Mladý pilot Alexej jen těžko získává přízeň zkušenějšího kolegy Leonida. Oba muži však čeká osudová zkouška, když budou nuceni evakuovat turisty z oblasti zasažené sopečným výbuchem. Poklidné přistání se promění v noční můru poté, co erupce zničí letiště a poškodí startovací dráhu... Mladý vojenský pilot Alexej Guščin je navzdory svému talentu a vlivu svého otce, leteckého inženýra, propuštěn z armády, protože jednal v rozporu s rozkazy. Přihlásí se na místo pilota letecké společnosti, kde se má podrobit přijímacímu řízení vedenému přísným pilotem Leonidem Zinčenkem. I přes Zinčenkovy pochybnosti je přijat a stává se Zinčenkovým stážistou. Guščin hledá cestu k Zinčenkovi, který je i doma velice přísný na svého syna Valeru. Guščin se seznamuje s kolegyní Alexandrou Kuzminou, do které se zamiluje. Alexandra je sebevědomá a Guščinův zájem nejprve neopětuje, brzy spolu ale začnou chodit. Guščin a Zinčenko jsou povoláni do Afriky, kde mají evakuovat turisty před válečnými událostmi. Guščin je ale rozzlobený, že nemohou evakuovat rovněž místní emigranty, čímž proti sobě popudí vedení společnosti. Zinčenko však Guščina podrží a oba jsou přiděleni k pravidelným letům do jihovýchodní Asie. Zinčenko s sebou přibírá i Valeru, od kterého očekává, že se zlepší v angličtině. Během jednoho letu na Aleutské ostrovy jsou piloti požádáni, aby evakuovali turisty v oblasti, kde vybuchla sopka. Celkem poklidné přistání se však promění v noční můru poté, co sopečný výbuch zničí letiště a poškodí startovací dráhu. Guščin se navíc musí do hor vydat ještě pro jeden uvízlý mikrobus s turisty. Zinčenko a Kuzmina jsou nuceni startovat a nechávají Guščinovi na letišti druhé letadlo s palivem. Guščinovi se podaří mikrobus zachránit a i jeho letadlo odlétá. Zinčenkovi však dochází palivo a jediným řešením se ukáže přestup cestujících ze Zinčenkova letadla do Guščinova... (TV Prima)

ditri

Nelze jinak nez **** .... jasny zaver je klasika, na druhou stranu z druhého konce atlantiku by taky vlaly v zaveru vlajky ()

Ijeka72

Spomienka na povinné školské sledovanie v kine ešte na ZŠ-ke. Vtedy to bolo pod názvom Posádka v ohrození. Na ten z 1979 sa pozerať dalo, bol celkom na tú dobu k pozeraniu, z remaku mám min. zmiešané pocity. ()

Iczena

A mě se to líbilo! Amíci by nás oblbovali stejně. To jako: "Je to možný?". Jak to natočili Rusové se mi líbí a byla jsem příjemně překvapená. Byli mi sympatičtí i hlavní hrdinové,a ani nechci hádat, kdo by je hrál, kdyby to byl počin z Hollywoodu. A kupodivu tam nebylo moc romantiky, kterou v katastrofických filmech nemusím. Efekty v pohodě a napětí nebylo přehnané. Klidně se mrknu ještě jednou... ()

Sonjoe

WTF. Nudzovy let a ani sa tam poriadne nelieta. Prvu hodinu rodinna socialna drama s nahodnymi scenami. Potom nejaky horiaci kopec, potom preskakovanie z lietadla do lietadla pocas letu? C’mon. Toto by bolo aj na Bollywood privela :D ()

rostsoft

Ruské filmy mám vcelku rád, jsou takové surové a jejich atmosféra je originální. Tento snímek ovšem ukazuje spíše pravý opak, vše se tam děje na poslední chvíli jako v béčkových amerických filmech. Dialogy v tomto snímku jsou hodně nevěrohodné a uměle, ostatně jako celý film. ()

KITTbx

Vzhledem k tomu, že jsem jako dítě viděl předlohu Posádka v ohrožení v kině a tehdy to byl pro mne dost dobrý napínavý film se zájmem jsem koukl i na „remake“ Nouzový let. Je to velký ba přímo obrovský posun, co se týče trikového ztvárnění, neschází láska, hrdinství a vykrádačky jiných filmů, ale nenudil jsem se, a i když je to pro mnohé možná „jen“ Ruský film musím hodnotit pozitivně, možná hlavně pro ty letadla. ()

HanaFor

Tak nevím. Takový MIŠ-MAŠ. Chvilkama moc pěkně zpracované i uvěřitelné a pak, jako kdyby někdo zavelel: "a teď by to chtělo přidal tam něco úplně na hlavu"... ale to bylo spíš k smíchu než k zlosti. Ale spád to mělo, hlavní postavy sympaťáci a celkově to na mě působilo poměrně slušně. Jo a pěkný plakáty k tomu měli. Asi přidám ještě jednu hvězdičku. Nebylo to zas tak špatné... ()

frantabr

Čekal jsem něco jako Posádka v ohrožení. A hle, ono to není něco jako, ale remake. První verzi jsem viděl asi v 10 letech a líbila se mi. Teď po skoro čtyřiceti letech a sledování druhé verze si říkám - jestli na tohle kouká ruský národ a jeho nadpoloviční většina to bere vážně, tak se tím leccos vysvětluje. ()

sasakrusty

Tak jsem takhle přišel z hospody a pustil televizi. Tak koukám na film z poloviny, vidím letadla, sopku, lávu, oheň , nezdařený start a katastrofu, do prdele, to znám, no jasně, Posádka v ohrožení, pamatuju si to z dětství a pak jsem to na vojně promítal v roce 1992 v posádkovém kině. Jé to je vono, remake, tak jsem se klepal nadšením, jak novodobý tvůrci pojmou to lezení nasávacím hrdlem středního motoru TU 154, no jo, tak to TU 154 tam není, co to vlastně bylo za letadlo? Předpokládám, že bylo ruský. Moje očekávání tvůrci mnohonásobně předčili, transport pasažérů z letadla do letadla po špagátu, za to se nemusí stydět ani tvůrci amerických béček. A přistání hrdinů, jako nadšený divák leteckých katastrof, takhle fakt ne, upadne křídlo a druhý motor a zbytek letadla dál hrdinně drží směr a brzdí. To ta ztráta zadku  TU 154 z Posádky byla mnohem lepší, nehledě na to, že se to i reálu stalo. Vyhledejte si na netu. No a vzhledem k tomu, že jsem neviděl začátek, tam nechápu konec, ale asi se tam všichni dávno znaj. No blbina z Ruska, není horší než blbina z Ameriky, Tak za tři hvězdy. ()

Dr.Marek

Konečně nějaký film co není přes kopírák z Hollywoodu. Rusko-kambodžský, to mluví za vše. Neotřelý běh obyčejných dní tak, jak běží každému člověku a k tomu neobyčejný příběh. ()