Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Ralna

Vizuálně hezký, ale byla to nuda trvající přes dvě hodiny, ten příběh prostě neodcejpal. Rozumím, že do toho nechtěli rvát víc akce, pak to ale měli postavit buď na ohromujících mimozemských tvorech, přidat na chemii mezi Carou a Danem, která jaksi nebyla přítomná, anebo to okořenit trochou humoru. ()

psychoJoa odpad!

Tohle byl fakt nejhorší.. spíš nejdivnější film, co jsem kdy viděla. Nejen, že jsem vůbec nepochopila, co bylo hlavní zápletkou, ale vůbec jsem celému filmu prostě nerozuměla. Jediná věc, která mě udržela dívat se až do konce, byla Cara, protože se na ni hezky koukalo. Ale nic víc. Možná ještě krátký vstup Rihanny, ale to je tak vše. Ani bych neřekla, že to byla nuda, bylo to prostě jen nelogické, divné.. a prostě divné. Většinou si i ze špatných filmů jsem schopna něco malého odnést, ale z tohoto si odnáším jen to, že se snímek opravdu nepovedl. ()

LuciusWlk

Vlastně netuším, proč se lidé nechtějí bavit. Proč za vším hledat složité linky, důležitá poselství a zapeklité vztahy. Proč se občas neponořit do fantazie někoho, kdo umí své vizuální nápady realizovat a dá si tu práci je zhmotnit. Umět se o ně podělit. Jen se dívat, nepřemýšlet. Nechat se unést. Vzít to tak jak to je, tak jako život, kde nepodkávate dokonale páry po castingu a záporáky zjizvené roky v boji. Příjemné překvapení, radost pohledět. ()

Melios

Luc Besson má naviac. Nie je to zlé, ale vyzerá to strašne nekonzistentne, miestami som mal pocit akoby to ani nerobil on a v neposlednom rade je vidieť ,že si na francúzsku produkciu odkrojil priveľké sústo. Moc ma to osobne nechytilo a nemám motiváciu to skrátka dopozerať. Né díky, ja radšej komiks... ()

yoshua87

Vizuální stránka je toliko nápaditá a podobná Pátému elementu a za to určitě body nahoru... pokud bych snímek měl brát jako čistě evropský počitn tak bych mu musel dát nějakých 9 z 10 bodů, už jen kvůli tomu, že v naší evropské produkci se takovéto snímky zase tak moc často nerodí...na druhou stranu, když si to rozebereme trochu detailněji... vizuál celého snímku je parádní... vážně skvost... neměl bych co vytknout...tak stejně hudební podkres... ten je správě volený...nemůže nikoho urazit...podtrhuje jednotlivé okamžiky... trochu slabší to nastává v příběhu... chybí vyloženě silnější záporák, jakým byl Gary Oldman v Pátém Elementu.... kdyby tu byl někdo takto silný na opačné straně barikády měl by ten snímek ten správný punc... ja si ho můžu jen a jen vynachválit...takže za mě palec nahoru a určitě jít do kina...Celkové hodnocení 8 z 10 ()

iXtr3m3

Piaty element na steroidoch. Skvelá nezameniteľná a ľahko rozpoznateľná Bessonovka. Forma síce bije obsah ako žito, ale nie je to úplne bez myšlienky, aj keď vizuál tu mal jednoznačne prednosť. Uletené, prefarbičkované, vypeckované, super. ()

KennyNevym

Fanoušci komiksů na tento snímek čekali 20 let. Kdo alespoň trochu tuší, že se jedná o film na motivy komiksové série Valérian et Laureline a kdo je Luc Besson zač, tuší, že film se zaměří především na vizuál. A tak tomu i je. Příběhove film od nadupaného začátku spíše klesá, ale dokonalý obraz si zachovává. Je možná škoda do tak obsáhlého světa takhle spadnout, ale postupné rozvíjení světa, jako tomu je u jiných ság, vzhledem k předloze není. Luc se s úkolem vypořádal obstojně. Komiksáci zaplesají a ostatní si užijou všemožný potvory různých barev. ()

Lukoboss

Audiovizuálem slušná sci-fi pecka, kde s L. Besson částečně vrací ke svým počátkům okolo Pátýho elementu. Jsou zde zajímavý rasy, různý vesmírný světy a jedna velká vesmírná stanice, jakýsi megalopolis budoucnosti. Tady asi není moc co vytknout, nápady tam jsou a CGI jede na plný obrátky. Ovšem pak jsou tady určitý bolístky, který film usazujou někde ke třem hvězdám a musím říct, že je to celkem škoda. Tak za prvé hlavní mužká postava se nepovedla, co se týče castingu. Má to být drzej machýrek, kterej si nebere servítky, ale D. DeHaan tyto parametry rozhodně nesplňuje. Navíc, když mu sekunduje C. Delevingne, která je zatím víc modelka než herečka, nicméně herecky mu dává hrozně na prdel. Jo, využili tam i její modelingový přednosti, ale rozhodně má v hraní a hláškování navrch. Pak teda ještě hlavní záporák coby C. Owen, to moc nejde dohromady. On prostě musí být spíš klaďas, nesedí mu to, nemůžu si pomoct. Ještě bych zmínil malinko přepálenou stopáž, kde po první polovině, která je fakt jízda jako blázen, to nějak upadne v srdceryvný proslovy a divák se celkem načeká, než se bude něco dít. Hm a ten závěr, úplnej konec, tak to je fakt americká růžová knihovna. Nebýt toho, šel bych s hodnocením výš. To rozhodně... ()

HiddenDragon

Besson uz to ma bohuzel "za sebou". Valerian je velkym zklamanim, to reknu hned ze zacatku. Je to po "Transformerech 5" (2017) dalsi priklad filmu s naprosto bombastickym vizualem, ale s tak neskutecne trapnymi dialogy, ze si budete chtit i prohnat kulku hlavou. Puv. komiks "Valerian a Laureline" od dua Mezieres/Christin bohuzel neznam a v cestine myslim ani neni a nebyl k dostani. Nechce se mi ale verit, ze by byl tak silene napsany. Scenar k filmu psal primo Besson, takze problem vidim spis zde. Jeho vize a napady jsou sice porad zajimave, ale ustredni dvojka DeHaan+Delevingne a chemie mezi nimi proste neni Willis+Jovovich z "Pateho elementu" (1997). Pokud vam jsou hlavni dva hrdinove ukradeni, tak to nic nezachrani. Prvni problem mozna je, ze jsou jaksi moc mladi. Hubeny DeHaan nepusobi jako neohrozeny agent presvedcive a obcas jsem si rikal, ze kdyby mu nekdo ve filmu utrhnul hlavu, ze by mi to bylo uplne fuk. Pritom zakladni premisa neni spatna. Mesto tisice planet (Alpha) je defacto Mezinarodni vesmirna stanice za par set let. Postupnym pridavanim modulu a nakonec i diky cizim prichozim rasam se tato puvodni orbitalni stanice rozrostla na obri megalopoli, ktera se vydala do vesmiru jako pruzkumnik ala Enterprise a misto, kde spolu zije pohromade tisice druhu. Bohuzel kdesi v jadru teto stanice roste jaderna hrozba a navic je nutno zachranit posledni zijici exemplar zivocicha, ktery je schopen klonovat mocne perly. Celkem brzy je taky jasne, kdo je padouch a kdo je za padoucha jen nepravem oznacovan, takze nejaka prekvapiva pointa se nekona. Vizuelne je to krasa a podivame se nejen na povrch cizich planet, ale i na vesmirny trh, do ktereho je potreba vstupovat skrze virtualni realitu, a pozname samozrejme ruzna zakouti Alphy a jeji obyvatele. Presto jsem se nemohl zbavit pocitu, ze treba Star Wars nebo Star Trek jsou vic cool. Asi to je opravdu tim, ze obe serie maji hrdiny, kteri jsou primo kultovni a divak je zere, ale samotny Valerian je tak priblble jmeno, ze jsem to jaksi nemohl brat cele vazne (vsak si to zkuste...Leia, Han, Luke, Yoda, Kirk, Spock, Khan...jen Francouz muze dat hlavnimu hrdinovi 4-slabicne jmeno:) ). Kdyz se pak Besson pokousi o romanci mezi hlavnimi protagonisty, skripe to az ouvej, ale porad lepsi, nez kdyz se zacne snazit byt vtipny. To uz je krecovite az hanba a nezachrani to ani sexy Rihanna, jejiz vystoupeni je potecha oka a zkouknete ho zrejme vickrat. Vpodstate musim rict, ze i dost banalni a pubertalni humor "Strazcu galaxie" od Marvelu je stale o stupen vys, nez Bessonovy forky. Kazdopadne stale doufam, ze velka miry trapnosti sla na vrub ceskemu dabingu, coz je pro me vzdy tortura nejvyssiho kalibru. Nechavam tedy zatim 3* a doufam, ze verze s titulky udrzi me hodnoceni aspon v tom prumeru. [edit: anglictina zni sice lepe, ale trapnost vetsiny dialogu to nezachrani] ()

wooozie

Mix Avatara a těch nejinfantilnějších scén ze Star Wars, kdy z této směsi vyplyne naprosto stupidní a nezajímavý příběh, zabalený v naprosto dokonalém technickém zpracováním, až je toho snad škoda. Ale opravdu, už dlouho jsem neviděl tak dokonale vymazlený film, který je stejně jako u Avatara potopen naprosto nezáživným a předvídatelným dějem. Herecké obsazení tak nějak symbolizuje celý film, kdy sice hlavní dvojka je v pohodě (Cara Delevingne má roli napsanou prakticky na tělo, takže jí to sedí velmi dobře), ale nejsem si tak úplně jistý, jestli jsou dostatečně charakterní herci na to, aby utáhli blockbuster za 177 miliónů dolarů (vyúčtování z kin totiž hovoří dost v neprospěch). Jako upřímně jsem si samotné dívání na film užil, ale často jsem moc nevěděl, kdo a hlavně proč někdo dělá zrovna to, co dělá a vlastně mi to bylo jedno, ale jako audiovizuálně vymakaná jednohubka to i v čase obstojí bez sebemenších problémů. ()

Devadesát Dva

Dramaturgicky nezvládnutá vizuální polízanice, která sem tam probleskne i s něčím originálním a kterou hlavně pohřbívá, že byla natočená ve stejném roce jako 'Blade Runner 2049'. Besson si chtěl natočit svého Avatara, ale tohle nebylo schopné se vyšplhat nikam, protože i nejvrchonější scény byly absolutně anticlimatic. Ironií a třešničkou na dortu je pak lesba Cara, objekt všech tužeb mužů. ()

Benedygtus

Silne podhodnoceny snimek. Krasna oddychovka se Sci-Fi tematikou, jak se slusi a patri. Nic prevratneho a mozna trochu nestastne vybrani herci, ale po tech slataninach, co se na nas chrli posledni cca 2 roky (az na par svetlych vyjimek), je tohle prijemna zmena, ktera me bavila a neplesatel jsem trapnosti jednotlivych scen. Zmena predevsim v tom smeru, ze o Valerianoj a vsem tam okolo v cele s rejzou mohu s klidnym svedomim rici: "Svemu zanru ostudu urcite nedelali." ()

Han22

Mě se Valerian vcelku líbil. Tak nějak mi jako francouzský film unikl z radaru, i když nevím proč, protože v něm hrají američtí herci a mluví se anglicky. A je to takové to Star Wars/Flash Gordon sci-fi, které už pomalu znovu zase přichází do módu. Ono je to sice chvílemi jak nějaká videohra, děj skáče z jedné scény či žánru do druhého a dočkáme se i souboje na meče s mutanty nebo geniálního stiptýzu. A ještě druhá výtka je k hlavnímu hrdinovi, který vypadá jako chlapeček ze školy a ne jako drsný voják a lamač srdcí. Nicméně kašlat na to. Akcí je dost, efekty (především stovky různých ufonů) jsou parádní a celý ten příběh o jedné mimozemské rase jako živému mementu viny není vůbec špatný. ()

KoRner

Najstrašnejší kasting, aký sa v súčasnosti dal zohnať zatieni aj perfektné triky a radosť, s akou to Besson očividne robil. Ešte Cara sa ako osudová žena dá domyslieť, ale ten kostnatý skrček ako vesmírny Han Solo je proste celú dobu na smiech. Na môj vkus je tam veľmi veľa postáv, v ktorých sa mi ani nechcelo orientovať a dej je prerušovaný toľkými preletmi cez galaxiu, že mi postupne bolo jedno kto, kde a s kým. ()

Wally

A mně se to líbilo! Super krásný a zábavný. Nebo mi to v danou chvíli prostě sedlo... Moc nechápu tu kritiku..ale třeba se stane ještě tím, čím se stal Pátý element...věřím v to.. ()

Kanibal

Taková škoda! Líbí se mi ten svět, líbí se mi hromada nápadů, které scénář přinesl. Co mě ale absolutně ničilo byla povrchnost charakterů (mně bylo totálně fuk, jestli v příštím záběru někomu z hrdinů emzák urve hlavu...), přehnaná "žvýkačková" estetika filmu a hlavně a to úplně nejvíc - hlavní postava. Někoho tak nesympatického už jsem dlouho ve filmu neviděl (počítám i záporáky). Evropská produkce si hodně rozmyslí další takový monstr-projekt :( BTW začátek filmu (rozvoj stanice Alfa) je totálně boží! ()

Dodmund

Dějově zcela neoriginální, až takové klasicky naivní. Ale na druhou stranu ta imaginace je opravdu hodně vydařená a originální. K tomu sem tam nějaký vtip. Tedy proč ne. ()

Chmur

Film má až nudně fádní zápletku, ale plně souhlasím se všemi, kteří tvrdí, že největším problémem Valeriána je obsazení. Ústřední dvojice je opravdu nesmírně nesympatická. Cara Delevingne je docela pěkná, ale působí neustále naštvaně, což ještě zdůrazňuje výrazné obočí. DeHaan by se svým obličejem baziliška mohl hrát úspěšně všelijaké slizouny, úchyláky či různé nekalé živly, ale v roli kladného hrdiny působí opravdu nepatřičně. To je podobné, jako bychom chtěli po Václavu Sloupovi krásného prince. Navíc jsou oba hlavní hrdinové velmi problematičtí ve stálostí charakteru. Na jedné straně projevují sobectví, bezohlednost, nectí autority a v zápětí se zaklínají pravidly a snaží se chovat altruisticky. Zcela chybí aspoň trochu zajímavý a výrazný zaporák. Vizuál je ale opravdu nádherný. Možná ne originální, ale srovnatelný s těmi největšími hity z oblasti mezigalaktického cestování a mimozemských ras. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017