Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kšefty ze zoufalství, porušené sliby, odporné vraždy. Byrdeovi chtějí konečně hodit temnou minulost za hlavu, a tak naposled zkusí vyváznout. (Netflix)

Recenze (10)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi najlepší možný záver...napriek tomu že Ruth bola pre väčšinu fanúšikov najobľúbenejšou postavou sa tento záver dal viac menej očakávať. Pomohlo to celému príbehu, predsa len aby 19 ročná sedláčka zvalcovala mexický kartel bolo príliš pritiahnuté za vlasy a takýto záver je síce pre mnohých smutným ale asi najlepším možným vyvrcholením série. ()

Qitek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zbytečně natáhnutá druhá polovina této série dost nudila. I proto jsem doufal, že si to závěrem všechno vyžehlí a já zapomenu… Jenže závěr Ozarku přináší v mých očích jedno z největších zklamání v seriálech vůbec. Doposud se všechno natahovalo jak převařená nudle, scénáristé všechno očividně ukončují snad na první dobrou, úmrtí jsou kýčovitě romantizována, a samotný konec je psychologicky tak nevěrohodný, že je vyloženě (nechtěně) komický. Zámořské kritiky nešetří chválou nad uzavření komplexní ságy a padají (a padala už při třetí sézóně, kdy jsem si upřímně i něco takového přál) taková silná slova jako “novodobý Breaking Bad”. No vzhledem k celé druhé půli čtvrté sezóny… Ani zdaleka. Škoda ()

Reklama

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Uvodna scena serie vyzerala hrozivo...a tak isto i v tejto epizode...to ako to dopadlo bola vsak az prilis "velky zazrak" ....wtf?! Nuz a ten zaver v poslednych sekundach som proste neuveril ani na sekundu. Nesedelo to ku dovtedajsej psychlogii postavy. To, ze Clare je neisty clanok v retazci a ze sa to na lodi pototo, bolo jasne tiez. Zvlast ked sa stretla vieme s kym....dosledok ma len ako divaka silno rozosmutnil a i nastval...pretoze moja najoblubenejsia postava po katarzii nedopadla tak, ako sme si priali (min. 90% z nas). Za mna obrovske sklamanie a vnimam ako to ako velmi necitlivy a drzy prostrednik, ktorym mi tvorcovia sparaju v nose, wtf?! V mnohom suhlasim s kolegom makakus. 35% ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejsem nijak naštvaný, nechci Ozark nijak zahazovat, pořád ve mně rezonuje jako pravděpodobně nejlepší thriller, co Netflix ze své produkce vyplodil, ale ruku na srdce - nečekali jsme všichni mnohem více kulervoucí konec? Na poli tolika dílů se dalo vystavět mnohem víc, pátá hvězda tu za mě nepřistane, byť ji celá řada hlavně za svou lednovou půlku stejně dostane. ()

makakus 

všechny recenze uživatele

Můj problém s finále tohoto seriálu je tohle: dnešní scénáristé mají občas tendenci kašlat na diváky, mají takovou povýšenou snahu ukázat, že nejsou populisté (tzn. nezakončí to tak, jak by si většina diváků přála). Důkaz? Na nejvíce respektovaném diváckém fóru IMDB dávají fanoušci tomuto finále hluboký podprůměr oproti celku: v tuto chvíli je to pouhých 63 %. Není to osamělá výjimka, řada dalších seriálú je na tom s finále podobě (Dexter, Hra o trůny, House of Cards atd.) Příčinu (konkrétně u tohoto seriálu) vidím v tom, že tato banda scénáristů vyjadřuje nadřazenost: Chceme "ukázat pravdu", tedy "jak to v životě chodí" nebo ještě jinak "přestaňte snít, život je krutý". Inu, to já dobře vím. Nicméně hrané seriály jsou fikce, výplod fantazie a mohou skončit jakkoliv, pokud to dává nějaký logický smysl. Divák dobře ví, že život je krutý, ale když kouká na seriál, chce si odpočinout od reálu, chce (možná fiktivní, ale přesto) NADĚJI. Jasně, ne všichni, někdo dává přednost depresivnímu vyznění, já ne. Svých depresí mám dost. Tady je navíc od tvůrců ve hře i zbabělost - naše řešení by muselo mít logicky nějaké důsledky, ale ty, milý diváku, ti už nikdy neukážeme, končíme, možná proto, že si s tím sami nevíme rady. Takže stručně - běžte do prdele, zabili jste to. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama