Láska bez bariér

Rolling to You

Láska bez bariér

Komedie / Romantický

Francie / Belgie, 2018, 107 min

Milujem Francuzsko a ich filmovu tvorbu,vo vacsine pripadov ma fakt vzdy velmi potesi a tato romanticka komedia nie je vynimkou,strasne pekny,mily,pohodovy,vtipny a citlivy film,ktory ma urcite chytil za srdce a ziskal si ma,no a Alexandra Lamy mi ucarovala,uzasne sympaticka zena s krasnym usmevom...:-)(23.12.2018)

• verbal

Oslizlý, nesympatický, přehrávající a místy ukrutně trapný PseudohomoDelon se snaží retardovaně vyprcat vozíčkářku, i když je mrtvá na spodek. Navíc místo toho, aby si nechal přerazit páteř a bylo by to za pět z voleje, sníží se na její úroveň jen jako a toho kripla pouze předstírá. No hihň! Je z toho parakomický, paraúčelový, parapřiblblý až paradebilní pohřeb obvykle šarmantní a zábavné žabožroutské komedie (pokud zrovna děsně tumorně neasimiluje migranty), určený výhradně pro enormně otylé uklízečky a dělnice, toho času na pracáku, co doma lačně 24/7 přepínají mezi megahity TV Hovna a Primitive Love, aby si taky užily trochu té chitré a fťypné romantyki. No, možná že to upřímně pobaví i pár postižených, co vědí, že dva plnotuční paraplegici do sebe mohou leda tak vášnivě narážet vozíkama a předstírat paraorgasmy, pokud ona nemá bezbariérovou kundu a on nájezdovou rampu, parkovacího asistenta a elektromotor v prdeli. Pro kohokoliv jiného merde terrible par excellence.(30.9.2018)

Nevím, jak se tak dívám na to hodnocení tady ... I tentokrát mám svůj názor a nenechám se strhnout většinou. :D Nepíšu, že by to bylo špatné nebo nějak zlé, myšlenku měl ten film skvělou, moc se mi líbila, jenom to provedení krapet pokulhávalo. Měla by to být komedie, ale mě to nerozesmálo natolik, že bych to komedií nazvala, možná ostatní ano, a já jim to nevyvracím, chce to prostě zkusit. Za mě byl ten film příliš táhlý, místy nudný a rozhodně se nezařadil mezi ty, které mě chytnou a nepustí. Velice oceňuji zmínku o Praze a myšlenku, která se mi moc líbí, i konec není špatný, jen je to táhlý film s příliš, podle mě, rychlým koncem. Ode mě tenhle film víc než průměr nedostane a je jen na člověku, jestli se rozhodne se na něj podívat nebo ne, rozhodně bych však očekávala méně, narozdíl ode mne, můžete být mile překvapeni.(17.9.2018)

Typická romantická komedie s netypickým námětem. To je asi to, co musí mít dnes už každá nová romantická komedie, aby dokázala zaujmout. Nicméně v tomto ohledu jsem měl trošku problém s humorem. Ač se Franck Dubosc snažil sebevíc, a občas je to z některých scén fakt znát, humoru jsem se úplně nedočkal. Zachraňuje to tedy alespoň ta romantická atmosféra, u které ale divák ví, že vzniká na úkor hrozný lži, takže jsem tomu neměl moc důvod kdovíjak dvakrát fandit.(3.6.2019)

Hořko-sladká komedie která mi sedla hudbou i stylem.Viděl jsem pár filmů na toto téma jako KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ nebo SEZENÍ,ale tahle komedie měla něco navíc,měla cit.Donchuán Jocelyn kterému balení náhodných známostí docela vychází se zúčastní pohřbu matky a hned po té se přesune do domu který po ní zdědil.Když se přehrabuje pozůstalostí tak si sedne do kolečkového křesla po matce.Během chvíle do domu vejde sousedka Julie a omylem ho považuje za postiženého a když začne všelijak toto téma rozvádět tak jí to Jocelyn ani nevyvrátí a tak nějak se do té role vžije.Julie ho pozve na posezení k příbuzným a když tam Jocelyn dorazí tak ho seznámí se svou sestrou Florence do které se zamiluje,ale která je na vozíčku a je skutečně postižená a jí oblafnout bude o dost složitější.Jocelyn pracuje pro firmu vyrábějící běžecké boty a sám běhá protože se chce zúčastnit maratónu.Takže kromě práce běhá a zároveň si ve volných chvílích hraje na vozíčkáře a schází se s Florence.Nechce jí lhát,chce jí říct pravdu,ale když už překročil tu hranici obelhávání tak se mu těžko hledají slova.Florence časem pozná že to na ní hraje,ale sám se prozradí až když na ulici vstane aby zabránil střetu kamiónu s vozíčkem na kterým jede Florence a sama by nestačila uhnout.Závěr se velmi povedl.Jocelyn běží maratón,ale asi 100 metrů před cílem mu dojdou síly,zastaví se najednou mu přijede Florence naproti a na vozíčku ho odveze do cíle.(22.2.2019)

• - Scéna z maratonu v závěrečné části filmu byla natáčena na pražském Vítkově. Mrakodrapy v pozadí, které můžeme vidět v této scéně, byly dodělány digitálně v postprodukci. (zbyshek)

• - Natáčelo se ve Francii (Paříž) a v České republice (Praha). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. února 2018 v Paříži. (Varan)