Neposlušní

(seriál)
  • USA The Defiant Ones
Trailer

Epizody(4)

Režisér Allen Hughes (Menace II Society) sleduje vzestup hudebních legend Dr. Dre a Jimmyho Iovina a zachycuje jejich průlomovou spolupráci. (Netflix)

Trailer

Slasher

Ambiciózní a hodně hajpovaný dokument, na který jsem se těšil a měl i možnost zajít na úvodní díl do kina. Je to příběh dvou velikánů hudebního byznysu, potažmo řady bossů a interpretů, kteří byli hodně vidět v době kdy jsem vyrůstal. Důkladná mapa života dvou legend a jejich přátelství, od newyorské Record Plant s Johnem Lennonem, přes boom gangster rapu až po zásadní přechod muziky v digitál a bilionový obchod s Apple, je tady toho hodně zajímavýho a k obdivu. A Dre je Dre (toho už si podal STRAIGHT OUTTA COMPTON atd.), ale konečně jsem se mohl pořádně seznámit i s tak prominentním jménem v zákulisí - Jimmy Iovine je slušně fascinující týpek. Mozek, koule, zápal, intuice, pracovitost... Za mě jediný "bohužel" (snad krom absence exkluzivní účasti Mansona) jsou o něco slabší prostřední dva díly, ten první a poslední ale rozesmívá a nemá chybu. Kdo se rád hrabete v populární muzice, doporučuju snímky SOUND CITY a ALL THINGS MUST PASS. (a ukořistil jsem tričko) ()

Real Tom Hardy

The Defiant Ones – nový monument hudobných dokumentov. Niečo takéto tu už asi nebude... A D.O.C. konečne dostal svoj malý pomník <3 (14.3.2019) (27.7.2023) ♪♫ / ♪♫ / ♪♫ / (16.8.2023) Compton album mi v byte hrá každý deň už 20ty deň... ()

Bogrant

Zaujímavo poňatá sonda do zákulisia hudobného priemyslu, ukázaná z pohľadu dvoch producentov/podnikateľov, ktorí to celé vytiahli (ovládli) o niekoľko levelov vyššie ako všetci ostatní. Vďaka účasti Dr. Dre si tu prídu na svoje ako fanúšikovia hip-hopu, tak vďaka Iovineovi i fanúšikovia širšej škály žánrov a nielen toho. Má to rytmus i emóciu, je to žhavé i prekérne, dobre zrežírované a poskladané do seba. Viac než by sa mohlo zdať. ()

Cerbajz

Jsem ohromnej fanoušek hudebních dokumentárních filmů či sérií. A pokud jsou dobře natočený, mají jasnou představu co a jak chtějí sdělit, tak je mi vlastně téměř jedno, jakýho hudebního žánru se týkají a pravděpodobně už z principu nadhodnocuju. Tady to byl přesně ten případ a pro mě všechno hezky secvaklo a po nedávné projekci Straight Outta Compton jsem to sluplul jako malinu a to nejsem člověk, který by se dal nazvat nějakým velkým fanouškem hiphopu. Zajímavější pro mne v tomhle dokumentu byly v zásadě ostatní umělci... Leč se mi líbila právě ona nezvyklá kombinace a provázanost oněch dvou hlavních postav a dalších aktérů. No a pak v poslední části přišel ten product placement a plácání se po zádech a školy a to na mě bylo už trošku moc. Nicméně jsem si to i tak užil! ()

GodComplex

Fantasticky hudebni dokument. Pokryva castecne stejnou plochu jako Straight Outta Compton, ale zatimco to bylo divadlo, tohle je real deal a k tomu pridava jeste Jimmy Iovina a cele spektrum umelcu okolo Interscope. Od hudebnich a produkcnich zacatku, pres management hudebniho vydavatelstvi, po merge s Applem a online streaming kde jsme dnes. Cele je to pekne natocene a prokladane NIN instrumentalkama, proste parada. 9/10 ()