poster

Prey

 • USA

  SOLO

  (pracovní název)

Horor / Thriller

USA, 2019, 85 min

Režie:

Franck Khalfoun

Kamera:

Eric Robbins
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (21)

 • Trilobajt
  ***

  Podle mě až zbytečně moc kritických komentářů. Lokalita ostrovní džungle je hodně tísnivá (lesy, džungle atd. to já rád). Bohužel je faktem, že zápletka je celkem čitelná pro každého diváka, který fandí žánru horor a nějaký ten filmek už zhlédnul... Jsou tu trochu laciné efekty, kterých se tu naštěstí nevyskytuje mnoho a "speciální" efekty supluje zelené peklo...(6.10.2019)

 • LIVINGDEAD
  *

  Jedním slovem: "Nuda!"(14.10.2019)

 • ricci.s
  ***

  Spočiatku mi to pripadalo ako akési slaboduché pokračovanie Modrej lagúny, potom sa objaví príšera v tme a po čase to naberie aspoň nejaký spád. Hororu je však naozaj iba minimum, čo je škoda, lebo ostrov či jaskyne mali potenciál. Vďaka peknej kamere a sympatickým postavám mi ten film ničím neublížil a dá sa akceptovať ako neškodný dobrodružný priemer, na ktorý sa aspoň celkom dobre pozerá, keď už nič iné.(27.9.2019)

 • Marceloo
  ***

  Po smrti svojho otca sa Toby (Logan Miller) zapíše do programu, ktorý mu má pomôcť vyrovnať sa s jeho stratou. Bude vysadený na opustenom ostrove, kde má vydržať 72 hodín a zabezpečiť si obživu. Krátko po opustení lode ale zisťuje, že ostrov nie je ani zďaleka opustený, aj keď to neznamená, že je obývaný ľuďmi. - Na produkciu Jasona Bluma dosť slabota. Nie len vizuálne, ale aj obsahovo. Námet je super, keďže stavá moderného chalana do divočiny, kde sa má o seba postarať, čo je pre dnešnú mládež nočnou morou, ale je maximálne nevyužitý. Rovnako sú slabé aj hororové prvky a tvorcovia sa zamerali skôr na dramatický spôsob príbehu. Nepomáha tomu ani to, že je to predvídatelné od úplne prvej až po úplne poslednú scénu, ale keďže som dlho žiadny horor nevidel, dám tomu aspoň slabšie tri za príjemné lokácie. + herec z Would You Rather a Scouts Guide to the Zombie Apocalypse(27.9.2019)

 • Psychor
  odpad!

  Domníval jsem se, že po fiasku jménem Amityville: The Awakening už o Khalfounovi nikdy neuslyšíme, ale zdá se, že moje odborná kritika nepadla na úrodnou půdu. Ocenil bych, kdyby se Jason Blum konečně vzpamatoval a začal naslouchat hlasu expertů, jelikož v opačném případě dovede své studio k brzkému krachu. Khalfounův předchozí snímek jen horko těžko naplňoval standardy neškodné žánrové zábavy a Prey už se dokonce zdráhám označit za horor, jelikož má mnohem blíže do brakové teen fantasy jako vystřižené z odpoledního programu TV Barrandov. Filmu uděluji odpad a fanouškům žánru závazně doporučuji, aby s podobnými počiny nemarnili čas.(27.9.2019)

 • misterz
  **

  Mohla z toho byť atmosferická bomba, no nakoniec z toho vyliezol blábol o hladnej zmenenej mačkovitej Hermione Grangerovej. Neoslovila ma ani práca s bubákom, ktorého príchod na scénu nedokázal postaviť ani jeden chlp na ruke, vôbec žiadna emócia. Mysteriózny základ príbehu tiež stál na chatrných nohách, okrem toho dlho to vyzeralo, že pozerám na Modrú lagúnu, už len nejaké tie erotické scény tu chýbali a nahé kúpanie vo vode. Jediné čo bolo fajn, tak bolo prostredie toho ostrova. Podpriemer. 40/100(27.10.2019)

 • kingik
  ***

  Když se z "Modré laguny" stane horor. Brooke Shields a Milu Jovovich už Franck Khalfoun do plavek nepřemluvil, mohly třeba hrát i ženy v domácnosti, co se po letech vracejí na malebný ostrov, aby se rozpomněly na svá nejlepší mladá léta. Tak na to už nedošlo, nicméně přece jen Khalfoun poněkud zatlačil při psaní svého scénáře na péro a sesmolil cosi zjevně romanticky odlišného, přičemž místo pro (atr)aktivní ženské role mu zbylo a slaboduchostí také zrovna nešetřil. Syndrom, kdy se z dobrého režiséra stává stále horším, se zde rozvinul naplno. Logan Miller je v rámci programu posttraumatické terapie vysazen na pustém ostrově, kde má strávit jen pár dní, než bude zase odvezen do civilizace. A zjistí, že ostrov až tak neobydlení není. Výskyt dvou ženštin, matka s dcerou, mu dává naději, že bez zážitku sexuálních radovánek se z ostrova jen tak nevzdálí. A nakonec bude rád, když si na ně nechá zajít chuť. Producenti Jason Blum a Ashok Amritraj nedali režisérovi moc financí na realizaci, takže úmrtí i technické finesy jsou nanicovaté. A tak se začne sázet na odlehlost ostrova a jeho tajemnost, pozadí Kristine Froseth a dobře stavěnou Jolene Anderson. A nemalý prim hraje i finální rozuzlení. Film má sotva devadesát minut, takže se vydržet dá. Určitě se měl Khalfoun do své hororové strategie více opřít a tím by možná zredukoval slaboduché postupy a nechtěně směšné momenty. Vyšel mu z toho nesourodý a neprůbojně zrežírovaný snímek s hororovými prvky než plnohodnotný horor, kterým se na výsluní nevrátí. 6/10(18.10.2019)

 • Lucasion
  **

  Prey není zcela špatný. Naopak první polovina má slušnou atmosféru. Opuštěný ostrov, tma a jedna osoba, která možná má halucinace. Možná ne, to se ještě neví. Potkává celkem sympatickou holku... No a pak to jde od desítí k pěti a finále je doslova hrozné. Opět zas a znovu. Škoda, Logan Miller je sympaťák a představa prázdného tropického ostrova je vážně zajímavá. Ale jakmile se "zápletka" vyjasní, tak jde zbytek velmi rychle do kopru. Navíc finále ať už hororové nebo ne, tak je prostě hloupé. Prey zaujme první hodinu a možná bych ho s velkou opatrností i doporučil. Jenže takovýhle zážitek rychle vyprchá a zmizí z hlavy. Přeci jen je k mání mnoho lepších filmů. Stejně nadšený i zklamaný jsem byl z The Ritual (2017), ten měl atmosféru taky první půlku výbornou. (40 %)(14.2.2020)

 • peter12
  ***

  Film disponuje nádherným prostredím, ale dosť neoriginálnou zápletkou. Uz celý ten program bol všetko len nie logický. Vysadia ma na pustom ostrove, len aby som si ucelil myslienky a či sú tam jedovatý hadi alebo ešte niečo horšie, má každý na saláme, ja hovorím aspoň príbehu nie. Ale zas tu boli sympatické postavy i démon bol slušne znázornený a bolo ho vidieť i párkrát z blízka , čo tiež hodnotím kladne. Kamera bola skvelá, či na snímaní lokality, ale i pri viacerých scenach, vedela čo má nasnímat a čo nie. Pri takýchto filmoch nečakám nič, ale v tomto prípade , nie som sklamaný, že som film videl, i keď mohol byt o niečo odvážnejší(13.10.2019)

 • Kudly4
  ***

  Za mě rozhodně lepší, než nedávný Sweetheart. Postavy byly sympatičtější a příběh se mi líbil taky více. Škoda, že to nebylo odvážnější, kdyby se ukázala více Kristine Froseth (ne, není jí 16) a přitvrdilo se trochu v Gore, rozhodně by to neuškodilo. Takhle to spíše působí jako lehká, hororová pohádka. Lepší trojka. (83.hodnocení)(8.12.2019)

 • bourec
  *

  Škoda snad i něco psát k tomuhle kousku.Pitomost,která má k hororu hodně daleko.Mladý muž běhá sem a tam.To je všechno.20%.(8.12.2019)

 • honajz2
  ***

  Nebýt toho dementního klasického a rádoby překvapivého závěru, možná bych dal i ty slabší 4*. Spíš než horor to je dobrodružný film o tom, jak jeden klučina je na "neobydleném" ostrově a postupně odkrývá jeho tajemství. Sice mě teda vyděsil ten začátek, který to vzal všechno strašně hopem, ale jinak, světe div se, ono to mělo nějakou atmosféru a napětí, dokonce i postavy jsou tu celkem sympatické! Jako jo, je tam pár blbostí a něco je nedořečené, od jisté chvíle se to dá jednoduše celé odhadnout, ale i tak mi to nevadilo a celkově to byl příjemný film. Moc se mi líbilo i prostředí, kde se film odehrával. Přijde mi tady ten film strašně podhodnocený, 39% si fakt nezaslouží, ale jsem rád, že jsem mu dal šanci. Rozhodně za to zhlédnutí stál. Lepší 3*(11.10.2019)

 • oveckaoa
  *

  Chlápek přijde o otce a přihlásí se do terapie jejichž program je takový, že vysadí několik lidí na ostrovech kde zůstanou 3 dny (absolutně to nedává smysl jelikož co kdyby tam někteří jako nepřežily a navíc v čem je jako ta terapie spočívá je mě záhadou). Tak ho vyhodí na zdánlivě opuštěném ostrově kde je posedlý tvor, který vypadá jako horší kopírka Enchantress z Suicide Squad akorát s rohy. Režisér by měl uvažovat buď o změně žánru (komedie se vyloženě nabízí) jelikož od P2 nic vyložen kvalitního nenatočil a nejspíše nenatočí nebo o tom, že se na to vysere úplně. Těch 20 procent je za konec (ten nedává žádný smysl, ale budiž překvapil) a za rasovou korekci (umře zde postupně běloch, Asiatka a černoch). Jinak ruce pryč nebo to rovnou přeskakujte jelikož minimálně 70 minut se zde nic neděje těch 39 procent aktuálně je těžký úlet nezaslouží si to ani 32.(11.10.2019)

 • TomStrom
  *

  Nudné, unylé, nevýrazné. Bídnej scénář plnej blbostí spojenej s podprůměrnou režií... Nejvíc vtipnej je ten rádoby nečekanej zvrat. Ten nemohl překvapit snad ani nejprostodušší diváky. Film direct-to-NovaCinema a Khalfoun direct-to-McDonald´s.(2.10.2019)

 • ANTYCHRYST
  *

  Taková krásná příroda.. Moře.. A takhle to dojebat nějakou debilní rádoby mystickou postavou.. Nemá to hlavu ani patu.. Jediný na co se dá dívat je zelený exotický ostrov..Vše ostatní žumpa.. 10% za přírodu(12.11.2019)

 • beso74
  *

  Vymyslieť takýto scenár je fakt umenie! Do piatej minúty tu máme mŕtveho otca (a mladíka s pocitom viny. Aby sa jej zbavil, zapojí sa do programu, ktorý to rieši fakt unikátne! Mladik má byť na 3 dni vysadený na neobývanom ostrovčeku pri pobreží Ázie, dostane spacák, baterku a čas na premýšľanie o živote (mala lekárnička by sa určite hodila). Lenže ostrov nie je vôbec ľudoprázdny, hneď na druhý deň mladík spozná Tarzanicu, ktorá tu pobýva. Pod jej vedením sa stáva zručným lovcom a expertom na prežitie. A to sa mu určite zíde. Tvorcovia sa nevedeli rozhodnúť, čo chcú točiť, a tak zmixovali tínedžersku romantiku so survivalom a hororom o monštre a o posadnutosti. Všetko to zošili horúcou ihlou a výsledkom je chaos, v ktorom nefunguje ani jedna zo spomínaných rovín.(10.11.2019)

 • Matared
  *

  Tak takhle jsem se nenudil už hodně dlouho! Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl! Dávám jednu hvězdu za přírodu. 10%(29.10.2019)

 • JenomDominik
  ****

  Zajimavý film, který dobře utíká. Dobrá atmosféra ostrova se sampatickými herci. Nejedná se o žádné mistrovské dílo, ale vzhledem k podhodnocení jsem musel ještě hvězdu přidat.(9.10.2019)

 • brasek
  odpad!

  Od začiatku príbehu som umieral nudou, potom sa objavila Madeleine a aj tak nič nebolo, potom modré oči v tme a zase nič nebolo. Zbytočný kvázi horor, bez poriadneho príbehu, bez atmosféry, bez napätia s nejasným pozadím.(11.1.2020)

 • ZBERATEL1985

  Tak tomu sa hovori , picovina a brutalna !!!(11.11.2019)

 • Tsukii
  ****

  Normálne by som tomu dala 3*, ale kvôli Loganovi Millerovi, super jumpcarom, super kamere a úžasnej hudbe tomu dávam 4*. Príbeh bol zaujímavý, postavy sympatické, ale keď ukázali tu "beštiu", pôsobilo to trošku humorne, lebo do tváre vyzerala fakt zvláštne. Videla som veľa hororov, takže jumpscary na mňa sú už predvídateľné, ale tu aj keď som ich čakala, tak načasovanie bolo výborne (no, ako kedy). Trošku ma sklamal koniec, ktorý som čakala. Taktiež som rada, že sa film neťahal na 2 hodiny, ale necelých 1,5 hodiny úplne stačilo. Taktiež sa mi ľúbilo vysvetlenie, čo sa tam vlastne stalo a nebolo to na divákovi, aby si to domyslel. Trošku nechápem to, prečo má film len 38%.(6.1.2020)

<< předchozí 1 2