Jocelyn (Franck Dubosc) představuje přesně ten prototyp muže, který se snaží obelstít a ulovit každou ženu, která kolem něj třeba jen projde a stojí za hřích. Používá základní postupy: vytahuje se, přetvařuje se a především neustále lže. A když jej náhodou přistihne nová sousedka Julie (Caroline Anglade) v situaci, kdy zrovna sedí na invalidním vozíku po matce, a chce o něj začít pečovat, jeho srdce zajásá. Repertoár svůdnických postupů si právě rozšířil o nový trik a navíc se díky němu seznámil s krásnou ženou. Ale vše se zkomplikuje, když přijme její pozvání na oběd k rodičům. Setká se zde totiž s Juliinou sestrou Florence (Alexandra Lamy). Což by v jiné situaci určitě uvítal, jenže i ona sedí na vozíku. Bohužel se oproti němu z něj nedokáže jen tak zvednout. A Jocelynovi se přihodí to, co nečekal. Beznadějně a romanticky se do Florence zamiluje. Ale jak jí má prozradit, že jim na procházku stačí jen jeden vozík? (Cinemart)

venison

Musím se přiznat, že jsem čekala od romantické francouzské komedie daleko více.. Hlavní hrdina je od pohledu protivnej a nesymaptickej seladon, kterej si léčí svoje mindráky zběsilým lhaním.. Což ovšem hodně vyvažuje jeho partnerka - nádherná Alexandra Lamy.. Přála jsem si alespoň trošku kousavého humoru ve stylu jiného vozíčkářského filmu „Nedotknutelní“.. "Láska bez bariér" je značně nevybalancovaná.. Část postav je na pěst a část postav je naopak tak super, že by si zasloužila daleko více prostoru.. To samé s dějem.. Některé scény jsou povedené, ale daleko více je hluchých míst.. Za týden si budu pamatovat snad jen skvělou scénu se spouštějícím se bazénem, která je velmi originální a silně romantická.. Popravdě jsem si jí musela přetočit a pustit znovu.. Malé plus za to, že jednou z lokací byla Praha.. ()

Rathalos

Milujem Francuzsko a ich filmovu tvorbu,vo vacsine pripadov ma fakt vzdy velmi potesi a tato romanticka komedia nie je vynimkou,strasne pekny,mily,pohodovy,vtipny a citlivy film,ktory ma urcite chytil za srdce a ziskal si ma,no a Alexandra Lamy mi ucarovala,uzasne sympaticka zena s krasnym usmevom...:-) ()

T2

Rozpočet Eur 7miliónovTržby Celosvetovo $20,236,000▐ Strašná trapošina, Francúzi konkurujú svojou komediálnou prízemnosťou Američanom. Absolútne nesympatický ošuntelí herec v hlavnej úlohe sa hrá na mladíka a chce svojou nápaditosťou na vozičkárskom kresle nabaliť skutočne postihnutú ženu. Námet na oko dobrý ale tak odflákle spracovaný až hrôza, nechuť, povrchnosť. /20%/ ()

blondboss

Francúzske komédie sa mi v poslednom čase začínajú dostávať pod kožu, lebo sú niečím unikátne a zaujímavým spôsobom u diváka uvoľnia emócie a vytvoria vtipnú a príjemnú atmosféru zároveň. To je aj prípad tohto snímku, hoci by som si vedel predstaviť aj sympatickejšiu ústrednú dvojicu. Každopádne Dubosc prišiel so spracovaním ťažšej sociálnej témy, avšak s vtipným, aj keď trochu klišé scenárom. Mne sa to ale celkom páčilo a prišiel som na iné myšlienky, takže za mňa relatívna spokojnosť. 75 % ()

JosefTomas

Docela feel-good komedie, které francouzský styl sedí velmi dobře a je příjemnou změnou od Amerikou protkaných romantických komedií, který už jsem trochu přesycen. Nevím, čím na mě tato komedie zapůsobila. Možná tou atmosférou, netradiční romantikou, příjemným obsazením a hlavně Prahou :) Nehorázně mi to sedlo. ()

• Natáčelo se ve Francii (Paříž) a v České republice (Praha). (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 23. února 2018 v Paříži. (Varan)
  • Scéna z maratonu v závěrečné části filmu byla natáčena na pražském Vítkově. Mrakodrapy v pozadí, které můžeme vidět v této scéně, byly dodělány digitálně v postprodukci. (zbyshek)

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)