Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Krt.Ek

Velmi povedená hororová parodie. Odkaz na Noční můru v Elm Street je výborný. A konečná scéna v kavárně se soubojem ještě lepší. Mimochodem, nevím jak Vám, ale mě by kousnutí intelektuálem nevadilo. Pokud je tedy intelektualismus přenosný. :-) ()

Rosana

Tak jsem se na to podívala podruhé a musím říct, že to má něco do sebe. Je to legrace a dobrá parodie na horory. ()

MissJ

Rok 1999 přinesl nejedno překvapení na poli kulturním. Nejprve účast Heleny Vondráčkové v klipu J.A.R.ů Bulhaři a pak Michal David zde. No, v obou případech to stálo za to. ()

filmsim

Skvělý český krátký film. Myslím, že jsem se nikdy u českého krátkometrážního snímku tak nezasmál. Film skvěle paroduje horory s upírskou tématikou a satirizuje intelektuály způsobem, u kterého se nejednou zachvěje vaše bránice. Celé obsazení je naprosto skvělé, jak hlavní aktéři tak cameo roličky známých osobností, jako například filmového kritika Františka Fuky, který si svého knihkupce patřičně vychutnal či překvapivě snesitelného Michala Davida. Filmu ubírá hlavně levné zpracování a to ve všech ohledech. Nápad to byl brilantní, ale ta realizace trošku zamrzí. 8/10 ()

fragre

Moc jsem se bavil a musím k dobru připsat bod dokonce i Michalu Davidovi. Pěkná bláznivina. Se divím, že v tom někdo hledá hlubší smysl. Asi už je nakousnutej. ()

togaf

Už nikdy nechci vidět další standardizovaný produkt masové kultury prostý jakéhokoli hlubšího myšlenkového poselství. Vyměním své tričko s Batmanem za to s portrétem Kafky a půjdu na dvojitého Nietzeho do Existenciální hospody U Heideggera! A odmítám se bavit s lidmi, kteří jsou povrchní stejně jako ta komerce, kterou konzumují! Pryč s intelektuálně retardovanými! A kdo si myslí, že Sartre je druh trvanlivého salámu uslyší za zády kouzelné slovo - Dialektika! Jdu tenhle kraťas přidat do své TOPky. ()

Toj

Velmi vtipný a ironický komentář ke společenskému a kulturnímu směřování naší země po revoluci. Souhlasím se Subjektivem - vnímat tento film jen jako laciný útok na přehnaný intelektualismus, je tak povrchní a hloupé, že se toho mohou dopustit snad jen ty dvě hlavní postavy (schválně - pokud se nad mým komentářem rozčilujete - zkuste si zavázat tkaničku). Myslím, že orámování filmu Vladimírem Brabcem a Michalem Davidem poskytuje dost srozumitelný klíč, aby film nebyl vnímán tak jednoznačně. Pravděpodobně se nejedná o naprostý odsudek - dvojznačný vztah k populárním a pokleslým žánrům není nepodobný Tarantinovi. Ovšem zde chápu mnohem intenzivněji kritický rozměr, film (podobně jako i budoucí Choking Hazard) napadá a komentuje sám sebe zevnitř. Tomu tak činí pomocí kritických intelektuálních promluv (které se při sledování naivním divákem stanou jenom prázdnou atrakcí), ale i skrze záměrné trhliny v konzistenci vyprávění. Byl jsem mladistvým intelektuálem je jistě k nelibosti mnohých JoJo-žroutů velmi inteligentní film. ()

easaque

zábava to je dobrá i nápad s parodií, ale když vidím jak je to amatérsky splácané a přitom se do toho investovalo nemálo prostředků, tak nemůžu dát ani 3 hvězdičky - spíš bych dal ještě míň. Škoda přeškoda, ale Česká televize se stále nelepší. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

První půlka je fajn, vtipná, dobře vedená a dá se jí odpustit i to, že v ní hrají amatéři (a je to dost znát) a že to bůhvíjak úžasně natočené není. V druhé půlce je znát pokles u všeho, ubyde i nápadů a závěrečná bitva trvá zbytečně dlouho, ale nakonec můj dojem zachránil Michal David coby spasitel... :D Takže ty slabé 4* nakonec dám, ale stejně to mohlo vypadat líp. Akorát teda moc nechápu, jak na to narazilo přes 4 000 uživatelů... ()

Martin741

Vyborna vec od zaciatku do konca, kde pribeh rozhodne divaka nebude nudit, a ak sa pohodlne usadi do kresla, ma postarane o ujety vyborny humor, na ktorom sa da smiat aj o 15 rokov. 86 % ()