Všechny prachy světa

• USA All the Money in the World (více)

Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III (Charlie Plummer) a zoufalou snahu jeho milující matky Gail (Michelle Williams) přesvědčit Johnova miliardářského dědečka (Christopher Plummer), aby zaplatil výkupné. Když to Getty senior odmítne a narůstá prchlivost a brutalita únosců, snaží se Gail jeho rozhodnutí zvrátit. Když život jejího syna visí na vlásku, obrátí se zoufalá Gail na Gettyho poradce (Mark Wahlberg) a sotva myslitelné spojenectví v závodě s časem nakonec ukáže, že bezpodmínečná a trvalá láska má větší hodnotu, než peníze. (Vertical Entertainment)

heger

Film sa zrejme zapíše do dejín iba ako obeť (alebo produkt?) "honu na čarodejnice". Výsledok je napriek dobrému námetu len obyčajná nuda. ()

Brk

Ridly, Ridly, tys to teda vymňouk. Nic nudnějšího jsem dlouho neviděl a ta řeznická vsuvka tam byla jak pěst na voko. A hlavně: Vraťte nám Kevina, vy přizdisráčí !!! ()

wick

Ridley S. si udržuje solidní standard... ale horší je, že skutečnost byla zcela jiná. Jestli nebylo lepší udělat dokument. ()

moriero

Tady Ridley dojíždí na svoji preciznost. Veškerá policejní práce /úředníci počítající ručně výkupné/, stejně tak praktiky mafie /manželky a milenky gangsterů počítající ručně výkupné/ jsou natočeny tak věcně a realisticky, že vám ani nepřipadá, že sledujete nějaký film. Podle mě tomu trochu chybělo nějaké to hollywoodské schéma, které tak rád jiným snímkům vytýkám. A co se týče obsazení - Michelle vážně excelovala. Ten její závěrečný pohled do kamery fakt stál za to. Za mě 65%. ()

HellsAngel

Príbeh akoby stvorený na sfilmovanie! Scott nijako nevybočuje zo svojho štandardu a vytvára obrazovo úchvatné scény s dôrazom na precíznosť v detailoch, no príbehovo mu to občas škrípe kvôli častému striedaniu rozprávacieho štýlu (prelietavý úvod vs. priamočiary zvyšok). Ťažko povedať, či za to môžu pretáčky množstva scén na poslednú chvíľu kvôli vyšachovaniu Spaceyho, alebo to takto bolo koncipované od samého začiatku. Náboj tomuto filmu ale rozhodne nechýba, a to najmä vďaka hereckej dvojici Christopher Plummer (nie je iba náhradou, no Gettyho famóznym stelesnením) a Michelle Williams (emocionálne presvedčivá a uveriteľná). Priepastný rozdiel medzi ich charaktermi dodáva príbehu skvelú dynamiku. Škoda ale, že samotný unesený v podaní Charlieho Plummera nedostane viac priestoru. Záver je fajn, no zaslúžilo by si to niečo údernejšie. ()

SamGee

Ridley Scott si po neúspechu sci-fi hororu Alien: Covenant zlízol vlnu kritiky, čo ho nezastavilo, aby sa rozhodol natočiť ďalší film, s tematikou skutočných udalostí o únose vnuka miliardára J. Paula Gettyho. Príbeh tohto filmu zachytáva skutočné udalosti o danom únose. Z tohto dôvodu nemal Ridley veľa možností tento príbeh okoreniť, no aj napriek tomu ma tento film zaujal. Podarilo sa mu vytvoriť v sledovateľoch napätie ktoré bolo udržiavané hodnú chvíľu. Záver filmu mal rýchli spád, čo mu v tomto prípade uškodilo a zdalo sa to celé unáhlené. Herecké výkony Marka Wahlberga, Charlieho Plummera a Michelle Williamsovej boli dobré a uveritelné, ale najviac dávam potlesk Christopherovi Plummerovi, ktorý nahradil Kevina Spaceyho v roli Gettyho. Plummer dokázal túto postavu výborne zahrať a uveriteľne zachytiť jeho charakter. Nečudo, že bol nominovaný na Oscara, ktorý mu právom patrí. Celý film dobre dopĺňala temná atmosféra, pekné lokácie a šikovná práca s kamerou a strihom. Všetky prachy sveta je nielen film o únose, ale aj o dopadoch veľkého bohatstva na ľudský charakter a všetkým fanúšikom podobných filmov ho odporúčam. Príbeh: 7/10 Herecké výkony: 8/10 Hudba: 6/10 Kostýmy: 8/10 Celkovo: 7,5/10 ()

Tomas_PO

Skvelá dráma založená na skutočnom príbehu. Krásne interiéry, skvelé herecké výkony, rola akoby stvorená pre Christophera Plummera (Spacey mi tu vôbec nechýbal). ()

BoKo_CzT

Tak svoje hodnotenie znižujem na dve hviezdy. Film bol tak či tak iba veľmi priemerný, no dozvedel som sa práve, že pôvodne hral starého pána Gettyho Kevin Spacey. A oni ho drzo vystrihli kôli nejakému "honu na čarodejnice", bez ohľadu na presumpciu neviny, či v súčasnosti populárnu a politicky korektnú pozitívnu diskrimináciu gayov. Kam to ten Hollywood speje, iba strach, aby neprišli o svoje milióniky. Je to hnus. A pritom práve Spacey bol skutočne ideálom pre typ osobnosti starého tvrdohlavého namosúreného egoistu. ()

bonovox

Scott opäť potvrdzuje svoje nesporné kvality, pretože snímok je kvalitne spracovaný a dostatočne pútavý. Horšie je to zo scenárom, ktorý je miestami zbytočne unáhlený a miestami skratkovitý. Herecky je to výborné, Ch. Plummer skvele nahradil Kevina Spaceyho a M.Williams si svoju úlohu náležite užíva. Ale na konci musím zrovnávať zo seriálom Trust, ktorý takmer vo všetkom Scottov snímok prekonáva. Nebyť Trustu, dávam aspoň 4 hviezdy. ()

Kushina

Jak se říká, i kdybyste měli všechny prachy světa, tak se vždy najde člověk, který by nezaplatil. Opravdu zoufalá matka, která by pro svého syna udělala první posledně a nenažraný miliardářský děda, který se snaží se vším vymrdat a nezaplatit ani cent. Naštěstí vše končí dobře a krom pravého ucha se nic zásadního nestalo. Každopádně i když máte dědu miliardáře, tak nepočítejte s tím, že by za vás zaplatil, protože lidi jsou od přírody skrblíci. 55% ()

Saxos

Prachy, prachy a především prachy. Čím víc jich mále, tím úměrně roste počet lidí, kteří vám závidí, kteří vás nenávidí a kteří vám je chtějí nějakým způsobem sebrat. Film /celkem věrně/ řeší pětiměsíční únos a pár chvil ze života J.P.G. I.+II.. Výkupné se razantně stáhlo na necelou čtvrtinu požadované částky. Děda byl v určitých finančních vztazích divný. Vlastně nic neměl a přitom si mohl koupit obrázek za miliony doláčů. A že jich za svůj život nakoupil! Únos skončil přežitím Johna Paula Gettyho III., ale následky se rovnají katastrofě. Závislost na chlastu, kterým byl po dobu únosu napájen, aby byl hodný chlapec, k tomu následné mejdany na oslavu z mrtvých vstání, drogy, léky, atd. Jasný konec – hluchý, slepý mrzák na vozíku a konec. Klady: na dost dlouhou stopáž do přílišné nudy neupadnete. ()

Franki69

Nemohl jsem si pomoct, pořád jsem viděl Kevina Spaceyho. A bylo mi líto, že byl v tomto výborném filmu přeobsazený. Ovšem objektivně vzato, Christopher Plummer byl v roli hamižného dědka Gettyho skvělý. Filmu hodně prospělo, že je uvedený jako „podle skutečných událostí“. Neinfomovaný divák by jen těžko uvěřil, čeho všeho je schopný krutý a nelítostný multimiliardář a proč nevyplatí svého vnuka, trpícího mezi únosci kalábrijské mafie. Film je výborný, výprava let 1973-76 je bezchybná. Obsazeno je dost neokoukaných tváří a není to na škodu. Jsou dobří a Ridley Scott si je vede jistou rukou ve svižném tempu. Hodně pomohl scénář, který i bez automobilových honiček a neustálých přestřelek vystavěl hutný a v dramatickém slova smyslu dobrý akční příběh. Jediný, kdo vadil byl Max Wahlberg, který si zahrál hodně proti svému „akčnímu typu“ a nějak jsem tomu jeho úředníčkovi nepřišel na chuť. Koukali jsme s přítelkyní a hodnotíme oba hodně vysoko. Dává 100%, já budu méně štědřejší a doporučím s pěknými, naprůměrnými 80%. Doporučuju původní znění, český dabing jsme odmítli a dobře jsme udělali. ()

PTuranyi

Výborne natočená únoscovská dráma rozšírená o morálnu dilemu nie len matky ale aj najbohatšieho muža sveta. Ridley Scott je profesionál takže produkcia sa perfektne stará o vyváženú atmosféru, Aj keď triafanie okna idúceho auta prakom mohlo byť byť urobené uveriteľnejšie. Herci hrajú výborne a postavy sú tak veľmi dobre vykreslené. Príbeh postupne stupňuje napätie, no úroveň neprekročí bežnú drámu. 70% ()

Kuča

Měl jsem možnost tenhle film zhlédnout na dovolené v Austrálii. Bohužel je to pro mě celkem velké zklamání. Děj je neuspořádaný, filmu chybí hlavní myšlenka a tak trochu skáče od jednoho k druhému, aniž by přinášel nějaký hlavní význam. Postava Gettyho jako nejbohatšího člověka všech dob je naprosto nevyužitá, stejně jako jeho příběh, na který film na začátku evidentně láká. To samé s postavou, kterou hraje Mark Wahlberg – o té člověk vůbec netuší, co si má myslet. Občas se tam vynoří, něco vymyslí a pak zase zmizí, aniž by měla nějaký charakter. Nevyčnívá ani autenticita prostředí, zločinci mluví celkem dobře anglicky, prostory v Itálii nejsou moc zajímavé, i když by určitě být mohly. Konec očekávatelný podle ohraného scénáře. Nepřivede vás to ani k moc velkému strachu, napětí, čemukoliv, co trochu rozvíří emoce. Velká škoda nevyužitého námětu. ()

amalia

Tema sice smutne, pripad jsem znala, takze jsem y prubehu deni a filmu prekvapena nebyla. Stary pan Getty a jeho obsazeni Ch.Plummerem je skvele, to same i M. Williams....konec trochu nejasny, protoze v realu zivot Paula Gettyho po osvobozeni po predani vykupneho nijak vesely nebyl....podle fimu by to vypadalo skoro na happyend. ()

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů

24.11.2021

Filmové servery obletěla čerstvě zpráva, že herci Kevinovi Spaceymu (Americká krása) bylo v loňském roce nezávislým arbitrem přikázáno zaplatit produkční společnosti zodpovědné za tvorbu seriálu Dům… (více)

Kevin Spacey si zahraje v italském dramatu

Kevin Spacey si zahraje v italském dramatu

24.05.2021

Po četných obviněních a kauzách se v Hollywoodu před pár let zavřeli herci Kevinu Spaceymu dveře. A prozatím to nevypadá, že by se mu ještě někdy mohly otevřít. Nyní se ale herci přesto podařilo… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer