Reklama

Reklama

Epizody(20)

Čosonský učenec s tajemnou minulostí si najme prodavačku knih převlečenou za muže, aby mu pomohla bránit trůn před upírem. (Netflix)

Recenze (11)

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Tak konečně dokoukáno. Tohle byl zase jednou páreček, Yoo Bi od samého začátku sršela roztomilostí, až to nakonec úplně zabila opileckou scénou v pátém dílu. Joon Ki má tak dokonalý makeup, že jsem místy skoro ani nedýchala. No a Soo Hyuk jako Gwi? Ten měl skoro po celou dobu tak geniálně arogantní výraz, že by mu jeden dal nejradši přes držku. :-D Ach ten jeho hlas a temná vizáž... Bojové scény opět na vysoké úrovni, jak bývá u Joon Kiho už zvykem, + krásné záběry kamery. Zápory? Jeden hodně podstatný = Chang Min, nevzpomínám si jestli jsem ho někde viděla (jestli ano tak jen dobře, že jsem zapomněla) tady ale bohužel určitě nezapomenu, skoro při každém záběru si říkám "A co takhle nějaký jiný výraz?". Nechápu co je vedlo k výběru právě jeho. Byla to kečupovka a mnohdy jsem se i nahlas smála při některých takových scénách, hlavně ty upíří zuby mě bavily. :-D Seriál mě celkově chytl a bavil až do konce, takže za mě 4*. ()

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Upírov môžem, ale len v takej tej "nóbl" kvalite, čo tu (až na pár hromadných scén) bolo super, o hlavných predstaviteľoch upírov ani nehovorím, boli skvelí. Soo-hyuk Lee ako záporák Gwi bol proste dokonalý a Joon-Gi Lee ako ten dobrý rovnako. Zaujímavé dobové kulisy a kostýmy. Páčilo sa mi to aj keď som sa občas zasmiala nad niektorými vecami vcelku ma to bavilo. ()

Reklama

Moiraine 

všechny recenze uživatele

Kvůli Lee Jun Kimu jsem přimhouřila oči a dala tomu 2*. Nechce se mi věřit, že by se jednalo o věrnou adaptaci originální manhwy, jinak ta její popularita nedává úplně smysl. Najdeme tu nelogické události, absenci základní inteligence postav, kdy se nikdo neptá na očividné otázky a patetického hlavního hrdinu, který raději pořád dokola zachraňuje hlavní hrdinku než aby se snažil zachránit všechny ostatní. Měla jsem tu ráda dvě postavy: prince (aspoň ze začátku) a Gwiho, který jako záporák byl super. Navíc Lee Soo Hyuk v těch rozevlátých hanbucích vypadal opravdu dobře a správně "evil":) Celkově ty hanbuky které se tu objevily, byl opravdu pěkné. Dějově to do sedmé epizody bylo fajn, pak tomu došel dech a když je nakonec zachránil Joseon Twilight, tak to už byla konečná. ()

RhiannonEsme 

všechny recenze uživatele

"Proč má pořád na hlavě ten příšerný klobouk!" (nebo aspoň tu hnusnou čelenku) - tak bych shrnula svou hlavní výhradu k tomuto seriálu. Škoda, že u tak pohádkového námětu, jako je upířina, se tvůrci nechali tak svázat historickou realitou a nedopřáli úchvatnému Lee Joon Gimu stejně okouzlující sexy vzhled jako zlému upírovi Gwi, s výjimkou pár scén se špatnou parukou. Při polibku s gaty na hlavách si museli chudáci hlavní hrdinové vykloubit krky. Joseonské pokrývky hlavy nikomu na kráse nepřidají, doba Goryea s dlouhými vlasy a dlouhými jednoduchými rouchy je mi mnohem bližší. Naštěstí jsem se mohla kochat aspoň Gwim a jeho temnou krásou v nádherných rouchách. Příběh má úplně jiné grády než rozbředlý a pro mě nekoukatelný Twilight. První díl je "přípravný", hlavní děj jede od druhého dílu a je od počátku tak dramatický, že jsem se několika prvními díly najednou slušně předávkovala a nemohla se celý večer uklidnit a normálně usnout. Hodně jsem četla klasický gotický román a povídku, tudíž upíry můžu. Podle mě je toto drama podhodnocené a značně mu uškodila nereálnost námětu. Divák zkrátka musí přistoupit na pravidla hry v rámci upírského žánru, kdo to nedokáže, nebude se mu seriál líbit. Oba hlavní upíři hrají fantasticky (jak jsem čekala), speciální efekty jsou zábavné, celé je to hooodně romantické a nad utrpením upíra s lidským srdcem se to moje svíralo celou dobu už od prvního dílu. Doporučuji romantickým duším a dávám silné 4 hvězdy. ()

andiek05 

všechny recenze uživatele

Na první díl jsem nevěřícně koukala, nechápala jsem, jestli tohle myslí opravdu vážně, protože celé mi to přišlo hrozně směšné. Šipka mého hodnocení klesla, ale pak přišel druhý díl, a stejně jako u prvního dílu hodnocení kleslo, druhý díl ho vystřelil do výše, kde zůstávalo po další díly ... Ale myslím si, že chybou byl velký počet dílů, protože pak už to bylo docela zdlouhavé, i když docela zajímavé. Téma upíra, který "vládne" království bylo originální, myslím, že to mělo velký potenciál, protože i herecké obsazení stálo za to. Lee Soo Hyun byl jako krvežíznivý upír úžasný, skvěle mu to sedlo. Lee Joon Ki taky super a s Changminem to bylo zároveň i takové rozloučení předtím než půjde na vojnu. Ale Lee Yoo Bi ... když byla převlečená za kluka, nebyl problém, ale pak mi přišla taková ... nevýrazná jako šedá myška :-( Přesto všechno - klady i zápory - nemohu dát nižší hodnocení, než které jsem dala :-D :-D :-D ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Během natáčení se poměrně nepříjemného poranění nosu dostalo herci Joon-ki Lee. Ten souhrou okolností v době natáčení nešťastně upadl a zlomil si nosní kost (os nasale). Ihned po incidentu byl herec hospitalizován v soulské nemocnici a podroben operaci. Natáčení bylo po dobu hercovi absence pozastaveno. Protože byla ale série z velké části již dotočena, nečekala natáčecí štáb žádná prodleva v původně plánovém uvedení jednotlivých dílů na diváckou obrazovku. Incident byl o tolik horší, že zahrnoval rovněž i úraz jeho herecké kolegyně, herečky Yoo-bi Lee, která byla rovněž ihned hospitalizována s pohmožděninami v oblasti zad. Herečka si stěžovala na bolestivé pohmoždění bederního herniated disku. To je bolestivý zdravotní stav, vyskytující se v dolní části zad, při němž je gelovitý střed disku v bederní části páteře protržen prostřednictvím slabého místa ve vnější stěně disku. (Conspi)
  • Původně avizovaná herečka Se-yeon Jin nabídku ztvárnit hlavní ženskou seriálovou roli z pracovních důvodů odmítla. Stejnou roli se seriáloví tvůrci pokusili nabídnout také mladé herečce Groo Han. Dokonce ale i ta byla nucena nabídku odmítnout. V hlavní ženské roli se tak nakonec objevila půvabná jihokorejská herečka Yoo-bi Lee. (Conspi)
  • Nadmíru populární jihokorejský herec Joon-ki Lee, který se v roce 2005 proslavil výtečnou rolí v dnes již kultovním historickém snímku The King And The Clown, nebyl pro ztvárnění hlavní mužské role první volbou, ale až druhou. Prvním osloveným byl charismatický herec Hae-jin Park, který, jak se později ukázalo, danou nabídku odmítl z ryze jen pracovních povinností, neboť byl nucen věnovat se natáčení filmového romantického snímku Snow Sea. (Conspi)

Reklama

Reklama