Revolt

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2017

Joe Miale

Joe Miale, Rowan Athale

Bear McCreary

V poslednej dobe sa týchto lacnejších filmov o mimozemskej invázii objavilo celkom dosť a Revolt patrí rozhodne medzi tie vydarenejšie. Režisér je ale viditeľne až moc veľký fanúšik slávnejšieho Neila Blomkampa, hlavne jeho Districtu 9, ale aj ostatných filmov, tých spoločných znakov je tu pomerne dosť, ale predsa len tento štýl stále nie je až tak opozeraný a film si ide aj tak svojou cestou. Film sa tejto globálnej udalosti venuje očakávane len z toho najmenšieho hľadiska, vojak a doktorka spoja svoje sily, aby sa skúsili dostať do relatívneho bezpečia a tak je z toho pomerne priamočiara a nie práve najnápaditejšia cesta z jedného bodu do druhého, ale behom cesty sa im pravidelne udeje niečo nepríjemné a tých slušných sekvencií je tu celkom dosť a aj informácie sú ideálne postupne dávkované a tak ma to až prekvapivo bavilo. Finále by som si možno predstavoval trochu inak, ale ani toto nebolo zlé. S obsadením tu v rámci možností nemám najmenší problém, hlavné duo mi prišlo dostatočne sympatické a aj herecky celkom schopné, takže som im fandil a v priebehu už prakticky väčšinou narazia len na nejaké tie epizódne postavy. Nesklame ani akčná stránka, mimozemské stroje majú slušný dizajn a hlavne efektnú streľbu, ktorá ľudí okamžite rozpráši, vizuálne a technicky je až prekvapivo dobre zvládnutá a tak ma všetky tie prestrelky a naháňačky bavili. Režisér ma prekvapil len v dobrom, síce mu chýba osobitý štýl, ale vzhľadom na nízky rozpočet to po všetkých stránkach zvládol nadpriemerne a film zaujme aj neopozeraným prostredím. Takže ja som nadmieru spokojný, aj s nízkym rozpočtom sa dá ponúknuť slušný sci-fi film so sympatickými postavami, atraktívnym vizuálom a s kvalitnou akciou, dobrá práca. 72%(31.7.2017)

• honajz

Spoilery!!!!. Technická stránka věci je skvělá, triky fajn. Ale ten příběh - tak byli to nakonec roboti americké armády, nebo ufouni? A proč zrovna jeho si vybrali jako trackera? A proč tedy byli v tom vězení? Proč tam byla doktorka? A co se s lidmi dělo uvnitř talířů? Proč je vůbec brali, když na zemi je roboti smázli jak malinu? Prostě chlap s babou odněkud někam jedou, sem tam je někdo zastaví, většinou s nečistými úmysly, a sem tam se objeví roboti. Jedno EMP vše zničí. Ha ha, nebylo to tady už? Chlap jako vodič elektřiny a přežije? No, netahajete mne za fusekli.(29.7.2017)

Refuse...Resist(22.7.2017)

Podla mna to rozhodne nie je take zle alebo amaterske ako niektori tvrdia. Na to, ze to stalo par drobnych, tak to po technickej stranke vyzera dobre a s trikmi som nemal najmensi problem. Nie je to taka pecka ako District 9, ale Joe Miale je mozno podobny nadejny talent ako Blomkamp. NIelen technicka stranka je v poriadku ale Miale vie dobre viest aj hercov a tak aj dramaticka stranka funguje. Dejom to pripomina Spielbergovu Vojnu svetov. Takze znova sledujeme invaziu mimozemstanov z pohladu hlavnych hrdinov (tentokrat charizmaticky vojak so stratou pamäte a sexy doktorka), vdaka comu su nam davkovane len najnutnejsie informacie o celom priebehu. Film neustale strieda pomalsie napinave sceny s dobre natocenou a zostrihanou akciou. Stopaz je tiez kratka. Akurat ku koncu uz filmu dochadza dych a cely to zacne pôsobit trochu stereotypne. Celkovo to pôsobi ako zaujimavy pilot k nejakemu postapo serialu a dalsie diely by som kludne privítal. Som zvedavy na dalsi Mialeho projekt. 7/10.(24.7.2017)

Docela fajn scifárna o invazi robotích emzáků, která se může pochlubit slušnou technickou stránkou, solidními herci, neokoukaným africkým prostředím a našla se tu i nějaká ta akce, ačkoliv měla něco do sebe především ve chvílích, kdy se hlavní hrdinové mydlili se zdivočelými domorodci. Jako mínus vidím fakt, že film pokládá strašně moc otázek a nenabízí žádné odpovědi, takže nechává hned několik linek otevřených, což mě na konci nebetyčně žralo. Ale je fakt, že zase ne tolik, takže 60%.(15.8.2017)

• grizly007

Efekty jak z 30let starýho Robocopa a král Elfů v hlavní roli celkem nudnýho céčka.(22.7.2017)

Kombinace vícero sci-fi filmů včetně Války světů a District 9, přestože film nedělá nic vyloženě špatně, nedělá bohužel ani nic vyloženě dobře.(5.7.2017)

Neškodná chuťovka. Scenár samozrejme s dierami, ale po technickej stránke krása na finančné pomery rozpočtu. Ďalší do série skvelých nízkorozpočtových zásahov ako Kill Switch, Spectal, Kill Command atď.(6.8.2017)

Válka světů potkala District 9 a je z toho nízkorozpočtové scifi (muzikál těžko žjo) které není špatné a dobře se na něj kouká. Jo a hraje tam král vedlejších rolí Jason Flemyng. Ve vedlejší roli.(24.7.2017)

Nebyla to vyloženě tragedie, ale neoslovilo mě to. Nevím jestli díky konceptu vyprávění nebo tomu debilnímu závěru... prostě průměr který se snaží ale zůstává někde na půl cesty.(9.7.2017)

• oveckaoa

Jak píše Honajz chlápek (americký voják) a doktorka jedou z místa A (věznice v Nairobi) do místa B (jakási americká základna). Po cestě narazí na několik afrických vojáků a jakéhosi fotografa a samozřejmě i na mimozemšťany,kteří ho nechají žít jelikož je jejich přenašeč a ji zabijou (asi). 40 procent více ani omylem pusťte si radši District 9.(5.8.2017)

No haloo... jsem prekvapen. Je videt, ze tu chybelo par stovek milionu dolaru, ale i tak to nebylo spatne.Rozhodne lepsi, nez jsem ocekaval. Kamera vubec neni spatna a dialogy jsou o dost lepsi, nez v mnohych radoby "ackovejch" kouskach, kde clovek bez tak püredem vi co reknou. Jinak diky @Konev a dalsim exotum co se opet nedokazali ukojit predem a ochotne sem vyblili celej spojler!(22.7.2017)

• Cinematrix

Britové si pod taktovkou amerického režiséra odskočili natočit sci-fi do Afriky. Asi se báli, že v Bulharsku by se jim do záběru připletl tamní homeboy Steven Seagal. Vzhledem k hereckým výkonům tamních anorektických diskobolů, kteří snad hráli jen za stravu, mohl zbýt trošku větší rozpočet na nějaké ty efekty. Nezbyl! No, podívejte se sami, a pokud pochopíte, o co tam vlastně šlo, považujte se za génie.(24.7.2017)

• Konev

Příběh lidstva při poslední obraně proti kataklyzmatické mimozemské invazi. Ve válkou zpustošené africké krajině, americký voják a francouzská zahraniční pracovnice sestavují tým, aby mohli přežít mimozemský útok. Jejich pouto bude testováno tím, jak hledají útočiště před rozpadajícím se světem. Skvělá hudba.(22.7.2017)

No na to, že to natáčeli Kambodžané, Nambočané, nebo jiní čmoudíci.... tak to zase tak špatný nebylo. Ono moc sci-fi filmů z JARu není, takže nelze tak nějak srovnávat ;-) To, že hlavní postava musela zdůraznovat co chvíli, že je "američan" je dáno asi marginální finanční injekcí těmto "křovákům", takže se v podstatě nelze tomu ani divit, KDO to teda jako všechno platí ;-) (ta "spolupráce" s VB je možná tak jenom na ty "special effect", protože komparzu je v africe nepřeberno - až se tam v podstatě všici nevejdou a houfně "migrují" do evorpy :-)) Akorát tu jaxi není zrovna vysvětlen ten začátek - kterak se bojovný amík za mříže dostal a pak tu poněkud vyvstává otázka. že nikoho na počátku oné invaze nenapadlo EMP. Ale jinak.... na jedno kouknutí OK. Ale do kina.... asi neee ;-)(22.7.2017)