Přírodovědec, který v ponuré aljašské zimě loví vlky, je obviněn z vraždy místního chlapce. Brzy se však dozví mrazivé tajemství. (Netflix)

TomStrom

Temné, mrazivé, vizuálně podmanivé a velmi dobře natočené. Bylo by to klidně na pětihvězdu, to by to ale muselo dávat aspoň trochu smysl. Celou dobu se to tváří, že to chce něco sdělit, ale výsledek nula nula nic. Víc jak trojku tomu nedám, i když se mi to svým způsobem fest líbilo. ()

Hashirama

Skvělý námět podaný, byť sugestivně, zbytečně zdlouhavě, s milionem zbytečných, byť sugestivních, odboček, které nemají pro příběh žádný význam. Budování atmosféry tak nechtěně hraje prim před vyprávěním a ve výsledku se film tváří mnohem sofistikovaněji, než jaký skutečně je, jen zabalený do atmosférických momentů a vyšperkovaného chladného vizuálu. Režijně a scenáristicky zajímavý, ale brutálně utahaný a “nezábavný” počin. Aby měla Riley Keough v 125 minutách sotva 5 minut screen timu, to je mrhání prostředky a fuckování diváckého očekávání! ()

ER

Mrazivě brutální. Mrtvolami se tady nešetří, ale není to samoúčelné. Vše se odvíjí v rámci příběhu o dvou magorech, kteří dají svým traumatům volný průchod. ()

samkko

Pročítal jsem si pár kladných recenzí a říkal jsem si: jo konečně pořádně mrazivý, mysteriózní thriller. No, ve zkratce jsem velice zklamaný. Film nebyl ničím zajímavý, temný a už vůbec ne napínavý, či dokonce nervy drásající. Nejlepší  byla tak první půl hodina, no po části ve válce v Iránu (nebo tam někde) už to začalo ztrácet tempo. Herecky, vizuálně a hudebně film nastavil docela vysokou laťku, to ne že ne. Ale příběhově to nestálo za nic. A označení thriller bych spíše zaměnil za nudné NEnapínavé drama. 5/10 ()

rivah

Film o nebezpečných vlcích se změní v příběh o psychopatovi ve vlčí masce. Zdlouhavé, s chatrným dějem. ()

Brooks

Ťažko uchopiteľná žánrová hračka. Osobito sfilmovaná, s krásne ponurou mystickou atmosférou, realisticky spracovanými akčnými scénami, kvalitným obsadením a zámerne nezodpovedanými otázkami, ktoré divák v tomto type filmov očakáva zodpovedané. Toto chytí len úzku skupinu citlivých, pocitových divákov, do ktorej ja nepatrím. Už tretí Saulnierov film, ktorý ma zaujal lákavým trailerom, peknými plagátmi i samotnou zápletkou, ale výsledným filmom ma sklamal. ()

pushover

Atmosférou a zašmodrchaností to působí víc jako skandinávskej thriller, než Wind River, kterej byl přímočařejší. Dobrej casting. ()

Clark_Kent

Drsná Aljaška a pořádný kus psychothrilleru navíc. Vyprávět příběh a vcítit se do postav to je přesně to co mě dokáže solidně nabudit. Hodně náročnej film a stojí ve všech směrech určitě za to. Vynikajcí Jeffrey Wright coby přírodovědec a expert na vlky, kterému zkříží cestu bývalý voják v podání Alexandera Skarsgarda. Tohle dává daleko víc a je cítit mnohem víc energie. Narozdíl od dnes již věčně vyhledávaných a bezduchých, neúčinných a zbytečných filmů od Marvelu. Rozhodně film, který utkví v hlavě. ()

Terminer

"Bylo to docela dobrý"! Ale ne, teď vážně, tímhle filmem Netflix slibně odstartoval (doufejme že dlouhou) éru svých nenápadných filmů od známých a dobrých tvůrců. Příběh je (až trochu na konec) OK, herci dobří, hlavně James Badge Dale a jeho policista, který byl dle mne nejsympatičtější postavou. Režijně vyspělé, asi si budu muset od Saulniera obstarat další z jeho filmů. ()

Shitonit

Tak toto je ten FILM ! sic jsem nepobral konec ai úplně tu celou zápletku, ale celý dohromady, i přes skutečnost že su pako, cely to dokupy to je super biják. No ni? ()

chelsea63

Srovnání s Wind River to nesnese ani omylem.Tři hvězdy snad jen za výbornou přestřelku a několik překvapivých momentů. Jinak to vůbec nedrží pohromadě. Je to jen sled scének špatně sešitých sešívačkou. Jinak bídný dvě. ()

ŠpetaMarek

Trochu dramaturgie by tomu neskodilo, ale pokud vite do ceho jdete film se vam odmeni zajimavou atmosferou, ne tak zcela pocopitelnymi motivacemi a dobrymi hereckymi vykony. ()

Scraffy

Pekne natočené nič. Snímok si už od začiatku vytvára fajn temnú atmosféru a reprezentuje sa so slušným obsadením. No všetko je to vlastne na nič, keď tvorcom nejde vybudovať akýsi príbeh. Na začiatku to vlastne nejaký príbeh má, no potom sa dačo zlomí, všetko sa začne meniť a zrazu sa v tom stratíte. Keď film skončí, tak zostane veľa otázok nezodpovedaných, čo nie je moc múdre, keďže toto nie je zrovna ten typ filmu, ktorý by niečo podobné mal mať. ()

mazzarek odpad!

Další veledílo, které vás od začátku až do konce nadchne svou bezduchou a těžkopádnou nudou. [REJP]Filmová tvorba Netflixu to je vždy záruka kvalitní podívané, kde akce střídá akci a vy nemáte ani chviličku čas si od toho všeho odpočinout.[/REJP] ()

Knor

Počáteční nadšení během filmu pomalu a jistě upadalo. Celý to zachraňuje ponurost a temná atmosféra mrazivé aljašky. Bohužel je tu ale spoustu bezduchých míst, který celý děj pouze protahujou a přisuzoval jsem to k cílenému napínání pro finále. Jenže finále bylo to největší zklamání, asi jsem to úplně nepochopil a vracet se k tomu už nechci. Určitě nejde o žádnej velkej průser, ale očekával jsem víc, Wind River je v porovnání s tímto snímkem jasným vítězem. ()

hero_bk

Pokus o propojení survivalu v extrémních podmínkách, krimi akčňáku a mystiky, který nefunguje ani v jednom rozměru. Prvních cca 30 minut zaujme hutnou atmosférou, ale po návratu Vernona z války se celý děj a motivace rozsypávají a dávají čím dál menší smysl. Přestřelka v aljašské vesnici Keelut je naprosto WTF moment, jakoby se režisér snažil dát najevo svoji nelibost k policii... K závěru už jsem se dokousal jen za pomoci funkce zrychleného přehrávání na Netflixu, a i tak jsem se nudil. ()

Vykuk odpad!

Nesrovnával bych s Wind River (mňamka), tohle je bezduchá blbost, snaha o nesmyslnou atmosféru prostředí vymašťených lidí s promrzlým mozkem, hloupými situacemi, dějem a wtf (ve velmi špatném smyslu) závěrem. Bleh.. ()

SAINTS

Tak tento film bol jedno velke sklamanie.Scenar je slaby a nema logiku,motivacia jednotlivych postav bola nejasna a nedavala velmi zmysel.Chaoticke a nudne a atmosfera všetko nezachrani.Toto Netflixu velmi nevyšlo. ()

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii