Snímek Artemis Fowl studia Disney natočený podle oblíbené stejnojmenné knihy Eoina Colfera sleduje dobrodružný příběh dvanáctiletého génia Artemise Fowla pocházejícího z kdysi zámožné zločinecké rodiny. Avšak Artemisův otec byl unesen a Artemisova matka Angelina kvůli tomu chřadne. A tak Artemis Fowl spojí síly s rodinným bodyguardem Butlerem a vydá se do podzemní říše mocného národa skřítků, kteří dost možná za zmizením jeho otce stojí a jejichž nezměrné bohatství by mohlo obnovit zašlou slávu Fowlů. Artemis ukuje geniální plán, unese bojovnou kapitánku skřítkovské stráže Myrtu Krátkou a požaduje výkupné ve skřítčím zlatě. V cestě mu však stojí velitelka rozvědky a náčelnice skřítčí policie Břízná a kleptomanský trpaslík Hraboš Sláma, který se snaží Myrtu Krátkou zachránit. (Falcon)

Untentrauer

Nepovedený, velmi uspěchaný a rychlou nití šitý film, zejména příběh. Ihned od začátku vám autoři doslova vnucují a podsouvají děj stylem rychlého vyprávění a to ještě nesympatickou rádobyvtipnou postavou navíc připomínající Hagrida. Celý příběh je vlastně postrkován neustálým vyprávěním a rychlým sdělováním faktů o tom či onom, které vystřídá následná scéna obhájená právě tímto sdělením. Výsledkem jsou velké skoky jak v dějové linii, tak ve schopnostech postav, které jakoby s vyprěním získávají další a další dovednosti. Místo, aby se autoři zaměřili na plynulý start filmu, aby si dali záležet na záběrech a seznámili vás tak s jejich pojetím fantasy světa plného kouzelných bytostí děj neustále posouvají sdělením stylu: Tohle je prostě tak a tak a jinak to být nemůže. Tyhle se nemají rádi, protože to bylo tak a tak...Konec tečka. Je to daný. Artemis Fowl je prostě hrdina, který kouzelný svět sice nikdy neviděl, ale zná všechny pohádky, které mu převypráví jeho otec a navíc je naprosto úžasně inteligentní. Všichni všemu rozumí, všichni se ve všem vyznají, co není vidět to vysvětlíme prostě v rozhovoru, pak tam přidáme nějakou holku, aby mu jako pomáhala plus další holku ze světa pod zemí....skok, skok, keci keci keci….a než si stačíte uvědomit co se děje, tak už následuje trapný závěr nastavený na pokrčování. Ve filmu jsem si nenašel cestu ani k jedné postavě, protože je prostě neznám, nemají charakter, nic...vše plynulo hlavně z vyprávění....Film má dobré efekty a hudbu. ()

Marys

Pamätám si, ako som počas potterovskej éry čítal Artemisa Fowla ako alternatívu k čarodejníkovi. V tej dobe som si aj predstavoval v hlave, ako by sa to asi dalo sfilmovať. Rozhodne to nebolo takto. Hoci taký hejt, aký sa šíri informačnými tokmi až nezdieľam. Veľmi si príbehy z kníh nepamätám, pretože sú písané pre detských čitateľov a keď som niektorú z posledných dostal dorúk ako končiaci násťročný, zdala sa mi plytká a nudná. Detská. Predsa len, dej filmu mi príde pozliepaný kostrbato z viacerých kníh, urobiť z trpaslíka ústredného hrdinu na štýl Jason Momoa Wannabe bolo veľmi smiešne, väčšina postáv rozprávala divným chraplákom, ktorý nemal pozitívnu odozvu a veľa postáv nebolo vôbec dobre rozvinutých. Azda tvorcovia rátali s pokračovaním, ktoré však asi nepríde. A samotní Artemis a Butler? Celé zle. Absolútne sa nepodobali knižným predlohám. Detská kniha. Detský film. ()

Bozvav

Kromně opravdu nádherné hudby, vše špatně. Je to, jakoby jste přišli k vyprávění pohádky někdy v půlce. I když je vám hlavní super jinoch sympatický, nedokážete si k němu ani k ostatním udělat nějaké pouto. Postavy jsou ploché, vztahy mezi nimi vůbec nefungují, scénář prakticky nedává smysl, je tam spousta nezodpovězených otázek a tudíž pro diváka hromada nelogických věcí, které nikam nezapadají. Vizuál nedotažený, plný digitálních efektů, které už jsme někde viděli. Je to škoda, protože ten příběh potenciál má ( knihu jsem nečetla), a Ferdia Shaw se mi doopravdy líbil, ale scénář a režie to pohřbila. Když uvážím, jak moc jsem se na tento film tešila, tak dávám max. 40%, z toho 15 je za hudbu. Obávám se, že dvojka asi nebude. ()

peetrejr odpad!

No musím povedať že nuda. Ako vždy, začiatok zaujal lenže po zvyšok filmu nič moc. Ako chápem že pre deti to možno je (aj keď Kráľovstvo Lesných Strážcov bolo lepšie). A najviac ma dostal koniec: Artemis a jeho tatko sa vydávajú páchať zločin! Slabé, veľmi slabé. ()

BOURQUE

Počas sledovania tejto Disneyovky som dokázal myslieť len na jednu vec. Ako sa tvorcom podarilo presvedčiť Kennetha Branagha, aby režíroval tento film? Príbeh nie je úplne kompletný, niektoré časti kričia za doplnkové scény. Predstavenie druhého sveta, v ktorom sú malé veľké bytosti, by zaslúžila väčšiu pozornosť a hlavne viac času. Vizuálne a špeciále efekty sú na mierne lepšej úrovni. Z hereckej stránky (až na J. Dench) tu Bohužiaľ nenájdeme žiadnu veľkú vec. Najlepšie tu hrá stále fantastická Judi Dench (jej hlášky nemajú chybu), ktorá vo svojej malej roli tento film v podstate zachraňuje od totálneho kolapsu. C. Farrell vo veľmi malej roli. Keď ste od režiséra K. Branagha čakali viac, tak potom nie ste sami – že by za to mohol ten nie príliš vydarený scenár? Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Olík

Neznalí knižní předlohy – navnaděn upoutávkami – zklamaný výsledkem. Kvantita dává na prdel kvalitě, dle hesla „rychleji, výše, zmatečněji“. Hodně notiček a málo muziky…..jak už jsem se zmínil, Eoina Colfera jsem nečetl, ale z reakcí těch kteří ano a díky vlastnímu zážitku z filmu, bych řek, že se to tak úplně nepovedlo. ()

helloween93

Nechtěný a odkládaný fantasy projekt podle slavné knižní série Myšák tak dlouho odkládal, až přišel Covid a film skončil na streamovací platformě Disney+. A upřímně se není čemu divit, v Branaghově filmu nefunguje snad žádný mechanismus. Nezajímavý svět, podivné motivace a vztahy mezi postavami, které jsou navíc špatně napsány. Obsazení je taky průser, Farrell je tu v 5 minutách, kluk hrající Artemise je nesympatický smart ass a film je opravdu to nejhorší z blockbusterů za poslední roky. Srovnatelný balast z posledních let je snad jenom Jupiter Ascending. 1* ()

Johny M.

Půjdu s hodnocením proti proudu a to z několika důvodů. Film odsýpá, vizuálně je moc povedenej, postavy sympatický. Knížky jsem nečetl. Pro srovnání je AF daleko lepší než všechny Letopisy Narnie nebo třeba Branaghova příšerná Popelka. Prostě mi Artemis Fowl docela sedl a i když si ho třeba už nikdy nepustim, nadávat na něj a ztotožnit se se zdejšíma 30ti procenty nemůžu. 3,5* ()

Jakubik

Tady je vidět poctivá filmařina z rukou Branagha a to je asi tak jediné co se dá na filmu vidět. Zbytek je absolutně o ničem a nestojí snad ani za zmínku. Otravný hlavní hrdina to je v podstatě jen taková drobnost navrch… ()

kilobyte

Skoro vše co bylo na knize zajímavé z filmu vyškrtli a nebo předělali. Kruci proč? Jako kdybyste vzali závodního koně a udělali z něj klobásu, protože přeci musí být dobrá, když vyhrál pár dostihů. Nevím jak hodně do filmu zasahovali lidi od Disney, ale přijde mi že hodně. Protože je to dost vykastrované, jako spousta filmů od Disney. ()

madejja1 odpad!

Není to dobrý film ani sám o sobě. Ale protože je to podle knižní předlohy, musím dát odpad, protože tam není prakticky nic podle knihy ()

Likan7

Tohle fakt nejde. Dobrý triky beru tak nějak automaticky. Dnes jsou triky stále lepší a levnější, a Artemis Fowl má dobrý a očividně drahý triky. A to je všechno... Příběh je strašná ptákovina, která se podle všeho ani vůbec nedrží knihy (něco jako kdyby ve čtvrtém díle Harryho Pottera zabili Hermionu), nedává to celé smysl, je to šíleně nudný, pocitově dlouhý přes 3 hodiny a hlavního (anti)hrdinu bych nechal umřít za 20 minut. To je fakt neuvěřitelně krásný příklad špatnýho castingu. Takový průšvih jako v recenzích jsem nečekal, ale pro mě to je ještě horší. ()

rublik05

Režisérsky se filmu nedá moc co vytknout. Efekty ujdou, akčnější scénky také. Co je však totální průser, je výběr herců a zpracování příběhu jako celku. Předem musím podotknout, že jsem knižní předlohu v životě nečetl, takže v tomto ohledu nemohu nikterak hodnotit. Ústřední postava, tedy samotný Artemis, mi přišla extrémně nesympatická a vůbec mě nebavila. Ostatní herci taktéž moc nevynikali, místy působili dokonce trochu trapně a jejich postavy se chovali dost nelogicky. Příběh mi přišel takový rozhádaný a nepřehledný. Děj je poměrně jednoduchý, i tak má však své světlé momenty. Nicméně jsem očekával daleko víc, film byl pro mě takovou jednohubkou, která se dá přežít, ale nenabízí divákovi nic, co by ho nalákalo se podívat znovu. 4/10. ()

ER

Tak to dopadne, když se tvůrci nechají zahltit grafikou a nemají čas pracovat na příběhu. Pár světlých (a humorných) okamžiků tu je , potenciál však není naplněn. ()

Durgas

Ani pre dospelých ani pre deti. Pre koho to vlastne bolo spravené? 1 hviezdu dávam za trpasličie "kopanie", inak jeden veľký facepalm. ()

Slopter odpad!

To je velmi špatné! Když je film podle knižní předlohy, která je velmi úspěšná, tak nechápu proč tolik změn?!? Nehezkých a nelogických 🥺 ()

Dočkáme se více premiér na Disney+?

Dočkáme se více premiér na Disney+?

19.10.2020

Jeden z největších blockbusterů letošního roku měl být snímek Black Widow – komiksové rozloučení Scarlett Johansson s Marvel Cinematic Universe. Kvůli pandemii však došlo k odkladu takřka o celý rok… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)