emma53

Závěr prvního dílu byl zakončený tak zajímavě, že jsem rozhodně zvědavá na další pokračování............a vzdala jsem to po třetím dílu, vůbec jsem se nechytala. Ještě co se týká mých pocitů, tak to je fakt, že noc, tmavé tunely, sklepy, zkrátka tma, kde vidím někdy jen obrysy kohosi, ještě dobrou atmosféru nedělají. Když je to občas a plní to tutově svůj účel , tak to se dá snést, ale pokud je to téměř imrvére, tak to neberu. ()

filmsim

The Alienist se v žádném případě nedá po úvodním dílu nazvat zklamáním. Famózní herci, ambiciózní originální příběh a skvělá dobová výprava vybízí bez pochyby k dalšímu sledování. Jen jsem z pilotního dílu nebyl tak uhranut, jak jsem očekával, to však nic nemění na tom, že takových krimi sérií s vlastním obličejem a ještě k tomu zasazených do ulic New Yorku roku 1896 vážně moc není. 7/10 Mé kompletní první dojmy zde ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Jako u každého seriálu jsem i tentokrát bral pilotní epizodu jako záležitost, která mě má uvést do děje a představit mi jednotlivé postavy, a k tomu také došlo. Z herců mě nejvíc zaujal Luke Evans (John Moore), Dakota Fanning sice podala kvalitní herecký výkon, ale postava Sary Howard až příliš okatě naplňuje určité kvóty- silná, samostatná a pochopitelně první žena v policejním sboru. Příběh samotný nezačal špatně, ale nepřinesl ani nic navíc, abych musel uvažovat o lepším hodnocení. ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak místo toho, abych dokoukala rozkoukaný seriály, začínám zase nový. No klasika. :D Celkem mě to sere, ale na druhou stranu tenhle fakt vypadá skvěle. Pořádnou detektivku už jsem dlouho neviděla, a tahle zatím vypadá fakt slibně, no je podle knihy, takže to tak napůl zaručuje úspěšnost. Zkrátka nelituju svýho rozhodnutí kouknout na něco novýho. Ilustrátor a psychiatr (dejte mi čas, ke konci série si ty jména určitě už budu pamatovat) jsou dobrá dvojka. Všechno to má pěknou depresivní atmosféru, tak doufám, že to tak i zůstane, a nenahradí to rádoby vtípky, to bych se fakt nasrala, potřebuju trochu deprese v životě zase. Fun fact na konec - absolutně jsem do teď netušila, že Roosevelt měl něco společnyho s policií. :D Hodnocení: díky bohu, že nejsem cvok v 19. století/10 ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pilot televízneho seriálu nemôže začať inak, ako postupným predstavením postáv a samozrejme nájdením mŕtvoly. To musí pôsobiť šokujúco, čiže mŕtvola je znetvorená čo to dá. Spoznávame tri postavy, ktoré budú riešiť vraždu a každá je iná. Najdôležitejším elementom je ale zatiaľ atmosféra dobového New Yorku, najviac evokuje do cca rovnakého času a prostredia zasadené Knick a Penny Dreadful, ale mám dojem, že The Alienist sa ju darí budovať najlepšie. Zatiaľ. ()