Máš ji!

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 93 min

Neuveriteľne roztrieštený film. Celý čas ma štvalo, že sa musím prelaďovať medzi milou (a vtipnou) komédiou, ktorá rieši, pre ľudí v mojom veku, silné témy a šialenosťou v štýle Toma a Jerryho (takisto vtipnou, ale iným spôsobom). Na prvé je to málo citlivé a na druhé málo šialené. A vo finále sa ukáže, že keby sa tvorcovia vybrali prvou cestou, mohol to byť skutočne skvelý film (a tá druhá ten príbeh totálne degraduje). Škoda, že to bolo takto zle režijne uchopené, pretože inak som sa dosť bavil a technicky to je na úrovni. Režisér evidentne vie natočiť vtipnú akčnú scénu, ale neviem sa zbaviť dojmu, že mu uniklo o čom ten film v skutočnosti je. Alebo to uniklo mne a záverečná facka divákovi bol iba zvrhlý vtip. Ale bavil som sa, radový divák bude (asi) nadšený a na konci bude mať dojem hlbokého zážitku. V tom filme to totiž je! Akurát som s tvorcami a ich vyjadrovaním nenašiel spoločnú reč. 6/10 a podobný Game night sa mi páčil viac, pretože bol crazy po celý čas a nemal som pocit, že ním chce niekto niečo povedať.(13.6.2018)

Bál jsem se, že je to další průměrná odreagovačka na večer, ale omyl. Trailer nebyl jen klam, po kterém by mělo dorazit zklamání. Vtipné scény se prolínají se skvělou myšlenkou držení přátel pohromadě, dospělostí a akčními momenty jak během běžných, tak i výjimečných chvil. Rozhodně se divák pobaví a film tu myšlenku má, jen by mohla být lépe uchopena a více rozvinuta. 80 % zasloužených.(20.6.2018)

Průměrná, ale příjemná komedie o partě přátel, kteří nepřestali s dětskou hrou ani v dospělosti, a navíc ji posunuli na úplně nový level. Solidní obsazení, fajn soundtrack (vzhledem k tomu, že jsem pár dní před zhlédnutím byl na koncertě Ozzyho) a pár povedených momentů a hlášek. Nicméně se nejedná o tak šílenou jízdu, jak možná trochu naznačoval trailer, takže je hodinka a půl naprosto ideální.(19.6.2018)

Jako správná baba musím vyzdvihnout vždy skvělého Jeremyho :D Ikdyž nám připadal malinko uhlazenější, vymazlenější a celkově takový lesklejší. No jo, hochovi táhne na padesát, tak bylo asi potřeba ho malinko omladit. Jinak to byla naprosto perfektní komedie. Slzy tekly proudem. V podstatě jsem čekala honičku mezi partou chlapů, která nás bude provázet celý film. To jsem taky dostala. Ale co jsem nečekala byl myšlenky, které se jim při hře honili v hlavě. Kdo uvidí, pochopí. Tomu jsem se nasmála asi nejvíc. A co mě ještě překvapilo, že to je opravdu natočené na základě skutečných událostí. Neskutečné, že někde existuje nebo existovala taková banda magorů. Ikdyž ti to určitě nehnali do takových extrémů, které byli ve filmu.(20.6.2018)

Je to překvapivě, vtipná a zábavná komedie, která jak ke konci zjistíte, byla opravdu založena na skutečném příběhu a všechno co se tak nějak stalo ve filmu, se stalo i v reálu. A jelikož, to nejsou jenom samé hezké věci, jako duha, poníci, jednorožci a věci mezi tím, tak ty věci, tomuhle filmu dodávají realistický podtón. A jak někteří píšou, může to působit rušivě, ty přechody mezi bláznivou komedii a reálnou skutečností, kdy si je třeba uvědomit, tu hořkost, že vám neni dvanáct a že váš přítel se opravdu vdává. Ale je to čistě individuální věc, takže pro mně to nebylo rušivé, jelikož tyhle věci patří k životu. A všechny ty vtípky, žerty a les z prvního Ramba, sou prostě úžasný, vtipný a neotřelý. Jeremy Renner, co by Ronin, má doslova nadlické schopnosti a jeho rychlosti a důvtipu, se snad vyrovná jenom to, že nikdy nemine svůj cíl......nikdy !!! Takže za mně příjemné překvapení a nečekaně dobrý vtipný film.(14.6.2018)