Než přišla bouře

• USA Adrift (více)

Ve filmu o přežití natočeném podle skutečného příběhu vyústí náhodné setkání dvou mladých lidí nejdříve v lásku a posléze v největší dobrodružství jejich života, když musí čelit jednomu z nejkatastrofálnějších hurikánů, jaký byl kdy v historii zaznamenán. (Vertical Entertainment)

Scaevola

Trochu jsem se bál, do čeho se to pouštíme, ale snímek si mne dokázal získat. Zajisté jde opět jen o klasické zpracování tématu "přežil jsem: podle skutečných událostí", ale režisér si zručně pohrává s parcelací děje a prolínání časových linií působí dynamicky, takže jsem se ani nestihl začít nudit, a blížící se bouře v závěru dokonce vykřesala nějaké to napětí. ()

Kozlowski8

Čerstvě zamilovaný pár se vydá na dlouhou plavbu jachtou přes oceán, kde je zastihne silný hurikán... Příběh, který není nijak vyjímečný ani jedinečný - zpočátku milostná romantika, později boj o holý život - přesto si mě film docela získal. Moc jsem si užíval moře a naprosto skvělou kameru Roberta Richardsona, užíval jsem si velmi dobrou (a mne velmi sympatickou) Shailene Woodley a užíval jsem si i ten příběh s překvapením v jeho finále. 75 %. ()

Capri2016

Film má dve roviny - skutočný príbeh o prežití hurikánu na lodi a počiatok ľúbostného vzťahu dvoch mladých ľudí. Skutočný príbeh o prežití viac ako mesiac na stroskotanej lodi je výborne a strhujúco natočený a tiež zahraný. V tomto príbehu dominuje Shailene Woodley, ktorá si na seba strhla celú pozornosť, aj keď Sam Claflin je dobrý a šarmatný herec, ale bohužiaľ Shailene ho presahovala reálnosťou svojho silného hereckého prejavu. Druhý príbeh ako sa dvaja mladí zaľúbenci spoznali je milý, ale trošku nudný príbeh. Výborná je kamera Roberta Richardsona hlavne v scénach vo vode, ktoré vhodne dopĺňa aj hudba Volkera Bertelmanna. Nepredpokladaný a emotívny je záverečný "twist" príbehu a tiež sa mi páčili fotky skutočných aktérov a súčasné video hlavnej hrdinky pred záverečnými titulkami. Tento príbeh o prežití zobrazený som pozorovala zo zatajeným dychom a tiež som sympatizovala z hlavnou hrdinkou nad jej stratou. To ako bol film nafilmovaný (réžia a kamera) sa ma dotkol a zanechal vo mne emóciu - strach, smútok ale aj radosť z víťazstva vôle. Proste silný príbeh skvelo sprostredkovaný divákovi! ()

Mukade

Onedlho to začala byť nuda, tak som to popreskakoval k poslednej tretine a tam už to bolo dobré a zábavné. Odporúčam tento postup. ((: ()

TOPmoovie

real story... to nenapises. zfilmovane do dobrej atmosfery a hudba kvalita. pre chlapov trochu problem sa sustredit..devenka v kuse ukazuje skvele bradavky. ()

CatherineDL

Úvodní scéna super. Myslela jsem, že od ní se to odpíchne a bude to pořádný boj o přežití.. Nestalo se! Super záběry na hereččino tělíčko, víc mi film nenabídl. Prokládání romantickýma scénama o ničem. Nedokoukala jsem to, proto ** ()

breebee

Mám ráda filmy o lidech na moři. Ačkoliv tohle bylo trochu něco jinýho, než na co jsem zvyklá, stejně jsem si to užila. Zpočátku mi trochu vadil ten retrospektivní formát ale furt jsem si říkala, že to má určitě význam. Sam sbírá pěkný spoluherečky jako pokémony. ()

pichta

Povodne som chcem dat 5/5, no niečo na tých komentoch bude. Bol takmer bez chyby (jedine pri západe slnka bolo slnko raz vyššie a raz nižšie). Trochu som bol sklamaný pribehom, lebo som myslel ked som videl trailer, že to bude iné...cakal som nejakú romantiku a podobne. Skor to bolo starec a more... No jej zmena ducha bola veľká a klobuk dole pred tou ženou... Úchvatná búrka a to ako to bolo... ()

Kodousek

Myslím, že je snímek zde trochu podhodnocen. Film měl vše co člověk očekává od dramatu dle skutečnosti, Shailene to hrála skvěle a to vyčerpání z ní bylo úplně cítit. Příjemná byla i kamera a dokreslující hudba, líbilo se mi to třeba daleko víc než Úplné bezvětří s Nikol Kidman, královnou dramatického žánru. ()

revere

Chyběl mi větší spád, nějaký morální přesah a především sepětí s hlavními, a vlastně jedinými, hrdiny. Na závěr jste ubezpečeni, že to může potkat i vás, jen to vždycky není tak vtipné či dojemné a musíte být pořádně praštění. Na okraj bych vyzdvihl kreativitu toho, kdo si tak nápaditě pohrál s překladem názvu, jakož i autora Obsahu, který v jediné větě stačil učinit z druhé největší bouřky roku 1983 v oblasti Pacifiku monstrózní kataklizma, jehož katastrofální dopad (jeden utopený lehkovážný mladík) otřásl základy civilizace. ()

4848

Nezáživné tlachání navíc v pomalém tempu,vadil mi i způsob vyprávění ty dvě časové roviny,děj po bouři a hned zase před bouří. ()

Bogrant

Pomyslenie na to, že ide o "based on a true story" ponecháva u diváka značnú dávku zvedavosti ako to celé vlastne dopadlo, cez ktorú sa bez problémov dostane aj tá klasická romantická zástierka okolo toho. Za to možno vďačiť sympatickej ústrednej dvojke, za ich utrpenie zasa režisérovi, ktorý skáče hore dole z nedávnej minulosti do prítomnosti a ktorý sa vytasí s jedným, možno pre mnohých neočakávaným koncom. Citeľne tu však absentuje viac napätia. Že by ho nezažili? Ktovie. ()

hephaestus

filmu absolútne neprospieva striedanie scén pred búrkou a po búrke, ale vlastne ak by to tak nebolo došli by sme o jednu z myšlienok filmu. ()

andydufrsn

Dost dobře koukatelné survival drama. Kterému nevadí ani rozházená časová posloupnost ani celkem výrazná romantická linka. za mě moc dobrý! ()

vinson003

Příběh podle skutečných událostí, který je jednoduchý, ale obsahoval pár zajímavých okamžiků. Krom pěkných tvářiček tu je krásné moře a lodě, které vás táhnou na předčasnou dovolenou. S tím jsem šel do kina. Woodley hraje svým hutným hereckým výkonem přesvědčivě a Clafiin nezůstává pozadu. Škoda scény, kdy přišla bouře, mohl za ní spadnout do kajuty a před tím víc stáhnout ty slavné plachty a všechno by bylo možná lepší. Stejně je neuvěřitelné, že tu vlnu přežili. Sumasumárum je to 70 %, protože tam mohlo být víc herců. Nemuselo to být tak komorní. ()

PF 2018

PF 2018