Tátova volha

(festivalový název)

Otcova volga

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

Zlomene Kvetiny po cesku ? Mno asi aj jo, kazdopadne Vejdelek je lepsi reziser nez Troska, netoci Babovredy, ani Kamenák, a uz toboz ne Bastardy. Film len priemerny, ale d´ma kludne tempo, nikam sa neponahla, dilogy tiez v ramci normy. Herecky je to slusne, vldnu dve baby, konkretne Balzerova /Zlati Uhori, Slunicko na Houpacce/ a Vilhelmova /Kajinek, Divoke Vcely, Indianske leto/. Videl som aj Vilmu Cibulkovu /Cas Sluhu, Smich se lepi na Paty/ a Evu Holubovu /Obecni Skola, Pupendo/. Vasaryovu a Polivku fakt nemusim, za mna jednoznacne ne. 60 %(15.9.2018)

To byla jízda! Celý film tak rychle uběhl, že mi to bylo až líto. Byl to tak skvěle natočený příběh ze života, že jsem i tvůrcům odpustila takové ty nepravděpodobnosti jako je například ježdění po prázdné silnici. Vlastně bez toho by to potom nepůsobilo tak krásně poeticky. Přála bych si pokračování!(10.3.2018)

• ČeskýTulák

Na tento film jsme vyrazili do kina včera s tím, že se budeme bavit. Co ale má film výstižného je název Tátova VOLHA. Právě jako toto legendární automobil se jevil film. Velice těžký rozjezd a volná jízda. Rovněž i dialogy. Člověk očekával hned při vysypání popela na kaktusy delší humorný dialog, ale jak začal, tak najednou zanikl. Rovněž jsme očekávali více od scény s paní Holubovou, ale i zde jak špatně seřízené auto, roztočí se a zhasne. K úsměvu vedl i seznam herců, když je zde uváděl pan Antonín Harth (můj oblíbenec z ČB). Jeho "role" nebyl ani štěk. Rovněž scéna po dobré zprávě z nemocnice, byla prezentována v jakési šedí. Rozuzlení celého případu s panem Polívkou bylo tak trochu mimo mísu. Dominantní polívka, který peskuje všechny, že jablka nejsou bubákem nahoru, najednou vyřeší celou kauzu s Terezou. A konec? Jako , když definitivně zhasne VOLHA. Nebyl snad nikdo, kdo by nečekal setkání s Tomášem. Myslím, že O bodou by bylo drastické, snaha byla vidět. Takže za 1 a nutně seřídit vozidlo.(28.3.2018)

Taková česká klasika. Vejdělkův generický film, kde je možné libovolně zaměnit některý scény z jeho filmů a vůbec nic byste nepoznali. Pozitivně lze hodnotit nápad, který nabízí spoustu možností plných sentimentu, ale následné provedení až na pár světlých chvil docela pokulhává. Místy scény působí jako lehce nepovedená reklama a korunu všemu dává otravný soundtrack, který kazí jinak pěkné záběry přírody během toulek hlavních protagonistek. Ani vyloženě dobré, ale ani ne vyloženě špatné. Pro konzumního diváka asi ideální, taková ta Vejdělkova poloha, ze které se nehnul už deste let.(18.9.2018)

Věčným problémem Vejdělkovin je, že nechtějí nic říkat. Prostě tak ňák existujou. Ve světě, kde je nevěra přirozenou součástí lidský existence, a kde Eliška Balcerová vzpomíná na svou promiskuitu. Tátova volha je další z mnoha. Filmařsky bezproblémová, vizuálně příjemná, slušně koukatelná. A taky malá, nepodstatná a tak snadno zapomenutelná.(10.9.2018)