poster

Bameul geotneun sunbi (TV seriál)

 • Jižní Korea

  밤을 걷는 선비

 • anglický

  Scholar Who Walks the Night

 • anglický

  Night Strolling Scholar

 • anglický

  Scholar of the Night

Historický / Drama / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2015, 20x60 min

 • kubka4
  *****

  Ke Scholarovi mám jen jednu zásadnější výtku - Changmina... Nevím, jestli mu jen nesedla role, nebo co se stalo, ale jeho herecké výkony tu byly opravdu velmi slabé. Obzvlášť když bych ho měl porovnávat s ostatními herci z drama. Lee Joon-gi jako vždy bezkonkurenční a jeho protějšek Lee Yoo-bi jsem si okamžitě oblíbil. Jednou jsem neodolal a při hospodské scéně jsem porovnával mimiku Changmina a Lee Yoo-bi... Changminovi se za celou dobu pohnula jen spodní čelist, zatímco Lee Yoo-bi tam sršela skvělými, realistickými (a musím dodat, že sakra roztomilými výrazy). Zkrátka Changmin se má ještě co učit (třeba od svých kolegů)... Příběhově mě to chytlo už od začátku, což bylo pro mě docela překvapení, jelikož jsem nikdy upíry nemusel. A konec? Možná trochu klišé, ale na tom mi nějak nesejde... Celkově bych tohle drama doporučil příznivcům fantasy a hlavně také Lee Joon-giho. :-) - 95 %(31.3.2017)

 • andiek05
  ****

  Na první díl jsem nevěřícně koukala, nechápala jsem, jestli tohle myslí opravdu vážně, protože celé mi to přišlo hrozně směšné. Šipka mého hodnocení klesla, ale pak přišel druhý díl, a stejně jako u prvního dílu hodnocení kleslo, druhý díl ho vystřelil do výše, kde zůstávalo po další díly ... Ale myslím si, že chybou byl velký počet dílů, protože pak už to bylo docela zdlouhavé, i když docela zajímavé. Téma upíra, který "vládne" království bylo originální, myslím, že to mělo velký potenciál, protože i herecké obsazení stálo za to. Lee Soo Hyun byl jako krvežíznivý upír úžasný, skvěle mu to sedlo. Lee Joon Ki taky super a s Changminem to bylo zároveň i takové rozloučení předtím než půjde na vojnu. Ale Lee Yoo Bi ... když byla převlečená za kluka, nebyl problém, ale pak mi přišla taková ... nevýrazná jako šedá myška :-( Přesto všechno - klady i zápory - nemohu dát nižší hodnocení, než které jsem dala :-D :-D :-D(13.9.2015)

 • Vavča
  **

  Je mi líto, ale těžký přešlap vedle, do dílu 10 nebo 12. jsem ještě pořád věřil, že se tam scénaristicky někdo vzpamatuje a ono nic. Geniální hudba, zpočátku atmosféra jako v gotickém románu 19. stol. nemůže prostě seriál zachránit, Lee Soo-hyeok sice velmi cool a působivý v roli upíra, ale zbytek obsazení slabota, Joon-Ki Lee je fajn a snaží se, ale bylo to prostě takové uondané. První díl fajn, zajímavé, druhý a další pomalu, postupně rozvíjely děj, ale nebylo to pořádně koherentní dějově, relativně málo akce, zpočátku divné efekty. Pořád to bylo zabržděné, jako bych nedobrovolně sledoval jednu komerčně známou ságu, ach jo. Postavy hrozně pasivní, nemastné, neslané až na výjimky. Hrálo si to dost na psychologii postav, ale právě, jenom hrálo, nevěřil jsem jim to, pro Korejce bude lepší se vampyrismu vyhnout a Vám taky!(9.10.2015)

 • Krysap
  ***

  Kupodivu dokoukáno a ještě víc kupodivu v podstatě ve spokojenosti. První díly se nesly ve znamení " Jun-Ki neJun-Ki, takovou sračku nedám..", ale postupně jsem si asi nějak zvykla a docela jsem si tu pohádku užívala. Dokonce i ten komický zrychlený pohyb upírů z prvních dílů se digitálně vylepšil a bylo tam pár vyloženě krásných momentů, za který by se nemuselo stydět ani seriozní historický drama... Musím pochválit hlavně casting, protože najít pro hlavního padoucha jako herce skutečnýho upíra, to je umění :-) Líbila se mi i Yoo-Bi, ačkoliv na cizích webech jsem na ní četla dost drsný kritiky - naopak mně se líbila, jako klučík byla opravdu roztomilá, a i když chvílema vypadala spíš jako Jun-Kiho dcera, hodili se k sobě a tu lásku jsem jim věřila. Hodně pozitivně mě potěšil Chang-min - jeho král je podle mě druhá nejlepší postava a navíc mu vybrali i výbornou královnu, oběma jsem hodně fandila. Jun-Kiho asi nemá cenu hodnotit, ten by dokázal naplno zahrát i kámen u cesty.. Takže ve finále poměrně spokojenost, i když si myslím, že je načase, aby Jun-Ki přestal hrát v blbinách a dostal konečně nějakou pořádnou dramatickou roli v reálným historickým seriálu.(14.9.2015)

 • ainny
  ****

  Asi takhle. Kdyby tam nehrál žampión mého srdce, tak bych si to vůbec nepustila, natož abych se vrhla na překlad. Upíry s vyceněnýma zubama prostě vůbec nemusím. Jenže on tam hrál. A znovu dokázal, že si umí vybrat roli. Místy to byla jeho one man show a mně splnil sen, protože mi ukázal svoji zlou tvář. Takže kdybych hodnotila jeho, bylo by to za plný počet. jenže tam nebyl jenom on. Byl tam i Changmin a ten má do herce asi tak daleko jako já do herečky. Jeho nehraní bylo strašné a jeho postavě jsem nejenom nevěřila ani slovo, ona mě vůbec nebavila. Bohužel mě nebavila ani jeho královská choť, kterou mám jinak docela ráda. Takže tihle dva byli propadák. Ještě že na nich to zase tak nestálo. Lee Yoo-bi jsem si zamilovala a Soo-hyuk v roli Gwia byl prostě excelentní. Ten chlap má tak temné charisma, že mu tyhle role neskutečně sluší. Příběh jako takový nebyl špatný, i když žádná hitparáda to taky nebyla. Ale našly se tam scény, při kterých se tajil dech, jihlo srdce a pusa se sama od sebe otevřela. Druhá půlka seriálu byla podstatně lepší než začátek a zásah scénáristy Time Between Dog and Wolf byl hodně znát. Děj získal na dramatičnosti a začal parádně odsejpat. Co mi ale opravdu dost vadilo, byl po emericku upravený příběh o princi Sadovi (Sadongovi). Je obecně známo, že ho jeho otec nechal zavřít do truhly na obilí, kterou nechal postavenou na slunci, což nebohý princ nepřežil. Když jsem tady viděla, že byl shozen do studny a následně zabit upírem, nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo brečet. To si proboha nemohli vymyslet jiného korunního prince? Pro někoho je to nepodstatný detail. Mně bohužel vadil. Ale abych to nějak shrnula. Seriál jako takový za tři, Joon-gi za pět. Takže ty čtyři hvězdy jsou tak akorát.(13.9.2015)

 • - Během natáčení se poměrně nepříjemného poranění nosu dostalo herci Joon-ki Lee. Ten souhrou okolností v době natáčení nešťastně upadl a zlomil si nosní kost (os nasale). Ihned po incidentu byl herec hospitalizován v soulské nemocnici a podroben operaci. Natáčení bylo po dobu hercovi absence pozastaveno. Protože byla ale série z velké části již dotočena, nečekala natáčecí štáb žádná prodleva v původně plánovém uvedení jednotlivých dílů na diváckou obrazovku. Incident byl o tolik horší, že zahrnoval rovněž i úraz jeho herecké kolegyně, herečky Yoo-bi Lee, která byla rovněž ihned hospitalizována s pohmožděninami v oblasti zad. Herečka si stěžovala na bolestivé pohmoždění bederního herniated disku. To je bolestivý zdravotní stav, vyskytující se v dolní části zad, při němž je gelovitý střed disku v bederní části páteře protržen prostřednictvím slabého místa ve vnější stěně disku. (Conspi)

 • - Původně avizovaná herečka Se-yeon Jin nabídku ztvárnit hlavní ženskou seriálovou roli z pracovních důvodů odmítla. Stejnou roli se seriáloví tvůrci pokusili nabídnout také mladé herečce Groo Han. Dokonce ale i ta byla nucena nabídku odmítnout. V hlavní ženské roli se tak nakonec objevila půvabná jihokorejská herečka Yoo-bi Lee. (Conspi)

 • - Nadmíru populární jihokorejský herec Joon-ki Lee, který se v roce 2005 proslavil výtečnou rolí v dnes již kultovním historickém snímku The King And The Clown, nebyl pro ztvárnění hlavní mužské role první volbou, ale až druhou. Prvním osloveným byl charismatický herec Hae-jin Park, který, jak se později ukázalo, danou nabídku odmítl z ryze jen pracovních povinností, neboť byl nucen věnovat se natáčení filmového romantického snímku Snow Sea. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace