Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

ABCD Marta

Pokud byl Vlasta Burian jako Lelíček bravurní, tak jako Ducháček byl excelentně famózní a to vše povýšeno na druhou!!! Až jednou tedy budete potřebovat určitou částku z konta X, nezapomeňte, že Ducháček to zařídí... ()

mandlova

Z mrtvých vstanuvší admirál z Rispaldicu a vynalézavý pan Ducháček, který prostě zařídí i nezařiditelné. Kanonáda vtipů a nezapomenutelných hlášek ()

EvaM

Tento, podle mého názoru nejskvělejší a nejpovedenější film s Vlastou Burianem si zaslouží více než pět hvězdiček. Mistr humoru - Vlasta Burian v něm odvedl kus vynikající práce, ale i výkony všech herců, včetně režie, hudby, scénáře a všeho , co k filmu patří, se rovná 5 hvězdičkám. Lehký, odpočinkový,nenásilný a přirozený humor donutí člověka po shlédnutí filmu k velmi dobré náladě. ()

Autogram

Burianov humor nikdy nebol mojou šálkou kávy a rovnako ani v tomto filme. Snaha o koktanie, gúľanie očami, siahodlhé monológy končiace vlažným vtipom, nič z toho mi nikdy nepripadalo vtipné a trápne by to nebolo možno len v amatérskych scénach na stužkovej. ()

vyfuk

Starý český filmy jsou pro mne prostě TABU. Vadí mi na nich jejich neúplnost, teatrálnost. Prostě mi přijde, že ty filmy jsou o ničem. Málokterý z nich mne prostě zaujme tím, že je super nebo má skvělou pointu a tak. Ducháček mezi ně nepatří. Tomuhle filmu jsem se před lety během mé Pouti 300 vyhnul, protože mne to už nebavilo. O moc jsem nepřišel. Bonusový body za místní v celku vtipné scénky. ()

pfa

Potřebujete peníze a účet je prázdný? Nechte to na Ducháčkovi! Další vynikající záležitost Vlasty Buriana, mega komedie. Neskutečný hlášky... [1O/1O] ()

P1tr

Burian. K jeho snímkům nelze nic jiného napsat. Specifický humor, vtipné situace a hodně improvizace. Česká komediální klasika, kterých natočil několik. ()

mohamedsfinger

Většina filmů s Burianem mě nějak nezasahuje. Sice čas od času při sobotním obědě se na to mrknu, ale abych tyhle filmy cíleně vyhledával, to opravdu ne. ()

Sdoom

Spousta nezapomenutelných hlášek a scének a hlavně nezapomenutelná postava pana Ducháčka v podání Vlasty Buriana. Tentokrát ale na vše nebyl sám, protože skvělí jsou i ostatní herci v čele s Ladislavem Hemmerem. ()

OughJay

Burian je šílenec :D Co on dokáže vykouzlit z jedný scény, to je fakt neuvěřitelný. Mezi scénama s nim a scénama bez něj byl naprosto propastnej rozdíl, proto jednu hvězdičku ubírám, jinak ale dokonalej film, hlavně jeho druhá polovina... :) "Admirál z Rispaldicu tu hypotéku opravdu podepsal, já měl u toho nejméně 4 svědky..." Ducháček: "Jo, a já vám je můžu jmenovat - Archanděl Gabriel......." :D:D Fakt řízek ten chlap :) Je vidět, že se před tou kamerou sám bavil a užíval si to. Dneska už je takovej projev herectví dost vzácnej... :) ()

SG-1

"Já nevím, kde by se na světě našel některý státní návladní, který by vám todle uvěřil. Že by mohl existovat válečník, kterej by čekal nepřítele ve středu a on mu přišel v pondělí." -Ducháček- ()

klúčik

Výborná komédia. V.Burian opäť výborný!!! Ale musím pripomenúť aj Č.Šlégla. Scéna kde pripravujú veci do dražby je veľmi dobrá. Tento film si vždy rád pozriem, dávam 80%. ()

rozbris

I po tolika letech je to mnohem lepší komedie než nějaká hollywodská komedie, není nad Vlastu Buriana. "Stará škola = dobrá škola" A není ani co vytknout, snad jen sem tam je výpadek obrazu (vysvětlení uživatele: starý film a to se dá pochopit:-)). ()

brooklyn73

Neznam sice filmovy rozpocet, dovolim si vsak tvrdit ,ze i po uhrazeni vsech hereckych pohledavek (a to se jednalo o Herce s velkym "H") a dalsich vydajich se jednalo o nizkorozpoctovy film. Z toho nam vychazi,ze k natoceni zabavy na urovni neni zapotrebi mnoho.Vlastne je, skvelych hercu a dobreho scenare.Dialogy jsou na neuveritelne vysoke urovni. Pozorny divak by se nemel nudit,spise ma problem rozhodnout se zdali se plne soustredit na herecke vykony protagonistu ci na slova a vety vychazejici z jejich ust. Pan Burian neuveritelne ovladal svuj oblicej, co ten umel jenom delat s ocima ci obocim. To musi byt obrovska skola pro vsechny kdo maji zajem venovat se herectvi, sledovat jeho vykon, pohyby jeho tela, rukou , chuzi, neuveritelne. Z cele komedie jenom cisi naprosty profesionalismus tvurcu. Film jsem videl nekolikrat, uplne mi vsak z mysli zmizela zaverecna scena kdy pan Burian mava nam divakum na lyzich jsa tazen popruhy kravou ci volem (odrbonici pres brav at laskave prominou,ale nevim o co se jedna). "Ja jsem Duchacek a ne Faukner...!" ()

Kuny27

" Jo to není milostivá paní tady?" xD Prostě a jednoduše vaše existenci Burianovi se to povedlo. Nebylo to tak přehnaně zábavné, ale bylo to fajn. ()