Láska bez bariér

Rolling to You

Láska bez bariér

Komedie / Romantický

Francie / Belgie, 2018, 107 min

-3* tak tu máme další srovnávačku a tentokrát dvou nových francouzských romantických komedií. kde se řeší nějaký handicap - tahle a Za láskou vzhůru. Ani jedna není nijak extra bláznivá, takže kdo očekává něco na způsob Louis de Funèse, tak se nedočká a vlastně by se to asi ani nehodilo. Sice každá je o něčem jiném, ale ve výsledku na mě působily podobně, a to tak že jsem od obou očekával víc a myslím si, že by se scénářem dalo víc pohrát a k očekávanému konci mohly dojít vynalézavěji, jak se občas ve francouzské kinematografii povede. Ve výsledku jsou to průměrné komedie se sympatickým obsazením na rozhraní 2-3 hvězdiček se svými chybičkami, ale myslím že obě příjemně zaplní nudné chvíle u televize, a proto jim dám tu vyšší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](26.12.2018)

Opět se potvrzuje, že Francouzi umí... Lehká inteligentní romantická komedie, jakých moc není. Přitom hodně lidsky sympatická. Bavil jsem se od prvních minut až do poslední chvíle, kdy mi bylo hodně líto, že film už končí. Takovéto příběhy dovedou zvednout náladu a potěšit. A oproti americkým komediím je to opravdu vtipné.(17.9.2018)

• verbal

Oslizlý, nesympatický, přehrávající a místy ukrutně trapný PseudohomoDelon se snaží retardovaně vyprcat vozíčkářku, i když je mrtvá na spodek. Navíc místo toho, aby si nechal přerazit páteř a bylo by to za pět z voleje, sníží se na její úroveň jen jako a toho kripla pouze předstírá. No hihň! Je z toho parakomický, paraúčelový, parapřiblblý až paradebilní pohřeb obvykle šarmantní a zábavné žabožroutské komedie (pokud zrovna děsně tumorně neasimiluje migranty), určený výhradně pro enormně otylé uklízečky a dělnice, toho času na pracáku, co doma lačně 24/7 přepínají mezi megahity TV Hovna a Primitive Love, aby si taky užily trochu té chitré a fťypné romantyki. No, možná že to upřímně pobaví i pár postižených, co vědí, že dva plnotuční paraplegici do sebe mohou leda tak vášnivě narážet vozíkama a předstírat paraorgasmy, pokud ona nemá bezbariérovou kundu a on nájezdovou rampu, parkovacího asistenta a elektromotor v prdeli. Pro kohokoliv jiného merde terrible par excellence.(30.9.2018)

Musím se přiznat, že jsem čekala od romantické francouzské komedie daleko více.. Hlavní hrdina je od pohledu protivnej a nesymaptickej seladon, kterej si léčí svoje mindráky zběsilým lhaním.. Což ovšem hodně vyvažuje jeho partnerka - nádherná Alexandra Lamy.. Přála jsem si alespoň trošku kousavého humoru ve stylu jiného vozíčkářského filmu „Nedotknutelní“.. "Láska bez bariér" je značně nevybalancovaná.. Část postav je na pěst a část postav je naopak tak super, že by si zasloužila daleko více prostoru.. To samé s dějem.. Některé scény jsou povedené, ale daleko více je hluchých míst.. Za týden si budu pamatovat snad jen skvělou scénu se spouštějícím se bazénem, která je velmi originální a silně romantická.. Popravdě jsem si jí musela přetočit a pustit znovu.. Malé plus za to, že jednou z lokací byla Praha..(27.12.2018)

Francúzske komédie sa mi v poslednom čase začínajú dostávať pod kožu, lebo sú niečím unikátne a zaujímavým spôsobom u diváka uvoľnia emócie a vytvoria vtipnú a príjemnú atmosféru zároveň. To je aj prípad tohto snímku, hoci by som si vedel predstaviť aj sympatickejšiu ústrednú dvojicu. Každopádne Dubosc prišiel so spracovaním ťažšej sociálnej témy, avšak s vtipným, aj keď trochu klišé scenárom. Mne sa to ale celkom páčilo a prišiel som na iné myšlienky, takže za mňa relatívna spokojnosť. 75 %(22.4.2020)

• - Natáčelo se ve Francii (Paříž) a v České republice (Praha). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. února 2018 v Paříži. (Varan)

• - Scéna z maratonu v závěrečné části filmu byla natáčena na pražském Vítkově. Mrakodrapy v pozadí, které můžeme vidět v této scéně, byly dodělány digitálně v postprodukci. (zbyshek)