Seveřané

Norsko, (2016–2020), 9 h 8 min (Minutáž: 29–34 min)

Kåre Conradi, Nils Jørgen Kaalstad, Jon Øigarden, Bjørn Myrene, Silje Torp, Trond Fausa Aurvåg, Øystein Martinsen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen (více)

Série(3) / Epizody(18)

Vikingové z městečka Norheim v roce 790 př. n. l. mají náročný program plný drancování, plenění a násilných řešení problémů. (Netflix)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (20)

Seveřané (2016)

Odporúčam si pozrieť prvú sériu, tá bola o level vyššie oproti zvyšku. Potom to už ide dole vodou čo sa týka vtipných situácii, aspoň si to udržiava dobrý dej, napätie a súboje. ()

Série 1 (2016) (S01)

Vikingovia predbehli dobu a dostávajú sa príliš skoro k otvoreniu prvého divadla, s tým že už majú aj obsadenú rolu kreatívneho riaditeľa. Doba vikingov končí a je načase zbaviť sa všetkých zbraní. Avšak súboj ešte neskonči pretože vikingovia ešte nepovedali svoje posledné slovo. Seriál sa absurdnými dialógmi podobá na Monty pythona, s tým že vidíme extrémne prelinania súčasnej mentality so starým svetom. Je možné takéto skĺbenie? Vidíme že áno a tvorcovia nám ukazujú úplne nové vtipné aj kritické situácie ()

Návrat domů (2016) (S01E01)

Bojovník vracajúci sa z úspešnej výpravy má právo na akékoľvek územie a majetok. Nešťastný hrdina, ktorý nebol v boji začína zvažovať svoje možnosti na výhru a prežitie. Perfektné hlášky a lá Monty python, disuje sa ako na face-off, postavy reagujú a hláškujú veľmi moderne a presne, až sú úplne dotiahnuté do absurdity. ()

Útěk (2016) (S01E02)

Ten moment, keď ťa novonadobudnutá hašterivá žena stiahne z raidu kvôli socializovaní sa s inými pármi. Všetci ťa disujú z poézie a majú ťa za hlupáka. Pričom celý čas ideš v ústrety jej záujmom na úkor svojich (hľadanie zmiznutého otroka) pričom oni sú všetci sami necitliví. Perfektné sú aj Captain obvious vtipy, ktoré by človek nikdy nečakal 😀 ()

Pohřeb (2016) (S01E03)

Chýbajú mi tu highlighty ako v predošlej časti, nie je tu snáď ani jeden zapamataniahodny joke, alebo situácia. dej samotný ale začína byť zaujímavý keďže moci sa ujíma nový chieftain, ktorý svojou autoritou neváha pokoriť ani najväčšieho vyzývateľa. Nový creative director umeleckého oddelenia dostáva pozvanie vytvoriť kultúrne impérium. Som zvedavý akú finálnu podobu bude mať inštalácia, dosť zaujímavý Twist by bol nejaký Picasso style ktorý by predbehol celú dobu. Je načase zmeniť tento shit hole na centrum tvorivosti! Scénu s potrebným šípom som u niekde videl ako samostatný skeč, konečne viem odkiaľ táto scéna je. Za mňa viedla žena spochybňujúca veštcove rituály pitia z pochybných nádob neznámu tekutinu. ()

Nájezd (2016) (S01E04)

Vikingovia sebakriticky poukazujú na to proti komu viedli vojnu - voči staviteľovi prvej detskej nemocnice na svete. Thanks, vikes, for the progress. Zaujímavý je aj dialóg o novej móde zvieracích rohov na prilbe. Komentár: Trevor ()

Obležení (2016) (S01E05)

Čo sa stane ak preskočis dobu až do súčasnosti? Zachráni neexistujúca rola kreatívneho riaditeľa vikingov a posunie ich o epochu ďalej? Zahoďte zbrane, nastavte si pozitívne myslenie, vyberte správy čítať a hor sa naprieč osudu ()

Souboj (2016) (S01E06)

Finále hodné seriálu avšak žiaden odpálený dekel nebol. Akurát na 4/5 ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá séria zaostáva za prvou takmer vo všetkom, trojka to snáď rozsekne ()

Východ proti západu (2017) (S02E01)

V začiatku druhej série prevláda casual trash talk nad strašnými situáciami ako sú lúpežné výpravy. Pričom chýba humor, ktorý nahrádza len paradoxný rozhovor v extrémnej situácii. Nie každý Viking súhlasí s násilím na plavbach. Možno je načase usporiadať radšej seminár a quality talk. Pomôže moderné poňatie starej doby vyriešiť všetky problémy minulosti alebo sa stretne všetko s nepochopením? Možno, ale druhej sezóne určite nepomáha to kam sa seriál uberá. Je to akoby ste sa na ceste riadili iba slnkom... ()

Život otroka (2017) (S02E02)

Ženský súboj jednoznačne vyhráva Liv a to nielen pri reconquiste ale hlavne svojím perfektným prízvukom. Sama to však žiaľ neutiahne, sama to dá tak Max na 3/5 čo nie je zlé ale na 4/5 to proste nestačí. ()

Pro šikovné ruce (2017) (S02E03)

Jarl je v druhej sérii už úplne zbytočná postava, ktorá okrem grimás nerobí nič. Nevyužitý potenciál, škoda. Celá linka s odseknutymi rukami nie je ani zaujímavá ani vtipná. Už sa len opakujú rovnaké scény a čaká sa na nejaký vtip, ale ten akosi už neprichádza. ()

Odplata (2017) (S02E04)

Zákonodarca je mŕtvy, nech žije zákonodarca. V tejto časti sa toho veľa nestane, nová rebélia sedliakov sa stretáva z nečakaným pochopením. ()

Série 3 (2020) (S03)

Kruh sa uzatvára a my sa dozvedáme posledné udalosti ktoré vedú k hlavnému príbehu prvej série. Dej prevyšuje akékoľvek vtipy takže je to aspoň pútavé, ale na silu jednotky sa to žiaľ nechytá. ()

Plešinka (2020) (S03E01)

Zaujímavosťou trojky je jednoznačne pohľad do minulosti kde vidíme zrodenie hlavných postáv a ich motivácie. Celá trojka sa má niesť v šate prequelu, uvidíme ako dlho vydrží nadšenie po dvojke ()

Rozlučka se svobodou (2020) (S03E02)

Highlightom časti je jednoznačne scéna prepustenia otroka, kde vidíme veľký vzostup jednej z postáv. Celý rozhovor mal tón reality show a postavy strieľali hlášky ako z učebnice. Rozlúčka so slobodou u mňa v tomto zaostávala... ()

Svatební oběť (2020) (S03E03)

Za mňa bolo highlightom demokratické hlasovanie medzi otrokmi a rýchle pochopenie princípu. Žiaľ vtipy sa scenáristom už dávno minuli, no dej samotný je aspoň zaujímavý ()

Válečný stůl (2020) (S03E04)

Strategické plánovanie na bojovom stole prináša nové výzvy. Žiaľ bola to tak jediná vtipná scéna. Celá linka okolo mladomanželov je žiaľ bež štipky humoru a je najslabším článkom. ()

Věříte na draky? (2020) (S03E05)

Najväčšia bitka série začína a ňou prichádza aj rozhodujúci drak. Enter the dragon! ()

Šlehání varlat (2020) (S03E06)

Kruh sa uzatvára a my sa dozvedáme posledné udalosti ktoré vedú k hlavnému príbehu prvej série. Dej prevyšuje akékoľvek vtipy takže je to pútavé, ale na silu jednotky sa to žiaľ nechytá ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz