Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

Zagros

Film Ducháček to zařídí patří k mé top trojce komedií s Vlastou Burianem (první dva jsou U pokladny stál a Přednosta stanice). Jako v téměř všech svých filmech Vlasta Burián perlil a v Ducháčkovi byl ve své nejlepší formě. Film byl natočen ještě v relativně klidném období první republiky a na některých narážkách je to znát. Vždy ocením, když tvůrci dokáží přidat ještě nějakou nadstavbu a kromě skvělé zábavy přispějí i výtečně zacíleným popíchnutím společnosti. V Ducháčkovi je také spousta skvělých vedlejších postav, které znovu Vlastovi Buriánovi sekundují a nahrávají na jeho výtečné průpovídky. Tady jim to jde nejlépe ze všech jeho filmů. Zejména scény o oceňování šlechtického majetku jsou nezapomenutelné. Dávám krásné čtyři hvězdy a doporučení na skvělou a bezstarostnou československou komedii k tomu. ()

Paity

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Nejsem si však jist, zda by každý chtěl mít ve své firmě takhle oddaného zaměstnance. ()

pjotr76

Mooc dobrý, jenom mě tam strašně iritoval ten pan doktorrrr. Před válkou bylo jen pár herců s civilním projevem, a tak byli Burian, Marvan, Nový, Plachta, Rašilov, Gollová, Baldová, Pištěk, Haas, Werich, Voskovec...a zbytek jim obvykle jen velmi trapně sekundoval. Zapoměl jsem na Trégla, Kohouta, Zitu Kabátovou, a Vojtu. ()

mirkaaa

To je ptáček, pan Ducháček. Nezapomenutelná hláška (a ne zdaleka jediná, např. korvetní kapitán zloděj – z lodě) z nezapomenutelného filmu. ()

Chandell

„Nebo Ervín. Má před sebou tu nejkrásnější budoucnost – studuje agronomii“ – „No to je toho. To je toho celý noci koukat skrz rouru na hvězdy jestli má Velkej vůz napumpovaný gumy.“ – „Ducháčku, to je přece astronomie. Já říkám agronomie.“ --- Král komiků Vlasta Burian v roli ředitele advokátní kanceláře, který si nebere servítky se zchudlou aristokratickou rodinou Rispaldiců. ()

Wishkah

"To je bůžek? Jo to není milost paní?" Ducháček je jedna z nejlepších postav Vlasty Buriana. Neuvěřitelně zábavné i po letech reprízování ()

Dyas

Jeden z nejlepších filmů s Burianem, kterého si v roli Ducháčka určitě oblíbíte. Tenhle film mě naučil sledovat staré, černobílé a vynikající filmy a proto se mu klaním... ()

Hanes88

Proč je Vlasta Burian komikem století jde jasně vidět v téhle roli Ducháčka. Naprostá paráda! Děj byl taky super, takže můžu dát jedině max. hodnocení. ()

angloumene

Příjemná jednohubka, která zahřeje svým lehkým, prvorepublikovým nádechem. Kromě milého pohlazení po duši každého filmového fandy, už ale o moc navíc nenabízí. ()

Yardie

Možná budu upálen jako kacíř, ale nemohu si pomoci, mě se to moc nelíbilo, resp. čekal jsem více a je to pro mě zklamání. Tyhle staré filmy moc nevyhledávám, ale občas narazím na některý opravdu dobrý a vtipný. Vzhledem k hodnocení jsem čekal legraci od počátku do konce. Ale nedočkal jsem se. Vtipných scén a vtipných dialogů zde opravdu moc nebylo, příběh mi také nepřišel nějak geniální a propracovaný. Celkově to na mě nepůsobilo moc dobře. Pár pěkných věcí tam bylo, ale celkově prostě málo vtipu. Viděl jsem spousty vtipnějších. Pro mě slabší 3*. Howgh! ()

Ollie235

Burian je úžasný, ale v celém filmu není naprosto nikdo kdo by ho doplňoval. Nechápejte mě špatně- on to Vlasta táhne skvěle, ale na pět hvězdiček by to chtělo ještě kousek. Ale jinak výborný film, který neomrzí ani po několika reprízách. ()

laepus

Samozřejmě burianovská klasika = když je na plátně Vlasta, padám smíchy z pohovky, jakmile zmizí a hrají jiní, film padá o 80% dolů. Samozřejmě tady má své klasické nahazovače z divadla - Šlégla, Trégla a Marvana - tihle tři taky nikdy nezklamou. Jinak je to salva vtipů snad v každé vteřině - telefonické škemrání, rozprodej starožitností... ()