Chlapec, který se stane králem

• Velká Británie The Kid Who Would Be King (více)

Mladík Alex (Ashbourne Serkis) je jeden z těch, na které si každý dovoluje. Jednoho dne ale nalezne legendární meč Excalibur a pod vedením čaroděje Merlina (Patrick Stewart) se začne připravovat na dráhu rytíře. Nejprve ale bude muset své školní nepřátele proměnit ve spojence, aby se stal někým, o kom se mu ani nesnilo – vůdcem, který dokáže porazit podlou Morganu a zachránit tak celý svět. (Bontonfilm)

Vila_Malvina

Velmi příjemná, milá a dojemná záležitost, která je, ano, spíše pro děti (či pro dospělé s aktivovaným vnitřním dítětem) a dobře, v lecčmes poplatná době.. a největší vada na kráse je za mě první boj hlavního hrdiny v podzemí ze Zlem, kdy on vyhraje lží a trikem, což na mě vůbec nepůsobilo dobře.. Ale celkově to v sobě nese velikou naději, světlo, radost a krásné poselství, že v jednotě je síla, a když se my, lidé, sjednotíme, porazíme každé zlo! Takže za mě velmi kvalitní film, který stojí za vidění! ;) ()

Naisa

Docela zklamání, protože to nejlepší co mě na filmu bavilo bylo jak Merlin kouzlil rukama. Dost dobré a rychlé pohyby, ale jestli mě zaujalo nejvíc tohle, tak co to o filmu svědčí :( ()

BigJohn02

Vcelku příjemný film pro děti. Bohužel haranti až na mladýho Gluma celkem nesympatičtí. Zato Merlin zábavný v obou podobách. ()

Chenile

Film si nezaslouzi tak nizke hodnoceni.. Takto to dopada kdyz jde clovek na detsky film a ocekava noveho Gladiatora.. Ja si pustil detsky film a dostal jsem hodne nadprumerny detsky film.. ()