Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John má smysl pro humor černý jako smrt a taky trochu problém s pitím. Jeden divoký tah ale změní vše. Ráno po večírku se vzbudí nejen s kocovinou, ale také s necitlivýma nohama a rukama a nikdo mu není schopen říct, zda ještě někdy opustí nemocniční lůžko. Životopis karikaturisty Johna Callahana v mistrné režii Guse Van Santa zachycuje období, kterým si Callahan prošel mezi vážnou autonehodou a chvílí, kdy se sžil nejen s nezvratným fyzickým postižením, ale i s vědomím, že – přestože nyní abstinuje – bude již navždy alkoholikem. V hlavních rolích kreativně vyprávěného dramatu excelují Joaquin Phoenix a Jonah Hill. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (37)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film o človeku, ktorý to nevzdal. Napriek ťažkému alkoholizmu a odsúdeniu stráviť život na vozíku nabral silu žiť. Pretože vždy je prečo a v tomto filme sa mi páči, že toto bolo vyzdvihnuté. Žiadne bláboly o eutanázii a že kvalita života je nižšia. Kvalita je taká, ako si ju urobíme, aj keď máme ťažšie podmienky. A napriek všetkým okolnostiam nemôžeme povedať, že John Callahan mal nekvalitný život. Naopak, mal ho vlastne úspešnejší než väčšina zdravých ľudí. A s trochou nadsádzky sme mohli vidieť, že ono sa niekedy na tom vozíku „vyplatí“ byť. Policajti sú príjemní, no ženy ešte príjemnejšie vrátane sestričiek, letušiek, opatrovateliek. V zdravom stave by toho chlapa odmietli, ale z ľútosti mu pomôžu so všeličím... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Gus Van Sant střídá větší projekty s těmi úplně okrajovými, tehdy je obohacuje jakousi jinakostí a divností, je nicméně trpělivý, vesměs minimalistický a hlavně ve svých dílech nikdy nechodil pro trochu té kontroverze úplně daleko. Chameleon Joaquin Phoenix v jeho posledním kousku představuje uznávaného a provokativního karikaturistu, který svůj nový smysl života našel až po absolvování terapie se skupinou léčících se alkoholiků, které předcházela autonehoda, kvůli které skončil paralyzovaný na vozíku. Herecká sestava velmi zajímavá, melancholická retro nálada fajn, výraznější scény a emoční momenty ovšem schází. Za mě holt poměrně nevzrušivá cesta ke střízlivosti a hledání správné cesty. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jasně, dal jsem si čistě díky sestavě herců, Phoenixův mrzák na odvykačce další jeho role, která utkví. Nicméně jinak “jen” pěkný vlažný lidský drama bez větších vzruchů emocí, k dobru občasný černý vtípky a decentní provokace. Moc diváků to asi nenaláká, nenadchne, ale kvůli obsazení neznudí a neurazí. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Vyrovnat se se světem i sám se sebou, pakliže jste těžký alkoholik a po autonehodě uváznete doživotně ochrnutý na kolečkovém křesle, to chce hodně vnitřní síly a vnější pomoci. Karikaturista John Callahan ji našel i přijal, Joaquin Phoenix se do něho úchvatně převtělil a Gus Van Sant tento inspirativní příběh nelineárně poskládal do chvilkami sugestivního, avšak ničím extra vyčnívajícího lidského "feel good" dramatu s humorem. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Tieto príbehy o ľudskom utrpení musia byť buď dobre natočené alebo o niekom známom, aby som im venoval plnú pozornosť. Toto bolo niekde medzi. Zachraňovalo to len obsadenie a nevtieravé podsúvanie toho utrpenia. Bolo to ale dlhé, toľko vtipných hlášok alebo čierneho humoru tam zas nebolo a stále sa točil v kruhu. Na jedno pozretie fajn, herecky fajn, myšlienka fajn. 2 z 5 ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 19. ledna 2018 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (MLazi)

Reklama

Reklama