Ten pán co psal scénář i ti ostatní, co točili tento film, mají nakoukáno katastrofických filmů. Proto neudělali chybu, dodrželi všecky postupy, zachovali všechna klišé i řadu modelových situací. Výsledkem je katastrofický film v novém kabátku, ovšem točený podle starých klasik. Ruský hrdina nezklame a překoná možnosti fyziky i matematiky. A tak je to v pořádku. Proto konec konců chlapi chodí do kina, aby viděli ještě větší chlapy a utvrdili se v tom, že to dělají dobře. Takže já to s chutí shlédl a odreagoval se. Jen vždycky, když nějaké to letadlo nouzově přistane bez křídel za nulové viditelnosti na špatně osvětlené dráze, vybaví se mi Připoutejte se prosím. Leslie Nielsen: "Přeju vám oběma ať Vám to vyjde!"75%(31.12.2016)

Pripútajte sa, pristávame. Toto bola poriadne šialená ruská jazda. Pobavil ma komentár od TeeAge. Je fakt sila natočiť takýto film s rozpočtom 9 miliónov. Keďže sa jedná o katastrofický film, netreba očakávať super realistické scény, pretože to tu fakt nedostanete. Treba popustiť fantáziu a film pozrieť, keď máte náladu na oddychovku, pri ktorej netreba rozmýšľať. Aj napriek dosť nereálnym scénam, je to vizuálne spravené veľmi efektne a od druhej polovice filmu budete zaručene v napätí až do konca. Ruská kinematografia ma zas a znova milo prekvapila.(4.11.2018)

Po dlouhé době solidní katastrofický flick a tentokrát z Ruska. První hodina je spíše seznamovací, ale díky velmi sympatickým hercům a tématice letadel a pilotů jsem byl víceméně pořád ve střehu a zajuatý, jakmile bouchne sopka o napětí není až do konce nouze. Natočeno bravůrně, zřejmě Ruský blockbuster. Pasáž, ve které se museli přesunout pasažéři z jednoho letadla do druhého ve vzduchu patří k Highlightu filmu. Bavil jsem se skvěle. Doporučuji. 80%(7.12.2016)

• verbal

Rymejk sedmdesátkové klasiky Sojuzmultfilmu Putinfilmem dopadl na výbornou! Tedy pokud jste sexuálně značně dezorientován, sbíráte růžový porcelán a krajinky s troubícími jeleny, nemůžete napětím dospat, jestli cigánský krasavec Miguel Lopéz vyprcá v závěru tisícidílného latinskoamerického eposu Končitu Vilalobos i přes ukrutné nástrahy jejího mocného strýce Fernanda Gonzálese, jenž je ve skutečnosti naprosto překvapivě ztraceným trojčetem obou milenců, nebo prostě máte přes devadesát kilo a váš nevkusně otylý pastelový župan je plný kočičích chlupů. Zbylo-li vám ovšem alespoň trochu soudnosti a vkusu, či vám u toho nepraská šprcka při blahoslaveném piglování ségry jako tuhle Livingdedovi, působí to, jako byste zvědavě odkroutili první vrstvu krásné, ručně malované Matrjsošky a uvnitř našli řídké hovno pacienta s úplavicí nebo lovili ojedinělé šťavnaté kousky libového masa z plesnivějícího boršče. Musím říct, že jakmile se problijete hodinou prkenných telenovelolidských trampot kýčovitého pyjonýra a bezprecedentního klaďase Jelimana Jelimanoviče Kokotova a jeho přísného, ale spravedlivého kapitána, soudruha Geroje Otravoviče Pičusina, Hrdiny Sovětského svazu, jsou ta eFiXa skutečně pěkná a povedená, až máte i chuť leccos velkoryse odpustit. Pak však přijde něco, po čem prostě ty teplé pirohy v sobě neudržíte ani po hrsti Kinedrilu. Ten kuchyňský heavyend je čirý hnus, při kterém jsem jen čekal, kdy do vybarvičkovaného záběru, podkresleného kůl homosexuálně heroickou kantátou, vcupitá oslizlá modelka s bělostným úsměvem, protože má intimku, a vrhne zpola natrávené Nestle Krančís do plyšově růžového kožíšku měkouškého králíška Azurita. A mně, kurva, nikdo nauzeu způsobovat nebude!!!(29.12.2016)

-----"Můžeme spadnout !" ----- "To nesmíme !" ----- Oproti "západní" produkci možná maličko neobratnější či těžkopádnější počin ... v některých detailech, leč ve výsledku opravdovější a upřímnější - dokonce i v těch vypjatých momentech, které s frajerskou lehkostí překračují hranici, oddělující reálný svět od krajiny snů a fantazie. Snad pro jeho hrdinství, neokázalé a samozřejmé, které se zdá být nedílnou součástí běžného života ... snad pro jeho humor, trefný a úsporný, který ve vážných chvílích bez reptání ustupuje stranou ... snad pro jeho triky, efektní a realistické, které se za každých okolností tváří VELICE nedigitálně ... 4* mu patří plným právem. P.S.: 1) Zkuste si představit tu situaci na palubě ... ve SKUTEČNOSTI. Víte ... na jednohlasnou podporu bych to neviděla; 2) ----- "Máme normální rodinu. Muž a žena pracují, syn je trouba." -----(6.8.2019)

• - V úvodu filmu stojí v pozadí vyřazený těžký stíhací letoun MiG-25, v kódu NATO zvaný Foxbat. (Peklop)