Máš ji!

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie

USA, 2018, 93 min

Před tím než vám z pusy vyskočí slovo WTF berte na vědomí fakt, že tento film je založen na skutečné události! Je samosebou otázkou jak moc volně ale je prostě fakt, že na svět opravdu žije parta přátel kteří tuto hru hrají už přes 30 let. A když v lednu 2013 vyšel o této partičce článek ve Wall Street Journal. ihned na to obdržela parta přátel nabídky na to jejich eskapády ztvárnit. A tak vlastně Máš ji! vzniklo. A vlastně je to i celkem fajn. Je to pořád ztřeštěná komedie (protože jinak to snad už ani udělat nešlo) ale ten film má překvapivě občas i velice zajímavou hloubkovou myšlenku o tom jestli se vůbec má dospívat, jestli se dá zůstat dítětem i po letech nebo prostě není jednou čas dospět. A všechno toto v Máš ji! je. Pět přátel v podání Jeremyho Rennera, Eda Helmse, Jona Hamma, Hannibala Burrese a Jake Johnsona mají perfektní chemii a dá se věřit, že se jedná o opravdické přátelé. Slušně je doplňuje Isla Fisher jako šílená manželka Helmsovy postavy a Annabelle Wallis jako novinářka která tuto partu doprovází a chce o nich napsat článek. Problém visí možná v tom, že Máš ji! přeskakuje mezi žánry. Chce být hodně zábavná komedie a zároveň skáče do vážnějších not. A po hodince je tohohle přeskakování už vážně moc. Po konci mě navíc napadlo, že se asi přece jenom měli jít jinou cestou. Pozitivní je ale ten fakt, že debutant Jeff Tomsic dokáže režii ukočírovat tak, že se objeví pár zajímavých záběrů a vizuálně zábavných nápadů (postava Jeremyho Rennera trpí šestým smyslem ve stylu Sherlocka Holmese v podání Roberta Downeyho Jr.) díky kterým je ten film jednoduše lepší a alespoň občas se opravdu snaží o něco jiného. Ten film možná neví čím chce být a všechno sází tak na jistotu, zároveň ale slušně pobaví, divák se nebude cítit zneužit a navíc je vidět, že jde o komedii s hloubkou. Ta sice není patřičně využita a jedna se o celkem řadový průměr, stojí však rozhodně za to to vidět.(15.6.2018)

V jednotlivých žánrech fungující, dohromady už je to trochu horší. Ono dát do jednoho filmu části z bláznivé komedie, občas až parodie (výborná lesní scéna) a části vážnější, prakticky až dramatické, když je to o životě, stárnutí, smrti... to není jednoduché. Ani to ovšem není všechno, nelze opomenout více než povedené scény akční. Zase by se dalo vzpomenout na "les", nebo snad na kteroukoliv jinou, doplněnou o zpomalovačky a především neskutečně vtipné myšlenkové pochody účastníků. Jako komedie ale Máš ji! funguje nejlépe a tak je to v pořádku. Jenom by mě zajímalo, jak příliš se tvůrci drželi %oné skutečné události. 70%(21.6.2018)

Bál jsem se, že je to další průměrná odreagovačka na večer, ale omyl. Trailer nebyl jen klam, po kterém by mělo dorazit zklamání. Vtipné scény se prolínají se skvělou myšlenkou držení přátel pohromadě, dospělostí a akčními momenty jak během běžných, tak i výjimečných chvil. Rozhodně se divák pobaví a film tu myšlenku má, jen by mohla být lépe uchopena a více rozvinuta. 80 % zasloužených.(20.6.2018)

Neuveriteľne roztrieštený film. Celý čas ma štvalo, že sa musím prelaďovať medzi milou (a vtipnou) komédiou, ktorá rieši, pre ľudí v mojom veku, silné témy a šialenosťou v štýle Toma a Jerryho (takisto vtipnou, ale iným spôsobom). Na prvé je to málo citlivé a na druhé málo šialené. A vo finále sa ukáže, že keby sa tvorcovia vybrali prvou cestou, mohol to byť skutočne skvelý film (a tá druhá ten príbeh totálne degraduje). Škoda, že to bolo takto zle režijne uchopené, pretože inak som sa dosť bavil a technicky to je na úrovni. Režisér evidentne vie natočiť vtipnú akčnú scénu, ale neviem sa zbaviť dojmu, že mu uniklo o čom ten film v skutočnosti je. Alebo to uniklo mne a záverečná facka divákovi bol iba zvrhlý vtip. Ale bavil som sa, radový divák bude (asi) nadšený a na konci bude mať dojem hlbokého zážitku. V tom filme to totiž je! Akurát som s tvorcami a ich vyjadrovaním nenašiel spoločnú reč. 6/10 a podobný Game night sa mi páčil viac, pretože bol crazy po celý čas a nemal som pocit, že ním chce niekto niečo povedať.(13.6.2018)

Libovka! Neskutečně mě to pobavilo. Přesně takovéhle filmy se mi líbí. Zábavné, ale s důležitým posláním a lehčím zamyšlením na konci. A Renner hraje skvěle. Ten chlapík se na tyhle akční charaktery skvěle hodí. Nemá cenu zde psát nějaké dlouhé komentáře, prostě si to jděte užít a hlavně nebuďte moc seriózní, jinak si to neužijete.(14.6.2018)