Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Zagi20

Valerian je film, jehož největší zbraní je vizuální stránka. A zároveň je to i největší slabina. Vše se totiž časem přejí, a i když to celé vypadá krásně (a to nemluvím jenom o Caře) je těžké jenom vizuálem udržet divákovu pozornost. Akční scény žalostně potřebují lepší choreografii a kameru, a co hůř, hudební stránka akční scény nijak nepodpoří a nefungovala v podstatě vůbec. Krom první scény a Space Oddity od Davida Bowieho. Jinak jsem hudbu buď nevnímal nebo mi naopak překážela. Bez pořádné akce, silného příběhu nebo hvězdného obsazení tak nakonec zbývá jen ten vizuál jako hlavní přednost filmu. Ty prachy na něm jsou vidět, ale přijde mi, že se tak nějak pozapomnělo na ostatní věci. 45% ()

dragon94

Slaboduchá, hloupoučká, pohádka. Tyto tři slova dokonale vystihují celý film. Kromě sexy Cary a trojici "holubů" je to celé takové nijaké. 2* 45% ()

JohnSmith

Besson má obrovskou fantazii a natočil pro oko krásný film. Problém je, že i když je to vtipné i akční, je to vlastně pohádka pro děti, která je neskutečně dlouhá. ()

kklepkaa

Velice krásně vizuálně zpracované, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Film mě nedokázal dostatečně zaujmout a vtáhnout... kdybych to v půlce vypla, bude mi to i tak nějak jedno. Na Caru se moc dobře dívá, jsem zvědavá, jak se její herecká kariéra bude dál vyvíjet. DeHaan nebyl moc přesvědčivý a na proslulého záletníka ani ne moc koukatelný. Čekala jsem od tohoto projektu víc. ()

blackJag

Je to chladné, s předepsanými emocemi, zůstávajícími na papíře. Mezi ústřední dvojicí nefunguje chemie a to potom nezachrání ani záplava triků nebo nápadů. Dívat se na to dá, to ale i na porno a tohle je zrovna orgie v podobném duchu, sice dráždivá, ale šíleně odosobněná. 60% ()

Luksa

Vysoká očekávání se v mém případě možná naplnila jen tak napůl, ale přesto jsem se po většinu času v kině tetelil blahem nad pěknou výtvarnou stránkou, nápaditostí a barevností filmu. Fakt hezky se na to kouká a ikdyž je prakticky film celý digitální, vůbec mě to neubíjelo. S hlavní dvojicí jsem taky žádný problém neměl, infantilní humor docela sedl a tak jedinou vážnější vadu na kráse vidím v poslední třetině, kdy po úžasné úvodní akci na bazaru, lovu medůz nebo patálii s mozkojedy přichází docela mdlé vyústění. No škoda. Ale mám pro space opery obvzlášť velkou slabost, navíc pokud jsou takto utržené ze řetězu, proto nadprůměrné hodnocení si u mě film vysloužil. ()

Nuach

Úžasný film. Pochutnal jsem si. :-) Pro všechny snílky, fantasty a milovníky dalších kosmických civilizací opravdu velké pochutnání. A nádavkem slušná kosmická akce i detektivka. ()

KeithMaxwell

Filmu sem během reklamní kampaně nevěnoval moc pozornosti a čekal sem nějakou nudnou blbost ve stylu John Carter/Jupiter Ascending, co sem však viděl třetí trailer v kině sem se začal opravdu těšit, což bylo hlavně díky skvěle zvolené doprovodné hudbě. Nemůžu to nazvat zklamáním, protože jde přesně o to, co sem očekávat, průměrný nenáročný film s užasnou vizuální stránkou, rozhodně sem se ale nenudil a je to s hodnocením mezi 3-4*. Co však nechápu je, kdo udělil filmu takový rozpočet, finanční propadák musel čekat snad každý. ()

Hollohlaway

Owen byl nejslabší záporák za dlouhou dobu, ale to bylo i dost rolí a prostorem, který (ne)dostal. Ale obsazeni DeHaana je těžký úlet. Do role se nehodí, byl mi nesympatický a navíc nehraje ani lehce, ani uvěřitelně. Naopak Cara mile překvapila, to se musí nechat. Film má poměrně rozumné tempo, kdy sice nešílíte nadšením, ale zase to neklesne pod rozumnou úrověň a hluchá místa jsou ojedinělá. Až tedy na rozvleklý a nudně vedený závěr, protože zhruba po úmrtí Bubble jde tempo filmu ale tak do kytek, že se tomu těžko věří. Ale audiovizuál parádní, vesmír a rasy v něm jsou svěží a zajímavé, celkem i lituju, že jsem to neviděl v kině. Určitě jsem ale nebyl zklamán. ()

DeathTheKid

Mohlo to být skoro tak dobré jako Pátý element, jenže film tratil ve více důžitých aspektech, které nadnesu od nejmenších po největší. Akce a vizuál. Akce byla možná z poloviny tak okázalá jak sliboval věhlas agenta Valeriana a třeba lokace tržiště byla spíš Béčková, což je divné, protože zbytek filmu byl barevný, poutavý a celkově měl obrazově to, co Áčkový snímek mít má. Pak jistý skon neměl ani zdaleka takový dopad, jaký by si přál a co je ve scénáři asi to nejhorší je, že mezi V. a L. to absolutně vůbec nejiskřilo. Jejich dialogy jim prostě šly jen z úst a ne z charakterů. Cařin byl v pohodě, měl i jistou osobnost ale od Danea jsem nežral nic. Frajírkovství, zručnost, flirty, nic. A ta afinka bože. Děsný casting. Já jsem 10x krásnější, jsem o 10 cenťáků větší než Cara, s 10 kily svalů navíc bych byl prototyp agenta kunďáka a rozhodně lépe líbám. Škoda, Luc Besson si to posral sám. A ze mě mohla být hvězda! Takže to bylo překvapení a zklamání zároveň a ne nadšení. ()

Fox85

Ano, dalo by se tomu vytknout opravdu hodně - přes zápletku, záporáka, atd. - ale já jsem se bavil, opravdu dobře bavil. ()

luksky

Spíše teda zklamání :-( Dějově to nebylo nejhorší, jen teda trošku více vysvětlení některých věcí...trikově super...hlavní hrdinové, to už je horší, herec nemá me sympatie a někd ymi připadal jako namyšlený kokot...herečka byla pěkná..aspon něco :-) ()

P1tr

Luc Besson se utrhl ze řetězu a ničím neomezený uskutečnil svůj vysněný projekt. Valerian je v první polovině hrozně energickou podívanou odehrávající se v obřím a hezkém světě plném vizuálních pozlátek, které režisér využívá zajímavými filmařskými nápady a neskutečně baví. Jenže v polovině se něco zlomí a jakoby Bessonovi došla inspirace a místo aby udržel kvalitu a tempo, tak doklepe film do cíle bez většího zájmu a povedenost předchozích minut je ta tam. Druhá polovina sice nabídne také pár povedených věcí, ovšem jejich koncentrace je tak nízká, že skoro zkazí dojem ze skvělého začátku. I přes spoustu přešlapů je Valerian na Evropské poměry epickým pokusem o originání sci-fi, který dokáže zabavit, ale ne tak moc, jak by mohl. ()

sedm.1

Parádní sci-fi jízda a já nevím, co zas všichni mají. Jasně, dá se souhlasit, že jde o takovou směs Pátého elementu, Avatara a dalších x,y- snímků, to přeci ale není takový problém, aby se kvůli tomu nemohl divák pořádně odvázat a užít si veškerou tu jeho velkolepost, parádní efektnost a celkovou zábavnost. Vždyť je to od první minuty neskutečně našláplá jízda, a to prakticky bez přestávky, film navíc nepřetržitě hýří úžasnými a originálními nápady, dech beroucími triky, dynamikou a především, po vizuální stránce nepamatuji podívanou, kterou bych si tak užil, ty peníze tu jsou prostě znát do poslední mince. Besson nikdy netočil a nepsal náročné snímky, vždy mu šlo především o to, diváka pobavit a kritizovat ho za to, je vážně naivní, hloupé a naprosto milné. Krapet lze tedy snad vytknout jen obsazení ústřední role Dane DeHaanem, na kterého je skutečně těžké si zvyknout a nevím, jestli se do této role zrovna úplně dvakrát hodil, nicméně zbytek obsazení to bohatě vynahrazuje. A opomenout nesmím ani na poměrně nečekaně častou a funkční vtipnost a samozřejmě na atmosféru, která tu je pak navozena doslova strhujícím způsobem, úplně mě do sebe vtáhla a já si i díky ní mohl tuto strhující dobrodružnou sci-fi jízdu opravdu naplno užít. Perfektní, efektní kino zážitek! ()

kenkaku

Myslím, že celý film charakterizuje hned prvních 5 minut a to přesně v tomto pořadí: Ty vole Pátý Element! Ty vole Rutger Hauer! Ty vole Avatar! Vím, že je to těžké, ale ten pocit vizuální inspirace je až příliš silný. Trapné je, že cokoliv co bylo potom už mou pozornost drželo jen velmi těžko. Forma přesáhla obsah. Bohužel. ()

Maynard.

Paráda - jedním slovem. Od filmu sem nečekal mnoho, ale tak trochu sem doufal, že tenhle rejža, kterej natočil 5.element, tak že se ukáže. A jo. Parádní akční podívaná od začátku do konce. Bizardní mimozemšťani a hlavně neskutečný počet scifi vychytávek. Oproti Blade Runnerovi je tohle svižná zábavná podívaná, ve který se fakt podíváš po celým vesmíru a ve který se nejen žvatlá a uvažuje. Dějově taky poměrně nepředvídatelný. Ale co mi fakt sedlo nejvíc, tak byla ta celková barevná rozmanitost a rozmanitost jednotlivejch druhů obyvatelstva. Záporák taky přísnej, byť takovej míň nápadnej. Ústřední dvojice to sází od začátku a dobře se na ně dívá. A narozdíl od 5. elementu tady nehraje úchylnej, nesnesitlej, ukecanej černoch, kterej by měl vytvářet srandu. Jo, přiznám se, že tohle mi sedlo víc než hodně... ()

Soweek

Luc Besson je takový francouzský Zdeněk Troška. Za své slávy natočil pár kultovních filmů a jakmile si vybudoval v odvětví pozici, tak začal režírovat a hlavně produkovat ten tip filmů, kterému nikdy nedátě více jak 50% hodnocení, ale zároveň vítě, že vydělá hodně peněz, protože cílí na masy. A jak že dopadl nejdražší francouzský film všech dob? Překvapivě velmi špatně, ale uplně neprávem. Valerian je jeden z největších finančních propadáků tohoto roku. Může si za to tak trochu sám. Málo známí, nevýrazní herci, kteří od pohledu vypadají jako kdyby natočili další díl Spy kids, špatná propagace filmu a nic neříkající hrozné trailery, které neuměly navnadit. Opak je ovšem pravdou. Film je točen pro stejnou masu, jako třeba Avatar nebo Hvězdné války. Odpovídá tomu "komplikovanost" příběhu, identický průběh filmu, i způsob fungování celého sci fi světa, který je založen na stejných principech. Svět je mnohem lépe propracován a je opravdu obrovský a nádherný. Nebudu tu rozepisovat co všechno se mi líbilo, protože toho bylo opravdu hodně, ale jen jako příklad - ve filmu se objevuje opravdu hodně různých mimozemských druhů ( po shlédnutí jsem se dočetl, že jich je přes 200! ) a dovolím si říct, že každý z nich je dobře propracovaný a unikátní a málo kdy se jedná o kopie z jiných filmů ( teda kromě hlavní příběhové mimozemské rasy, která vypadá stejně jak rasa v Avataru ). Obrovský svět Vás prostě nepřestane během filmu překvapovat a nebojím se říct, že jsem se u něj bavil více než kultovních Star Wars. Na filmu jde navíc vidět, že utracené peníze byly velmi dobře investované, protože Francouzi vytřískali z polovičního budgetu oproti novým Star Wars daleko více. Hlavní hrdinové jsou sice z počátku nesympatičtí, ale během filmu Vám přirostou k srdci ( a Cara je prostě kočka ) a rukopis Bessona je zde také znát, mnohdy ze záběru čiší aura Pátého elementu. Plný počet tomu přeci jen dát nemohu, stále se jedná o rodinné sci-fi a nebylo by to fér vůči jiným sci-fi klenotům, ale 4 hvězdy jsou plně zasloužené. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Luc Besson si splnil sen svého mládí, když si prohlížel komixy ze světa města tisíců planet. Je v tom znát dětinská fantazie a nápady vskutku hýří barvami. Film se drží svého žánru a kategorie, čehož jsem se prve obával. Zároveň charakteristika resp. logika postav značně kulhá, a je na štíru, zda-li nálepka PG13 je jediným důvodem. Děj se točí jen kolem ústřední dvojice, nemá výrazného záporáka, ač je katastrofická část příběhu vystavěna právě na něm. Subjektivně mě moc neseděl Dane DeHaan v roli Valeriána. Ten je v komixech velmi výraznou postavou, ale ve filmu se nechal přehlušit desítkovou Carou Delevine. Od filmů založených na komixech by měl divák očekávat uvedení do neotřelých světů, jednoduchých akcí a nepodobných dialogů, hlubší úvahový aspekt filmu zpravidla přesahuje platformu, což pasuje film na maximální možné z binárního ohodnocení. ()

Dinosaurier

Lucu, ou Lucu! Jak já jsem se jen těšila na další Besson-pecku. Vizuálně je tento kousek strhující, ale obsazení mě nezaujalo, avatárovští alieni byli krásní, ale lehce okoukaní... a tak nějak na závěr se nedokážu ubránit myšlence, o čem to vlastně celé bylo? Asi největší plus má hned úvodní scéna se střelami protrhávajícími atmosféru a vlastně celý ten (nukleární?) zmar. Díky a jdu si zase pustit Pátý Element. ()

marrjaana

Po vizualni strance opravdu uzasne, dej taky dobry, akcni sceny perfektne propracovane, jenze to cele pohrbiva hudba a prave ony dokonale akcni sceny, ktere jsou vizualne ůžasné ale tak nejak sterilni a vubec vas nechytnou, nejste napjati, vtahnuti do deje, za coz asi muzou hlavne herci, kteri u nich vypadaji stejne napjati a zaniceni pro praci jako pokladni na kase na konci dvanactihodinove smeny. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017