Šest žen pro vraha

(festivalový název)
  • Itálie Sei donne per l'assassino (více)

Mladá modelka Isabella je zavražděna záhadnou maskovanou postavou v blízkosti domu Maxe Morlacchiho a jeho milenky hraběnky Cristiany Como. Poté, co podezření z vraždy padá na jejího přítele, její deník mizí. V deníku jsou usvědčující materiály a objasněna její spojitost s vrahem. Maskovaný vrah začíná opět zabíjet v okolí domu a touží získat deník do vlastních rukou. (Chatterer)

me_george

Přijde mi, že ve srovnání třeba s Argentem je to o dost slabší jak v atmosféře a scénách, tak v ději. Nedělo se zde prakticky nic než vraždy a to k mé spokojenosti nestačí. V podstatě to byla skoro nuda. ()

Yuri69

Giallo s ohromnou dávkou stylizace (stačí vidět úvodní titulky) a propracovaností. Za zmínku stojí pseudo-zámecké prostředí, které dodává lehce gothic nádech. Je s podivem, kam žánr Bava posunul od svého předešlého Oka ďábla. ()

Turby

Ve světě giallo můj první zářez a hned se mi vybavily ty večery u babičky, kdy sedíte u televize a babča do vás hustí podobný krimi horory. Zase je to starší takže nutno brát s nadsázkou. Film má určitě povedenou atmošku a vy se do poslední chvíle pídíte po vrahovi. Není to zrovna můj šálek kávy, ale stejně mi nedovolil usnout. ()

DonBraso

Nevím jestli jsem měl špatný den,ale na noc jsem si tenhle kousek nechal a byl vcelku unuděnej.Přitom to začne hned z kraje vraždou a začíná se vyšetřovat kdo by mohl být tím vrahem.Nejhorší jsem měl,že ani jedna postava mě vůbec nezajímala a inspektor se v závěru hodil do ústraní.Vrah a vraždy na rok dobré,ale opět další složka byla u mě úplně vypnutá.Napětí.Já už házel stébla,který frajer pod tou maskou to bude a jaký to bude mít měřítka.No seknul jsem se u jednoho,až jsem si říkal,že jsem ten scénář snad psal i já.Záběry a to puntičkárství kdo tu zde píše s tím souhlasím,ale já si na prdel z toho vážně nesednul,ale atmoška vcelku fajn.Bohužel jen 55%. ()

Elessar.

Si nemôžem pomôcť, ale tie ženské mali príšerné účesy, ale fakt že zlé. Inak to bolo fajné, tajomné docela dobre sa na to pozeralo. ()

bvlrm

Už som konečne zistil koho vykrádal Argento. Musím si dať s tými giallami ale trocha pauzu, všetky sú totiž viac-menej rovnaké. Som však rád ako silno a so 4* som túto taliansku hororovú tradíciu ukončil. My máme v UNESCO bryndzové halušky, taliani by tam mali mať tieto gialla, just sayin´. ()

baronGrga

Je to barevné a krásné a je to nové. Bravo. Na druhou stranu, nebyl moment, který by mi alespoň trochu způsobil mrazení. Pro mě taková slabší detektivka. ()

StaryMech

Ze scénáristicky a herecky (pod)průměrné detektivky a rychlokursu tahání mrtvol po zemi Bava vykouzlil panoptikum, které svojí hrou barev podmaňuje - a také ozřejmuje, u koho se učil (a koho nepřekonal) Dario Argento, o dalších nemluvě. ()