Epizody(9)

Mladá žena s amnézií hraje klíčovou roli v případu nezvěstné osoby. Pokud chce ale očistit své jméno, bude si muset vzpomenout. (Netflix)

DwayneJohnson

Povedená záležitost, která se rozjede hlavně ve druhé polovině. Přiznám se, že jsem seriál nesledoval úplně na sto procent, ale asi od pátého dílu mě to fest chytlo a já dal vše na jeden zátah. Zcela nečekaně. Konec velmi překvapivý a mně osobně ani nijak nevadil a už vůbec jsem ho netipoval. I když ta osoba, co za to nakonec mohla, ta mně přišla divná už od začátku. ()

misterz

Ťažko k tomu povedať niečo nové, v podstate sa môj názor na tento seriál zhoduje s väčšinou iných užívateľov čsfd. Zaujímavo štrukturovaná dejová linka s fantasticky prepracovaným spôsobom skladania jednotlivých dielikov do celkovej mozaiky, slušne do hĺbky charakterovo rozobrané postavy... no skrátka po týchto stránkach ide o psychologický thriller ako remeň. Všetko však autori skazili tým až príliš lacným, ľahko uhádnuteľným a klišé rozuzlením v závere, to ma teda nepríjemne schladilo. Malo to na plný počet, posledná časť to však zrazila na "iba" slušný nadpriemer. 80/100 ()

Tosi

Velmi chytrej psychologickej seriál, kterej trpělivému diváku nabídne malinko strašení, ale brzy se ukáže, že tady půjde o víc, než jen o případ pohřešovaného člověka. Děsivý noční můry dovedou navnadit, ale vlastně slibují víc, než přinesou, takže se víc vyplatí věnovat pozornost jednotlivým postavám. Úvodní znělka se povedla jakbysmet. ()

vnimatkrasu

Byla by děsná škoda brát Tabula Rasa jen jako jednu z dalších evropskejch kriminálek. Je totiž vizuálně přenádherná, plná atraktivních idejí a hlavně valí solidním tempem od jednoho cliffhangeru k druhýmu. Rozuzlení je samo trochu sporný. Já však adoruju vyprávění motivující k druhýmu zhlédnutí a Veerle Baetens, která tu zmatenou polohu dává úplně mocně. ()

*CARNIFEX*

Dovolím si (opäť) oponovať. Nie poslednou časťou, ale už predposlednou, sa naštrbuje celkový dojem, z tohto inak výborného, psychologického thrilleru. Fakt som sklamaný, lebo úvodný "nášlap", je viac než slušnou záležitosťou. "Twisty" v závere mi nijak nevadia, no rozuzlenie - To už je "SILNÁ KÁVA" aj na mňa. Neskutočne to "uzemnilo". ()

Související novinky

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

Nový festival Serial Killer od 2. do 5. května v Brně!

20.04.2018

„Krev, pot a slzy na plátně a velkou párty s českými i zahraničními celebritami mimo plátno“ – touto neodolatelnou nabídkou oslovuje diváky nový festival Serial Killer. Pilotní ročník na několika…