Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

Tempter

Buď to bylo tak mysteriózní, že jsem to nepochopil a nebo to nebylo mysteriózní vůbec a pak to teda byla pěkná blbost. 125 minut. Solidní přestřelka, rejža zřejmě ujíždí na kulometech :-D Atmosféra: Twin Peaks, Thrue Detectiv. ()

peter.m

"No hľa, čo urobila ohnivá voda od bieleho muža na americkom kontinente. Indiáni namiesto vysedávania pri fajke mieru strieľajú z guľometu a čierny muž má dokonca povolenku na odstrel vlka dravého." /príbeh-/herecké výkony*/pointa-/hudba-/výprava*/ ()

Gomez518

Dvě hvězdy dávám pouze za to, že to byl pokus udělat něco jiného, ale jinak je to dost chaotické a smysl to nedává ()

NavzdyMlady odpad!

Strašná pičovina bez nejakého zmyslu. Rád si pozriem aj intelektuálne :D filmy, ale toto je totálna kokotina bez nejakého posolstva, zmyslu, významu, proste hovadina. Kolega nižšie v komentoch je na vetvi z prestrelky vo filme a vedel by vysvetliť jej význam? Strašná pičovina, nepozerať. ()

lineker

Zvolený styl vyprávění mne neuvěřitelně sedl. Jde o jemně temný kousek, který dokáže tu a tam nepříjemně překvapit drsnější vsuvkou. Nedoporučuji těm, kteří vyžadují vše, vždy finálně pochopit. ()

Somewheres

Zastavte temnotu je film poměrně náročný na pochopení. Nejedná se totiž o snímek s jednoduchým dějem, triviální zápletkou a malým počtem postav. Medora Slone napíše dopis přírodovědci Russelovi Corovi, v němž ho žádá, aby přijel za ní na Aljašku a pomohl jí najít vlka, který zabil jejího syna. Sama to udělat nemůže, jelikož její manžel Vernon Slone je ve válce a tak je na vše sama. Přestože Core už není nejmladší, na Aljašku se vypraví. Jeho setkání s Medorou Slone je podivné, neboť Medora mluví o temnotě, která prostoupila jí i jejího manžela, a která je za okny jejího domu. Po odchodu Cora na lov vlka se Medora Slone sbalí a z domu uteče. Přírodovědec po svém návratu do domu najde jejího syna Baileyho uškrceného ve sklepě. Je jasné, že ho uškrtila jeho matka. Mezitím se vrací z války Vernon Slone a nachází v domě pouze zdrceného přírodovědce. Začíná tedy honička, kdo vražedkyni Medoru najde jako první. Temnotou se v tomto filmu zřejmě myslela tíseň, strach a smutek, které prostoupily Medoru Slone i jejího muže, protože nebyli na samotě v aljašské osadě šťastní, a tak aby uchránila svého syna před stejným osudem, raději ho Medora uškrtila. Film trvá přibližně dvě hodiny a během těchto dvou hodin si film udrží napjatou atmosféru, kdy se zadrženým dechem sledujete Vernona Slonea, který zřejmě přišel o rozum, vraždit vedlejší postavy a hledat svou ženu, aby se jí mohl pomstít za vraždu jejich syna, a necháváte se strhnout vlčím okultismem, který v osadě vládne. ()

vonBahnhof

Ľuďom je*e. Keď si chcete pozrieť jednu vojnovú scénu obalenú tulením tukom tak toto je ten kúsok, ktorý vás uspokojí. Inak nič nesúvisí s ničím a na záver sa to nepospája. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii