Jocelyn je muž, kterému táhne na padesát let a jeho největším koníčkem je svádění mladých krasavic. Pracuje jako ředitel ve firmě i-run v Paříži a sám se udržuje ve formě vytrvalostními běhy. Jednoho dne mu zemře matka a když prohlíží její byt, posadí se na chvíli na její invalidní vozík. V tu chvíli do bytu vejde mladá atraktivní sousedka Julie, aby se seznámila. Shodou okolností je pečovatelka bez práce a nabízí své služby. Pro Jocelyna je to velká výzva. Hodlá mladou krasavici svést i když má (předstíraný) hendikep. Nabídne jí práci a v podstatě si vynutí pozvání k jejím rodičům na venkov, kde chystají rodinnou oslavu, kde se objeví Juliina starší sestra Florence, která je doopravdy postižená a je na vozíku, ale je vtipná, veselá a život nebere až tak úplně vážně. Je houslistka a hraje tenis. Shodou okolností žije také v Paříži, pokud není s orchestrem někde na cestách. Jeho přítel Max, který je lékař, ho trochu odsuzuje. Toto už poněkud přehnal. To se Jocelyn ani trochu nestydí? Jocelynovo chování odsuzuje i jeho bratr, který se o jeho podvodu dozvěděl vlastně náhodou od Julie, když vyklízel nějaké věci z matčina bytu. Jednoho dne se za Jocelynem zastaví v práci Florence. Bez ohlášení, má kousek od jeho práce domluvený tenis, tak toho využila, aby se omluvila za chování své sestry, která si vzala do hlavy, že ji dá s Jocelynem dohromady. Florence o tomto záměru neměla ani tušení, ale kdyby měl Jocelyn chuť, mohl by se přijít podívat na ten tenis a případně si rozmyslet, zda by jeho firma nesponzorovala tenis vozíčkářů. Jocelyn by tam rád poslal kolegu, ale ten nemůže. Jde tedy sám a z galerie sleduje, jak Florence hraje a tato statečná žena na něj udělá velký dojem. Florence ho později pozve na skleničku s postiženými přáteli a Jocelyn se velmi zajímá o sport hendikepovaných. I Jocelynova sekretářka Marie se mu snaží vysvětlit, že to, co dělá, není správné. Sežene mu vstupenku na koncert, který se koná v Praze zrovna v době, kdy tam Jocelyn bude podepisovat smlouvu s pražskou Spartou. Vřele mu doporučuje, aby na koncert šel a po svých, řekl pravdu a omluvil se. Jocelyn na koncert jde, ale půjčí si elektrický vozík. Florencina hra na housle ho opravdu zaujala a po koncertě na ni počká a Florence mu navrhne, aby spolu povečeřeli... (TV Prima)

T2

Rozpočet Eur 7miliónovTržby Celosvetovo $20,236,000▐ Strašná trapošina, Francúzi konkurujú svojou komediálnou prízemnosťou Američanom. Absolútne nesympatický ošuntelí herec v hlavnej úlohe sa hrá na mladíka a chce svojou nápaditosťou na vozičkárskom kresle nabaliť skutočne postihnutú ženu. Námet na oko dobrý ale tak odflákle spracovaný až hrôza, nechuť, povrchnosť. /20%/ ()

Malarkey

Typická romantická komedie s netypickým námětem. To je asi to, co musí mít dnes už každá nová romantická komedie, aby dokázala zaujmout. Nicméně v tomto ohledu jsem měl trošku problém s humorem. Ač se Franck Dubosc snažil sebevíc, a občas je to z některých scén fakt znát, humoru jsem se úplně nedočkal. Zachraňuje to tedy alespoň ta romantická atmosféra, u které ale divák ví, že vzniká na úkor hrozný lži, takže jsem tomu neměl moc důvod kdovíjak dvakrát fandit. ()

verbal

Oslizlý, nesympatický, přehrávající a místy ukrutně trapný PseudohomoDelon se snaží retardovaně vyprcat vozíčkářku, i když je mrtvá na spodek. Navíc místo toho, aby si nechal přerazit páteř a bylo by to za pět z voleje, sníží se na její úroveň jen jako a toho kripla pouze předstírá. No hihň! Je z toho parakomický, paraúčelový, parapřiblblý až paradebilní pohřeb obvykle šarmantní a zábavné žabožroutské komedie (pokud zrovna děsně tumorně neasimiluje migranty), určený výhradně pro enormně otylé uklízečky a dělnice, toho času na pracáku, co doma lačně 24/7 přepínají mezi megahity TV Hovna a Primitive Love, aby si taky užily trochu té chitré a fťypné romantyki. No, možná že to upřímně pobaví i pár postižených, co vědí, že dva plnotuční paraplegici do sebe mohou leda tak vášnivě narážet vozíkama a předstírat paraorgasmy, pokud ona nemá bezbariérovou kundu a on nájezdovou rampu, parkovacího asistenta a elektromotor v prdeli. Pro kohokoliv jiného merde terrible par excellence. ()

EvilPhoEniX

Zatímco Hollywood s dobrou romantickou komedií nepřišel posledních pár let, Frantíci jsou opět na královském křesle a zase přichází s nápadem, který je originální, neokoukaný a dostatečně poutavý. Frank Dubosc skvělý jako režisér, scénarista i hlavní herec a představuje typicky vysoce postaveného muže, který by rád ulovil jakoukoliv ženu, která mu padne do oka a to i za cenu, že bude předstírat, že je na invalidním vozíku. Chvála patří i velmi sympaticé Alexandře Lamy a potěší úsek z Prahy. Je to sice více romantika, humoru je zde méně, ale závěrečný zvrat a šílený náboj emocí spíš z dojetí a nadšení mě psychicky absolutně vysílil. Jakmile mě film dokáže rozesmát, rozbrečet i překvapit 4* jsou na místě. Skvělá je i hudba.80% ()

Enšpígl

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec. ()

• Natáčelo se ve Francii (Paříž) a v České republice (Praha). (Varan)
  • Scéna z maratonu v závěrečné části filmu byla natáčena na pražském Vítkově. Mrakodrapy v pozadí, které můžeme vidět v této scéně, byly dodělány digitálně v postprodukci. (zbyshek)
  • Celosvětová premiéra proběhla 23. února 2018 v Paříži. (Varan)