Dobrodruzi (neoficiální název)

Xia dao lian meng

• Čína

侠盗联盟

Dobrodružný / Akční / Krimi / Drama

Hong Kong / Čína / Česko, 2017, 140 min (Alternativní: 108 min)

• Nedos.

Asi v polovine filmu se dej zvrtne v totalni frasku. Filmove postavy se chovaji jako idioti, technika popira zalony jakykoliv galaxie a ochranka samozrejme strili jako stromtrooperi. I kdyz mi byl velmi sympaticky zacatek z Grandhotelu Pupp a karlovych varu, pres Jeana ve skode superb a proste Tatry vsude, tak proste ne. Bohuzel muj mozek opet nedokazal vypnout a hlavu mam celou cervenou, jak jsem se placal rukou a rikal tohle proste neni mozny, to nemuzou myslet vazne.(12.6.2018)

• DavidS.

Jeden z nejhorších filmů, ve kterých se Reno i Lau objevili...Zrůdnost ve všech ohledech a zejména té jazykové, kdy se spolu francouzští policisté na francouzské půdě baví anglicky, přestože ten druhý je Čech v podání "Kyslíka"...Tohle nemůže nalákat do Varů, Prahy, hradů a zámků ani poblázněné čínské turisty...(8.11.2017)

• JosefTomas

Slabší průměr, chytá to směs Zlodějů od Johna Woo, které se ale berou moc vážně a pak styl nějaké průměrné kriminálky, která se snaží o komplikovaný scénář, ale přitom působí jednoduše. Upřímně, na film jsem nekoukal kvůli hercům, i když kvůli Jean Renovi a Andy Lauovi jsou dobří, ale hlavně kvůli Praze. Mohu vás uklidnit, že se v Praze odehrává zhruba 85% filmu. Jenže vás později drkne, že je zde Praha jen z důvodu, aby to nestálo produkci tolik peněz. Co se Českých herců týče, mají zde spíše malé role na úrovni camea, přičemž je úspěch, zda-li řeknou více než jednu větu, ale o nich to není a nikdy nebylo. Film má sice dobré tempo, ale nedokáže zachránit poměrně slabý scénář, který je plný klišé a stereotypů. Ani ta akce nefunguje a prostě tam jen je, ale nemá nějaký jasnější podtext, jen tam je a nic víc. Ovšem, co mě ale hodně potěšilo. tak to byl přechod do Prahy, za použití písně Má vlast od Bedřicha Smetany, ale to pochopí bohužel jen Čech a nikdo jiný (možná ještě Slováci). Celkově jde o podprůměrný akční film, který sice funguje, ale poztrácí něco ojedinělého a za pár měsíců o něm nikdo nebude vědět (a popravdě ani nevěděl).(11.11.2017)

• Lacike

Priemerny heist film, ktory sa po sviznom uvode dost rychlo zadrhne a nadobro prestane slapat az to vyusti v trapne finale. Vsetky tie pikle, ktore na seba vsetci kuju su rovnako nezaujimave ako postavy. Samozrejme sa dockame sokujucich dvojitych az trojitych nezmyselnych podrazov od takmer vsetkych zucastnenych. Akcie je minimum a je priemerna. Lupeze tiez nejakou sofistikovanou vynaliezavostou nevynikaju. Takze nakoniec zaujme snad len medzinarodne herecke obsadenie (chudak Reno je zase za policajta s ktorym kazdy vydrbava) a ceske lokacie, ale cestiny sa bohuzial nedockame. Z tohto by hit nebol v 90tych, 80tych ani ziadnych inych rokoch. 5/10.(29.10.2017)

Příjemná oddechovka od které moc nečekáte a ona to ví, takže vám toho dá přesně tolik. Protože to točili Asiati, kteří jsou na technické úrovni mnohem dál než my, tak tam jsou příjemný vychytávky. Točený to bylo i v ČR, takže určitě se budou líbit známá místa i herci a v neposlední řadě klenot mezi auty. Já si u toho příjemně odpočinul, takže spokojenost.(8.10.2018)

• - V České republice se film natáčel celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, Karlových Varech, Lednici, Bouzově a v dalších atraktivních lokalitách. Podle údajů Státního fondu kinematografie zahraniční produkce za tento projekt v Česku utratila minimálně 200 milionů Kč. (Zdroj: 2media.cz)