Batman: Gotham by Gaslight

Vůbec první filmová adaptace příběhů ze série Elseworlds od DC Comics. Příběh Gotham by Gaslight, který celou sérii roku 1989 započal, je zasazen do viktoriánského Gothamu. V ulicích města řádí nechvalně známý vrah Jack Rozparovač. Brutální vraždy žen se ději každou noc a policie je bezmocná. V gothamské mlze se v té době objevuje i samozvaný strážce spravedlnosti Batman, odhodlaný vraha dopadnout. Není však jediný, kdo se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Batman brzy získává spojence v podobě půvabné Seliny Kyle. Když Rozparovač udeří na jeho blízké, stává se případ pro Batmana osobním a ovlivňuje nejen jeho, ale především jeho pravou identitu Bruce Waynea. (TwoFace)

oveckaoa

DC vždy animáky umělo a ani tohle není výjimkou. Potěší prostředí a brutalita. Velké plus i za záporáka měl jsem 2 typy kdo to je a ani jeden nevyšel. ()

hroubek

Tohle mě opravdu moc sedlo. Nedávno jsem viděl Batman Ninja, který mě těžce zklamal. Naštěstí jsem si teď spravil chuť. Batman: Gotham by Gaslight vychází z jednoduché myšlenky, kdy se celý Batmanův svět odehrává ve viktoriánské době. A na tohle jsem byl dost zvědavý, protože komiks Zkáza, jež postihla Gotham ukázal, že mě tyhle příběhy baví hodně. A jsem rád, že toto mohu prohlásit i o filmu. Film se povedl, má skvělou atmosféru, napětí, odkazy, akci, příběh a fungující postavy a zvraty. Je to parádní podívaná a dost mě to sedlo. Není to bez chybné, a některé momenty mohly být trochu propracovanější, ale na druhou stranu jsem si to moc užil a konec mi udělal ohromnou radost. Není to na čistých pět hvězd, přesto s přimhouřenými oči si je zaslouží. ()

VanTom

V temném viktoriánském Gothamu záhadný Jack Rozparovač brutálně morduje lehké děv(k)y a zastavit se ho snaží maskovaný hrdina/postrach Batman s pomocí emancipované "self-made lady" Seliny Kyle. Atmosférický příběh z alternativního světa pohánějí dospělé postavy plus výborná hudba, naopak chabá animace se zaměnitelným vizuálem jej zásadně sráží. Častokrát jsem si představoval, jak by něco takového (prolétávající vzducholoď demolující ulice) vypadalo v detailním, vysokorozpočtovém hávu. ()

drackula

Priznám sa, že predlohu som nečítal, takže iba z počutia viem, že tento animák s ňou nemá absolútne nič spoločné. Teda okrem kulís. Film som si užil. Nechodil zbytočne okolo horúcej kaše, čomu prispela aj rozumná dĺžka. Príbehovo síce išlo o x-tú variáciu na Jacka Rozparovača, ale toto spracovanie ajtak dokázalo zaujať. Animácia nebola asi príliš originálna, ale niektoré zábery boli luxusné. 80% ()

mkubalikova

Hrané DC filmy Warnerům poslední dobou nejdou, ale animáky mají výborné. Výborná animace, napínavý příběh, nečekaný zvrat. 🎬 80% ()

P1tr

Animované zpracování známého komiksu nedělá svému vzoru ostudu a povedený příběh převádí na obrazovky umně. Celkem zamrzí generický vizuální styl, který je stejný jako u ostatních animáků z DC série, který věrně neodráží styl komiksové předlohy a nekoresponduje s temnou a pochmurnou atmosférou příběhu, která s lehce dětským vzezřením zaniká. Naštěstí po příběhové stránce je všechno jak má být a film se nedrží zpátky a vedle brutálnějších momentů dobře převádí také komiksové narážky a zajímavé alternativní pohledy na známé postavy. ()

HiddenDragon

Batman vs Jack Rozparovac? 19. stoleti? To si dam libit! :) Co se tyce pribehu, tak je toto asi jeden z nejlepsich DC animaku, bez legrace. Dospela story, slusna zapletka, ktera vas udrzi v pochybnostech az do konce, a v neposledni rade i pomerne Rkovy feeling - spousta krve a vrazd i lehke erotiky. Animace a grafika je sice prumerna, ale zas co by clovek cekal od videofilmu. Atmosfera je tu ale solidni, a i kdyz se to neodehrava v Londyne, nybrz v USA, prilis to nevadi. Na co jsem si trochu musel zvykat, bylo zacleneni netradicnich dopravnich prostredku do deje, ale proc ne. Historicky by to tak byt mohlo a navic...Batman ma samozrejme vse "driv" :) Nastesti je to ale v mezich normalnosti. Supermoderni Batmobil tu nehledejte :) K uplne spokojenosti to asi bude chtit precist i predlohu, ale jinak se tenhle "elseworlds" Batman opravdu povedl. ()

iXtr3m3

Síce len lepší priemer, ale neľutujem. Menej "klasicky akčné", viac nepredvídateľné, čo bolo super, ale inak také obyčajné aj napriek originalite. Taký samurajský Batman bude určite ďaleko viac odvážnejší, aj keď netvrdím, že to bude k prospechu veci. Mali by sa vrátiť ku klasickým príbehom, drsným animákom ála Batman Dark Knight Returns, alebo tímoviek ála Flashpoint Paradox. To boli topky, ktoré navždy zmenili animované DC komixy. ()

666Carnage

Batman vs.Jack Rozparovač. Opět pěkná animace a zajímavý příběh. Kdyby DC šli takhle i hraný filmy to by byla paráda. 75% ()

Hanys_

Batman. Viktoriánská Anglie. Jack Rozparovač. Stará poctivá detektivní práce... A výsledek je takový kostrbatý. Fakt zklamání, naštěstí předloha asi bude někde jinde. Z tohohle animáku si asi nejvíc budu pamatovat to rozuzlení, kdo je vlastně Jack. ()

korok

Velice zajímavé přenesení Batmana do doby viktoriánského Londýna, se správně batmanovskou temnou atmosférou a bojem proti Jacku Rozparovači. Nečekejte tedy, vzhledem k době, žádné technické vymoženosti, batmobil apod. I když (pozor lehký SPOILER) v jedné scéně se Batman objeví na něčem jako motorka, či že asi odkaz na to, že Batman je prostě vždy v technologii o krok vepředu. Objeví se samozřejmě i další známé postavy, jako detektiv Gordon, Catwoman, Poison Ivy a další. Tento animák beru jako příjemné a zajímavé zpestření batmanovského animovaného světa. Vždycky si u takovýchto skvělých animáků říkám, jako by to asi vypadalo, kdyby se jednalo o hraný film, pod taktovkou mistra Christophera Nolana. Škoda, že těch temných rytířů nezrealizoval více. ()

tomik99

Užít si jeden z nejlepších příběhů z Velké Británie společně s Batmanem? To je naprostá krása. Přetvořit Anglii do špinavého Londýna, kde řádí Jack Rozparovač a Batman vyšetřuje, kdo by mohl být vrahem, je zkrátka krása. Je pěkné, jak se skutečné reálie pěkně prolínají do tohoto povedeného filmu. Do poslední chvíle čekáte, kdo je tím vrahem, zda to nakonec nebude bláznivý Joker či podivný Harvey Dent, nebo úlohu vraha zde přebere žena. Musím říci, že vrahovu identitu jsem vůbec nečekal a byl jsem překvapený. Ostatně celý film je poutavě zpracován a nemám jiný důvod než dát plný počet hvězdiček. ()

RoneXxXD

Animák Gotham By Gaslight je docela parádní bezesporu + jeden z nejlepších animáků s batmanem taky bezesporu. Batman v době slavného Jacka Rozparovače je docela zvláštní,ale i docela parádní. Máme tady mnoho postav u kterých je až škoda že to nerozvíjeli, stopáž okolo 80minut dle mého je u tohoto animáku opravdu málo, a fakt by si to pro postavy, a to i Bruce Wayna i jako Batmana zasloužilo víc času. Btw catwoman/Selina Kyle zde byla luxusní 😍 až škoda že se neobjevuje ve více animáčích. Verze batmana v tomto animáku je dosti zvláštní vidíme zde batmana/Bruce Wayna,který je takový mix stylu Balea a komiksového,a sám jsem si tolikrát nebyl jist kým chce být jestli tvrdým cápkem a nebo boxerem,který má mnoho slabin a povětšinou času je zticha a kouká zhora. Není to nejepičtejší a nejsilnější verze batmana to sice ne (i když oblek má parádní),ale je svým způsobem originální a docela se mi to později začalo i mírně zamlouvat i když u některých momentů jsem si říkal "WTF však tam skoč a zachraň ho! " :D Nečetl jsem sice originální komiks zčehož čerpal tenhle animák,ale jednou se k tomu dohrabu. Verdikt : Batman Gotham By Gaslight je zajímavý animák vidíme zde někdy odlišné charaktery a ( u cápka co byl tím rozparovačem to byla sakra velká změna v charakteru) odlišného batmana,příběh je dobrý,ale dialogy někdy hloupé jako bych si dával do medu vidličku místo lžíce. Atmosféra byla skvělá a celkově i finále,bylo skvělé. 8/10 je to celkem solidní animák a rozhodně patří mezi nejlepší animáky s batsym. ()

Sweat55

Už se to stalo celkem tradicí, ale tyhle animáky DC prostě jdou. Sice by to mohlo být trochu lépe animované, ale to nevadí, protože příběh je tentokrát top. Hlavně pro lidi, kteří nečetly předlohu, jako jsem já. Viktoriánské prostředí se k Batmanovi hodí a pro fanoušky postavy se zde najde několik parádních easter eggů a odkazů na jiné DC komiksy. Naštěstí je to relativně krátké, takže nuda nehrozí. Zasloužená devítka. ()