poster

Tabula rasa (TV seriál) (festivalový název)

 • Belgie

  Tabula Rasa

 • angličtina

  Tabula Rasa

Psychologický / Thriller

Belgie, 2017, 7 h 30 min (Minutáž: 50 min)

 • Rockerman
  *****

  Úplně dokonalé to není, má to několik logických nesrovnalostí, ale dávám za 5! Od prvního dílu mě to chytlo a nepustilo až do konce. Zpočátku nepřehledný, lehce hororem líznutý děj se pomalu začíná skládat, jako mozaika až do finále, kdy všechno do sebe zapadne. Jistě, Mieyna diagnóza dává možnosti k velkým zvratům a tvůrci toho bohatě využívají (v poslední části až moc). Právě poslední dovysvětlovací - Saw díl je hodně překombinovaný. Jenže zážitek z celé série je natolik silný, že i toto odpouštím. P.S. O trpký humor se tu stará pyroman Vronsky, ten se mi moc líbil.(22.5.2019)

 • Tosi
  *****

  Velmi chytrej psychologickej seriál, kterej trpělivému diváku nabídne malinko strašení, ale brzy se ukáže, že tady půjde o víc, než jen o případ pohřešovaného člověka. Děsivý noční můry dovedou navnadit, ale vlastně slibují víc, než přinesou, takže se víc vyplatí věnovat pozornost jednotlivým postavám. Úvodní znělka se povedla jakbysmet.(11.5.2019)

 • Franc1s
  *****

  Takový to klasický příběhový klišé. Ženská(Mia) má autonehodu u které ztratí paměť, ztratí práci, v rodině to zrovna taky neklape a zavřou ji do Bílé Vody (blázince), k tomu ji ještě vyšetřuje policajt co má jít do důchodu, protože viděla jako poslední jednoho chlápka co zmizel a ten ztracenej je policajtův syn. Jenže je to vyprávěno z hlavy Mie, co má paměť na kaši a pamatuje si velký prd. Někdy si na něco vzpomene, jindy díky stresu zase nějakou vzpomínku zapomene nebo neví jestli sen je vzpomínka, či jen sen. Takže nikdy nevíš, co vlastně víš :) Povedli se i hororové scénky a lekačky, někdy i lepší jak ve filmu. Objevuje se tady vlastně jen 6-7 postav, některé mají spojení se zmizením, další pár skrytých tajemství.. Byla radost sledovat, spojovat ty vzpomínky do kupy, vymýšlet, domýšlet co/kdo/jak/kde, až to všechno v posledním díle zaklaplo do sebe a vysvětlilo se. Atmosféra, někdy až hororová s červeným pískem, palec hore. Rozhodně ani nevím jestli jsem někdy nějaký pořádný seriál z Belgie viděl, ale tenhle se jim povedl. Určitě stojí za kouknutí!!! 8,5/10(9.9.2018)

 • DwayneJohnson
  ****

  Povedená záležitost, která se rozjede hlavně ve druhé polovině. Přiznám se, že jsem seriál nesledoval úplně na sto procent, ale asi od pátého dílu mě to fest chytlo a já dal vše na jeden zátah. Zcela nečekaně. Konec velmi překvapivý a mně osobně ani nijak nevadil a už vůbec jsem ho netipoval. I když ta osoba, co za to nakonec mohla, ta mně přišla divná už od začátku.(14.9.2018)

 • dalia
  *****

  Vynikající seriál, po většinu času spíše psychologické drama s prvky hororu než klasická detektivka, nicméně po zhlédnutí celého příběhu to přece jen detektivní příběh je. Zvláště střední část seriálu mi připomínala některé Hitchcockovy filmy. Velmi přesvědčivé herecké výkony, atmosféra, obzvlášť představitelka hlavní role podala mimořádný výkon. I úvodní titulky jsou vizuálně krásné. Občas se některé části příběhu zdály nelogické nebo zvláštní, ale nakonec do sebe vše krásně zapadlo. Za mne plný počet bodů.(27.9.2018)