Seveřané

Norsko, (2016–2020), 9 h 8 min (Minutáž: 29–34 min)

Kåre Conradi, Nils Jørgen Kaalstad, Jon Øigarden, Bjørn Myrene, Silje Torp, Trond Fausa Aurvåg, Øystein Martinsen, Henrik Mestad, Marian Saastad Ottesen (více)

Série(3) / Epizody(18)

Vikingové z městečka Norheim v roce 790 př. n. l. mají náročný program plný drancování, plenění a násilných řešení problémů. (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Série 1 (2016) (S01)

Silne rozpacity serial, co sa tyka usmevnosti versus trapnosti. Ale vacsina bola celkom fajn a suchy humor mozem. 60% Inspiraciu tu uz rozoberali ini. Ja len suhlasim s "britskou stopou". ;) ()

Návrat domů (2016) (S01E01)

Notoricky otrok stazovatel a i jeho starsi "domestifikovany" protajsok mali najlepsie hlasky a vystupy. Inak strasna haluz. Par slabsich takmer divadelnych obrazov. Cakal som viacej, ale snad to zacne odsypat. ()

Útěk (2016) (S01E02)

Scenka so sipmi bola drsna. Pantomima postradala stavu a bola skor trapna. Je to dost nevyvazene, ale kvoli tym par vtipnym obrazom sa celkom oplati si pockat. Napr. vztahove socializacie boli peknym az realnym obrazom sucasnosti. Aj s tym doberanim si manzela, kym sliepka nedostane po rypaku. ;) V urcitom momente sa to proste zarazit musi, kazdy mame svoju sebauctu a sem-tam to treba "pripomenut". Inak, Silje Torp, ta vysoka blondava "divozienka" na sebe maka ako blazon a ma naozaj postavu ako shieldmaiden. Respect ()

Pohřeb (2016) (S01E03)

"Feel my heart" .."really feel it" :) tvl Pohrebna piesen od Wardruny - Helvegen bola velkym narodnym ocenenim. Patria kulturne k tomu najlepsiemu, co sa tyka tradicii, hudby a choralov z tych cias. Tiez pobavil odkaz na GoT, ked Blackfisch zapalil pohrebnu lod. Runove klacky ako ekvivalent dnesnych mobilov, trefne prirovnanie. "Slave on". Tentokrat slabucke. ()

Nájezd (2016) (S01E04)

S tymi rohmi to tak naozaj bolo, ze vikingovia ziadne nemali, to len casom sa nabalili nezmysly v "dejepise". ;) Pidi-amfik nemal chybu. Toz nedodal mierku no, tak to typek spravil 1:1. :) ()

Obležení (2016) (S01E05)

"Rotten tooth"....tvl iny Jarl. ;) Tiny, tiny pieces...Yes, yes, come on, come on...miestami az trapny humor, obcas to naopak bolo celkom trefne. ()

Série 2 (2017) (S02)

V druhej serii mi citelne chybali humorne scenky. Cakal som rozhodne viac. A tentokrat to bolo obcas nielen "suche", ale dokonca nudne. O to je uz dost povazlive, ked maju epizody len 30minut. Bieda. 45% ()

Východ proti západu (2017) (S02E01)

"Moji defektni otroci nie su tak komercni ako tvoji.." heh, to mi pripomina kopec veci zo sucasnosti. ;) "I had absolutely no control, its all predetermined....;) a riman dostal na hubu. "I'm lefthanded. Celkom zabava, hoci nie vzdy uplne vypointovana. ()

Život otroka (2017) (S02E02)

Zaverecna pasca bola slusna, pobavilo. Ozajstneho humoru vsak uz bolo pomenej. Viac-menej slo len o hadky a intrigovanie dvoch "zlatokopiek". Nuda. ()

Pro šikovné ruce (2017) (S02E03)

O fuz lepsie ako predosla cast, ale pride mi, ze napadov pri tvoreni je pomenej. Slabota. Pobavil akurat "nove" protezy pre jarla. Slabe trojhviezdie. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz