Hudební skladatel Pavel Bertl je nenapravitelný hýřil a vášnivý hráč, jeho finanční situace proto vypadá velmi neutěšeně. Takový život těžce nese jeho půvabná choť, která svého rozmařilého mužíčka stále miluje. Přičinlivý právník přesvědčí Pavla, aby dal Heleně svobodu a postará se i o léčku, která má dokázat manželovu nevěru… Důvod k rozvodu je jedna z nejzdařilejších komedií Karla Lamače z rodu tak zvaně společenských a dominují v ní Oldřich Nový jako flamendr a karbaník, Adina Mandlová jako oddaná a milující manželka a Anny Ondráková v roli atraktivní dívky, která má manžela kompromitovat. Předlohou k filmu se stala divadelní hra německého autora Karla Bachmanna "Hráč". Karel Lamač si byl vědom nedostatků poněkud těžkopádného námětu, a proto i do ostatních rolí obsadil tehdejší hvězdy filmového nebe, které garantovaly příznivé přijetí u diváků – kromě již zmíněných se ve filmu setkali s Járou Kohoutem, Jindřichem Plachtou, Otomarem Korbelářem, Ferencem Futuristou a Jaroslavem Marvanem. Divákům se líbila i písnička Járy Beneše "Loučení" v podání Oldřicha Nového. Veselohra měla premiéru v srpnu 1937. Současně byla natočena i německá verze, ve které hrála Anny Ondráková stejnou roli. (Česká televize)

Kenneth

Příliš civilní projev Plachty a Pištěka, ale oni za to nemohli. O. Nový předvedl takový svůj průměrný výkon. Takže by to bylo tak na 3*. Za skvělé vystoupení J. Kohouta a F. Futuristy ale musím ještě jednu * přidat. Pokaždé když si vzpomenu, jak Kohout za sebou táhne stojan s novinama, tak mám problém zadržet smích. ()

PTuranyi

Výborná predvojnová veselohra s výborne napísaným scenárom s hromadou skvelých hlášok a veľmi dobrou produkciou. Príbeh gamblera a skladateľa modernej hudby Pavla Bertla a jeho snahy ne/rozviesť sa s manželkou. Oldřich Nový je skvelý a komická úloha gavalierskeho gamblera, ktorý nedokáže prestať hrať, ale svoju manželku miluje, mu jednoducho sedí. Adina Mandlová je dobrá len plakať jednoducho nevie. No a Anny Ondrákovej asi jedinej jej rola nie úplne sadla. Keď má byť milá tak síce je milá ale nie je to ono. Kapitolou samou o sebe je zbytočná piesňová vsuvka v predvojnových veselohrách, ktorá pôsobí skôr ako prestávka v deji, bez ohľadu na to že ho spieva Anny Ondráková a pieseň nejakým spôsobom vyjadruje k príbehu. 75% ()

mirika39

- "Byla tam, viděl jsem její siluetu!" - "S dovolením! Já jsem počestná žena! Mou siluetu ještě žádný muž neviděl!" - "Slečno! Co si proboha myslíte že slovo silueta znamená?!" ................................................ - "Odmítám výpověď!" :-D :-D :-D ()

PORTER44

Průměrná komedie s O.Novým chvílemi trochu zmatek jestli rozvod nebo ne,pak praštěný fotograf do toho nastrčená milenka,není to tak vtipné jako většina povedených snímků s O.Novým i tak to není špatná komedie. ()

raininface

"Jaké zimní sporty umíte?" "Rád se kouluju a u stavění sněhuláka taky nikdy nechybím." Jára Kohout jako vždycky strčil všechny spouherce do kapsy. ()