Láska bez bariér

Rolling to You

Láska bez bariér

Komedie / Romantický

Francie / Belgie, 2018, 107 min

Velmi špatně uchopené téma, kde se míjí účinkem všechny pokusy o hlubokomyslné debaty rodinného přítele “doktora”, smysl nedávaji ani všechny přesuny, napřiklad ten do Prahy. Od výletu do Lurd začne být film k nesnesení. Jediné fungující záběry a humor jsou ty, kde hlavní hrdina navštívi svého otce (stařičký, ale skvělý Claude Brasseuer). Happy end už je pouze třešničkou na dortu filmařského neumětelství a neuvěřitelnosti celé konstrukce.(15.7.2018)

Lehká letní komedie, která nejde nikterak do hloubky, ale to asi u tohoto filmu ani nikdo nečeká. Příběh běží svižně, s laskavým humorem, podmanivou hudbou a nádhernými lokacemi (jsem hrdá na naši Prahu). Jediné co bych změnila a nesedlo mi, je přeslazený konec, který příliš tlačí na pilu. Jako největší sympaťáci na mě vedlejší mužské role, a to táta s přítelem doktorem.(21.7.2018)

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec.(2.7.2018)

Na tři to není, na čtyři taky ne. Sáhnu k tomu lepšímu hodnocení, neboť vlastně nesnáším francouzké filmy a romanitcké filmy. Proto, když jsem z tohohle odcházel přiměřeně pobaven, mohlo by to být i za pět, ale… Film jede až příliš na vlně současného ideologického klišé, je zaplaven divnolidmi, asi aby nám tvůrci ukázali, že divnolidi nejsou divní. Jsou. Ať si soudruzi z Uhnije říkají co chtějí, být divný je divný. Chvilkama jsem se bál, zda nedorazí i sám Makarón a nepokusí se sbalit nějakou babičku. A ano, divní lidé existují, ale když to dobrotrus scénarista přežene z jejich koncentrací, vzniká něco lehce, případně i hodně bizarního. Tady se naštěstí dokázal udržet v tom lehce. Leč je to škoda, protože to dost srazí jinak citlivě propracovaný sociální rozměr hlavní příběhové linie. A pak pár klasických klišé. No vážně, kolik jste sakra v realitě potkali korporátních šéfů, kteří mají sekretářku, která je hloupá, neschopná, neumí se chovat a je škaredá? Ano, jsou sekretářky chytré a škaredé. Jsou sekretářky krásné a blbé. Ale fakt se nestanete šéfem korporace, pokud si ani nejste schopni vybrat použitelnou asistentku. (přičemž parametry použitelnosti si stanovuje každý soudruh dle libovůle, někdo myslí na agendu, někdo na dekoraci). Ale ve filmech to je jiná. To máme právě hodnocený film, nebo třeba What Women Want. Jistě si každý vybaví pár dalších. Ne, šéfové úspěšného korporátu se opravdu nechovají jako oblastní manažeři OVB, neblekotají dementní motivační hesla, nesedí v pracovní době na stole a jejich pracovní náplní není celý den prudit dementní sekretářku. Ne, šéfové korporací nemívají moře volného času. A ne, v Lurdech fakt nejsou kněží hrany s chováním a vizáží akčních drsňáků ze Specnazu a citlivou duší. Neříkám, že neexistují takový kněží. Ale každopádně i ti se většinou umí ovládat. To už mě mnohem méně irituje bazén, který umí dělat makeup a dodat milencům suché župany, pro které si nemohou skočit, protože nemají nožičky. Přes to přese všechno to není špatný film, i když v něm mluví francouzky, hraje v něm italská hudba jako vata, hraje v něm italská hudba, nejlepší přítel hlavního „machohrdiny“ je podivný homosexuál, kvůli „pobídkám“ se kus točil v Prahe, objevuje se v něm transka a hlavní hrdina jezdí v červeném Porsche. Hlavní co se dle mého podařilo je, cit s jakým tvůrci dokázali nadávkovat trapnost, která samozřejmě je nedílnou součástí komedií o vztazích a komedií o lhaní. Takže lehce trapné situace zde střídají celkem roztomilé fórky. Bohužel se tam vloudilo i pár úplně pitomejch, ale chtějte po Francouzích, aby něco udělali pořádně. Ne vážně, shrňme si to. Ve filmu je celá řada úplně příšerných klišé, místy se seká děj, místy vázne humor, místy váznou dialogy, místy je přehnaně kýčovitý. A přesto baví, celkový dojem je dobrý, člověk si ho užije a rozhodně se dá doporučit jak film na rande v kině. Když zohledním, že žánrově to určitě není můj šálek kafe, tak to prostě hodnocení 4 hovězdy snese.(3.7.2018)

Mám zkouknuto hodně filmů s tématikou handicap, a tohle mi zavánělo kravinou když jsem zjistila, že scénář, režii i hlavní roli má na svědomí hlavní hrdina komedií Kempink a Disco😉 Nicméně film mě hodně příjemně překvapil, je to milé, vtipné, francouzské(takže je třeba nadhled), dobře to skončí a má to chytlavý soundtrack. Na Nedotknutelné to sice nemá, ale já jsem z kina odcházela spokojená.(3.8.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 23. února 2018 v Paříži. (Varan)

• - Natáčelo se ve Francii (Paříž) a v České republice (Praha). (Varan)