Amsusalin

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2018, 110 min

Téma Sérioví vrazi jsou v JK velmi oblíbení viz. vynikající I Saw the Devil či Chaser, které patří k nejbrutálnějším filmům tohodle ranku a pochvalu si zaslouží i tahle novinka. Film se zaměřuje na psychologickou konfrontaci mezi detektivem a sériovým vrahem, který se přiznává k více vraždám a v hádankách dává detektivovi najevo, kde se pohřbená těla mohou nacházet. Film stojí především na vynikajících hereckých výkonech, kde Kim Yoon-Seok známý veterán odvádí výtečnou práci a maniakální psychopat Ju Ji-Hoon taktéž. Byť film víceméně absentuje násilí jedná se o solidní film založený dle reálných událostí ( Detektiv vyšetřuje případ ještě dnes) a také si film odnesl pár výher z festivalů. I přes pomalejší tempo velmi poutavé a vtahujicí. 75%(4.4.2019)

• Lacike

Mňa to teda strašne sklamalo. Čakal som napínavý dialógový súboj dvoch prefíkaných súperov behom ktorého sa budú vzájomne ťahať za nos a vymýšľať jednu fintu za druhou. Ale celý film som mal pocit jak keby som sledoval súboj blbého a blbšieho. Herecké výkony ústrednej dvojky ma vôbec nestrhli a aj vizuálne film pôsobí televízne. Za mňa veľká nuda. 4/10.(11.4.2019)

Tenhle typ filmů podle mě Korejci umí a nezklamali ani tímhle snímkem podle skutečných událostí. Kim Yoon-seok a Ju Ji-hoon rozehrávají hru na kočku a na myš a divák jen čeká, kdy konečně sklapne pastička. Nečekejte žádné honičky, přestřelky ani dechberoucí akci, ale poctivé policejní vyšetřování, kdy jednomu detektivovi prostě nedá spát, že neznámé oběti nikdo nevyslyší a nepřinese jim spravedlnost. Film je postaven na skvělých hereckých výkonech, u mě bodovala i promyšlenost příběhu a exteriéry. Přeloženo.(9.4.2019)

Je to vzácný film se silnou režií a hereckými výkony, který vypráví přesvědčivý příběh se srdcem a napjatým očekáváním. Oči Kim Yoon-seoka blikají inteligencí zatímco Kang vyzařuje směs odvahy , zastrašování a psychotické zuřivosti.(27.5.2019)

암수살인 je skvělým počinem s jednou z nejlepších ústředních hereckých dvojic za poslední dobu, a to detektivem Yoon-seok Kimem a sériovým vrahem Ji-hoon Joonem. Chytrý scénář nutí diváka pochybovat o svědectvích podezřelého, ale současně je divákovi nenásilně vtíravě podbízeno, že Ji-hoon Joo je sériovým vrahem. 80 %(29.4.2019)

Té mravenčí práce tam bylo až moc, takže místy dost nuda.(13.8.2019)

Vrah psychopatický výborný, detektiv až moc kliďas, rozhovory napínavé, bohužel jsem se začal ztrácet ve jménech obětí, netušil jsem jestli zrovna detektiv pátrá po minulosti obětí nebo po minulosti vraha. Chyběla mi tam nějaká pointa. Od Korejců jsem čekal něco o level jinde, tak snad zase příště přijde něco co mě nenechá vydechnout a posadí na zadek. 6/10(15.4.2019)

Žádná akce, ale poctivá detektivní mravenčí práce. Charaktery postav jsou vykreslené skvěle a herecké výkony parádní.(20.6.2019)

Dobrá pohodová krimi o policajtovi a seriovém vrahovi,bez akčních scén a přestřelek,ale s noblesností,kterou Korejci opravdu umí.(14.4.2019)

Trošku jako detektiv Colombo, ale tentokrát měl korejský "Colombo" proti sobě docela sečtělého protivníka. Jenže jak praví přísloví: Tak dlouho si zvyšuje člověk své EGO, až na to nakonec doplatí. Ano - je fakt, že seriový vrah bezuzardění si našel detektiva - všechno mu "vyblil", ale... co tak zmůže nějaký korejský detektiv, když se musí řídt poměrně přísnými zákony, které neberou vpotaz doznání vraha ani svědků, dokud není PŘÍMÝ usvědčující důkaz. Pak není divu, že si s takovým detektivem dělá zlotřilec "dobý den". Hlavní silnou stránkou byla "mravenčí" práce zarputilého detektiva, který se nechtěl smířit s tím, že ho nějaký "hejsek" dostane na lopatky. Sice se v tomto krimi nestřílí, ani zde není žádná honička po městě, ale film celkem pěkně plyne a divák jen čeká, kdy onen "namachrovaný egoista" udělá onu pověstnou chybu. Ačkoliv film měl téměř dvě hodiny, nebyl vůbec nudný a občas se dokonce člověk i pobavil (scéna obézního potapěče a jeho boj s kuklou).(7.6.2019)