Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

argo.smile

!SPOILER! Za tú titulkovú vianočnú pieseň a poslednú minútu v nemocnici by som režiséra zabil. Pretože vo mne behom chvíľky zabil tú atmosféru, ktorú som nasával behom celého filmu. Mal to strihnúť s titulkami hneď záberom "tých" dvoch ako ťahajú rakvu za sebou a tým by nechal výkladové okno s otázkami ešte viac otvorené. Ale to je iba môj lajický názor. Ja som režisérov "onen" odkaz a pointu pochopil. Pre niekoho sa môže zdať film nepochopiteľný, dlhý a uťahaný. Videl som nudných a stopážou kratších movies kde som chcel sám umrieť skôr než to dopozerám a verte mi, že Hold the Dark k ním rozhodne nepatrí. Pre mňa za 5* aj keď kôli spomínanému one minute ending-u nadávam ale uchvátila ma aj podmanivá hudba a najmä použitá black metal skladba Summoning the Splendour Once Fallen od Evilfeast, ktorú si púšťa náš známy zo snímku Blue Ruin. ()

Lukariosa

Obávám se, že tenhle film je absolutně mimo. I přesto, že obsahoval parádní záběry syrový, divoký přírody, tak jinak z toho mám pocit absolutní nevole.....zlatej The Rubber...u toho se člověk aspoň zasmál....sorry Netflix, you screwed up here, big time... ()

rigby

Není to vyloženě špatný film, jen trochu temný. Bohužel mé momentální náladě nesedl, vlastně ani mému filmovému vkusu. Z mého pohledy zbytečně dlouhé, složité a neurčité. Naprosto mě to míjí a teď si vyčítám, že jsem tomu ten čas věnoval. ()

st4nford

Jak většina z vás psala, také mi to připomínalo Wind River, která je k běžnému divákovi více friendly z hlediska dávkování informací. Tento film mě uchvátil svým "chladem" a absencí emocí.. respektive minimalistickým vyjadřováním emocí. Nedokonalé poničené charaktery, které mají své "vlastní démony" v různých formách. Skvělá tématika a mýtická až snová atmosféra, která balancuje mezi Wind River a filmem Mandy od Panose Cosmatos. Musím však říct, že mi některé věci při sledování unikli nebo jsem je nepochopil. Zatím dávám tři hvězdy, protože mi napoprvé úplně nesedl a nechám film uzrát. ()

hrdygay

cakal som film o ludozravych vlkoch a dostal som film o psychopatovi vo vlcej maske, ktory zabijal ludi na pockanie, este k tomu prepalena stopaz, vlci sa objavili v par zaberoch, riadna jebacka riley keough sa ukazala naha, vyhonil som si na nej 3/10 ()

jungledmnc

Super atmosfera a absolutne zadna pointa... Takze za atmosferu 100%, za pointu 0%, tak holt 3 hvezdicky no... Ale vazne nevim, co si o tomhle teda myslet no :) ()

moriero

Atmosférou mi to trochu připomínalo Wind River. Těžko říct, jestli to bylo horší, lepší nebo stejné. Já vím, hodnocení na ČSFD mluví jasně, ale vidláci na Aljašce a ospalé tempo příběhu jsou v obou případech skoro totožné. Asi nejsem ta správná cílovka. Nemám zimu rád. Sorry. ()

Insomniac

Celkom fajn atmosféra, výborné zábery na umierajúcich :). Toť všetko. Inak taká cocotina, že až... Bez ZMYSLU, bez logiky, stupídne, škoda času a peňazí... ()

fafejt001

DLOUHÉÉÉÉÉÉÉ, zbytečně plné mrtvol , vraždění ,zbytečná přestřelka , prostě místy psycho . A tedˇ- krásná příroda , fajn vlci , pěkná hudba , dobrá kamera . Takže na půl cesty , teda pro mne . ()

Scaevola

Že se dlouhé noci a všeobjímající mrazivá temnota podepisuje na psychice lidí, už nám vyprávělo mnoho snímků, nicméně co si vzpomínám, žádný tak nečinil méně jednoznačně: Nejistá motivace všech zúčastněných, stíny minulosti, které jsou jen letmo naznačeny včetně matky v úplném závěru, a nejistá interpretace, jež nevěří ani svému vlastnímu vypravěči, pročež jej přeruší právě před tím, než se rozhodne vše vysvětlit... jednoduše svírající nádhera. To vše navíc podporuje jednoduchá a přímočará kamera, poklidné herectví a poměrně nečekané, a o to syrovější akční scény, jež nemají bavit, ale vysvětlit zřejmá traumata domorodců. Za mne jedno z nejlepší dramat, která jsem z produkce Netflixu viděl. (následuje spoiler) Co se týče děje, domníváme se, že jádrem příběhu je generační přenos psychických problémů a traumat podpořený incestem a post-traumatickým syndromem, což je vše zabaleno do lákavého indiánsky mysteriózního hávu, jenž chápe vlky jako regulátory slabých a nevhodných jedinců (požírání mláďat ve stresu). A upozorňuji, že tato intepretace není nadsázkou. ()

johnnie78

Předně je si třeba vyjasnit, že lže už popis filmu: žádný přírodovědec z vraždy místního chlapce obviněn není! To psal někdo, kdo ten film vůbec neviděl?? Na film se docela dalo koukat, ale divák se musí připravit na to, že děj dává jakžtakž smysl maximálně první půlhodinu, a pak se všechno rozpadne. Nestydím se přiznat, že při závěrečných titulkách jsem si říkal, že jsem to vlastně vůbec nepochopil a takový byl nejspíš i záměr tvůrců. Ačkoliv se to ze začátku tváří jako detektivka, není to nic takového - jen jakési nesourodé těkání v temné divočině, jehož jediné poselství zřejmě je, že všichni lidi jsou magoři. ()

Grimaldi

Zastavte temnotu je snímek který z počátku hodně klame tělem. Divák má pocit že se bude jednat o drama v němž bude muset Jeffrey Wright přežít v divočině útoky vlků. A svým způsobem přesně to i dostaneme, jenom úplně jinak než jsem alespoň já čekal. Chladné prostředí Aljašky a mě sympatický James Badge Dale ale nedokáží změnit fakt, že i když tvůrci přišli se zajímavým námětem, jeho scenáristické a režijní zpracování je zcela průměrné. Z filmu si tak po pár dnech pamatuji jen jednu nečekanou akční scénu z poloviny filmu, ale i ta se už začíná vytrácet. A to u snímku, co je žánrem převážně drama a thriller nepovažuji za nejlepší výsledek. ()

Sachmet87

Pro mě zklamání..nějak jsem to celý nepochopila.Pokud tam byla hlubší myšlenka a vodítka k pochopení toho spojení s vlky tak mi to uteklo.A moje slova na konci filmu:a to je jako konec?to je všechno?2 hvězdy za atmosféru a za prostředí. ()

RavenSpector

Sračka, rádoby se vezoucí na úspěchu Wind River. Kvalitám tohoto snímku bohužel nesahá po kotníky. Zdlouhavé, nudné, blbé. Příběh debilní, mytologie trapná a hlavně dokonale zazděná a nevysvětlená. Finále - trapné, trapné, trapné. Ani nevím proč jsem tomuto veledílu nedal jednu hvězdu ()

Ariella

Z začátku se film tváří zajímavě, pak se zvrhne mnoha směry, že by to dohromady nedal ani zvídavý invalida Jirka Karásek. Jak tu někdo píše, že film servíruje pěkné záběry, tak za to ty dvě hvězdičky. Alexander další z rodu Skarsgård to fakt nezachránil. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii