

Lamoi

65%. Pardon, ale tohle na víc nemá. Není to rozhodně špatný film, atmosféra úžasná, o srovnání s Wind River mluvit nechci. Problém je, že zde pro mě není z diváckého pohledu dotažené pozadí a historie postav. Je zde naznačeno úžasné mystično ve smyslu "propojení" s vlky. Nic není dotaženo, a to ani v náznaku. Na konci se nedozvíme, zda to byly jen povídačky staré Indiánské stařešiny, a nebo zda na tom mohl být alespoň ždibec pravdy - a to mi vadí, takový to "diváku vyber si, máme tady ultraaa otevřený konec". Nevím, z filmů na Netflixu co jsem zhlédla za poslední dobu, přijde mi to jako recyklace hollywoodských scénářů ze šuplíku, které nebyly z nějakého důvodu realizovány. Netflix zatím na poli filmu neoslňoval. Po Hold the Dark se toto bohužel nezmění. Těžko říct, kde je problém - v seriálové tvorbě se nemá za co stydět, a produkuje úžasné věci (House of Cards, Mindhunter, Stranger Things, Dark, atd.). Snad se dočkáme v průlomu i v celovečerních projektech. Hawk. ()

ohneta

Mrazivý masox - paráda, Při samotném sledováni filmu na mě přišla taková zima, že jsem si musel udělat svařák. Film který patří k tomu, že na něj budete vzpomínat. Spokojenost, podívam se určitě na něj po čase zase. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii